Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Szerintem meg a láncost nem kéne elkapkodnunk. Tudom, hogy sürget minket az idő haderőfejlesztés terén és minden is tegnapra kéne, de a láncos "nehéz"IFV-knél pont most van a kaliberváltási mizéria, vagyis a 30 mm-esnél nagyobb gépágyús történet. Szóval most hirtelen bevásárolni egy 30mm-essel szerelt típust, aztán esetleg később még jó sok pénzért cserélni a tornyot-fegyvert rajtuk, az szerintem rossz ötlet. Vagy, ami kishazánkban még valószínűbb, akár egy politikai irányváltás (kormányváltás) után, vagy akár anélkül hagyni évtizedekig az akkorra már esélyesen gyengének számító 30mm-est.
(Én személy szerint a 6+3 fős személyzetet is kevésnek tartom a Pumánál, de ez az egyéni problémám...)

Szóval én úgy vélem, hogy kerekesből (Boxer, Patria, stb.) nyugodtan bevásárolhatunk akár most is, mert azoknál a közeljövőben szerintem az aktív védelmi rendszeren kívül nagy újítás nem várható, azt meg így is-úgy is ki kell fizetni, akkor is, ha azzal együtt vesszük, akkor is ha utólag rendeljük meg. A fegyverük is marad valószínűleg max 30mm+ATGM.
De a 20+ évre vásárolt láncosnál már alaposan meg kéne fontolni és szerintem érdemes lehet várni 4-5 évet, ha szükséges.

Elvileg az ausztrálok 2020-ban kapják meg a tesztelésre szánt KF41-eseket és 2022-ig fogják tesztelni.

https://defencetechnologyreview.partica.online/defence-technology-review/dtr-nov-2019/flipbook/5/
Logikus amit írsz, de gumikerkes beszerzéséről nem hallani. Lancos IFV ről igen. Most ez az ajtó van előttünk...Ha a darabszámbol indulunk ki, akkor kevés 8x8 lesz, kitudja mikor.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nekünk nagyon késő lesz, mire kiforotta válik (legalább annyira, mint a Puma). Az ausztrálok is csak évek múlva kezdhetik az igazi tesztelést az első protokkal, aztán a hibak kijavítása után lesz majd egy sorozatgyártásra érett változat 2025 után. Az már nem Z26. Mindez sok sok technikai és penzpénz kockázat, amit nem vállalhatunk, korábban írtam, hogy miért.

Vajon hol tarthat most ennek a fegyvernek a kiválasztása, esetleges típus eldöntése a Honvédségnél ? Valahol, valamilyen szinten már kelle hogy tartson a dolog. Régi táma árm, bár nem egyszerű. Sajnos semmi hír eddig, ami érdemi dolog lenne.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Vajon hol tarthat most ennek a fegyvernek a kiválasztása, esetleges típus eldöntése a Honvédségnél ? Valahol, valamilyen szinten már kelle hogy tartson a dolog. Régi táma árm, bár nem egyszerű. Sajnos semmi hír eddig, ami érdemi dolog lenne.
"Hogy mikor, melyik irányból.......
azt sajnos nem tudjuk.....
De hogy jönnek, az biztos....."
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and honved

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Puma, Namer ês kerekesnek Boxer vagy Rosomak/Patria csak döntés kérdése, max a gyártósorra kell várni. Ebből a szempontból jól állunk, amíg van pénzünk.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Logikus amit írsz, de gumikerkes beszerzéséről nem hallani. Lancos IFV ről igen. Most ez az ajtó van előttünk...Ha a darabszámbol indulunk ki, akkor kevés 8x8 lesz, kitudja mikor.

Hát, a BTR-eket cserélni kell és akarják, ha jól tudom. Tehát jönniük kéne majd gumikerekeseknek is (bár hogy csak APC verzió, vagy IFV is, az nagy kérdés...), vagy ez a csere úgy lesz, hogy jön valamennyi láncos a BTR A-k helyére, a többi meg vagy marad, vagy megy a kohóba.
Mindenesetre én örülnék, ha lennének új gumikerekes IFV-ink is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Hát, a BTR-eket cserélni kell és akarják, ha jól tudom. Tehát jönniük kéne majd gumikerekeseknek is (bár hogy csak APC verzió, vagy IFV is, az nagy kérdés...), vagy ez a csere úgy lesz, hogy jön valamennyi láncos a BTR A-k helyére, a többi meg vagy marad, vagy megy a kohóba.
Mindenesetre én örülnék, ha lennének új gumikerekes IFV-ink is.
En is örülnék, a 200+ IFV azonban mind az öt lövész zászlóalj atfegyverzesere eleg, aminek szintén örülnék.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
98 lánctalpas IFV-t emlegetnek, az pont 2x44 +10 felderítő, azaz a tatai dandár a 120-as önjáró aknavetős zászlóaljtüzérség nélkül. A közepesnek minimum 3x44 azaz 132 +valamennyi (3x8 önj.av pl) 8x8-as kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mindig érdekes számokkal jössz
Németeket akarunk másolni nem (44 Leopard is ebbe illik)? A 98 azonban az NKE-s előadásból származik. Végül is kerek, ha lesznek újra felderítők (régen 10x BMP), de nincs benne a zászlóaljtüzérség, mert azt mondjuk nem a Puma bázisán oldják meg.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Ertem, de reménykedem. Magyar ipart bevonni, az amúgy is fajlagosan drága bizniszbe.....?
minden rohadt drága mivel most kezdünk mindent előről kb de értelme lenne bizonyos keretek között
A kétszázas szám az sajtóhír volt, ha érted mit jelent ez. ;)
mit jelent? mondd el kérlek mire gondolsz
98 lánctalpas IFV-t emlegetnek, az pont 2x44 +10 felderítő, azaz a tatai dandár a 120-as önjáró aknavetős zászlóaljtüzérség nélkül. A közepesnek minimum 3x44 azaz 132 +valamennyi (3x8 önj.av pl) 8x8-as kellene.
ismét figyelem felkeltő számokkal szolgálsz nekünk :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A "Lynx családról" egy cikk:

https://esut.de/en/2020/04/fachbeit...nx-fahrzeuge-eine-neue-kettenfahrzeugfamilie/

És onnan egy, az eddig általam látottaknál részletesebb műszaki adatokat tartalmazó kép:

Lynx-K41_DeutschNeu-e1585481808825.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113