Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 453
113
:D Igazsághoz hozzá tartozik, hogy tegnap említettem Mack-nek, hogy majd válaszolok itt a kérdésre.

Én tüntettem el a szövegméret és szövegszín gombokat a standard szerkesztőfelület eszközsávjáról. Igen, konkrétan azért, mert kicsit túl lett használva. DE! Mielőtt előszednétek Leonidas-t azt megjegyezném, hogy igazából anno évekkel ezelőtt eleve ki kellet volna kapcsolni* ezeket a gombokat. Lévén én azon az állásponton vagyok, hogy félkövér és dőlt szedéssel is tökéletesen ki lehet emelni a kiemelendőt, a nyomatékosítani valót. És így még a szöveges összkép sincs megbontva. Szerintem legalábbis.

*: igazából most sincs kikapcsolva ez a formázási lehetőség, mert erre a jelenlegi fórummotor verzió nem ad lehetőséget - az új majd igen. Leglustább megoldásként CSS kóddal elrejtettem a gombokat... :) Meg mint látható azért bbcode-al megoldható. De hanyagoljuk, ha kérhetem.




Igen, ilyen szituációk előfordulhatnak. Több mint valószínű, hogy az történt egyébként, hogy bemásoltad a szöveget és ahol elkezdted írni a saját mondandódat az még a copypaste-el érkezett blokkon belül volt, amitől örökölte a formázást. Ilyenkor egy lehetőség lehet a szerkesztőfelület gombsorának jobboldalán a Tx feliratú gomb. Ez a formázás eltávolítása. Kijelölöd a szöveget és ráküldöd a gombbal a formázás eltávolítását. Nem biztos, hogy mindent leszánt róla, de a betűméretet jó eséllyel.

Illetve ha beillesztéskor csak magát a szöveget akarod beilleszteni formázás nélkül, akkor a Ctrl+Shift+V billentyű kombinációt javaslom. A sima Ctrl+V vagy Shift+Insert kombóval ellentétben ekkor formázás nélkül landol a vágólapról a tartalom. (Ez nem itteni fórummotor specifikus, általában máshol is működik. Kivéve mondjuk az MS Word...)
Maximálisan támogatom a változtatást!
Esetleg az "aláhúzást" egy megfontolásra visszaküldeném a bizottság elé....
Ha elbukik a fellebbezés, akkor azért tudok nélküle levegőt venni! ;)
Én pl. cursive formázást sosem használtam mêg, de az aláhúzás, úgy 3-4 hetente becsúszik 1-1.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Igazából nekem azért lett volna szükségem rá, mert az Armata topikba bevágtam egy linket a cikk címével együtt, viszont a cím sokkal nagyobb betűket tartalmazott, mint ami itt az alap. Én viszont szerettem volna még írni a hozzá kommentet. Csakhogy akkor már mindent óriási betűkkel akart írni a komment szerkesztő. Jó lett volna, ha vissza tudtam volna állítani az eredeti méretre a betűket. Mivel ez nem ment, így inkább nem kommenteltem. :confused:
Egyébként én szinte sosem váltok nagyobb méretre.
De azért annak örülnék, ha @Mackensen vagy @Tcat válaszolna a feltett kérdésre. Csak, hogy tudjuk mi is az ok. :hadonaszos:
Simán lecsökkentheted a betűméretet alapra úgy is, ha fogsz egy jegyzettömböt (a saját rendszereden), beilleszted a szöveget, majd újra kijelölöd és kimásolod, majd ezt a szöveget illeszted be. A sortörések megmaradhatnak, de a betűméretet és a betűtípust az kilövi. Foghatsz ehhez szerintem online jegyzettömböt is, de legjobb a saját gépen lévő. Ha netán mégis elfelejtenéd ez használni és beillesztesz nagyobb méretű betűket, a "visszavonással" (utolsó két gomb egyike) azonnal törölheted a beillesztett formázást. A másik ugye a formázás eltávolítása, ha ez nem működik vond vissza, és rakd be jegyzettömbön keresztül. (ez egy alap kis program minden operációs rendszeren, a kereső vagy a net megmondja hol találod, jegyzettömb vagy notepad a neve, attól függően mi az alap operációs rendszered nyelve)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Simán lecsökkentheted a betűméretet alapra úgy is, ha fogsz egy jegyzettömböt (a saját rendszereden), beilleszted a szöveget, majd újra kijelölöd és kimásolod, majd ezt a szöveget illeszted be. A sortörések megmaradhatnak, de a betűméretet és a betűtípust az kilövi. Foghatsz ehhez szerintem online jegyzettömböt is, de legjobb a saját gépen lévő. Ha netán mégis elfelejtenéd ez használni és beillesztesz nagyobb méretű betűket, a "visszavonással" (utolsó két gomb egyike) azonnal törölheted a beillesztett formázást. A másik ugye a formázás eltávolítása, ha ez nem működik vond vissza, és rakd be jegyzettömbön keresztül. (ez egy alap kis program minden operációs rendszeren, a kereső vagy a net megmondja hol találod, jegyzettömb vagy notepad a neve, attól függően mi az alap operációs rendszered nyelve)

Kõszönöm a segítséget.
Ha esetleg úgy alakul, hogy szükségem lesz rá, akkor alkalmazom. Bár azt gondolom, hogy 2020-ban ne kelljen már ilyen trükkökkel szenvedni egy komment megiràsakor. :hadonaszos:
Szerencsére ritkán van ilyen eset.
Viszont ez a hosszú napok óta tartó titkolózás egyre furcsább. Vajon mi lehet az ok?Lehet, megkérem Tiboru mestert, hogy írjon egy konteo cikket a Htka komment szerkesztőjéből eltűnt betűméret àllító gombról:
  • Az oroszok voltak
  • A CIA volt
  • A Moszad volt
  • A román titkosszolgálat intezte
  • Az UFO-k tették
  • Soros Gyuribà
  • Orbán Viktor
:D:D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 474
113
Kõszönöm a segítséget.
Ha esetleg úgy alakul, hogy szükségem lesz rá, akkor alkalmazom. Bár azt gondolom, hogy 2020-ban ne kelljen már ilyen trükkökkel szenvedni egy komment megiràsakor. :hadonaszos:
Szerencsére ritkán van ilyen eset.
Viszont ez a hosszú napok óta tartó titkolózás egyre furcsább. Vajon mi lehet az ok?Lehet, megkérem Tiboru mestert, hogy írjon egy konteo cikket a Htka komment szerkesztőjéből eltűnt betűméret àllító gombról:
  • Az oroszok voltak
  • A CIA volt
  • A Moszad volt
  • A román titkosszolgálat intezte
  • Az UFO-k tették
  • Soros Gyuribà
  • Orbán Viktor
:D:D
Értsd meg, erről nem beszélhetek...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
@Mackensen @Tcat ha már a színes betűk fontos témáját megvitattátok, tudtok nekem is útmutatást adni?
Ha térképészettel foglalkozó topikot akarsz nyitni azt megteheted te is. Az MGRS és az UTM is a Mercator projekción alapul, ez a legnépszerűbb síkvetület, de nem méretarányos, ezért nincs képben az emberek nagy része a valós területi arányokkal, főleg északon mert ott torzít a leginkább.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 849
18 962
113
Ha térképészettel foglalkozó topikot akarsz nyitni azt megteheted te is. Az MGRS és az UTM is a Mercator projekción alapul, ez a legnépszerűbb síkvetület, de nem méretarányos, ezért nincs képben az emberek nagy része a valós területi arányokkal, főleg északon mert ott torzít a leginkább.
az UTM tudtommal területtartó, mert minden zónát külön projektálnak. Ez a zónák széleinél lévő átfedő területek különböző vetítéseinél látható is. Épp ez a lényege, hogy 1km x 1km-es rácsra bontja a felszínt, így a távmérés triviális amíg egy zónán belül dolgozol. Így is torzít, egy zóna különböző részei közt, de nem annyira, hogy a gyakorlati használatba le lehetne távolság és területtartónak tekinteni.

Hova tegyem a topikot? Személy szerint ez az egész fába szervezett topikosdit inkább tehernek érzem, de ha ez van, várom a tanácsokat.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
az UTM tudtommal területtartó, mert minden zónát külön projektálnak. Ez a zónák széleinél lévő átfedő területek különböző vetítéseinél látható is. Épp ez a lényege, hogy 1km x 1km-es rácsra bontja a felszínt, így a távmérés triviális amíg egy zónán belül dolgozol. Így is torzít, egy zóna különböző részei közt, de nem annyira, hogy a gyakorlati használatba le lehetne távolság és területtartónak tekinteni.

Hova tegyem a topikot? Személy szerint ez az egész fába szervezett topikosdit inkább tehernek érzem, de ha ez van, várom a tanácsokat.

Engem is érdekelne a téma,
hozz létre egy topikot itt:

https://forum.htka.hu/forums/egyéb-vegyes-haditechnikai-témák.82/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Kõszönöm a segítséget.
Ha esetleg úgy alakul, hogy szükségem lesz rá, akkor alkalmazom. Bár azt gondolom, hogy 2020-ban ne kelljen már ilyen trükkökkel szenvedni egy komment megiràsakor. :hadonaszos:
Szerencsére ritkán van ilyen eset.
Viszont ez a hosszú napok óta tartó titkolózás egyre furcsább. Vajon mi lehet az ok?Lehet, megkérem Tiboru mestert, hogy írjon egy konteo cikket a Htka komment szerkesztőjéből eltűnt betűméret àllító gombról:
  • Az oroszok voltak
  • A CIA volt
  • A Moszad volt
  • A román titkosszolgálat intezte
  • Az UFO-k tették
  • Soros Gyuribà
  • Orbán Viktor
:D:D

Azóta hogy válaszoltam neked, postírás közben eszembe jutott egy kis gyakorlati próba, hogyan tudod lecsökkenteni pld. alapra a hatalmas betűméretet, amit szöveg formázásában lévő tulajdonsággal a vágólapon keresztül hoz át ide.

Egyszerű a kérdés, ugyanis NEM KELL KÜLSŐ VAGY ONLINE JEGYZETTÖMBBE SEM BETENNI MAJD ÚJRA KIMÁSOLNI. elég ha kijelölöd A POSTODBAN ÍRÁSKOR a beillesztett szövegrészt, és így nyomsz rá a "formázás eltávolítása" GOMBRA A JOBB FELSŐ SAROKBAN ! Ekkor CSAK AZ ADOTT KIJELÖLT SZÖVEGRÉSZ FORMÁZÁSÁT FOGJA ELTÁVOLÍTANI, minden más rész szövegformázását meghagyja. Amúgy most kipróbáltam ez a post írása közben, és kijelölés nélkül nem távolítja el a szövegformázásokat, itt például a félkövért és a soremelést, ami van benne. Szóval jelöld ki a szövegrészt a postodban, amit alapra kell állítani, utána (a kijelölés közben aktív) megnyomod a "Formázás eltávolítása" gombot, és lőn csoda, azonnal alapra állítja a kijelölt szövegrészt !!!! A többi nem bántja. Kijelölés nélkül nem csinál semmit. Ha mégis meggondoltad magad, a "visszavonás" és az "újra" gomb is a barátod, a műveleteket amiket végzel vissza tudod vonni, másokat is, pld. a törléseidet. De csak addig, amíg nem záródik be az oldal ahol írsz. Ha bezártad vagy bezáródott, a motor ugyan visszaadja az utolsó mentett állapotot, de a visszavonás és az újra (undo + redo) a korábban beírtakra már nem működik, azt nem menti le így az oldal motorja. Szóval nem kell a gépeden vagy online jegyzettömbbe rakni, becopyzod a posztírásba a cuccaidat, ami nem tetszik mert formázott, azt kijelölöd, és nyomsz rá egy "Formázás eltávolítása" gombot. Nem kell semmilyen külső programot használni ehhez, csak jelöld ki a nemtetsző szöveget amit bemásoltál. Ez most már így remélem jobban hangzik, mint a külső jegyzettömbös megoldás. Ha mégis valamit nem szedne le a kijelölt szövegről, akkor még mindig foghatsz a gépeden egy jegyzettömböt, és azon keresztül bemásolva biztos hogy mindent letakarít róla. ;)

Ha minden kötél szakad, akkor hívd az UFO-kat, Soros Gyuriba-t, Orbán Viktor-t, a CIA-t, a Moszad-ot, és CSAK legutolsónak az oroszokat. Így ebben a sorrendben. Az oroszoknak csak akkor szólj ha nagy baj van, mert az a legerősebb, de viszont kétélű fegyver. Ha hívod őket, lehet hogy nem mennek el maguktól haza ha végeztek, hanem maradnak a nyakadon, ez náluk ilyen veleszületett reflex lehet. :rolleyes::D:D:p;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 453
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Kérés, javaslat.
A címekben keresésem alapján nincs sem olyan topic hogy "Konteok", sem pedig olyan hogy "Online diliház", ahova a milagro által a Járványok topic-ból a hasonlóan teleszemetelő konteos és "diliházas" postokat át lehetne tenni, mert azok nem oda valók ! Az UFO topicba áttételt sem preferálom, mivel az ilyen anyag ott is csak szemetet jelentene, a beszélgetősben szintén, és a videos topicban is csak a szemetet szaporítaná. Ha nem irritálnak állandóan ilyen szeméttel, én sem írok szájlikkal telerakott postot. Bár ez egyfajta burkolt bosszú is a részemről szemetelők ellen, ezt elismerem... :rolleyes:

Tehát a kérésem:
egy "Konteok" topic nyitása
vagy
egy "Az online diliház" topic
nyitása, ahova az ilyen amúgy sehová nem illő elrettentő agymenéseket át lehetne tenni, és nem szemetelné össze a másik topicokat.

Erről a posztról van szó: https://forum.htka.hu/threads/járványok-fertőzések.1730/page-608#post-684283

Köszönöm, csak ennyit szerettem volna kérni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha a témaindító ignoren van akkor a teljes téma eltűnik.

Tehát xxxx user nekem ignoren van és ő indított egy Bizpol-Pirézia nevű topicot akkor én azt a Bizpol alatt soha nem fogom látni.
Lehetne, hogy ez ne így működjön?
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Ha a témaindító ignoren van akkor a teljes téma eltűnik.

Tehát xxxx user nekem ignoren van és ő indított egy Bizpol-Pirézia nevű topicot akkor én azt a Bizpol alatt soha nem fogom látni.
Lehetne, hogy ez ne így működjön?

Minek az ignore? Akinek nincs idegrendszere elviselni, hogy vannak a fórumokon számára irritáló fórumozók is, akkor ne fórumozzon... Nem kell őket elolvasni, ennyi. Ez az ignore-kultúra kicsit túl elterjedt, aztán ha az utcán jön szembe a kellemetlenség, akkor nem fog működni, nem lehet láthatatlanná válni vagy eltüntetni az illetőt egy gombnyomással (persze levegőnek nézni lehet, de ha tényleg köcsög az illető, akkor nem fog használni).
 
T

Törölt tag 008

Guest
Minek az ignore? Akinek nincs idegrendszere elviselni, hogy vannak a fórumokon számára irritáló fórumozók is, akkor ne fórumozzon... Nem kell őket elolvasni, ennyi. Ez az ignore-kultúra kicsit túl elterjedt, aztán ha az utcán jön szembe a kellemetlenség, akkor nem fog működni, nem lehet láthatatlanná válni vagy eltüntetni az illetőt egy gombnyomással (persze levegőnek nézni lehet, de ha tényleg köcsög az illető, akkor nem fog használni).
Te elolvasod a postaládádba bedobott összes reklám szórólapot vagy csak a leveleket amiket kapsz?
Minden spam emailt elolvasol?
A meglátogatott weblapokon elolvasod az összes cikket?

Na ha nem, akkor már értheted. Nincs annyi időm, hogy idióták propaganda hányását és ökörségeit tekergessem.
Érdemi információ kell, a hulladékot meg kiszűröm. Ennyi. Sokkal jobb és használhatóbb így a fórum.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Mea culpa a fórum T. tagság felé, meg az adminisztrációja felé, hosszú ideig tartózkodtam a chat-botokkal, értelmet Len regekkkel való értelmes diskurzustól, kicsit lazítottam a saját szabályaimon, meg is lett az eredménye, mostantól újra csökkentett észlelhetoséguekként nem azonosítom oket.
Szép napot mindenkinek. ❤️
 
Status
Not open for further replies.