RDO 3221 Komondor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
A háromtengelyes kezdetektől fogva modulárisnak épült és a proto is vagy 6 éve készen van, ebből sajnos ki lehet találni mennyire érdeklődik iránta a HM.
Melyik 3 tengelyes, mert a 3200mm-es, a 3900mm-es, vagy a 4300mm-es tengelytávú?
Mert a kisebbeknél én nem látok moduláris opciót.
Ha jól értem a számozásnak ez a logikája:
RDO 4332
43 - 4300mm tengelytáv a két első kerék között
3 - hogy hány tengelyes
2 - hogy hanyadik típusú felépítmény,
illetve az 1-re végződők mind fixen zárt kocsiszerényesek, a 2-esek pedig fixen platósok, a 6-os viszont már moduláris.

Szóval nekem úgy tűnik, hogy ez egy új moduláris koncepció. Csupán egyetlen olyan tipus van, ami 6-ra végződik...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Melyik 3 tengelyes, mert a 3200mm-es, a 3900mm-es, vagy a 4300mm-es tengelytávú?
Mert a kisebbeknél én nem látok moduláris opciót.
Ha jól értem a számozásnak ez a logikája:
RDO 4332
43 - 4300mm tengelytáv a két első kerék között
3 - hogy hány tengelyes
2 - hogy hanyadik típusú felépítmény,
illetve az 1-re végződők mind fixen zárt kocsiszerényesek, a 2-esek pedig fixen platósok, a 6-os viszont már moduláris.

Szóval nekem úgy tűnik, hogy ez egy új moduláris koncepció. Csupán egyetlen olyan tipus van, ami 6-ra végződik...

Úgy valahogy.
Nekem a pdf-ből úgy jön le, hogy az összes platós (2) moduláris. Még a kisebb 3200-as is. Persze a jó isten se tudja, csak akkor leszünk okosabbak, ha épülne abból is egy proto. :D Csak a kialakítás más a tűzoltónál, hogy a nagyobb méretű, szélesebb modul felmehessen. A 6-os inkább maga a tűzoltó saját jelzése lehet. Ha megnézed a táblázatot, ott a 4332, ami ua, csak a bázisjármű. Inkább az a kérdés, milyen speckó feladatú változatot rejt a 3, 4, 5-ös szám...

A 3932 (háromtengelyes proto) 100%, hogy moduláris. Vagy üres platóval, vagy műszaki mentőként látható a képeken. Más modul meg valószínűleg nem készült hozzá a pdf-ben felsoroltak közül.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem teljesen értem ha egy magáncég, önerőből fejleszt valamit, amire az MHnak nincs szüksége, vagy nem ilyen formában, akkor miért baj ha nem rendelnek belőle.

De ha annyira jó lenne valószínű(kellő korrupcióval megtámogatva) rendszeresítették volna.

Nem vagyok oda a török vasakért de megnézve azokról egy videót, vagy a komondorról a totalcarosat (ahol a szakadt traktor 1 másodperc alatt rántja ki az elakad magyar csodát) ezerszer a török.

Elég sok szart rendszeresített a mh csak mert magyar. És a katonák szopnak/tak vele.
Pl p9rc/gepard/szép puska/kgp9/Tisza bakancs/currus által modernizált, átalakított járművek stb.

Egy ilyen jármű kifejlesztése, főleg a nulláról iszonyat összeg. Tevezés, tesztelés,gyártósor kiépítése. Ha meg úgy vásárolgatjak össze az alkatrészeket, ez lessz a végeredmény.



Mi volt vele a baj?

Feltelezem az elso ket kerdes nekem szol.

Szoval azert volt baj hogy az MH nem rendszeresitette a cuccot mert az MH nem tartott lepes a fejlodessel, mert az MH nem sporolt egy csomo penzt idot azzal hogy nem elesben eles eszkozokkel kellett kikepzenie az allomanyt es mert igy nem is tamogatta a magyar hadiipart. De ahogy mondtam szepen megelt az exportbol a ceg. Ez volt a temaban a szocik bune.

Aztan jott a FIDESZ es valszeg volt aki meglatta az eredmenyeket es vele a lehetoseget es gyakorlatilag beleakart ulni a keszbe. Nem kerte nem ajanlotta ( uzleti alapon) hanem kozolte hogy azt akarja. Einstand csak csomagolva. "add ide gombokert" Ezzel a ceget a tehetseget a fejlesztest a munkaerot a profitot az adot eluldozte kulfoldre.
Ez pedig a FIDESZ bune.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Még a végén kiderülne hogy alkalmas lenne műszaki/mentő járműnek a katasztrófavédelemnek. :)
Én azt gondoltam magamba, hogy valaki nagyon szimpatizàl a Boxer modularitàsàval. :rolleyes:
Hogy ez mit jelent.... nem tudom, de nagyon jó kedvem lett töle... :):):)
Hátha fent is valakinek bekattant valami, ami nekem. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Nem vagyok oda a török vasakért de megnézve azokról egy videót, vagy a komondorról a totalcarosat (ahol a szakadt traktor 1 másodperc alatt rántja ki az elakad magyar csodát) ezerszer a török.
Tegyük hozzá, abból az elakadásból sokat ne vonj le! A végén Winkler is elmondta, hogy ő maga is komolyan hibázott, mert nem volt zárva a diffi. Mikor meg már zárta, akkorra már "felhasalt" a gép.
Ettől még lehet problémás, de ne felejtsük, hogy szerintem azóta 3x áttervezték. Ez már csak a katalógusban lévő geometriai adatokon is látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Tegyük hozzá, abból az elakadásból sokat ne vonj le! A végén Winkler is elmondta, hogy ő maga is komolyan hibázott, mert nem volt zárva a diffi. Mikor meg már zárta, akkorra már "felhasalt" a gép.
Ettől még lehet problémás, de ne felejtsük, hogy szerintem azóta 3x áttervezték. Ez már csak a katalógusban lévő geometriai adatokon is látszik.
Általában elég országúti kinézetű gumik vannak a nyomorulton...:)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 977
113
Elvileg mindegyik kap egyet-egyet mindhárom felépítményből és feladattól függően pakolgatják fel a megfelelőt. Búkon az egyik képen látni is a többit.

94883653_3652160594854370_7024748750132215808_o.jpg




Szvsz 99,99%, hogy mindhárom új gyártású. Ebből a 3 tengelyes cserélhető modulosból csak 1 volt és az is jelentősen eltér ezektől(púpos teteje, tengelytáv, hátulja...), egyszerűbb újat gyártani, mint azt átépítgetni. Persze semmi se biztos, max ha újra látjuk a 3 tengelyest. A többi protó kéttengelyes: a legelső került Paksra kicsit átalakítva. Maradt a kis komondor meg a hosszabb kéttengelyes, amit "medevac"-ként mutogattak anno.

34985025_1938985879505192_4127843452723396608_o.jpg
Nem vagyok tuzolto ezert laikuskent kerdeznem hogy ha ezekre nagy ritkan szukseg lesz, es be akarjak inditani, akkor akksit bele, meg odajarni a kivalasztott felepitmenyhez, felhuzni ra, stb az vajon belefer az idovesztesegbe?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Tegyük hozzá, abból az elakadásból sokat ne vonj le! A végén Winkler is elmondta, hogy ő maga is komolyan hibázott, mert nem volt zárva a diffi. Mikor meg már zárta, akkorra már "felhasalt" a gép.
Ettől még lehet problémás, de ne felejtsük, hogy szerintem azóta 3x áttervezték. Ez már csak a katalógusban lévő geometriai adatokon is látszik.


Hát biztos áttervezték.
Mondjuk ha jól emlékszem van olyan gyári videó is ahol majdnem felborul valami pici buckán.

De legyen. És legyen fantasztikus jó a jármű. Akkor viszont miért vesszük a törököt?
A tek miért nem ezt vette a scorpio helyett?
Mások miért nem vesznek? Legalább a licencet?
Én amúgy az árát sem tudom. Kis darabszámban biztos nem olcsó. Főleg, hogy hasonló járművekből/szerintem jobb járművekből/ Dunát lehet rekeszteni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Hát biztos áttervezték.
Mondjuk ha jól emlékszem van olyan gyári videó is ahol majdnem felborul valami pici buckán.

De legyen. És legyen fantasztikus jó a jármű. Akkor viszont miért vesszük a törököt?
A tek miért nem ezt vette a scorpio helyett?
Mások miért nem vesznek? Legalább a licencet?
Én amúgy az árát sem tudom. Kis darabszámban biztos nem olcsó. Főleg, hogy hasonló járművekből/szerintem jobb járművekből/ Dunát lehet rekeszteni.
Félreértettél. Per pillanatban nálam az újdonság erejével hatott a bővült kínálat. És próbáltam keresni a változásokat.
A tűzoltó verzió valamennyire indokolt lehet. Nyilvánvalóan erdő és tarlótüzeknél lehet majd leghamarabb használni. Ennyi pont elég. Ez olyan dolog, mint a tűzoltórepcsi. Lehet, hogy 20 év alatt 1x kell, de akkor rohadtul. Ha évente tartanak vele 3-4 gyakorlatot, az - gondolom - elég. Ahogy látom az elejére rá lehet még akár + víztartályt, vagy egy tolólapot tenni, ami a munkában segíthet.
Én egyszerűen látom a Komondorban a potenciált. Nagyjából szerintem a bennfentesek ismerik a teljesítményét, és a korlátait. Ha tudnak rajta tökéletesíteni, hajrá! Aztán elválik, hogy tud-e olyat, amit a Jelcin nem.
Mert ugye ők nem gyártanak ekkora járművet, mint a 3 tengelyesek. Simán el tudom képzelni, hogy műszaki mentőt a törökökhöz pl. a Komondor fog adni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 516
72 518
113
Hatvanhárom speciális járművet kapott a katasztrófavédelem..

20200715katasztrofavedelem-jarmuvek.jpg


tu.jpg


Új járművek több mint egymilliárd forintért

Hatvanhárom speciális járművet adtak át július tizenötödikén a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. Két európai uniós projekt keretében, valamint saját és a Generali Biztosító Zrt. által biztosított forrásból huszonegy erdőtüzes gyorsbeavatkozó, három többcélú és két üzemanyagtöltő jármű, továbbá huszonkilenc logisztikai, árvíz- és lakosságvédelmi, valamint vezetési irányítási gépjármű, illetve nyolc duplakabinos terepjáró került új gazdájához.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hatvanhárom speciális járművet kapott a katasztrófavédelem..

20200715katasztrofavedelem-jarmuvek.jpg


tu.jpg


Új járművek több mint egymilliárd forintért

Hatvanhárom speciális járművet adtak át július tizenötödikén a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. Két európai uniós projekt keretében, valamint saját és a Generali Biztosító Zrt. által biztosított forrásból huszonegy erdőtüzes gyorsbeavatkozó, három többcélú és két üzemanyagtöltő jármű, továbbá huszonkilenc logisztikai, árvíz- és lakosságvédelmi, valamint vezetési irányítási gépjármű, illetve nyolc duplakabinos terepjáró került új gazdájához.


Ebből a 66 darabból, ha jól számolom, akkor 50 darab VW pickup.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 487
113
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
T

torsen

Guest
Hatvanhárom speciális járművet kapott a katasztrófavédelem..

20200715katasztrofavedelem-jarmuvek.jpg


tu.jpg


Új járművek több mint egymilliárd forintért

Hatvanhárom speciális járművet adtak át július tizenötödikén a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. Két európai uniós projekt keretében, valamint saját és a Generali Biztosító Zrt. által biztosított forrásból huszonegy erdőtüzes gyorsbeavatkozó, három többcélú és két üzemanyagtöltő jármű, továbbá huszonkilenc logisztikai, árvíz- és lakosságvédelmi, valamint vezetési irányítási gépjármű, illetve nyolc duplakabinos terepjáró került új gazdájához.

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fishbed

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Hatvanhárom speciális járművet kapott a katasztrófavédelem..

20200715katasztrofavedelem-jarmuvek.jpg


tu.jpg


Új járművek több mint egymilliárd forintért

Hatvanhárom speciális járművet adtak át július tizenötödikén a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. Két európai uniós projekt keretében, valamint saját és a Generali Biztosító Zrt. által biztosított forrásból huszonegy erdőtüzes gyorsbeavatkozó, három többcélú és két üzemanyagtöltő jármű, továbbá huszonkilenc logisztikai, árvíz- és lakosságvédelmi, valamint vezetési irányítási gépjármű, illetve nyolc duplakabinos terepjáró került új gazdájához.
Sajna ezek nem magyar manufakturálisak, hanem Volkswagenek.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Arra azért kíváncsi vagyok hogy azokba a VW manufakturába hány magyar beszállítón keresztül került alkatrész.
A komondorol meg le kellene venni a páncélozottságot. Utánna ha kell a felfüggesztést is javítani. A "rába" tűzoltó kocsi hibáiából tanulva. Terepre erdő-bozot-nád-stb... meg minőségi útviszonyra lenne egy tűzoltó jármű.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A komondorol meg le kellene venni a páncélozottságot. Utánna ha kell a felfüggesztést is javítani. A "rába" tűzoltó kocsi hibáiából tanulva. Terepre erdő-bozot-nád-stb... meg minőségi útviszonyra lenne egy tűzoltó jármű.

Maga a páncélzat nem baromság, kell egy pár ilyen gép is. Nem rossz az, ha olyan helyen is lehet oltani, ahol robbanásveszély van.
Erdőbe, bozótba, nádasba is jó ha van pár speciálisabb géped, az sem baj ha van páncélzat, hagyományos tűzoltó könnyen járhat így.
redding-fire-engine-burned-116_11608269.png

Rosszabb esetben.
EngineBurnoverBrushyMtnVMP.jpg

Az sem szokatlan, hogy könnyű kerekes páncélosokból csinálnak valamit, ez pl: egy átalakított Bushmaster PMV direkt bozóttüzekhez.
44df86834ae571bdec63c2a72b9a5a8b-FireKing_Machine%20(54).jpg

Ez meg egy cseh Patriot.
triton5.jpg

De léteznek sokkal komolyabb vasak is.
image-01-aufmacher-neu.jpg

d0b0d180d0bcd0b8d18f-19.jpg

7e15d03ded3526034f15b847924bea3a.jpg

firefighter_tank_by_dactari_d8y0jok-fullview.jpg

Ezt csak @pöcshuszár miatt.
eeecb4beecbc438fcf916e8254099e74.png
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 487
113
Szerintem ezeket inkább egy kis átalakítással (vízágyú) a Készenlétiseknek kellene eladni. Aztán lehet őket beküldeni a tüntetésekre tömeget oszlatni...dobálhatják, lőhetnek rá, tömegénél fogva még barrikádot is romolhat csak tolólap kell az elejére.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 577
113
Műszaki mentőként, tűzoltási feladatokra, meg mentőautónak nem is lenne rossz, még lehet, hogy egy 120 as aknavetőt is el tudna cipelni a hatkerekű változat, nekem tetszik ez a moduláris rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Emberek, hagyjátok már volt próbálva szerintetek miért nem vett a honvédség egyet sem? Még annyit sem mint a Rába VZF-ből amiből a tesztmodelleket megvették.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 977
113
Kozlekedesi muzeumba, meg elcserelgetni erre arra mas hadi muzeumokkal. Idovel sokat fognak erni a jelkepes darabszam miatt. Sinsheim, Kubinka, Peking, stb...