A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Jah és egy dolog lemaradt. A szerbek csak álmodnának 8 darab mi-24-ről mert annyi sincs nekik.
A honvédségnek van és burkoltan modernizált méghozzá.
Ez mellet akár tetszik akár nem neked a legmagasabb Hfroce-al jöttek a H-145M és jönni fognak. H225 is hforcal jönnek.
36 tűztámogató helikopter odabasz az imádott szomszédaidnak és megeszik reggeli a mi-35 m-et is, amiből mennyi van a szerbeknek? 2 darab? Vagy 4? Hű ha.....


Na most hirtelen ezt találtam.

https://killermetals.blog.hu/2019/12/13/a_h145m_helikopterek_hivatalos_atado_unnepsege


Itt azt írják 5 db lesz tűztámogató. A hm-re hivatkoznak. 20ból.

1. Akkor ez vagy román, szerb, szlovák ellenpropaganda.

2. Vagy a hm sajtósa hülye(benne van a pakliban, bár nem ennyire)

3. Vagy dezinformálunk. Bruhaaaaha.

4. Vagy te élsz álomvilágban.

Kérem megtenni a téteket. ;)
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 841
113
A lekezelő és semmit nem érő kommentedet tartsd meg magadnak ( érezd a saját stílusod) és tanulj belőle, hogy ne kamuzz és ne imád a szomszéd hazugságait. Ha valaki a tényeket közli mint én nem megsértödni kell rajta hanem megköszöni, hogy tanulhattál és felvilágosítottak, hogy eddig álom világban éltél a szomszédokkal kapcsolatosan is.
Fogalmazunk úgy hogy a mély hülyeségeidet ne lökjed.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Csak, mert itt is azt írják. :) a másik oldalt nem ismertem. ;)
Ez a téma egy párszor már lett fejtegetve a h145m-es topicban.:rolleyes: Nézzél be oda is.;)
Egyébként meg a Magyar Honvédből:
"A korábban már említett HForce-rendszer négy változatban (option 0-3) rendelhető. Arról nem hangzott el pontos információ, hogy hazánk melyiket vásárolja meg*, de az kiderült: minden magyar gép megkapja az elektrooptikai felderítő- és célzórendszer, illetve a két, oldalsó fegyverhordozó pilon alkalmazásához szükséges előkészítést (megerősítések, felfüggesztései pontok, elektromos és adatkábelek, a pilótafülke hátsó részébe beépített fegyverzetvezérő rendszer). Ebből adandóan a hazánknak leszállítandó felfegyverzett, könnyű támadó, kutató-mentő, illetve szállító változatok aránya bármikor változtatható."

*De ez is ehangzott lásd az általad linkeltet például.;)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
A tényekben mi a hangulatkeltés?

Az van odaírva, hogy vacsora+éjszakai pótlék.

Amúgy mivel nem vagyok diatetikus nem tudom mi az igazán jó és egészséges.
Pl egy épületügyeletesi szólgálatban kb 4 órát alszol a 24ből.
Ami nem is 24 hisz elötte eligazítás, utánna átadás, átvétel. Van reggeli, ebéd meg ez a vacsora+éjszakai.

Ráadásul ha külszolgálatban éjfélkor elmész kajálni, vagy kapsz csomagot ettől fényévekre van.
Persze nem azt várom el, de 2 csoffadt zsömle mondjuk egy 100 kilós embernek szerintem nem elég.

Amit napközben kaptunk kaját azzal nekem sem volt bajom.

Egyedül Tünde utcában. Ott azt mondták azt kapjuk mint a honvéd kórházban a betegek. Szegények.
Ja a szar és kevés kajához ott President vajat kaptunk. Ami meg k nem olcsó. o_O
Hát nem tudom amikor én tatán voltam 2 éve utoljára éjszakás szolgálatban laktanyán belül, akkor volt meleg kaja vacsira meg kaptam éjszakai pótléknak egy csokit, egy csomag mogyorót meg egy liter gyümölcslevet.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hát nem tudom amikor én tatán voltam 2 éve utoljára éjszakás szolgálatban laktanyán belül, akkor volt meleg kaja vacsira meg kaptam éjszakai pótléknak egy csokit, egy csomag mogyorót meg egy liter gyümölcslevet.

Hát én vagy 7 éve nem voltam.

De te írtad a kérdésre, hogy lehetséges ez a kaja amit belinkeltek hogy Ja.

No akkor Most lehetséges vagy sem. Te vagy az aktív.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ez a téma egy párszor már lett fejtegetve a h145m-es topicban.:rolleyes: Nézzél be oda is.;)
Egyébként meg a Magyar Honvédből:
"A korábban már említett HForce-rendszer négy változatban (option 0-3) rendelhető. Arról nem hangzott el pontos információ, hogy hazánk melyiket vásárolja meg*, de az kiderült: minden magyar gép megkapja az elektrooptikai felderítő- és célzórendszer, illetve a két, oldalsó fegyverhordozó pilon alkalmazásához szükséges előkészítést (megerősítések, felfüggesztései pontok, elektromos és adatkábelek, a pilótafülke hátsó részébe beépített fegyverzetvezérő rendszer). Ebből adandóan a hazánknak leszállítandó felfegyverzett, könnyű támadó, kutató-mentő, illetve szállító változatok aránya bármikor változtatható."

*De ez is ehangzott lásd az általad linkeltet például.;)


Igen de ahogy a cikkben leírják a beszerzést felszerelés alapján így lehet elkülöníteni őket.

Ezért írtam igazmagyarnak, hogy amit ír az necces.
Hisz még csak nem is pedzegetik, hogy minden géphez vegyenek fegyverzetet.

Hogy mi lesz pár év múlva azt persze sem én sem ő nem tudja.
De még Benkő sem.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Centurio

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Szolnokon szerintem lehetséges mert ott a sok ejtőernyós meg búvár meg faszom pótlék miatt kevesebb jut a többinek.
Az egyebek miatt nem jut kevesebb a többieknek, mert az élelmiszer norma annyi, amennyi. Figyelembe véve a speciális beosztásúakat is. El tudod képzelni, hogy a hajózó, vagy az eje normát csökkentsék a szárazföldiek javára, vagy fordítva? Ez képzelgés.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Reméljük nem úgy mint a gripenre a bombák.
Azokra hány évet vártunk?
Te ultra libsi, mindegyik Hforces és az tök mindegy mire specializált. Ha nem lenne megrendelve a Hforce hozzá akkor lenne problémás, de bármikor felszerelhető fegyverel háború esetén és főleg Románia ellen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Az egyebek miatt nem jut kevesebb a többieknek, mert az élelmiszer norma annyi, amennyi. Figyelembe véve a speciális beosztásúakat is. El tudod képzelni, hogy a hajózó, vagy az eje normát csökkentsék a szárazföldiek javára, vagy fordítva? Ez képzelgés.
Hát nekem ott mást mondtak, Szolnokon kb a legfosabb a kaja az egész cégben.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Te ultra libsi, mindegyik Hforces és az tök mindegy mire specializált. Ha nem lenne megrendelve a Hforce hozzá akkor lenne problémás, de bármikor felszerelhető fegyverel háború esetén és főleg Románia ellen.


Finom vagy és kultúrát. Mint mindíg. :D


Megjegyzem ha 2 NATO tag egymásnak esne, valószínű rögtön fegyver embargót basznának ránk.

És a németek valószínű betartanák.
A franciák ki mellé állnának? Szerinted? Nekünk vagy a románoknak szállítanának?