A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
na az IDF hogy jött most ide? :D mert ég és föld mint az MN az biztos :D lehet velem van a baj de nagyon nem értem miről beszélsz most
Rendszerét tekintve az IDF is pont ugyanolyan rendszerű,mint az MN volt.Harcértékre,minőségre persze ég és föld a különbség,de ez más kérdés.
 

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53
Nme tudom volt-e:

Jelentős fejlesztést kap a kecskeméti katonai repülőtér a KÉSZ Csoport munkájával
https://magyarepitok.hu/mi-epul/202...i-katonai-repuloter-a-kesz-csoport-munkajaval


img_20200722_0820312.jpg

A KÉSZ egy 22.500 m2 területű, bazaltbeton burkolatú átfegyverző zóna, illetve egy jégtelenítő állóhely kivitelezét is elvállalta.

Emellett elvégzik a gurulóút burkolatszélesítését 3000 méter hosszan, illetve az egyik gurulóút kopórétegét is lecserélik még.

Sor kerül

  • új fénytechnikai és térvilágítási rendszer kiépítésére,
  • az északi jégtelenítő állóhely szennyvíz elvezetésére,
  • valamint az északi és déli jégtelenítőknél egy-egy monitorozó és automatizált vízelvezető rendszer megépítésére.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
A milícia szó latin eredetű, a ,,katona” jelentésű ,,miles” szóból származik. Az elmúlt néhány évszázadban kialakult a szó modern jelentése: helyi jelentőségű, civilekből toborzott fegyveres szervezet, amely a hivatásos, illetve sorozott katonákból álló reguláris hadsereg mellett kisegítő feladatokat lát el.
Most értjük a paramilitáris alakulatokat a milicia alatt.Eredetileg a sorkötelzettségen alapuló,háború esetén mozgósitott tartalékos haderőt értettek alatta.Megkülönböztetve a csak zsoldosokbol álló hivatásos seregtől.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Max a szavakkal lehet játszani!

Katonaság/katona = teljes munkaidős hivatásos és szerződéses és a hadsereg hivatásos/szerződéses alakulatainak önkéntes műveleti tartalékos (tartalékos katona) állománya kivéve a:

Honvédség/honvéd = önkéntes tartalékos katonák alakulatainak keretét alkotó teljes munkaidős állományt.

Esetleg még:
Nemzetőr lehet a területvédelmi tartalékos. De a ho véd szó tökéletes megnevezése a nem műveleti tartalékosnak!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
az kemény válasz...
Olvasd vissza,amit korábban irtam a koncepciórol.Nálunk a nagyobb települések tudnának záróerődként viselkedni.Ami azt illeti,az alig képzett milicistákat nem küldenék ki a nyilt prérire manőverező harcba golyófogónak.Viszont Kelet Magyarországon az árterek elárasztásával egész jó kis vizzárakat lehetne kialakitani.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
És?A viszonyainkhoz módositva lehet azt alkalmazni nálunk is.Megjegyzem,1848ban is volt külön Nemzetörség,és Honvédség....

Ebben igazad van, hogy van hagyománya nálunk a nemzetőrségnek, csak én most már inkább az amerikai nemzeti gárda mintájára szervezném meg (légierő nélkül). (Az ÖMT helyett - ami semmitmondó elnevezés)

A milícia az én elképzelésemben 3. szint (csak múltkor nem magyaráztam el, mert olyan hülyeségeket értettek bele az ezzel kapcsolatos hozzászólásomba, hogy lezsibbadtam) az nálam inkább egy MHSz-szerű lazább képződmény, ahol inkább jártasságot lehet szerezni fegyverhasználatban, kommunikációs rendszerekben, stb) Különösen mióta tudom, hogy minden kistérségben lesz honvédelmi sportközpont lőtérrel. Ez nagyobb tömeget vonzana.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
Elsosorban atgm tol. Es nem nem manover folyaman lenne hasznos hanem a megszilardult vonalak vedelmere./amikor mondjuk gyodazas is tortenik vagy a szogesdrot akadalyok spamyolbakok telepitese esetleg aknamezoke./ nem kellene felszedni a keritest es nem 10 m es szakaszon telepitenem ahhoz nem kellene telepitojarmu...nem csak kozvetlenul a geppuskafeszek vagy a harcjarmu tuzeloallasa elott hanem az osszes tas elott es az azok kozotti szakaszokon is. Ugy mint a gyodat.
Atgm ellen is elég erős kerítés kellene. Nézd meg mit raknak a járművekre. És akkor sem véd a tüzérség, géppuska, stb ellen. Ha nem akarsz könnyű célpont lenni, akkor megszilárdult vonalak esetében is gyakran váltod a tüzelőállást.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
Ebben igazad van, hogy van hagyománya nálunk a nemzetőrségnek, csak én most már inkább az amerikai nemzeti gárda mintájára szervezném meg (légierő nélkül). (Az ÖMT helyett - ami semmitmondó elnevezés)

A milícia az én elképzelésemben 3. szint (csak múltkor nem magyaráztam el, mert olyan hülyeségeket értettek bele az ezzel kapcsolatos hozzászólásomba, hogy lezsibbadtam) az nálam inkább egy MHSz-szerű lazább képződmény, ahol inkább jártasságot lehet szerezni fegyverhasználatban, kommunikációs rendszerekben, stb) Különösen mióta tudom, hogy minden kistérségben lesz honvédelmi sportközpont lőtérrel. Ez nagyobb tömeget vonzana.
Hát ez az ami Ng egy jó kérdés.Melyik állam gárdája lenne a minta?Amit általában értünk alatta,azt mi nem tudjuk megfizetni
MHSZ nem milicia volt,hanem egy előkészitő-képzéstámogató szervezet.Szerintem kár volt megszüntetni,és most nehéz lesz újraépiteni.
 
W

Wilson

Guest
Olvasd vissza,amit korábban irtam a koncepciórol.Nálunk a nagyobb települések tudnának záróerődként viselkedni.Ami azt illeti,az alig képzett milicistákat nem küldenék ki a nyilt prérire manőverező harcba golyófogónak.Viszont Kelet Magyarországon az árterek elárasztásával egész jó kis vizzárakat lehetne kialakitani.

És ha ezeket a záróeröket mondjuk teszem azt csak a példa kedvéért Debrecent és Nyíregyházát a gaz ellen körbezárja a milíciával együtt és tovább halad?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
És ha ezeket a záróeröket mondjuk teszem azt csak a példa kedvéért Debrecent és Nyíregyházát a gaz ellen körbezárja a milíciával együtt és tovább halad?
Párszor már leirtam,
A záróerődöket meg mindig körbezárják.De kifejteni a dolgot kb 2 oldal lenne kutyafuttában is,és már párszor megtettem.
 
W

Wilson

Guest
Párszor már leirtam,
A záróerődöket meg mindig körbezárják.De kifejteni a dolgot kb 2 oldal lenne kutyafuttában is,és már párszor megtettem.

Pl ennél a két városnál ez teljesen értelmetlen dolog az ellen bizonyos távolságot tartva lazán körbezárja őket és nincs más dolga mint várni,hogy a milícia mikor adja meg magát vagy lesz belőle golyófogó.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
És ha ezeket a záróeröket mondjuk teszem azt csak a példa kedvéért Debrecent és Nyíregyházát a gaz ellen körbezárja a milíciával együtt és tovább halad?
Ez így szokott lenni... Leköti az ellen erőinek egy részét, lelassítja az előretörést stb... Fájó dolog amikor szétlőnek egy erődnek használt várost, de ilyen kis méretű haderőkkel nem biztos, hogy minden esetben a mezőn fog zajlani a csata. Hipp-hopp az osztrák határnál találnánk magunkat halogató harcban, a nagyvárosok feladása esetén.
 
W

Wilson

Guest
Ez így szokott lenni... Leköti az ellen erőinek egy részét, lelassítja az előretörést stb... Fájó dolog amikor szétlőnek egy erődnek használt várost, de ilyen kis méretű haderőkkel nem biztos, hogy minden esetben a mezőn fog zajlani a csata. Hipp-hopp az osztrák határnál találnánk magunkat halogató harcban, a nagyvárosok feladása esetén.

Miért kellene szétlőniuk csak körbe kell zárniuk és várni.