A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 878
113
Az nem kerül pénzbe? Ahhoz nem kell öngyilkos személyzet aki telepíti, álcázza? Ahelyett kell megvenni amit kohóba akarunk dobni?

A Dunaferr szponzorál itt embereket? Vagy más miatt fontos, hogy a kohóba végezzék a dögök?
A gumi kissé olcsóbb, egyszerűbb telepíteni főleg ha a kohószökevény saját lábon nem tud odagurulni és a szimulációs eszközt abba is be kell tenni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 415
113
Egyébként a BTR-t nagyon rühellem, a D-20-at úgyszintén. de a véleményem azokról is ugyanaz. Tartsuk bizonytalanságban az ellenfél felderítését azok állapotáról, használhatóságáról, had keljen számolni azokkal a roncsokkal is, ha támadni akar. Ha meg nem akkor ott állnak ahol eddig, annyiért amennyiért eddig. Amikor meg már kész a rendes magyar haderő, akkor meg jók lesznek célanyagnak a lőtereken 2040-ben.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 415
113
A gumi kissé olcsóbb, egyszerűbb telepíteni főleg ha a kohószökevény saját lábon nem tud odagurulni és a szimulációs eszközt abba is be kell tenni.
A lokátor miatt a dög harckocsi jobb, mint a felfújható. Meg a felületek felmelegedését nagyon jól látják a hőkamerák, a gumi nem biztos, hogy olyan képet mutat mint az acélpáncél.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 878
113
Az a baj, hogy kurva macerás egy nagyobb eszközt odatenni, kereskest még odatuszkolsz, megoldod, de akkor már valami gyorsfelállíthatóságú makettett csináltatok lemezből direkt erre. vagy akármit. Mert szintén azért nem lesz szerelő se vezető tartva ezekhez a vontatókkal baszakodni pazarlás ehhez, szóval vissza is kanyarodtunk, hogy egy nagyjavítás nélkül még erre a célra sem érdemes eltenni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 415
113
Az a baj, hogy kurva macerás egy nagyobb eszközt odatenni, kereskest még odatuszkolsz, megoldod, de akkor már valami gyorsfelállíthatóságú makettett csináltatok lemezből direkt erre. vagy akármit. Mert szintén azért nem lesz szerelő se vezető tartva ezekhez a vontatókkal baszakodni pazarlás ehhez, szóval vissza is kanyarodtunk, hogy egy nagyjavítás nélkül még erre a célra sem érdemes eltenni.
Van legalább 4-5 harckocsivontató, meg azt írták, hogy vannak felújított hídvetők is. Ezek katasztrófavédelmi feladatokra jók, hóhelyzetben , vasúti szerencsétlenségnél tök jól használhatóak. A szlovákok pirosra meg neonsárgára festve a tűzoltóságnak adták ilyen célra, ők sem dobták ki. Ezekkel lehet vontatni a dögöket is háborúban.

171013-hb-ct-couvacka-cmyk_galerie-980.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A lokátor miatt a dög harckocsi jobb, mint a felfújható. Meg a felületek felmelegedését nagyon jól látják a hőkamerák, a gumi nem biztos, hogy olyan képet mutat mint az acélpáncél.
A "маскировкa-t" érdemes az Oroszoktól tanulni (lsd.: lokátor sugarakat visszaverő, meleg levegővel fűtött élethű gumi csalik)
 

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 281
74 084
113
arra vagyok kíváncsi, hogy a Leo, PzH beszerzésen kívűl lehet - e benne más is?

"Land - Anzahl Genehmigungen - Gesamtwert in Euro
Ungarn - 27 - 1.760.812.806

Güterbeschreibung:
Kampfpanzer, Panzerhaubitzen, Pionierpanzer, Bergepanzer, Brückenlegepanzer, Fahrschulpanzer, LKW, Geländefahrzeuge, Geländewagen, Anhängerund Teile für Kampfpanzer, gepanzerte Fahrzeuge, Landfahrzeuge (A0006/79,1 %);Fahr- und Gefechtssimulatorenund Teile für Fahr- und Gefechtssimulatoren (A0014/5,9 %)"


Ha összeadom, akkor még van 15% valami egyéb tétel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 524
113
Pont, hogy együttesen kellene ezeket figyelembe venni. Régen voltak minőségi mutatók minden harceszközre. Például a T-55 és az M60 harci együtthatója 1 volt, a T-72 é 1,2. Tehát 20 %-kal tartották az oroszok erősebbnek, mint a T-55 vagy az M60. Úgy tudom, hogy a NATO-ban is volt hasonló rendszer.
ja , csak a ruszki rendszerben főként inkább a "politikai akarat" érvényesült , a NATO rendszerben meg tényleg tudni akarták hogy mennyire is mennének a vasak más vasak ellen
Ami meg a mennyiségi tényezőt illeti (bár már sokszor el lett itt mondva) ha minden jól megy lesz egy olyan dandárunk X idő múlva ami akkori tervek szerint kenterbe ver MINDEN környező dandárt mindenhogy , habár annyira nem vagyok pozitív mint dudi és nem mondom hogy azaz egy dandár elég lenne az ukránok ellen ( de mi a véreres f@szért is "háborúznánk" amúgy velük?!?!?) de tény hogy azaz egyetlen dandár ami tenchnikát illeti kb a szomszédok haderejének igen nagy részét üti akármikor , teljesen felesleges hülyeségeket beszélni , a T72 (habár én szerettem nagyon) már max célpontnak lesz jó a Leoknak a lőtéren , semmi másra mert nulla harcértéke van és igen 1-2 zászlóalj T72 helyett akármikor választanék 1-2 század leot
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 521
113
ja , csak a ruszki rendszerben főként inkább a "politikai akarat" érvényesült , a NATO rendszerben meg tényleg tudni akarták hogy mennyire is mennének a vasak más vasak ellen
Ami meg a mennyiségi tényezőt illeti (bár már sokszor el lett itt mondva) ha minden jól megy lesz egy olyan dandárunk X idő múlva ami akkori tervek szerint kenterbe ver MINDEN környező dandárt mindenhogy , habár annyira nem vagyok pozitív mint dudi és nem mondom hogy azaz egy dandár elég lenne az ukránok ellen ( de mi a véreres f@szért is "háborúznánk" amúgy velük?!?!?) de tény hogy azaz egyetlen dandár ami tenchnikát illeti kb a szomszédok haderejének igen nagy részét üti akármikor , teljesen felesleges hülyeségeket beszélni , a T72 (habár én szerettem nagyon) már max célpontnak lesz jó a Leoknak a lőtéren , semmi másra mert nulla harcértéke van és igen 1-2 zászlóalj T72 helyett akármikor választanék 1-2 század leot

Az irosz számítási mód jobb mint a NATO és a szovjet is jobb volt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 281
74 084
113
Nézegetem az adatokat... a németektől vett a Honvédség

2015-ben 30 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)
2016-ban 310 db gépkarabélyt? (Sturmgewehre)
2016-ban R&S VCS-4G Voice Communications System
2017-ben 15 géppisztolyt, 5 gépkarabélyt
2018-ban 92 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)

Gondolom a közös missziókhoz kellett az azonos fegyver.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 281
74 084
113
Nézegetem az adatokat... a németektől vett a Honvédség

2015-ben 30 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)
2016-ban 310 db gépkarabélyt (Sturmgewehre)
2016-ban R&S VCS-4G Voice Communications System
2017-ben 15 géppisztolyt, 5 gépkarabélyt
2018-ban 92 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)

Gondolom a közös missziókhoz kellett az azonos fegyver.


Eladott a HM:
2012-ben a cseheknek 234 db Volhov rakétát
2013-2014-ben 30.000 db AMD63D-t (vevő: USA, Szlovákia)
2013-ban Etiópiának 12 db Mi-24-est.
2014-ben a cseheknek 81 db T-72-est
2017-ben Szaud-Arábiának 50 db OT-64 SKOT APC-t ?!?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 481
113
Az a teória, hogy egy teljesen feltöltött nyugati, haditechnikával elláttott TOP nehézdandár a támogató alegységeivel (tüzérség légvédelem, logisztika műszakiak) képes lenne-e legyűrni az ukrán haderőt. Azt nem mondta senki, sem hogy hogyan, én úgy gondoltam hogy védelemben megroppantaná őket.

Ugyan ez egy kampány videó, de érdemes megnézni, mert ami rajt van, az logikus, hogy van is nekik. Egy dandár, szerintem, egy megyeszékhely védelmét tudná ellátni, néhány napig, vagy hétig, ha összecsapnánk Ukrajnával.

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 481
113
arra értem a 30 évet, hogy az ukránok nem sok fejlesztést tettek bele a haderőbe az ottani rendszerváltás óta, nézzük csak meg a tüzérségük állapotát. Még javában D-20-szal, gvozgyikával, Szu-27-tel, T-72-vel és BTR-rel van megáldva. Tudom nekünk is sok mindenünk elmaradott még jelen állás szerint, de ha csak egy Kárpátaljányi terület a célunk, az egy tényleg 110%-ra felhozott dandárral sikerülhet, mert érdemi támadást nem nagyon kell folytatni a hegyek miatt, ha egyszer beássa oda magát valaki könnyen védhető.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 281
74 084
113
Jóváhagyot német fegyvereladások

Ungarn (millio EUR)
2012:269,8
2013:513,0
2014:432,4
2015:1.283,5
2016:589,4

2015-ben mit vett a Honvédség a németektől?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül