A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 774
30 544
113
Én egy picit továbbgondoltam, de ugyan az az irány! Egyrészt gondoskodtak egy tisztességes légvédelemről, másrészt egy dupla 30-cassal már normális part ment támogatást lehet rendezni.

Az utolsó két AN-2 rendberakása már egy olyan szint, ami azt mutatja, hogy ésszel csinálják. Ha az MS-25-ök megkapnák a több mint dupla teljesítményt azonos (vagy kisebb) hely felhasználással, az egy ekkora hajónál már szerintem simán versenyképes lenne bármilyen új építésű alternatívával. Ha sikerül olyan motort választani, ami nagyobb teljesítmény mellett - alacsony fordulaton - is halkabb tud lenni, akkor még az eredeti aknaszedő funkciója sem sérül. Arról nem is beszélve, hogy az üzemanyag felhasználás is valószínűleg csökkenhet.
Ha meg a kivont hajókkal kezdik, akkor a jelenlegieket nem kell kivenni rendszerből. A modern rendszerek meg valószínűleg nem igényelnek mondjuk 17 fős személyzetet.
Az AN felujitáson inkább valameik leállitott AMet hoztam volna rendbe.
AM aknász motoros.Különben eredetileg francia.Az egész hajot erre a feladatra tervezték,némi önlégvédelemmel-70es években.Lehetne a légvédelmét korszerűsiteni,ellátni ködvetőkkel,REH eszközökkel.De egy nehéz aknavetőtoronnyal már inkább ne.Akkor se lenne rohamhajó,de elvenné a teret az alapfeladattol.És minek is csinálnánk belőle tüzérségi naszádot?Nem olyanok a viszonyaink,hogy kellene.A folyomeder robbanótest mentesitése fontosabb,mint néhány korlátozott mozgékonyságú 120as av.
AN-ek váltására meg beszerezni pár svéd CB90 naszádot.De tőlem lehet az orosz koppintása,a Raptor is.Járör-rohamdeszant naszádok,és igen gyorsak.
7459178666_d9f6f30343.jpg

b47b561d35854fb775264c57de3442a8.jpg

Orosz kopia
4n57owhq1rc.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 023
113
Te amúgy hol állomásoznak nálunk amerikai katonák? Vagy van valami saját rejtett bázisuk ahol egy hadosztály amerikai katona rejtőzködik nálunk?
Ha akarják lesz, nyíltan, akkora amekkorát szeretnének. Tőlük függ.
Nem tűnt még fel,hogy soha nem leszünk teljesen szuverének?Ez a dolog Mohácsnál elúszott!
Ettől még azért lehetne próbálkozni erősebben, hogy ne olyan szövetségi viszonyban legyünk senkivel, hogy ha akarja harcolnunk kelljen érte a világ túloldalán Irakban, Afganisztánban, vagy akár itt is felejthesse magát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Ha akarják lesz, nyíltan, akkora amekkorát szeretnének. Tőlük függ.

Ettől még azért lehetne próbálkozni erősebben, hogy ne olyan szövetségi viszonyban legyünk senkivel, hogy ha akarja harcolnunk kelljen érte a világ túloldalán Irakban, Afganisztánban, vagy akár itt is felejthesse magát.

Ez még egy lengyel kaliberű országnak 8s csak álom kategória....
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Off
Itt senki nem emlékszik a szovjet rendszer embertelenségeire és hiánygazdálkodására?
Egy rövid kérdéssel illusztrálnám a különbséget, még az "átkosból" : - - - Miért nem rázzák le a svéd munkások a láncaikat? Mert rajta van a Volvójuk kulcsa.
Ez a lényegi eltérés kelet és nyugat között...
On
És egy független skandináv monarchia az ellenpélda? :oops::rolleyes:
Egy állam amely utoljára Nagy Péterrel állt harcban...

Valóban jó példa! Luxenburg esetleg nem lenne jobb? ;)
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Különben, ha tippelnem kellene, akkor az MS-25-ösöket is előbb-utóbb fel fogják újítani. ;) Minimum hajtómű szinten!
Nem tudom, hogy milyen állapotban vannak jelenleg a kivont hajók (3db), de egy 2014-es kép szerint a Százhalombatta (AM-21) még úszóképes.
17824.jpg


Csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha már minden fontos modernizációval meglenne a MH, és úgy döntenek, hogy mondjuk nem csak felújítani lenne érdemes, de tennénk egy kísérletet a fejlesztésükre is!
Az orrába kapjon a légvédelmi gépágyú helyett egy Nemo Navy automata aknavetőt:
A tatra meg egy ilyen MPCV távirányított tornyot
MPCV-640x360.jpg


A tetejére meg egy Giraffe 1X-et.
Csak úgy próbából! ;)
Az alsó képen mit látunk ? Vagyis a rászerelt bazár érdekelne leginkább ...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Ettől még azért lehetne próbálkozni erősebben, hogy ne olyan szövetségi viszonyban legyünk senkivel, hogy ha akarja harcolnunk kelljen érte a világ túloldalán Irakban, Afganisztánban, vagy akár itt is felejthesse magát.
Az a "szövetség" lényege, hogy adunk is valamit azért, amit kapunk. Lehet mérlegelni, hogy megéri-e szövetségre lépni valakivel, de ha már belementünk, akkor vannak ránk nézve is kötelezvények.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Az alsó képen mit látunk ? Vagyis a rászerelt bazár érdekelne leginkább ...
Bazár! Ez jó!!! :p:D
Ezt.
Egy Mistral indítóval kombinált .50-es géppuska (asszem még egy 20mm-es gépágyús verzió is lehet, esetleg egy 40mm-es automata gránátvető?).
A tippem az, hogy talán láthatunk még ilyet majd a török 4x4-eken is! ;)
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Az a "szövetség" lényege, hogy adunk is valamit azért, amit kapunk. Lehet mérlegelni, hogy megéri-e szövetségre lépni valakivel, de ha már belementünk, akkor vannak ránk nézve is kötelezvények.
már megint úgy mentek agy, hogy se kép, se hang. a nato szerződés nem kötelez kollektív védelemre, ha vmelyik tagja a világ seggelyukán támadgat és ott éri némi kölcsönhatás.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Akkor jó' van ez így, tényleg!

Igazából többet fel sem hozom, hogy lehet nem ez lenne a helyes irány!
Örüljünk egy ilyen deal-nek, hisz ez a legtöbb ami a célunk lehet!


Éljen a szabadság, demokrácia, önrendelkezés!

Mert szerinted egy ásványkincsekben szegény tengerrel nem rendelkező kislétszámú miniállam nulla iparral még is mit érhet el?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 023
113
Mert szerinted egy ásványkincsekben szegény tengerrel nem rendelkező kislétszámú miniállam nulla iparral még is mit érhet el?
A törökök szerinted a fasznak voltak itt 150 évet, a szovjetek 40 et? Jobban álltunk, több volt az olaj, arany, ipar?

Nem, felvonulási terület, ütköző zóna, befolyási övezet kellett nekik. Jól jöhet még az EU bomlasztásánál is, ha az lesz a cél hogy legyen törésvonal a Ny-i és Közép-Kelet EU szárny között.

Jéééé, szerintem meg is vagyunk :(.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 774
30 544
113
A törökök szerinted a fasznak voltak itt 150 évet, a szovjetek 40 et? Jobban álltunk, több volt az olaj, arany, ipar?

Nem, felvonulási terület, ütköző zóna kellett nekik.

Jéééé, szerintem meg is vagyunk :(.
Csak úgy szolok,higy 1500ban Europa legnagyobb aranykitermelői voltunk.De a marhakereskedelemben sem csak a hús volt fontos,hanem a bőr is,akkorban alapvető ipari nyersanyag.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 023
113
Mert szerinted egy ásványkincsekben szegény tengerrel nem rendelkező kislétszámú miniállam nulla iparral még is mit érhet el?
Most látom hogy félreolvastam, nem a kit érdekel, hanem hogy mit érhet el?

Nem írja alá a DCA-t, nem enged be más országot a területére állandó bázist kialakítani. Én szeretem az amerikai katonákat, ha mint szövetséges jönnek gyakorolni, átadják a tudást/tapasztalat csere van, és utána mint JÓ SZÖVETSÉGES, mennek!

Az lényegtelen hogy mekkorák vagyunk, itt idegen ország bázisának helye nincs! Ha már egy hazai katonai fórumon is a többség szerint az a kretén, aki felhozza hogy ezt lehet NEM így kéne, és a többiek meg caccognak, csóválják a fejüket hogy de hát tudjuk már hol a helyünk, meg "merjünk kicsik lenni!", akkor én kérek elnézést, de szerintem tényleg megkérdőjelezhető az egész HM-MH értelme. Minek? Mert onnantól azért tartjuk fent, hogy tudjunk jó szövetségesként missziózgatni a világ túloldalán? Azért?

Áhhh, szar az egész...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
A törökök szerinted a fasznak voltak itt 150 évet, a szovjetek 40 et? Jobban álltunk, több volt az olaj, arany, ipar?

Nem, felvonulási terület, ütköző zóna, befolyási övezet kellett nekik. Jól jöhet még az EU bomlasztásánál is, ha az lesz a cél hogy legyen törésvonal a Ny-i és Közép-Kelet EU szárny között.

Jéééé, szerintem meg is vagyunk :(.

Micsoda?Útban voltunk a töröknek azért voltak itt.A szovjeteknek megint útba estünk de Kína vagy a Közel-Kelet felé nem esünk útba sem az amerikaiaknak sem az oroszoknak.2020-at írunk emberek!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Most látom hogy félreolvastam, nem a kit érdekel, hanem hogy mit érhet el?

Nem írja alá a DCA-t, nem enged be más országot a területére állandó bázist kialakítani. Én szeretem az amerikai katonákat, ha mint szövetséges jönnek gyakorolni, átadják a tudást/tapasztalat csere van, és utána mint JÓ SZÖVETSÉGES, mennek!

Az lényegtelen hogy mekkorák vagyunk, itt idegen ország bázisának helye nincs! Ha már egy hazai katonai fórumon is a többség szerint az a kretén, aki felhozza hogy ezt lehet NEM így kéne, és a többiek meg caccognak, csóválják a fejüket hogy de hát tudjuk már hol a helyünk, meg "merjünk kicsik lenni!", akkor én kérek elnézést, de szerintem tényleg megkérdőjelezhető az egész HM-MH értelme. Minek? Mert onnantól azért tartjuk fent, hogy tudjunk jó szövetségesként missziózgatni a világ túloldalán? Azért?

Áhhh, szar az egész...

Melyik felét nem érted annak,hogy egy negyed csepp vagyunk az óceánban?Egész egyszerűen kerekítési hibának sem vesznek minket.Esszük nem esszük egy szövetségibrendszer csak akkor demokrácia, ha mindenki egyenlő.A NATO nem ilyen, ráadásul mi a NATO-ban a hátsó negyedben helyezkedünk el.Nem vagyunk és nem is leszünk belátható időn belül olyan helyzetben,hogy beleszóljunk bármibe is.
Az meg aztán a világ legcinikusabb hozzáállása amit képviselsz!Jöjjön az ami adjon tapasztalatot(mi nem tudunk nekik azt elhiheted mert tapasztalatcseréről beszélni csak a hülye beszél a két állam fegyveres ereje közt) védjen meg (mi érdemben nem tudnánk nemhogy őket így az 5.cikkej haszonélvezői vagyunk akik be sem tartják a legminimálisabb NATO elvárásokat sem)de mást ne akarjon.Gratulálok.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 023
113
Melyik felét nem érted annak,hogy egy negyed csepp vagyunk az óceánban?Egész egyszerűen kerekítési hibának sem vesznek minket.Esszük nem esszük egy szövetségibrendszer csak akkor demokrácia, ha mindenki egyenlő.A NATO nem ilyen, ráadásul mi a NATO-ban a hátsó negyedben helyezkedünk el.Nem vagyunk és nem is leszünk belátható időn belül olyan helyzetben,hogy beleszóljunk bármibe is.
Az meg aztán a világ legcinikusabb hozzáállása amit képviselsz!Jöjjön az ami adjon tapasztalatot(mi nem tudunk nekik azt elhiheted mert tapasztalatcseréről beszélni csak a hülye beszél a két állam fegyveres ereje közt) védjen meg (mi érdemben nem tudnánk nemhogy őket így az 5.cikkej haszonélvezői vagyunk akik be sem tartják a legminimálisabb NATO elvárásokat sem)de mást ne akarjon.Gratulálok.


Tényleg nem értem hogy miről beszélünk mi itt, jól van ez így, remélem kerül hozzánk is idővel még AEGIS ASHORE is, és akkor aztán tényleg sínen leszünk. Előre a szebb és biztonságosabb Magyarország felé!
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Tényleg nem értem hogy miről beszélünk mi itt, jól van ez így, remélem kerül hozzánk is idővel még AEGIS ASHORE is, és akkor aztán tényleg sínen leszünk. Előre a szebb és biztonságosabb Magyarország felé!

Te tényleg abban az álomba ringatod magad,hogy mi tudjuk szavatolni a saját biztonságunkat?