Szu-34 / Su-34 Fullback (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
A többiben igazad van, de ezt érdemes némileg jobban kifejteni:
"hogy nulla bizonyítékkal a kezében behazudta,hogy az Iszkander nagyobb hatótávú mint a megengedett és erre fogva felmondhatta az egyezményt."

Az amcsik ugye az "Iszkander-K"-ról mondják, hogy megsérti az INF-szerződést.

Nézzük meg ennek a CM-nek a méreteit:

http://www.military-today.com/missiles/iskander_k.htm

https://www.globalsecurity.org/wmd/world/russia/ssc-8.htm

R-500-cruise-missile-launch.jpg


Hasonlítsuk össze a Tomahawk méreteivel:

http://www.military-today.com/missiles/tomahawk.htm

http://www.military-today.com/missiles/bgm_109g_gryphon.htm

Namármost, ha a Tomahawkhoz hasonló méretű Iszkander-K csak maximum 500 km-re képes elreppeni az oroszok szerint, míg a Tomahawk meg 1500-2500 km-re, akkor az oroszok vagy minimum 40 évvel le vannak maradva az amcsiktól, vagy pedig hazudnak. Én valamiért az utóbbira tippelek, de ha van itt olyan ember, aki szerint igazat mondanak és tényleg annyira csírák, hogy nem képesek hasonló méretben a 40 éves Tomahawk-kal egyenértékű CM-et letenni az asztalra, az szóljon.
Egyébként szerintem az oroszok azért fejlesztették ki az Iszkander-K-t, mert az amcsik korábban egyeztetés nélkül felrúgták az ABM-szerződést.

OFF
Egyrészt az általad linkelt weboldalak kb. a CIA kottàjàból muzsikàlnak. Tehát annyira nem tekinteném kőbe vésettnek azt amit ők írnak. Tudom az Rt meg Putyinnak játszik. De nem Putyin lépett ki az INF-ből. :hadonaszos:
Másrészt az oroszok tavaly tartották egy átfogó bemutatót az amcsik által kifogàsolt rakétàkról. Meghivtàk az európai és az amerikai felet is.
A jenkik inkább kihagytàk. :rolleyes::confused:
Harmadrészt vicces, hogy folyton folyvást azt olvasom a szakmai topikokban, hogy az oroszok az őskorban vannak az USA-hoz képest.
Persze most, hogy az érdekek úgy kívánják, egy pillanat alatt felzárkoztak.
ON

Bocsi, hogy ezt ide írtam, de nem tudom, hogy tudok topikok közt idézni. Ha valamelyik modi jár erre, kérem tegye át. Köszönöm. :(
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 355
113
Bocsi, hogy ezt ide írtam, de nem tudom, hogy tudok topikok közt idézni. Ha valamelyik modi jár erre, kérem tegye át. Köszönöm. :(

Én digitálisan analfabéta módon kivitelezem:
Az adott topikban, amiből idézni akarok, rákattintok az ominózus hoszászólás "Válasz" feliratára, mintha ott akarnék válaszolni, majd - miközben új lapon már ki van nyitva, ahol valójában válaszolnék, majd az idézendő szöveget - ugye a QUOTE szavak keretébe van foglalva van foglalva -az egéren jobb gomb nyomva tartásával kijelölöm, bal gomb "Másolás"-ra ballal kattintok, majd kattintás a másik lapra, ahol egéren jobb gombra kattintva, bal gomb "Beillesztés"-el berakom az új lap válasz mezőjébe. Küldés.
Előző topikban törlés, bezárás.
Nem hüjének nézlek, én ilyen bután csinálom.:(
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface
M

molnibalage

Guest
Én digitálisan analfabéta módon kivitelezem:
Az adott topikban, amiből idézni akarok, rákattintok az ominózus hoszászólás "Válasz" feliratára, mintha ott akarnék válaszolni, majd - miközben új lapon már ki van nyitva, ahol valójában válaszolnék, majd az idézendő szöveget - ugye a QUOTE szavak keretébe van foglalva van foglalva -az egéren jobb gomb nyomva tartásával kijelölöm, bal gomb "Másolás"-ra ballal kattintok, majd kattintás a másik lapra, ahol egéren jobb gombra kattintva, bal gomb "Beillesztés"-el berakom az új lap válasz mezőjébe. Küldés.
Előző topikban törlés, bezárás.
Nem hüjének nézlek, én ilyen bután csinálom.:(
Konkértan én is ezt csinálom... Mert ezzel n+1 helyről azt teszem be, amit én akarok. De a beépített idéző funkció is ezt csinálja...
Csináljak erről videót?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 355
113
Konkértan én is ezt csinálom... Mert ezzel n+1 helyről azt teszem be, amit én akarok. De a beépített idéző funkció is ezt csinálja...
Csináljak erről videót?

Igen. Abszolút helyénvaló ötlet. Van akinek a gépkocsivezetéshez nincs érzéke 30 év után sem, van akinek a főzéshez, van akinek az informatikához - mint utóbbi kettőhöz nekem sem:(. Mert ha lenne, akkor mindenki informatikus lenne.
Egy jó videó többet mond ezer szónál (lásd nyögvenyelős leírásomat).
 
M

molnibalage

Guest
Igen. Abszolút helyénvaló ötlet. Van akinek a gépkocsivezetéshez nincs érzéke 30 év után sem, van akinek a főzéshez, van akinek az informatikához - mint utóbbi kettőhöz nekem sem:(. Mert ha lenne, akkor mindenki informatikus lenne.
Egy jó videó többet mond ezer szónál (lásd nyögvenyelős leírásomat).
Holnapra megpróbálom betervezni.