A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Tisztelt urak! Kérdésem lenne felétek. Esetleg, ha a legkedvesebb dél-keleti szomszédunk - mivel ihletet kaptak tőlünk a CZ fegyverek után - hogy állnak a Barretta gyártásával? Esetleg beindult már? Vagy csak egy fellángolás volt részükről? A másik dolog: A CZ fegyverekről esetleg valami tapasztalat, hogy beváltak-e? Én nekem , mint kívülállónak tetszik, de én nem értek hozzá. Még egy kérdésem volna a szállítógép terén. Ha netán rendelünk 3 db KC390-t, volna- e realitása brazil rakétatüzérségnek? Mert gondolom azért nem gagyi minőség, tudom, nem ez a legfontosabb elsődlegesen, de azért szerintem nem ártana ilyesmik beszerzése is.
Hétvégén erről is beszéltem a még "cégnél" szolgálókkal. A pisztolyokkal nem valami elégedettek az itthon összeszereltek már rozsdásodnak (wtf!!??). Géppisztolyt még csak mutatóba láttak, meg az oktatási anyagot ahol hibásan jelölték a fegyver alkatrészeit. Hát remélem, hogy csak nehezen indul a dolog és innen már csak feljebb lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Hétvégén erről is beszéltem a még "cégnél" szolgálókkal. A pisztolyokkal nem valami elégedettek az itthon összeszereltek már rozsdásodnak (wtf!!??). Géppisztolyt még csak mutatóba láttak, meg az oktatási anyagot ahol hibásan jelölték a fegyver alkatrészeit. Hát remélem, hogy csak nehezen indul a dolog és innen már csak feljebb lesz.
A pisztolyhoz kapott imbusz kulcsok kicsit gagyi minőségűek és nehéz megeszi a csavar ha be akarod állítani magadnak a fegyvert.... Meg eleve nem ezt a 2 pisztolyt vettem volna hanem a P-10-est, ha már nem a glockot vettük meg úgy hogy 10 éve azzal járunk misszióba....
A rozsdásodást nem tapasztaltam nem is tudom komolyan venni. mondjuk ha befolyik a víz akkor rozsdásodhat de ezért kell takarítani meg olajozni. Oktatási anyaggal nem is találkoztam sajnos még.... Géppisztollyal dettó mondjuk azt nem hiányolom meg értelmét sem látom.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hétvégén erről is beszéltem a még "cégnél" szolgálókkal. A pisztolyokkal nem valami elégedettek az itthon összeszereltek már rozsdásodnak (wtf!!??). Géppisztolyt még csak mutatóba láttak, meg az oktatási anyagot ahol hibásan jelölték a fegyver alkatrészeit. Hát remélem, hogy csak nehezen indul a dolog és innen már csak feljebb lesz.


Én is pár napja beszéltem egy barátommal.

Ő azt mondta alapvetően tetszik nekik. Ergonómikus, pontos. De pár száz lövés után a géppisztolyon 1-2 műanyag elem kicsit lötyögős lett. Amin azért csodálkoztak rendesen.

Mi rozsdásodik?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A pisztolyhoz kapott imbusz kulcsok kicsit gagyi minőségűek és nehéz megeszi a csavar ha be akarod állítani magadnak a fegyvert.... Meg eleve nem ezt a 2 pisztolyt vettem volna hanem a P-10-est, ha már nem a glockot vettük meg úgy hogy 10 éve azzal járunk misszióba....
A rozsdásodást nem tapasztaltam nem is tudom komolyan venni. mondjuk ha befolyik a víz akkor rozsdásodhat de ezért kell takarítani meg olajozni. Oktatási anyaggal nem is találkoztam sajnos még.... Géppisztollyal dettó mondjuk azt nem hiányolom meg értelmét sem látom.


Sajna én 12ben még p9rc-vel voltam. Úgyhogy nincs 10 év.
De igazad van. Kár, hogy nem azt gyártjuk.
Bár nekem ezek is bejönnek.

Amúgy a glockokkal mi lessz?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nem ez a kérdés, én is bukfencezHETEK (de nem csinálom semmi pénzért), de mennyi fegyverzet és szenzortorony LESZ ténylegesen hozzájuk?!! Mert az a lényeg a felfegyverzés szempontjából, hogy EGYIDEJŰLEG mennyit tudunk majd felfegyverezni?!


Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...


Tudom.
Ezért linkeltem be több oldalt is.
Mert volt aki 36 egyszerre felfegyverzett gépet vizionált.

De mivel ezeket a gépeket nem harci helinek vettük(hisz nem is azok), így nem tartom én sem fontosnak, hogy mind felfegyverezhető legyen egyidőben.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113

Amúgy amit silurusglanis belinkelt az tényleg érdekes.
Miért nem ti oktatjátok a Bornemisszát helyiségharcra?

Én egyszer voltam egy 2 hetes tanfolyamotokon Ujdörögdön és az nagyon jó volt.

Remélem nem valami mi egriek vagyunk ti szolnokiak baromság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Amúgy amit silurusglanis belinkelt az tényleg érdekes.
Miért nem ti oktatjátok a Bornemisszát helyiségharcra?

Én egyszer voltam egy 2 hetes tanfolyamotokon Ujdörögdön és az nagyon jó volt.

Remélem nem valami mi egriek vagyunk ti szolnokiak baromság.

Nem tudom és,hogy őszinte legyek nem is biztos,hogy hülyeséget mondasz.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Ocses

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Tudom.
Ezért linkeltem be több oldalt is.
Mert volt aki 36 egyszerre felfegyverzett gépet vizionált.

De mivel ezeket a gépeket nem harci helinek vettük(hisz nem is azok), így nem tartom én sem fontosnak, hogy mind felfegyverezhető legyen egyidőben.
Ne erölködj....

A legmagasabb Hforce szintett veszi mindegyikhez a honvédség. Nincs arról hír vagy adat, hogy a mi-24 gépeket rendes harci helikopterre cserélnék, ezért nem véletlen a full extrás hforce erőltetése.
Önmagában a mi-24 sem igazi harci helikopter és nem annyira durva a védelme sem még is harcinak használja rengeteg ország.
A románok szutyok- 0 védelmü pumája is harcinak nevezik pedig egy rakás fos.
A szlovákok kivonták a mi-24-eiket és teljesen felszámolták a harci helikopter águkat.A szállító mi-ek tűztámogatónak sincsenek felszerelve....
Az usa feketéje is mit szóljon aminek fos a páncélzata, de apache rendszer van rászerelve...
Szóval totálisan laikus és fölöslegesen rinyáló aki azt mondja ezek a gépek nem érnek semmit harcolva.... de érnek.

A németek nem véletlenül találták ki a hforcet, ami szállító és harci gép lehet, mert nem volt altarnativájuk a mi-24-re.

A Tiger nem fogjuk venni valszeg mert kurva drága és nagyon sokba kerül fenntartani és még megbizhatatlan is. Ez az egyetlen airbus termék amit kerülni kellene, pedig alapvetően nem rossz koncepció.

Ennek fényében a környéken bőven elegendő hforce rendszer, ami akármennyire fáj neked 36 gép egyszerre is bevethető és sírna a szád ha csak egy H145 menne feléd gépágyúval.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ne erölködj....

A legmagasabb Hforce szintett veszi mindegyikhez a honvédség. Nincs arról hír vagy adat, hogy a mi-24 gépeket rendes harci helikopterre cserélnék, ezért nem véletlen a full extrás hforce erőltetése.
Önmagában a mi-24 sem igazi harci helikopter és nem annyira durva a védelme sem még is harcinak használja rengeteg ország.
A románok szutyok- 0 védelmü pumája is harcinak nevezik pedig egy rakás fos.
A szlovákok kivonták a mi-24-eiket és teljesen felszámolták a harci helikopter águkat.A szállító mi-ek tűztámogatónak sincsenek felszerelve....
Az usa feketéje is mit szóljon aminek fos a páncélzata, de apache rendszer van rászerelve...
Szóval totálisan laikus és fölöslegesen rinyáló aki azt mondja ezek a gépek nem érnek semmit harcolva.... de érnek.

A németek nem véletlenül találták ki a hforcet, ami szállító és harci gép lehet, mert nem volt altarnativájuk a mi-24-re.

A Tiger nem fogjuk venni valszeg mert kurva drága és nagyon sokba kerül fenntartani és még megbizhatatlan is. Ez az egyetlen airbus termék amit kerülni kellene, pedig alapvetően nem rossz koncepció.

Ennek fényében a környéken bőven elegendő hforce rendszer, ami akármennyire fáj neked 36 gép egyszerre is bevethető és sírna a szád ha csak egy H145 menne feléd gépágyúval.
Te egy nagyon beteg ember vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 506
72 483
113
Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.

Ami az atado unnepsegen atadott makettet latva valoszinuleg 5 gepagyukontenert es 5 raketablokkot jenent, 5 szenzortoronnyal.
(SAR 5 szenzortorony, 5 csorlo. LUH pegig 5 keszlet fast rope es sok szek. )
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 506
72 483
113
Ami az atado unnepsegen atadott makettet latva valoszinuleg 5 gepagyukontenert es 5 raketablokkot jenent, 5 szenzortoronnyal.
(SAR 5 szenzortorony, 5 csorlo. LUH pegig 5 keszlet fast rope es sok szek. )

Kb. ennyi, de lehet mindenbol lesz egy tartalek is. Az utasterbe szerelheto allvanyos gepfegyverrol eddig meg nem nyilatkoztak semmit. Majd ha megerkeznek a H225M-ek es ahhoz is vesznek valamilyen fegyvert, akkor az lehet jo lesz a H145M-re is. Azt montak, rendszerben gondolkodnak...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and arcas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...
Igazából ez még a jövő zenéje. Jelenleg 2 kiképzett pilótánk van. Majd ha halad a kiképzés előre, lehet venni többre fegyvert. Az előkészítés mindegyikben bent lesz. Az lenne baromság, ha kezdéskor többhöz vettünk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Igazából ez még a jövő zenéje. Jelenleg 2 kiképzett pilótánk van. Majd ha halad a kiképzés előre, lehet venni többre fegyvert. Az előkészítés mindegyikben bent lesz. Az lenne baromság, ha kezdéskor többhöz vettünk volna.
Mivel igen mélyről kell indulnunk ezen a területen IS és mivel ez hosszú idő, ezért logikus lehet amit írsz. De az HA úgy lenne hogy csak 5 gépen lesz fegyverzet az meg természetesen elfogadhatatlan lesz. Mert ugye a hadsereg háborúra van kitalálva, és fegyver nélkül nehéz lenne győzni, bár mi magyarok évtizedek óta próbálgatjuk pl. a fociban a rúgott gól nélküli győzelmet, de nem megy...
Dedikált harciról meg szó sincs sajnos... és a légifölény ezen a területen kiemelt fontosságú lenne....
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó