[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
AK-t használnak mindenhol.Nem 2 perces folyamat rendszerbeállítani egy új gépkarabélyt.Pl amíg nincs elég lőszer raktáron addig el sem kezdik a kiképzést rájuk.

Alkalmazásba fotókon, videókon, akkor ezek szerint csak nálatok van a CZ. Máshol csak díszelgéshez, ünnepségekhez, használják egyenlőre. Na, ami késik nem múlik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Van némi igazad. Ugyanakkor, valamennyi régi céget, ha megmarad, mára teljesen korszerű technológiával kellene felszerelni, a mai kor követelményeinek megfelelően. Az a csőkovácsoló, amit említettél, nem biztos hogy mára a legkorszerűbb technológia. Feltehetően, ha gyártunk csövet, annál korszerűbb gyártási technológia érkezik a csehektől majd, erre a feladatra.
CNC rendszer gépsor,ami nem véletlenűl működik ma is a szerbeknél.Persze az akkori vezérlő elektronika ma már elavult.De maga a gépsor nem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Aki a Balaton északi partján lakik az ma délelőtt figyelgessen az égre délelőtt ha van rá ideje.
Látom Dudi, hogy pár napja toljátok a gyakorlatokat, és a képekből az jön le, hogy nálatok nem AR-15-ösök vannak, hanem a Bren-ek.
Mik a tapasztalatok a Brenekkel? Lövészeti, kezelhetőségi, stb.
Kicsit bővebben gondoltam annál, hogy "jó", meg "tök jó".
Azt gondolom hogy ez talán nem titkos infó. Még ha a negatívumokat úgy is lehet csak esetleg megemlíteni, mint hogy "vannak". :rolleyes::p
(bár a ismeretlen eredetű rozsdásodásról már kerültek ki infók, úgyhogy esetleg más kényelmetlenségek sem biztos hogy gondot jelenthetnek)
Gondolom kicsit nagyobb a használati tapasztalat nálatok, mint amit a fejlesztési topicban megtudhattunk a toborzásra díszletnek kiállított tartalékosoktól.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Látom Dudi, hogy pár napja toljátok a gyakorlatokat, és a képekből az jön le, hogy nálatok nem AR-15-ösök vannak, hanem a Bren-ek.
Mik a tapasztalatok a Brenekkel? Lövészeti, kezelhetőségi, stb.
Kicsit bővebben gondoltam annál, hogy "jó", meg "tök jó".
Azt gondolom hogy ez talán nem titkos infó. Még ha a negatívumokat úgy is lehet csak esetleg megemlíteni, mint hogy "vannak". :rolleyes::p
(bár a ismeretlen eredetű rozsdásodásról már kerültek ki infók, úgyhogy esetleg más kényelmetlenségek sem biztos hogy gondot jelenthetnek)
Gondolom kicsit nagyobb a használati tapasztalat nálatok, mint amit a fejlesztési topicban megtudhattunk a toborzásra díszletnek kiállított tartalékosoktól.

Nagyon tök jó.;)

Én szeretem,sokan nem bíznak benne mert nem acél+fa hanem alu+műanyag.Kicsit olyan mint az amcsiknál amikor az M16-ot rendszeresítették.Idő kell amíg kialakul a bizalom.Egyébként mi sem használjuk olyan marha régóta.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113

Ennél rosszabbul és idegesítőbben vágott videót én még nem láttam. Az már csak hab a tortán hogy ahhoz képest hogy a BREN-ről kellene szólnia, a videó legalább 2/3-ban egy szó sem esik a típusról, hanem össze-vissza megy a szövegelés XM8-ról, SCAR-ról, meg hogy régi az AR 15 de csomó kiegészítő van hozzááá…. EZ KI A JÓ ISTENT ÉRDEKEL?

Nem bírtam végig nézni, láncbaltával kellene lecsapni tőből a kezeit annak is, aki vágta.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Nagyon tök jó.;)

Én szeretem,sokan nem bíznak benne mert nem acél+fa hanem alu+műanyag.Kicsit olyan mint az amcsiknál amikor az M16-ot rendszeresítették.Idő kell amíg kialakul a bizalom.Egyébként mi sem használjuk olyan marha régóta.
Ez a "sokan nem bíznak benne", ezt úgy értsem hogy a kartársak a században, vagy úgy általában a MH keretein belül?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Mert az öregek keményebbek :p!

Olyan puskával ami folyamatosan arconbasz vagy letépi a válladat nem lehet szerintem túl sok jó lövést leadni. Egyszerűen hamar fájni kezdesz és elfáradsz, meg az köt le hogy vajon mekkorát fog ütni. A fegyvert többnyire csak cipelik, ha abban elfáradsz, lőni sem fogsz jól vele meg fáradt vagy. Egy nehéz, hosszú fegyverrel jól lehet lőni - egy lőtéren. Ott nem kell előtte órákig cipelni és nem akad bele minden bokorba. Szerintem olyan 3 kiló körül van az a max, amit még relatív kényelmesen lehet cipelni mielőtt használnád.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Olyan puskával ami folyamatosan arconbasz vagy letépi a válladat nem lehet szerintem túl sok jó lövést leadni. Egyszerűen hamar fájni kezdesz és elfáradsz, meg az köt le hogy vajon mekkorát fog ütni. A fegyvert többnyire csak cipelik, ha abban elfáradsz, lőni sem fogsz jól vele meg fáradt vagy. Egy nehéz, hosszú fegyverrel jól lehet lőni - egy lőtéren. Ott nem kell előtte órákig cipelni és nem akad bele minden bokorba. Szerintem olyan 3 kiló körül van az a max, amit még relatív kényelmesen lehet cipelni mielőtt használnád.

Minden bántás nélkül, volt azért már olyan ember a történelemben nem kevés, aki tudott harctéren nem csak lőtéri körülmények közt jó lövést leadni többet is, nem hogy köztes lőszerrel 3kg-nál nagyobb tömegű karabéllyal, de még olyanok is akik puskalőszert használtak pl. FN FAL-al, G3-al, M14-el.

Ebbe az irányba elmozdulva persze könnyebb, hogy műanyagból van a fegyver nagy része, alig van ezekhez képest visszarúgás, könnyű a lőszer logisztikája etc. Nyilván ez a jelen, pláne a jövő a rengeteg egyéb kiegészítő további súlya miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Mindenki azzal harcol amit adnak neki. Ezzel az erővel a gyalogsági ásóval a toronykoszorú alá segített tányéraknánál nem is kell tovább gondolkodni a páncélelhárításban. ;)

Az AK meg azért már erősen 40-es évek. Bőven használható az eredeti célra, csak van nála jobb.

Nem azt mondtam hogy lehetetlen vagy teljesen alkalmatlan, csak hogy szerintem mik az ideális gyalogsági kézifegyver tulajdonságai. Amit egyébként a Bren nagyjából le is fed (papírforma szerint, nem lőttem vele).

Nagyjából ezért nem hiszek az új csodalőszerekben sem. Könnyű, erős, kontrollálható, kompakt - ebből nem lehet mindet kiválasztani.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Olyan puskával ami folyamatosan arconbasz vagy letépi a válladat nem lehet szerintem túl sok jó lövést leadni. Egyszerűen hamar fájni kezdesz és elfáradsz, meg az köt le hogy vajon mekkorát fog ütni. A fegyvert többnyire csak cipelik, ha abban elfáradsz, lőni sem fogsz jól vele meg fáradt vagy. Egy nehéz, hosszú fegyverrel jól lehet lőni - egy lőtéren. Ott nem kell előtte órákig cipelni és nem akad bele minden bokorba. Szerintem olyan 3 kiló körül van az a max, amit még relatív kényelmesen lehet cipelni mielőtt használnád.
Én azért nagyon reménykedtem benne, hogy a leghosszabb csövű (14") lesz a Bren 2-ből alapfegyverként rendszeresítve. (ha jól hallom, ez nagyjából bejött), mert a 2 kisebbik verziónak nem sok értelmét látom, hacsak nem jármű kezelőszemélyzetnek.
A CZ katalógusát átböngészve pedig elmondanám, hogy az akkor még nem, de ma már létező CZ807-ből a 16"-os lenne szerintem az ideális alap lőfegyver - szigorúan csak a paraméterei alapján.
Az rendelkezik a Bren 2 BR csőhosszával, és mégis több mint fél kilóval könnyebb.
DE ha nekem választanom kellene a CZ kínálatából személyes fegyvernek harctérre, akkor egyértelműen a BR-t választanám.
A puskalőszerrel nekem nem volt bajom, pedig először nagyon fostam az SZVD-től. Aztán nagy barátságba kerültem vele.
Én nem tudom, de én utáltam még a rövid sorozatot is használni az AK-n. A PKM meg a halálom volt! Egyszerűen túlságosan pazarlónak éreztem, és valahogy viszolyogtam tőle. Az az egyetlen jó dolog volt benne, hogy ugyan az a lőszere, mint az SZVD-nek.
A PKM-hez - a lövészetre - meg túl sokat hoztak ki, és a tiszteknek nem volt kedvük papírozni az el nem használt lőszert. Hát muszáj volt elpukkantani az összeset.
Valahogy mindenki "darálni" akart a PKM-mel, de azért 35-40db-ot sikerült "megmentenem" a lőszerből. :rolleyes:
A végén még rám kellett várni, hogy végezzek az utolsó tárral. :)
De azért elmondhatom, hogy simán kezelhető még annak a visszarúgása is. Még akár "viszonylag" sok lövés egymás utáni leadása esetén is. Mondjuk hosszútávon nem kellett cipelni, de az AK súlyától nincs komoly eltérése (azt meg hurcoltuk). Bren 2 BR meg majd fél kilóval könnyebb.
Szóval nagyon kíváncsi leszek, hogy használni fogjuk-e (Mármint a MH) a BR-t, és főleg, hogy mire.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan