A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 108
113
Hülyeség, hogyha nem a legrövidebb bren2 lessz a harckocsizóknak.
Bármely járműben elfér.
Nem annyival rövidebb, könnyebb az evo 3. De kisebb a tűzereje a gyengébb lőszer miatt. Se mellényt, se sisakot nem üt át.
A 300m-en lőtéren felécélzunk egy alakkal, harctéren kivitelezhetetlen.

Ráadásul ha el kell, hagyniuk a járművet akkor ott nagy a baj. És valószínű valahol a fronton vannak.

Én az ak-nak sem hajtottam be a válltámaszát. Se harcjarműben,sem helikopterben,sem terepjáróban. Soha nem zavart, hogy "hosszú".

Egy leóban meg férjen már el.

Amúgy a német hksoknak mi van? Mp7 vagy g36?
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 075
113
https://privatbankar.hu/makro/uj-ma...lmetes-ragadozo-vagy-fogatlan-oroszlan-329973

A Leopard 2A7+ nehéz. A tank 70 tonnát nyom, ergo a magyar utak és hidak többsége nem alkalmas arra, hogy ezeken mozgassák őket. Biztos ezért is kellett venni hozzájuk a Leguán hídvetőket. Csakhogy azok is nehezek, híddal együtt 63,5 tonnát nyomnak Ráadásul 4 méter magasak, így nem férnek át a legtöbb vasúti átjáró vagy híd alatt. Magasságuk miatt pedig vasúton is csak szétszedve szállíthatóak.

Pont úgy járunk, mint az amerikai haderő 3. páncélos dandárja 2017-ben. A demonstratív céllal Európába vezényelt egység Abrams 1A2 harckocsijai nem tudtak átkelni a német lengyel határon, mert a lengyel utak nem tették lehetővé a szállításukat. Az amerikaiak csak az egység más eszközeivel, Humwee-kkal és Strykerekkel tudtak közlekedni a német határtól keletre.

Maróth Gáspár szerint világszínvonalú fegyveres erőnk lesz, Orbán Viktor miniszterelnök pedig egy regionális konfliktus esetére is garantálná hazánk biztonságát az új fegyverek árnyékában.

Azt, hogy hogyan jutnak ki erőink a harctérre, másodlagos kérdésként kezelik. Ezért válhat a Leopardból fogatlan oroszlán.
Ez egy halom marhaság, a közúti űrszelvény 4,7m magas, külön kérvénnyel 4,5m. Ahol régi híd maradt meg ott van ennél kisebb, azok is fogynak lassan, azt majd kikerüli.
Bármely autópályánkon/autóutunkon el lehet vinni egy tankot, kibírja hidakkal együtt.
Így ellenőrizték a Margit-hídat:
20101106margithid3.jpg

Így a lágymányosi hidat:
20150215rakoczi-hid-terheles-tesztje-hommkal13.jpg

Így az Erzsébet-hídat:
250px-Az_Erzs%C3%A9bet_h%C3%ADd_terhel%C3%A9spr%C3%B3b%C3%A1ja._Fortepan_4407.jpg


Egyes mellékutak valóban megsínylenék ha egy LEO-2 hetvennel végigdöngetne rajta, de békében nem csinál olyat, háborúban meg ki nem szarja le?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ez volt jó sokáig és egyes hülyék még örültek is neki. A "legjobb" marhaság ezektől az, hogy az országoknak nem kell hadsereg csak speciális csapat. Az egyik ország aknavetős, a másik tűzérség stb.... ezt a marhaságot főleg a 444.hu lehet olvasni és inkább törjön ki 8 világháború de soha ne legyen bevezetve az ilyen borzalmi "fejlesztés" rendszer és ezeknek az idióta "terveik"
Na végre egy értelmes hozzászólás tőled.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Hülyeség, hogyha nem a legrövidebb bren2 lessz a harckocsizóknak.
Bármely járműben elfér.
Nem annyival rövidebb, könnyebb az evo 3. De kisebb a tűzereje a gyengébb lőszer miatt. Se mellényt, se sisakot nem üt át.
A 300m-en lőtéren felécélzunk egy alakkal, harctéren kivitelezhetetlen.

Ráadásul ha el kell, hagyniuk a járművet akkor ott nagy a baj. És valószínű valahol a fronton vannak.

Én az ak-nak sem hajtottam be a válltámaszát. Se harcjarműben,sem helikopterben,sem terepjáróban. Soha nem zavart, hogy "hosszú".

Egy leóban meg férjen már el.

Amúgy a német hksoknak mi van? Mp7 vagy g36?
Érdekes módon még PUMA személyzetet is láttam MP7-tel. Ugyanakkor van olyan kép is ahol G36. :confused:
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
Amúgy én nem tartom jó ötletnek. Gyakorlatilag a 9mm-ert a leg ergyább mellények is megfogják. Lőtávja is gyenge. Vagyis ha el kell hagyni a járművet gyalog épp az önvédelmi célra elégtelen.

Te Krisss, ha úgy véled, hogy az ellenségnél csak egy EVO3 van, te kiugrasz elé, mondván, a mellény úgyis megfogja?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
A végtagok sérülése, a sokk a mellényt ért találat esetén eredmény, de ettől még a géppisztoly tökéletesen alkalmatlan eszköz a hadi szintű mellények korában. Újjonnan nem szabad ilyet rendszeresíteni, pláne nem a teljesköppenyes lőszer követelménye miatt!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 108
113
Ez ok, de kifejtenéd ennek a választásnak a hátterét kicsit bővebben?
Mi lehetett az a szempont ami miatt a géppisztoly mellett döntöttek?

Biztos, hogy ez hk-s személyzet fegyverzete lessz?

Nem lehet, hogy pl a törzsé? Vagy ha van logisztikájuk(mármint a harckocsizó zászlóaljnak) az ő számukra lessz?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 108
113
Érdekes módon még PUMA személyzetet is láttam MP7-tel. Ugyanakkor van olyan kép is ahol G36. :confused:


Amikor volt alkalmam beszélni német katonákkal ők nem voltak oda az mp7-ért.
Konkrétan azt mondták kicsi a lőtávolsága és a stopphatása.
Én nekem CPT-s srácok azt mondták jobban örülnének mp5-nek.

Bár nekem bejön. Dehát nem én használtam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 845
113
Amikor volt alkalmam beszélni német katonákkal ők nem voltak oda az mp7-ért.
Konkrétan azt mondták kicsi a lőtávolsága és a stopphatása.
Én nekem CPT-s srácok azt mondták jobban örülnének mp5-nek.

Bár nekem bejön. Dehát nem én használtam.

Azt nem mondták,hogy ellenben nag az átütőerő?
 

alhonvéd

New Member
2018. július 19.
17
14
3
Direkt nem foglaltam állást melyik is a jobb...nekem ehhez még kevés ennyi infó.
- Ránézésre a Ragnarok nehezebb mint a SRAM
- A Ragnarok kézi töltésű, a SRAM-nál egy "lift" viszi a gránátot a csőtorkolathoz.
- A SRAM-nak van egyfajta csőszájféke.
- Mind a kettő full eletromos mozgatású, automatikusan lehet váltani a beadott célok között.
- A Ragnarok csöve gyorsan kiszerelhető és egy villaállvánnyal hagyományos aknavetőként is használható. A SRAM nem tudom hogy áll ezzel a lehetősséggel.
- A SRAM-nak van (lehet?) egy belső csőhűtése. A Ragnaroknél nem hallottam hogy lenne ilyesmi.

kb. ezek amiket eddig tudok róluk. Nálam elég szoros a verseny...:)
ST kinetics proposes its 120 mm SRAMS system for Brazília Army's Guarani mortar carrier variant 20604172
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
A gond az hogy ilyen szintu hozzaszolasok totalisan romboljak az egesz oldal kozosseget a szinvonalrol nem is beszelve. Most vagy haditechnikaioldal vagyunk vagy pedig egy frocsogo politikai agiprop oldal. A ketto egyutt nem megy. En mar komolyan gondolkodom hogy befejezem az itteni jelenletemet es nem azert mert egyesek lehulyeznek hanem mert ez a szinvonal itt meg van engedve. En ehez nem kivanok aszisztalni. Az ilyen embernek korhazban vagy szakintezmenyben van a helye szigoru netmegvonassal.

Ugyanígy érzek.
Én is a pár szakértő és valódi érdeklődő miatt vagyok itt - a selejt réteget (agitróp/narancsos propagandisták, tudásukat tekintve zéró formák) meg letiltottam. Sokkal vidámabb így az élet! Szennyezők tényleg, de ott a megoldás - ignore :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 108
113
Azt nem mondták,hogy ellenben nag az átütőerő?


Nem gondolom, hogy az egy cpt-s nek fontos. Sőt.
Ráadásul nem sok afgán(nem írtam hol beszéltem velük, bocsi)rohangál mellényben,sisakban.
Egy konvencionális háborúban lehet értékelnék.