A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Amúgy én nem tartom jó ötletnek. Gyakorlatilag a 9mm-ert a leg ergyább mellények is megfogják. Lőtávja is gyenge. Vagyis ha el kell hagyni a járművet gyalog épp az önvédelmi célra elégtelen.

Te Krisss, ha úgy véled, hogy az ellenségnél csak egy EVO3 van, te kiugrasz elé, mondván, a mellény úgyis megfogja?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A végtagok sérülése, a sokk a mellényt ért találat esetén eredmény, de ettől még a géppisztoly tökéletesen alkalmatlan eszköz a hadi szintű mellények korában. Újjonnan nem szabad ilyet rendszeresíteni, pláne nem a teljesköppenyes lőszer követelménye miatt!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 984
113
Ez ok, de kifejtenéd ennek a választásnak a hátterét kicsit bővebben?
Mi lehetett az a szempont ami miatt a géppisztoly mellett döntöttek?

Biztos, hogy ez hk-s személyzet fegyverzete lessz?

Nem lehet, hogy pl a törzsé? Vagy ha van logisztikájuk(mármint a harckocsizó zászlóaljnak) az ő számukra lessz?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 984
113
Érdekes módon még PUMA személyzetet is láttam MP7-tel. Ugyanakkor van olyan kép is ahol G36. :confused:


Amikor volt alkalmam beszélni német katonákkal ők nem voltak oda az mp7-ért.
Konkrétan azt mondták kicsi a lőtávolsága és a stopphatása.
Én nekem CPT-s srácok azt mondták jobban örülnének mp5-nek.

Bár nekem bejön. Dehát nem én használtam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 737
113
Amikor volt alkalmam beszélni német katonákkal ők nem voltak oda az mp7-ért.
Konkrétan azt mondták kicsi a lőtávolsága és a stopphatása.
Én nekem CPT-s srácok azt mondták jobban örülnének mp5-nek.

Bár nekem bejön. Dehát nem én használtam.

Azt nem mondták,hogy ellenben nag az átütőerő?
 

alhonvéd

New Member
2018. július 19.
17
14
3
Direkt nem foglaltam állást melyik is a jobb...nekem ehhez még kevés ennyi infó.
- Ránézésre a Ragnarok nehezebb mint a SRAM
- A Ragnarok kézi töltésű, a SRAM-nál egy "lift" viszi a gránátot a csőtorkolathoz.
- A SRAM-nak van egyfajta csőszájféke.
- Mind a kettő full eletromos mozgatású, automatikusan lehet váltani a beadott célok között.
- A Ragnarok csöve gyorsan kiszerelhető és egy villaállvánnyal hagyományos aknavetőként is használható. A SRAM nem tudom hogy áll ezzel a lehetősséggel.
- A SRAM-nak van (lehet?) egy belső csőhűtése. A Ragnaroknél nem hallottam hogy lenne ilyesmi.

kb. ezek amiket eddig tudok róluk. Nálam elég szoros a verseny...:)
ST kinetics proposes its 120 mm SRAMS system for Brazília Army's Guarani mortar carrier variant 20604172
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
A gond az hogy ilyen szintu hozzaszolasok totalisan romboljak az egesz oldal kozosseget a szinvonalrol nem is beszelve. Most vagy haditechnikaioldal vagyunk vagy pedig egy frocsogo politikai agiprop oldal. A ketto egyutt nem megy. En mar komolyan gondolkodom hogy befejezem az itteni jelenletemet es nem azert mert egyesek lehulyeznek hanem mert ez a szinvonal itt meg van engedve. En ehez nem kivanok aszisztalni. Az ilyen embernek korhazban vagy szakintezmenyben van a helye szigoru netmegvonassal.

Ugyanígy érzek.
Én is a pár szakértő és valódi érdeklődő miatt vagyok itt - a selejt réteget (agitróp/narancsos propagandisták, tudásukat tekintve zéró formák) meg letiltottam. Sokkal vidámabb így az élet! Szennyezők tényleg, de ott a megoldás - ignore :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 984
113
Azt nem mondták,hogy ellenben nag az átütőerő?


Nem gondolom, hogy az egy cpt-s nek fontos. Sőt.
Ráadásul nem sok afgán(nem írtam hol beszéltem velük, bocsi)rohangál mellényben,sisakban.
Egy konvencionális háborúban lehet értékelnék.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 737
113
Nem gondolom, hogy az egy cpt-s nek fontos. Sőt.
Ráadásul nem sok afgán(nem írtam hol beszéltem velük, bocsi)rohangál mellényben,sisakban.
Egy konvencionális háborúban lehet értékelnék.

Dehogynem az!Nics értelme a mellényt ha nem lövöd át.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 984
113
Dehogynem az!Nics értelme a mellényt ha nem lövöd át.

Őőő

Nem gondolnám, hogy sok tálib vagy más csoportosulás tagja hord lövedékálló felszerelést.

Ráadásul álltalában egy cpt-s ha használja a fegyverét ott nem messze saját erők is vannak. A külső gyűrű.
Úgyhogy nem árt ha nem olyan nagy az átütő erő.
Mint egy túszejtésnél. Nehogy esetleg átlőve a támadót, saját erőket lője meg az ember.
Ráadásul a 9 milisnek nagyobb a megállító ereje.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 509
113
Rövid távolságon jelentkezik az 5.56-osnál a hidrodinamikai sokk, ami elég durva dolog. Így tehát ez az érv kiesik.

Úgy hívják, hogy emberi ostobaság.

Azt biztosan tudjátok gondolom, hogy most egy darab AK-63D és három pisztoly a kezelőszemélyzet fegyvere...
Akkor ki lesz ostoba, ha a pisztolyt a Skorpió váltja az AK-t pedig a BREN? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 509
113
Az aki nem 4 Brent ad nekik.
Mérnem mindjárt nyolcat?!
A mostani helyzethez képest előrelépés lesz, ha lesz BREN is meg Skorpió is, szóval örüljetek. Más a menekülő kezszem tűzereje négy sorozatlövő fegyverrel, mint eggyel és három pisztollyal.
Bent tényleg centire mérik a helyet, harchelyzetben meg ki és be is kell ugrálni vele, szóval lehet, hogy megkérdezték őket....és Skorpiót akartak. Meg az is lehet, hogy nem, csak ez lett.....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 984
113
Mérnem mindjárt nyolcat?!
A mostani helyzethez képest előrelépés lesz, ha lesz BREN is meg Skorpió is, szóval örüljetek. Más a menekülő kezszem tűzereje négy sorozatlövő fegyverrel, mint eggyel és három pisztollyal.
Bent tényleg centire mérik a helyet, harchelyzetben meg ki és be is kell ugrálni vele, szóval lehet, hogy megkérdezték őket....és Skorpiót akartak. Meg az is lehet, hogy nem, csak ez lett.....

Erre írtam a példáim. Mennyire mérik centikben a helyet.

De írom konkréten
Bmp1, Btr80, Btr80/A
Hummer, G270, Toyota Land Cruiser
Maxxpro, Cougar
Mi8, Hu60,H225M

Ezekben egy kinyitott válltámasz nem okozott problémát az Ak63d

Hogy előrelépés a 4 sorozatlövő fegyver.
Igen. De miért ne 4 gépkatrabély a 3 géppisztoly és 1 gépkarabély helyett.

Hogy megkérdezték e őket? Nem tudom.
Hogy érdekelte e őket a válasz. Sejtem.