Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Az MN cikkben csak annyi van, amit itt a forumon is leirtunk mar sokszor.
Milyen cseh opcios gepek? Nem rendeltek meg semmmit. Nem arrol volt szo, hogy a brazil gepekbol fog Magyarorszag atvenni 2021, 2022, 2023-ban egyet-egyet? An-26os szemelyzet kozul aki fiatalabb volt, azt ment A319re, aki meg idosebb az nyugdijba a geppel egyutt?
Rendelni nem rendeltek, de egy szándéknyilatkozatot beadtak. Tavaly még vmikor egy brazil bizottsági meghallgatáson elszólta magát egy helyi kormány alkalmazott a magyar KC beszerzésről.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Most mielott felreertes lenne, nem azt allitom, hogy nem lesz mas. Azt allitom, hogy tenyszeruen beallt a kepessegvesztes, ahhoz, hogy ez ne igy legyen, az uj gepnek mar itt kene allnia, es kikepzett szemelyzetnek, muszskiaknak is rendelkezesre kene allnia. Sajnos ez van.
Mindenesetre az szép gesztus volna, ha az új tipus egy példánya (term. még nem magyar szinekben) kötelékrepüléssel kisérné utolsó útjára az Ancsánkat...:rolleyes:
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Aktuális!??
(Saját kép, kb egy éve.)
Jó lenne ez a KC390...DE:
- mint már szó volt róla teljes a homály hogy mi lesz az Embraerrel. Ha a Kínaiakkal állnak össze akkor az USA le fog tiltani minden alkatrészt ami tőle származik.
- kicsit lelassult a tesztprogram. Én még nem láttam a KC390 est pl. burkolatlan pályáról üzemelni.

Addig amíg nem tisztázódik az Embraer jövője elég kockázatos megrendelni bármit is az Embraertől.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
Az MN cikkben csak annyi van, amit itt a forumon is leirtunk mar sokszor.
Milyen cseh opcios gepek? Nem rendeltek meg semmmit. Nem arrol volt szo, hogy a brazil gepekbol fog Magyarorszag atvenni 2021, 2022, 2023-ban egyet-egyet? An-26os szemelyzet kozul aki fiatalabb volt, azt ment A319re, aki meg idosebb az nyugdijba a geppel egyutt?
Tudtommal a csehek úgy kerültek bele a programba, hogy gyárthassanak, hogy megrendelést ígértek a gépre. Hogy máshogy?
Szerintem nem olyan nehéz meglátni a kapcsolatot a most felröppent AERO megvétele és egy lehetséges magyar KC vásárlás között.
A cseheknek várhatóan nem lesz szüksége a gépre, mivel ők továbbra is csak C-295-ben gondolkoznak. (tavaly év végén rendeltek még 2-őt, meg ők ugye beszállnak a lechfeldi A400M közös ezredbe).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Jó lenne ez a KC390...DE:
- mint már szó volt róla teljes a homály hogy mi lesz az Embraerrel. Ha a Kínaiakkal állnak össze akkor az USA le fog tiltani minden alkatrészt ami tőle származik.
- kicsit lelassult a tesztprogram. Én még nem láttam a KC390 est pl. burkolatlan pályáról üzemelni.

Addig amíg nem tisztázódik az Embraer jövője elég kockázatos megrendelni bármit is az Embraertől.
KC vagy Hercules.
Bármilyen más tipus bejelentése nálam hidegzuhany lenne, tekintve, hogy pl. az én tudomásom szerint belső berkekben még pletykaszinten sem volt szó másról. Ha mégis más lesz akkor nagyon tudnak titkot tartani odafent (és dezinfózni) :cool:
Ha szempont volt az, amiket irtál akkor nyilvánvaló az utód tipusa. Ha viszont nem, akkor...:rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Tudtommal a csehek úgy kerültek bele a programba, hogy gyárthassanak, hogy megrendelést ígértek a gépre. Hogy máshogy?
Szerintem nem olyan nehéz meglátni a kapcsolatot a most felröppent AERO megvétele és egy lehetséges magyar KC vásárlás között.
A cseheknek várhatóan nem lesz szüksége a gépre, mivel ők továbbra is csak C-295-ben gondolkoznak. (tavaly év végén rendeltek még 2-őt, meg ők ugye beszállnak a lechfeldi A400M közös ezredbe).

Legyen igazad bár az A400-s lenne a legjobb:):).De ha KC-395 lesz azzal is elégedettek lehetünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Legyen igazad bár az A400-s lenne a legjobb:):)
Ha már A400, akkor udvariasan megjegyezném, hogy a C17 még jobb (lenne), mivel óriási előny - támogatási/logisztikai segitség a Pápán telepitett Boeing "bázis", a javitó hangárkomplexumtól és cserehajtóműtől kezdve az épülő szimulátorig, és természetesen a jelentős részt magyar műszaki személyzet miatt is....ha már, de ugye ez már nem járható út...meg igazából nekünk szükségtelen is lenne (persze csak szerintem).
 

tjoe67

New Member
2020. június 9.
1
0
1
Jó estét. Arra gondolt már valaki, hogy An-26 pilótái hova lettek? Mostanában túl nagy a csend, nagyon bezárták az összes szivárgó csatornát. Én például nem lennék meglepve, hogy amikor búcsúzik az öreg igáslovunk feltűnik a ifjú titán. Kérem nem agyoncsapni, ez csak egy össze esküvés elmélet.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 174
113
Átképezték őket Airbus-ra. Erről már volt itt belinkelt cikk is. Van, aki meg nyugdíjba megy.
"A ifjú titán" meg nem fog még egy ideig feltűnni.
 
W

Wilson

Guest
Ha már A400, akkor udvariasan megjegyezném, hogy a C17 még jobb (lenne), mivel óriási előny - támogatási/logisztikai segitség a Pápán telepitett Boeing "bázis", a javitó hangárkomplexumtól és cserehajtóműtől kezdve az épülő szimulátorig, és természetesen a jelentős részt magyar műszaki személyzet miatt is....ha már, de ugye ez már nem járható út...meg igazából nekünk szükségtelen is lenne (persze csak szerintem).

Semmi bajom a C-17-l felőllem jöhet:) csak azok a fránya realitások ne lennének:):) pedig,hogy elképzeltem,ahogy a magyar honvédség 22db C-17-e átdobja a Kinizsi Pál a Hunyadi János és Zrínyi Miklós nehézdandárok Leo2-t és Pumáit a Puma század F-35-i kíséretében Bukarest környékére,hogy a romulánokat az időközben támadásba lendülő székelyhadosztályok segítségével (amelyeket természetesen titokban fegyvereztunk fel)harapófogóba zárjuk.Természetesen az ezeréves magyar határokat visszaállító békeszerződést a románokkal a Versailles kastély Trianon termében íratjuk alá:):):):)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Semmi bajom a C-17-l felőllem jöhet:) csak azok a fránya realitások ne lennének:):) pedig,hogy elképzeltem,ahogy a magyar honvédség 22db C-17-e átdobja a Kinizsi Pál a Hunyadi János és Zrínyi Miklós nehézdandárok Leo2-t és Pumáit a Puma század F-35-i kíséretében Bukarest környékére,hogy a romulánokat az időközben támadásba lendülő székelyhadosztályok segítségével (amelyeket természetesen titokban fegyvereztunk fel)harapófogóba zárjuk.Természetesen az ezeréves magyar határokat visszaállító békeszerződést a románokkal a Versailles kastély Trianon termében íratjuk alá:):):):)
Beraktam egy irást a 2003as iraki légideszant műveletekről.Nézzd meg,hogy mennyi C17 bevetés kellett egy zl harccsoport lerakásához.Hát nem kevés....
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
W

Wilson

Guest
Kis pontosítás a békeszerződést Wersaillesben a Nagy Trianon kastélyban íratjuk alá a románokkal:):)
 
W

Wilson

Guest
Beraktam egy irást a 2003as iraki légideszant műveletekről.Nézzd meg,hogy megC17 bevetés kellett egy zl harccsoport lerakásához.Hát nem kevés....
N
A realitást teljesen nélkülöző írományomban nem részleteztem,de a bocskorosok erre a teljesen váratlan hadmozdulatra az ősi dák időkig visszanyúló,méltán dicsőséges román katonai hagyományoknak megfelelően fognak reagálni,pánikszerűen átmenekulnek Moldáviába:):):)úgy,hogy lesz bőven időnk desszantolni:):):)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
N
A realitást teljesen nélkülöző írományomban nem részleteztem,de a bocskorosok erre a teljesen váratlan hadmozdulatra az ősi dák időkig visszanyúló,méltán dicsőséges román katonai hagyományoknak megfelelően fognak reagálni,pánikszerűen átmenekulnek Moldáviába:):):)úgy,hogy lesz bőven időnk desszantolni:):):)
Az a csata, amelyben nincsenek hajók az nem is érdekel :):):)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Már kiderült volna, ki kellet volna derülnie, ha vennénk valamit. Sajnos, úgy néz ki, idén júniustól nincs szállítógépünk. Ebben az évben nem is lesz. Amit kell, viszik a pápaiak, vagy az Airbusok vagy akárki.....
 
W

Wilson

Guest
Az a csata, amelyben nincsenek hajók az nem is érdekel :):):)

Csak neked:):)A fenti agymenésemmel egyidőben:)

Bár ha bevállalják a kínai szállítórepcsiket én a kormány helyében (mivel most jók vagyunk a kínaiaknál) még leboltolnék Kínával 3 db Type-52D-t is:) Az újpesti vagy az óbudai volt hajógyárak területén összeraknánk őket, ez ugye jót tenne a gazdaságnak is:),már csak a Dunát kellene hajózhatóvá tenni a számukra,de ez sem jelent gondot mivel az EU-l lehet erre pénzt szerezni, ebben nyugodtan kooperálhatunk a szerbekkel,ezt követően nem lenne más dolgunk mint hátradőlve nézni a romulánok arcát ahogy a Kolozsvár a Brassó és a Marosvásárhely méltóságteljesen előtűnik a reggeli párából Mordor szívében 2038 december.01-n.:):):):):)