A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Arra azért válaszolhatnál, hogy mi lenne ha nem vennénk új tankokat?
Szerinted akkor a magyar harckocsizóknak meg kellene tagadniuk a harcot a mostani T-72 vel? Melyik hadseregben lehet eldönteni akatonának, hogy beül a tankba vagy nem ül be?
Azt tudta, hogy a Leopard 2A7+ harckocsit is ki lehet lőn? Abba sem mernél beülni?
Miért gondolod, hogy katonaként eldöntheted hogy harcolsz vagy nem?
Segíts már nekem vérengző vadállatnak, hogy had lássak bele az erkölcs mély bugyraiba, amiről eddig nekem, meg semelyik parancsnoknak ezen a bolygón fogalma sem volt.

De veszünk innentől kezdve nincs értelme arról beszélni,hogy mi lenne ha.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Arra azért válaszolhatnál, hogy mi lenne ha nem vennénk új tankokat?
Szerinted akkor a magyar harckocsizóknak meg kellene tagadniuk a harcot a mostani T-72 vel? Melyik hadseregben lehet eldönteni akatonának, hogy beül a tankba vagy nem ül be?
Azt tudta, hogy a Leopard 2A7+ harckocsit is ki lehet lőn? Abba sem mernél beülni?
Miért gondolod, hogy katonaként eldöntheted hogy harcolsz vagy nem?
Segíts már nekem vérengző vadállatnak, hogy had lássak bele az erkölcs mély bugyraiba, amiről eddig nekem, meg semelyik parancsnoknak ezen a bolygón fogalma sem volt.

Azt megválaszthatod,hogy leszel-e katona...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Remélem a Tiéd sem lesz soha...

Ha más nem hülyeségre nem költenék.

Úgy beszéltek erről a csali dologról mintha az ellenség totális hülye lenne és nem tűnne fel neki,hogy be van ásva egy halom gép ami körül nincs mozgás,nincs rásióforgalmazás,nincs semmi csak állnak egy helyben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 473
113
Debrecent mondtam éppen ezért. Vásárhelyen most is ott van harckocsimosó, meg a HK telephely.

Minden csak akarat kérdése. Lehet az a közepes dandár Hódmezővásárhelyen is. Debrecenben meg a könnyű dandár. Valamikor neki kell állni a dolgoknak. Most annyit tudunk, Tata nehézdandár. Ok., rendben. Meg még annyit, hogy lesz egy közepes és könnyű dandár, a hadrendben. Szerintem a könnyű, nem a szolnoki alakulat lesz, hanem azon kívül még.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 411
113
Azt megválaszthatod,hogy leszel-e katona...
Tévedsz!!!
Háborúban nem! Márpedig akkor kell beülni ezekbe a gépekbe.

Bár kitérő válaszokat adsz, de azért én elárulom:
Beülnék a T-72 be. Azt nem mondom, hogy jól járnának velem....
Azért, amit mondtam, mindkettőt ki lehet lőni, a Leopard 2A7 kétségkívül védettebb és potensebb, de értékesebb célpont is a harcmezőn. Azt meg, hogy mikor döglik meg az ember.....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Gondolkodj fordítva!!!
Ha a Manlichtert kidobtad, akkor mivel mész az ukrán ellen, ha már elfogyott az AK, meg a Hk 416?!

Ez a kérdés erről szól, nem arról, hogy megválaszthatjuk mivel harcolunk. A ti logikátokkal csak abból lehet választani, hogy Manlichter vagy billiárd dákó!

Tényleg, őszintén, ha kezedbe nyomnak egy Manlichtert vagy egy billiárd dákót, te melyikkel szeretnéd védeni a családod?
Mert el azért nem akarsz futni remélem?

Tudod ambból a pénzből amit a T-72 tárolásra költesz rendszer szinten(mert kell rá,többet is mintha kidobnád)tudsz venni annyi más modern eszközt(nem feltétlen tankot ez igaz)aminek van valós harcérték nem csak csali.

Tudod mennyibe kerül 1db BTR-gumi?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 764
113
Minden csak akarat kérdése. Lehet az a közepes dandár Hódmezővásárhelyen is. Debrecenben meg a könnyű dandár. Valamikor neki kell állni a dolgoknak. Most annyit tudunk, Tata nehézdandár. Ok., rendben. Meg még annyit, hogy lesz egy közepes és könnyű dandár, a hadrendben. Szerintem a könnyű, nem a szolnoki alakulat lesz, hanem azon kívül még.
Baszod, Debrecen + Vásárhely+ Hajdúhadház = 5. Bocskai István Lövészdandár
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Ezt majd a fogolytáborba került családodnak magyarázd inkább.
Lehet demagógnak lenni, de a XX. század tapasztalata alapján jobb vér nélkül megadnunk magunkat, ha nincs modern és jelentékeny méretű haderőnk. Akkor a lakossàg 99 százaléka sértetlenül megússza, lásd a trianoni megszállásokat!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Tévedsz!!!
Háborúban nem! Márpedig akkor kell beülni ezekbe a gépekbe.

Bár kitérő válaszokat adsz, de azért én elárulom:
Beülnék a T-72 be. Azt nem mondom, hogy jól járnának velem....
Azért, amit mondtam, mindkettőt ki lehet lőni, a Leopard 2A7 kétségkívül védettebb és potensebb, de értékesebb célpont is a harcmezőn. Azt meg, hogy mikor döglik meg az ember.....

Nem,hogy nem járnál vele jól hanem többet ártanál mint használsz.Mert abból a pénzből amit a minimális harcértékű 72-esre elköltöttek meg arra,hogy legyen bele személyzet vehettek volna neked modern harcászati felszerelést és fegyvert meg kiképezhettek volna rá(és nem csak téged hanem minimum egy szakasznyi embert)és akkor lenne legalább harcértéked(meg annak a másik 30-nak) nem is kicsi.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and krisss

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 411
113
Ha más nem hülyeségre nem költenék.

Úgy beszéltek erről a csali dologról mintha az ellenség totális hülye lenne és nem tűnne fel neki,hogy be van ásva egy halom gép ami körül nincs mozgás,nincs rásióforgalmazás,nincs semmi csak állnak egy helyben.
Szerinted ezt ÉN találtam ki?
Kivel akarsz vitatkozni? Harcszabályzattal? Nem hallottál még a megtévesztésről? Szerinted a felderítő adat az mindig egy 8K-s videó az ellenséges katonák röntgenképeiről?
színlelt TÁS ? ezt én találtam ki?
Nem: Ált 211, Ált 212 (már kivonták, de mai napig használják, amúgy az ujakban is benne van. Lapozgasd, sok újdonságot fogsz még találni benn attól félek.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Szerinted ezt ÉN találtam ki?
Kivel akarsz vitatkozni? Harcszabályzattal? Nem hallottál még a megtévesztésről? Szerinted a felderítő adat az mindig egy 8K-s videó az ellenséges katonák röntgenképeiről?
színlelt TÁS ? ezt én találtam ki?
Nem: Ált 211, Ált 212 (már kivonták, de mai napig használják, amúgy az ujakban is benne van. Lapozgasd, sok újdonságot fogsz még találni benn attól félek.)

De az nem úgy működikhogy leraksz egy halom alig vagy egyáltalán nem használható szart.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 764
113
Szerinted ezt ÉN találtam ki?
Kivel akarsz vitatkozni? Harcszabályzattal? Nem hallottál még a megtévesztésről? Szerinted a felderítő adat az mindig egy 8K-s videó az ellenséges katonák röntgenképeiről?
színlelt TÁS ? ezt én találtam ki?
Nem: Ált 211, Ált 212 (már kivonták, de mai napig használják, amúgy az ujakban is benne van. Lapozgasd, sok újdonságot fogsz még találni benn attól félek.)
Mondjuk, hogy nem valami naprakész iromány egyik sem.... A megtévesztésnek fontos eleme, hogy hihető legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Háborús veszély esetén, egy elrendelt mozgósításkor, nem nagyon választhatsz.
Dehogynem. Elbujdosol, dezertálsz. Hülyékkel nem lehet háborút nyerni, az épeszűek meg ígénylik a saját esélyeiket is. Így vagy úgy, de a vereség árát megfizeti az, aki békeidőben nem fizette meg a győzelemre felszerelését!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 473
113
2019-ben Európában?Ezt gondold azért át.

Kapsz egy behívóparancsot, ajánlott küldeményben. Amiben leírják hova kell menned, mikorra, mit vigyél magaddal. Talán egy kísérőlevelet is, amiben leírják, mivel jár, ha megtagadod a parancs végrehajtását. Mármint háború esetén, büntetőjogilag. Természetesen, megszökni nyílván meg lehet valahogy. Ettől még mindíg több tízezer embert fog kapni a Honvédség, egy mozgósítás elrendelésekor. Akár 200.000-et is, kérdés mennyit tud felszerelni, kiképzeni, egyáltalán egyszerre fogadni. Na ezért is kell, hadműveleti tartalék, nehézfegyverekből is. Nyílván nem csak a kommunikáció, amikor Bnekő hadoválja, hogy azért ekkora a tiszti létszám, mert egy mozgósításra is kell gondolni, amikor a létszám megnő.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 467
113
Lehet demagógnak lenni, de a XX. század tapasztalata alapján jobb vér nélkül megadnunk magunkat, ha nincs modern és jelentékeny méretű haderőnk. Akkor a lakossàg 99 százaléka sértetlenül megússza, lásd a trianoni megszállásokat!

Sajnos itt egyesek még a 2.Hadsereg nosztalgiájában élnek pedig az is milyen jó ötlet volt...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur