Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Amúgy nem azt csinálják véletlenül, hogy az Mt repülős kolletív szerinti heti max 60 órát beosztják 4 x 5 x 12-ben, de a napi 12 órát osztva adják 6-6-ban, és a két hat órás beosztás közötti, az Mt szerint amúgy kötelezően kiadandó 2 órás pihenőidőben szomorú kutyaszemekkel néznek, hogy hát te miért nem dolgozol?

Mert úgy kijön a 4 x 5 x 12 (14) = 240 (gyakorlatban 280) rendes munkaóra, plusz a kollektív alapján + 300 évente elrendelhető túlórávaé (havi átlagban +25 óra) már kijön 305.

Más kérdés hogy totál Mt ellenes ha a pihenőidőt nem adják ki..
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy nem azt csinálják véletlenül, hogy az Mt repülős kolletív szerinti heti max 60 órát beosztják 4 x 5 x 12-ben, de a napi 12 órát osztva adják 6-6-ban, és a két hat órás beosztás közötti, az Mt szerint amúgy kötelezően kiadandó 2 órás pihenőidőben szomorú kutyaszemekkel néznek, hogy hát te miért nem dolgozol?

Mert úgy kijön a 4 x 5 x 12 (14) = 240 (gyakorlatban 280) rendes munkaóra, plusz kollektív alapján + 300 elrendelhető túlóra (havi átlagban +25 óra).

Más kérdés hogy totál Mt ellenes ha a pihenőidőt nem adják ki..
Dicséretes, hogy ezt összeszedted, de szerinted ez emelt vagy bárki mást vigasztalja, ha nem tud máshova menni és ez teljesen legális? Az alapproblémát nem sikerül megérteni. Húzod te és más itt is az ívet, hogy micsoda családbarát kormány és a többi és ilyen munkajogi törvényeket képesek szemrebbenés nélkül aláírni.
Ez az, amitől sokak vérnyomás igen gyorsan felugrik...

Legalább azt nem próbálják már egyesek megmagyarázni, hogy a szar az nem szar és nem is büdös...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Attól (volt nekem) szar, hogy nem vesznek fel több embert, inkább azokat hajtják akik kéznél vannak.
Sokszor írtad már, hogy túlhajtottak a melóhelyen, de azt sose értettem, mi volt ebben nekik a jó. Ha téged tisztességesen kifizettek, akkor mégis mit nyertek vele? A munkaadónak is jobb két kipihent dolgozó, mint egy kimerült és ezért gyakrabban hibázó szaki.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Sokszor írtad már, hogy túlhajtottak a melóhelyen, de azt sose értettem, mi volt ebben nekik a jó. Ha téged tisztességesen kifizettek, akkor mégis mit nyertek vele? A munkaadónak is jobb két kipihent dolgozó, mint egy kimerült és ezért gyakrabban hibázó szaki.

Ennek akkor lenne üzletileg értelme, ha a meló mennyisége nagyon változó, és nem lehet előre kiszámolni, mennyi ember kell ,és nem akarják hogy az üres időszakban csak malmozzon egy csomó ember. Baromi nehéz ugyanis valakit, akit egyszer már felvettek, utóbb kirúgni, előbb másik pozit kellene neki felajánlani stb.

Ilyen esetben megérheti időnként túlórát elrendelni, vagy munkaerőt kölcsönözni (még ha jelentősen nagyobb a bérköltsége is, mint sima munkabért kifizetni egy állandó munkavállalónak).

De ha az a helyzet, hogy fokozatosan csurig voltak munkával, akkor én sem értem ebben mi volt a jó (pláne olyan parás üzemben széjjelhajtott emberekkel karbantartani, mint polgári repülés)... hacsak nem eleve munkaerő hiány van adott szakemberből.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Sokszor írtad már, hogy túlhajtottak a melóhelyen, de azt sose értettem, mi volt ebben nekik a jó. Ha téged tisztességesen kifizettek, akkor mégis mit nyertek vele? A munkaadónak is jobb két kipihent dolgozó, mint egy kimerült és ezért gyakrabban hibázó szaki.
Ezt maguktól nem kötötték az orrunkra, de mi se nagyon kérdeztük. Talán a bevételt is a ráfordított (és elektronikusan dokumentált) munkaórák alapján számlázták? És ugye nem meglepi, hogy nekünk nem annyit fizettek/óra amennyit a megrendelőnek számláztak, hisz sok más működési költség és profitcél is van a világon?! Persze ha így is úgy is nekünk kellett szagolni a xart, picit se vigasztalt volna ha pontosabban tudjuk hogy mitől is olyan büdös.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
Ebben bizony felültél a tanárok elleni médiapropagandának. Bizony a 10 perc elmegy azzal, hogy elmegy a tanáriba lerakja az egyik pakkot, felveszi a másikat megy a következő osztályba. (Olyan mintha te a telephely egyik végéből a másikba sétálsz, mert épp ott a következő munka az neked is munkaidőn belül van.)
Aztán a tanár hazamegy és másnapra el kell készítenie az óravázlatot, be kell írnia a naplóba a jegyeket, vázlatot minden egyebet. Arról nem is beszélve, hogy vannak órán kívüli ügyeletek, szünetekben és amikor nincs tanítási órája. Továbbá, az értelmi fogytékos gyereket ha épp szétveri az órát, csak olyan helyiségbe lehet küldeni, ahol van felügyelet, (külön egy pedagógus ügyel). Reggel 7-től délután 5-ig folyamatos ügyelet kell legyen, folyosón is. Továbbá napközi csoportok (ugye gyerekek 4-ig bennt kell legyenek az iskolába, hacsak nem viszi el külön a szülője/szakköre van)
A nyáron meg 1 hónap szabadság van ami ugye fix. nem olyan mint neked a 20 napod, hogy megegyezel a feléről a főnökkel. (igaz 30 napjuk van, de ebben általában többséget legalább 1 hétre beosztják nyári táboroztatásra (mindjárt 23-25 nap csak)).

Röviden ennyi. Egy jó tanácsot ha elfogadsz, kérlek véleményezés előtt nézz kicsit jobban utána a témakörnek, és utána oszd meg a gondolataid velünk. :)
En nem tudom de ugy emlekszem hogy minden tanarnak megvoltak a jegyzetei orarol orara, es ezeket meg evekkel korabban megcsinaltak. Minden even leadjak ugyanazt a tananyagot. Jegyeket beirtak oran, sokszor dolgozatokat javitottuk oran kozosen, tanariban kaveillat. Nekem ilyen emlekeim vannak az iskolarol...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zeal
M

molnibalage

Guest
En nem tudom de ugy emlekszem hogy minden tanarnak megvoltak a jegyzetei orarol orara, es ezeket meg evekkel korabban megcsinaltak. Minden even leadjak ugyanazt a tananyagot. Jegyeket beirtak oran, sokszor dolgozatokat javitottuk oran kozosen, tanariban kaveillat. Nekem ilyen emlekeim vannak az iskolarol...
  • Te komolyan azt hiszed, hogy egy tanár ugyanazt az anyagot adja le centire évről évre? Főleg úgy, hogy a követelmények változnak?
  • Tegyél már le egymás mellé egy 2001-es és 2011-es matek érettségit, vagy fizikát vagy irodalmat. Ismételd meg ezt 2019-sel. Ja, és egyből két szint van. Na, akkor szerinted a tanár anyaga és módszertana azonos és változatlan ekkora időtávon? Szerinted azt ki rakja össze? A Jézuska?
  • Vagy szerinted a tanár mindent tud fejből, amit tanít? Ő is készül. Én is nagyon sok mindent tudok fejből, de azért egyes kommenteknél előásom az anyagaimat, hogy akkor mennyi a mennyi. Csak nekem felelősségem nincs. A tanárnak meg van.
  • A dolgozatjavítás, a jegybeírás, az egyéb hülye adminisztráció és a kötelező helyettesítés az szerinted mi a búbánat? 8-14-ig meló?
  • A 45 percenként 10 perces szünet is LOL, mert a tanárnak is kell ennie, innia, pihennie és közben óráról elmenni és oda is érni. Ez mókás mondjuk egy 3 emeletes épületben, ahol tanári a földszinten van és keresztben 100 méteres az épület. A le-fel menés és fel le cuccolás már 5 perc.
  • Azon gyerekek, akik szülei korán dolgoznak és szülei későn mennek érte, azok 7-től akár este 5-6-ig is ott vannak a suliban + szakkörök. Szerinted ki foglalkozik akkor velük? Egy szellem vagy tanár. Oda is kell ember.
Na tehát akkor ott vagyunk, hogy egyes napokon a felügyelet miatt 6-kor lép a tanár, esete 7 felé ér haza és akkor még nem volt se bolt, se házimunka, se saját családi élet, de holnapra akkor össze kéne rakni egy dolgozatot meg kéne javítani. Ja, és egy szaktanár akár 10 osztályt is tanít. Az 200 dolgozat. Neki kell fénymásolni, nyomtatni (ha van mivel...), mert neki nincs asszisztense, mert ő nem valami nyikhaj kis faszomtudja milyen pártkáder.

És mindezt mennyiért? Maradjunk annyiban, hogy én ezt a melót mérnök bér alatt nem vállalnám, mert annyiért igényesen is csinálnám. Máshogy meg nincs értelme. Úgy, hogy nem 10-20-30 felnőtt ügyféllel kell foglalkozni, hanem naponta sokszor 20 és 30.

Majd, ha lesz ilyen "all around" szakembert követelő munkához megfelelő bér is, akkor biztos lesznek tömegével csodás tanáraink is. Addig marad egy massza néhány kiugró értékkel felfele és sokkal lefele. Oszt vagy szerencséd van, vagy nem, hogy milyen tanárt kapsz.


Ne haragudj, de te valami totális álomvilágban élsz a tanári munkával kapcsolatban. Közben meg itt osztod az észt, amikor láthatólag élő lélegző tanárt nem láttál közelről. Én meg úgy 30 évig....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
En nem tudom de ugy emlekszem hogy minden tanarnak megvoltak a jegyzetei orarol orara, es ezeket meg evekkel korabban megcsinaltak. Minden even leadjak ugyanazt a tananyagot. Jegyeket beirtak oran, sokszor dolgozatokat javitottuk oran kozosen, tanariban kaveillat. Nekem ilyen emlekeim vannak az iskolarol...
Hogy, hogy volt nyolcvanvalahányban, az ma már nem releváns.
Miből áll egy tanári munka?
Nagyjából: Meg kell csinálni az anyagokat az okostáblára, csinálni kell a portfóliót, járni kell továbbképzésre (bejárni, tanulni, órát látogatni, órát látogatnak, óravázlatot írni, vizsgázni, szakdolgozat), illik követni a tudomány/technika fejlődését, időnként teljesen új tankönyvek kerülnek ki. Figyelembe kell venni a különféle tanulási nehézségűeket, az anyagot ennek megfelelően összeállítani (régen ez sem volt). Versenyekre felkészíteni a gyerekeket, elmenni velük versenyre, rendezvényeket megszervezni, szerepeket próbálni, előadni, levezetni, bepakolni/kipakolni. Helyettesíteni, javítani a dolgozatokat (általában nem órán, hisz akkor a tananyagot kell leadni, esetleg lyukasórán, hisz sok tantárgyból tételesen át kell nézni, helyesírási hibákat javítani, macskakaparást kisilabizálni); új dolgozatokat összeállítani. Szünetekben ügyelni, tízórai szünetben bent lenni a gyerekekkel -nem mindenhol; (van, ahol a tanári tök üres minden szünetben, de ahol vannak bent, akkor telefonálgatni, hivatalos leveleket elolvasni, válaszolni). Átjárni másik iskolába tanítani. Jegyeket nem tudják nagyon órán beírni, mert már szinte mindenhol digitális napló van (ami szerintem marhaság, csak hosszabb idő beírni), beírni az óra anyagát, hiányzásokat, meg amit kell. Szülőkkel beszélni. Ebédeltetni, napköziben lenni. Ja és megtartani az órát.

Egyébként ha minden hülyét felvesznek tanárnak, sok a szabadidő, munkaidőben sem csinál semmit, és még a fizetés is relatív jó, akkor nem irigykedni kell, hanem el kell menni tanárnak. :D Nem is értem, hogy miért is van tanárhiány. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Hogy, hogy volt nyolcvanvalahányban, az ma már nem releváns.
Miből áll egy tanári munka?
Nagyjából: Meg kell csinálni az anyagokat az okostáblára, csinálni kell a portfóliót, járni kell továbbképzésre (bejárni, tanulni, órát látogatni, órát látogatnak, óravázlatot írni, vizsgázni, szakdolgozat), illik követni a tudomány/technika fejlődését, időnként teljesen új tankönyvek kerülnek ki. Figyelembe kell venni a különféle tanulási nehézségűeket, az anyagot ennek megfelelően összeállítani (régen ez sem volt). Versenyekre felkészíteni a gyerekeket, elmenni velük versenyre, rendezvényeket megszervezni, szerepeket próbálni, előadni, levezetni, bepakolni/kipakolni. Helyettesíteni, javítani a dolgozatokat (általában nem órán, hisz akkor a tananyagot kell leadni, esetleg lyukasórán, hisz sok tantárgyból tételesen át kell nézni, helyesírási hibákat javítani, macskakaparást kisilabizálni); új dolgozatokat összeállítani. Szünetekben ügyelni, tízórai szünetben bent lenni a gyerekekkel -nem mindenhol; (van, ahol a tanári tök üres minden szünetben, de ahol vannak bent, akkor telefonálgatni, hivatalos leveleket elolvasni, válaszolni). Átjárni másik iskolába tanítani. Jegyeket nem tudják nagyon órán beírni, mert már szinte mindenhol digitális napló van (ami szerintem marhaság, csak hosszabb idő beírni), beírni az óra anyagát, hiányzásokat, meg amit kell. Szülőkkel beszélni. Ebédeltetni, napköziben lenni. Ja és megtartani az órát.

Egyébként ha minden hülyét felvesznek tanárnak, sok a szabadidő, munkaidőben sem csinál semmit, és még a fizetés is relatív jó, akkor nem irigykedni kell, hanem el kell menni tanárnak. :D Nem is értem, hogy miért is van tanárhiány. :D
Mert szar a fizetés, azért.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 746
113
phaidros

"Egyébként ha minden hülyét felvesznek tanárnak, sok a szabadidő, munkaidőben sem csinál semmit, és még a fizetés is relatív jó, akkor nem irigykedni kell, hanem el kell menni tanárnak. :D Nem is értem, hogy miért is van tanárhiány. :D"

Ez fordítva is igaz. Nekem van tanár rokonom, mindig síránkozik.
Mondtam semmi gond, menjen el a "piacgazdaságba" dolgozni. Jah, oda nem megy, nem véletlenül.
Pedig jobb a pénz, csak ott tényleg dolgozni kell, nem ritkán napi 12 órát, miközben se tavaszi se őszi se nyári szünet. Ellenben bármikor berendelhetnek túlórára.
Én saját cégben dolgozom, általában több, mint napi 12 órát. Ha e mellet van szabad időm, még beugrok haveromnak segíteni szállítmányozni. (pl. szombaton, vagy most télen)
Ő is legalább 12 órát melózik, de volt olyan nap amikor 16-ot mentünk!
Ebből hivatalosan 8 at fizet a cég. Simán vezet napi 6-800 km-t, és lepakol kb. 2 tonna árút, legtöbbször egyedül.
Így keres kétszer annyit, mint egy tanár. El lehet gondolkodni azon, hogy kinek van szar dolga. ;)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
En nem tudom de ugy emlekszem hogy minden tanarnak megvoltak a jegyzetei orarol orara, es ezeket meg evekkel korabban megcsinaltak. Minden even leadjak ugyanazt a tananyagot. Jegyeket beirtak oran, sokszor dolgozatokat javitottuk oran kozosen, tanariban kaveillat. Nekem ilyen emlekeim vannak az iskolarol...

A napi 8-14 óradás mellett azért van még elég melójuk ahogy hallom. Elég sokat szopnak rengeteg adminisztrációs szarsággal, KLIK-nek küldendő kimutatással, a dogák javításával. Cserébe a dellát is rendesen megemelték a korábbi nyomorbértől.

Azt én se mondanám hogy olyan hű de bonyi amit leadnak (elvégre középiskolai anyag), de a meló mennyiségre azért rendesen van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
Figyelmesebb olvasást várnék el, ha már ilyen lelkesen kommentelsz. A túlórákról volt szó. De te sem látod a lényeget. Teljesen törvényesen 300 órás munkahónap. És ez szerintetek így teljesen jó...

Az is külön vicc, hogy egyesek itt a hómunkásokon lovagolnak. Pontosan úgy nem takarítják a várost sok helyen, ahogy a narancsos banda alatt sem. Nincs difi. Viszont egyesek egyből nekiálltak verni a tamtamot, hogy na, ennyi telik a libsiktől. Én sem kedvelem őket, de ez LOL. Meg, hogy nincs hómunkás és ez is miattuk van. Nem. Amiatt, hogy csak a városba betérve 10 db SPAR és egyéb üzletbe alig látni olyat, ahol nincs kint, hogy árufeltöltőt vagy pénztárost keresnek. Hónapok óta. Erre sincs már munkaerő. Akkor majd minimálbérért megy esti műszakba havat lapátolni valaki a mínuszba. Aha...

Tetszik tudni itt is kereslet és kínálat van...
Bortonbol rabok? Hajlektalanok ilyenkor hol vannak? Tegnep volt itt szo az ingyenkonyhakrol, kigyozo sorokrol, most meg senkinek se kell a penz?
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
  • Te komolyan azt hiszed, hogy egy tanár ugyanazt az anyagot adja le centire évről évre? Főleg úgy, hogy a követelmények változnak?
  • Tegyél már le egymás mellé egy 2001-es és 2011-es matek érettségit, vagy fizikát vagy irodalmat. Ismételd meg ezt 2019-sel. Ja, és egyből két szint van. Na, akkor szerinted a tanár anyaga és módszertana azonos és változatlan ekkora időtávon? Szerinted azt ki rakja össze? A Jézuska?
  • Vagy szerinted a tanár mindent tud fejből, amit tanít? Ő is készül. Én is nagyon sok mindent tudok fejből, de azért egyes kommenteknél előásom az anyagaimat, hogy akkor mennyi a mennyi. Csak nekem felelősségem nincs. A tanárnak meg van.
  • A dolgozatjavítás, a jegybeírás, az egyéb hülye adminisztráció és a kötelező helyettesítés az szerinted mi a búbánat? 8-14-ig meló?
  • A 45 percenként 10 perces szünet is LOL, mert a tanárnak is kell ennie, innia, pihennie és közben óráról elmenni és oda is érni. Ez mókás mondjuk egy 3 emeletes épületben, ahol tanári a földszinten van és keresztben 100 méteres az épület. A le-fel menés és fel le cuccolás már 5 perc.
  • Azon gyerekek, akik szülei korán dolgoznak és szülei későn mennek érte, azok 7-től akár este 5-6-ig is ott vannak a suliban + szakkörök. Szerinted ki foglalkozik akkor velük? Egy szellem vagy tanár. Oda is kell ember.
Na tehát akkor ott vagyunk, hogy egyes napokon a felügyelet miatt 6-kor lép a tanár, esete 7 felé ér haza és akkor még nem volt se bolt, se házimunka, se saját családi élet, de holnapra akkor össze kéne rakni egy dolgozatot meg kéne javítani. Ja, és egy szaktanár akár 10 osztályt is tanít. Az 200 dolgozat. Neki kell fénymásolni, nyomtatni (ha van mivel...), mert neki nincs asszisztense, mert ő nem valami nyikhaj kis faszomtudja milyen pártkáder.

És mindezt mennyiért? Maradjunk annyiban, hogy én ezt a melót mérnök bér alatt nem vállalnám, mert annyiért igényesen is csinálnám. Máshogy meg nincs értelme. Úgy, hogy nem 10-20-30 felnőtt ügyféllel kell foglalkozni, hanem naponta sokszor 20 és 30.

Majd, ha lesz ilyen "all around" szakembert követelő munkához megfelelő bér is, akkor biztos lesznek tömegével csodás tanáraink is. Addig marad egy massza néhány kiugró értékkel felfele és sokkal lefele. Oszt vagy szerencséd van, vagy nem, hogy milyen tanárt kapsz.


Ne haragudj, de te valami totális álomvilágban élsz a tanári munkával kapcsolatban. Közben meg itt osztod az észt, amikor láthatólag élő lélegző tanárt nem láttál közelről. Én meg úgy 30 évig....
Ritkan emlekszem olyan esetre hogy becsengeteskor mar ott volt a tanar az osztalyajtoban. Csengettek, aztan jott 1-2 perc mulva. Neha kesobb. Meg volt mikor elobb elment. Szoval ez az oda vissza maszkalas kicsit meseszeru a valosaghoz kepest.
Nekem volt olyan tanarom aki csak napkozis volt. Meg voltak olyanok akik csak a kollegiumban dolgoztak. Szoval az ilyenek mire keszulnek fel otthon? Vagy pl egy tesitanar? Dobalja elozo nap a medicinlabdakat az udvaron, vagy hogy? Az enektanar meg enekel?
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Bortonbol rabok? Hajlektalanok ilyenkor hol vannak? Tegnep volt itt szo az ingyenkonyhakrol, kigyozo sorokrol, most meg senkinek se kell a penz?

Minden börtönben ott ül a helsinki bizottság megbízottja nehogy csorbuljanak szegény elítéltek jogai.
Csak önkéntes, fizetett munkára hagyhatják el a börtönt és minden elítéltet legalább egy őrnek/rendőrnek kell kísérnie.

Ritkan emlekszem olyan esetre hogy becsengeteskor mar ott volt a tanar az osztalyajtoban. Csengettek, aztan jott 1-2 perc mulva. Neha kesobb. Meg volt mikor elobb elment. Szoval ez az oda vissza maszkalas kicsit meseszeru a valosaghoz kepest.
Nekem volt olyan tanarom aki csak napkozis volt. Meg voltak olyanok akik csak a kollegiumban dolgoztak. Szoval az ilyenek mire keszulnek fel otthon? Vagy pl egy tesitanar? Dobalja elozo nap a medicinlabdakat az udvaron, vagy hogy? Az enektanar meg enekel?

Haverom történelem-ének szakos tanárnak tanult, utolsó évesként (2013 vagy 14) elkezdett dolgozni, a környéken csak egy isten háta mögötti iskolában volt egy db napközis tanár hely szabadon. Vállalta, mert saját elmondása szerint ő volt a csoportban az egyetlen aki tanítani akart, legtöbb csak diploma legyen oszt jól van. Novemberben már csapkodta az asztalt, decemberben pedig beadta a felmondását, mert nem kapott fizetést, a buszbérletet meg nem osztogatják ingyen. Végül márciusban kapta meg az egészet egyben.
Így nehéz tanárokat találni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Mert szar a fizetés, azért.

Ez fordítva is igaz. Nekem van tanár rokonom, mindig síránkozik.
Mondtam semmi gond, menjen el a "piacgazdaságba" dolgozni. Jah, oda nem megy, nem véletlenül.
Pedig jobb a pénz, csak ott tényleg dolgozni kell, nem ritkán napi 12 órát, miközben se tavaszi se őszi se nyári szünet. Ellenben bármikor berendelhetnek túlórára.
Én saját cégben dolgozom, általában több, mint napi 12 órát. Ha e mellet van szabad időm, még beugrok haveromnak segíteni szállítmányozni. (pl. szombaton, vagy most télen)
Ő is legalább 12 órát melózik, de volt olyan nap amikor 16-ot mentünk!
Ebből hivatalosan 8 at fizet a cég. Simán vezet napi 6-800 km-t, és lepakol kb. 2 tonna árút, legtöbbször egyedül.
Így keres kétszer annyit, mint egy tanár. El lehet gondolkodni azon, hogy kinek van szar dolga. ;)

Szerintem vidéki szinten, legalábbis a mi vidékünket tekintve nem a legrosszabb, részemről, per pillanat elégedett vagyok a fizetés mértékével, meg már eljutottunk oda, hogy időben is jön. Ezen már nem szoktam rinyálni. Részemről nem a fizetés mértékével van a probléma.

Én elfogadom, nem irigylem, ha valaki 7-ből 7 napot, a 24 órából 16-ot akar dolgozni, én nem akarok (nem részletezendő ok végett meg nem is tudok), nekem fontosabb, hogy ott legyek a családommal és ne minden áron a pénzt hajhásszam. Kinek mi a fontos, kinek mi az érték.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Bortonbol rabok? Hajlektalanok ilyenkor hol vannak? Tegnep volt itt szo az ingyenkonyhakrol, kigyozo sorokrol, most meg senkinek se kell a penz?
Nem vagyok alkotmányjogász, de tudomásom szerint ez simán lehetetlen, mert kényszermunkának számítana. Ezen felül a börtönökben sincs elég fegyőr, akkor terepen honnan lenne?

Ritkan emlekszem olyan esetre hogy becsengeteskor mar ott volt a tanar az osztalyajtoban. Csengettek, aztan jott 1-2 perc mulva. Neha kesobb. Meg volt mikor elobb elment. Szoval ez az oda vissza maszkalas kicsit meseszeru a valosaghoz kepest.
Nekem volt olyan tanarom aki csak napkozis volt. Meg voltak olyanok akik csak a kollegiumban dolgoztak. Szoval az ilyenek mire keszulnek fel otthon? Vagy pl egy tesitanar? Dobalja elozo nap a medicinlabdakat az udvaron, vagy hogy? Az enektanar meg enekel?
Na és szerinted miért? Mert a 10 perces szünet ennyire szűk. Lehet, hogy neked meseszerű, de a 70 körüli fizikatanárnőm ezért életerős fiatalokat küldött le a naplóért az elsőre és nem ő vadászgatta, mert lift nem volt az épületben.
Olyan cuki vagy, hogy a kivételekkel dobálózol.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
H-6N.jpg



Ez kínai kézírás? :D
Érdekes,hogy ez mellé az arab számokat használják.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
H-6N.jpg



Ez kínai kézírás? :D
Érdekes,hogy ez mellé az arab számokat használják.
van pár kínai munkatársam, mostanában azzal húzom az agyukat, hogy a megbeszélésen rovásírással jegyzetelek. Majd kiesik a szeme, mert számukra elképzelhetetlen, hogy nyugati ember ne "betűkkel" írjon. A hab a tortán, hogy ugye itt jobbról írunk balra.