G.222 / C-27A / C-27J / MC-27J / C-27 Spartan (Alenia/Leonardo)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
Unknown C-27J Spartan

On 6 August 2020, unmarked C-27J Spartan CSX62319 was photographed at Torino/Caselle (Italy). Although not confirmed yet, Scramble Magazine assesses this aircraft is destined for the Kenyan Air Force, that have ordered four aircraft in total. Of note are the winglets on the aircraft, a feature not seen on the previous aircraft for Kenya.


117126741_3884678928225279_7970098015362164355_o.jpg



Kezdődhetnek újra az összeesküvés elméletek a Szállítógépek váltása a MH-nél topikban :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
"On 27 July this C-27J CSX62308 visited Venegono. It is destined for the Kenya Air Force, where it will become 222."

117951302_3923125487713956_1649558350318971584_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
Legyen meg itt is...

C-27J Spartan Next Generation

The first C-27J in the new configuration will be delivered to an undisclosed customer in 2021.


Leonardo has begun the final testing of the C-27J Next Generation which features new equipment, a new avionics system and advanced aerodynamic devices, these will enhance the existing high performance of the aircraft.

The brand-new avionics system of the C-27J Next Generation is designed to comply with Next Generation Air Traffic Control requirements, including FANS 1/A+ datalink; TCAS 7.1; ILS Cat.II; enhanced video TAWS. New cockpit displays; new weather radar; new radio navigation; enhanced satellite communications and radio communication capabilities; new intercommunication system; new cockpit and cargo panels; Mode 5 IFF/ADS-B out and tactical VNAV and Search and Rescue; lighting system with LED technology have also been included. Moreover, former avionics and general systems interface boxes have been replaced with new equipment by Leonardo’s Electronics. The new baseline configuration is also offered as a retrofit to current operators wanting to upgrade their C-27J fleet capabilities.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
Unknown C-27J Spartan

On 6 August 2020, unmarked C-27J Spartan CSX62319 was photographed at Torino/Caselle (Italy). Although not confirmed yet, Scramble Magazine assesses this aircraft is destined for the Kenyan Air Force, that have ordered four aircraft in total. Of note are the winglets on the aircraft, a feature not seen on the previous aircraft for Kenya.


117126741_3884678928225279_7970098015362164355_o.jpg



Kezdődhetnek újra az összeesküvés elméletek a Szállítógépek váltása a MH-nél topikban :D


Újabb tipp: Turkmenistan Air Force?

C-27J-NG-first-flight-new-livery-ground.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and migfun

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
bulgarian-c27j-20200101.jpg

Nemrég búgott itt el a bolgárok egyik Spartanja. Ereszkedőben volt már, szóval nyilván a horvátoknak visznek rakományt.
Ránéztem FR24-en, jön egy második is, szintén a szerb légteret kikerülő útvonalon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
Slovenia to buy one C-27J

Slovenia is set to be the newest operator of the Leonardao C-27J transport aircraft as the country’s Ministry of Defense announced the purchase on Jan. 15.

The country had found that it needed a modern transport aircraft after the outbreak of COVID-19. It had found it difficult to bring back citizens from aboard and it also lacked an aircraft with suitable cargo carrying capability.

Negotiations will start with the Italian government to purchase the aircraft thru inter-government sales. The contract will include training and maintenance of the aircraft.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Pisti nagy mesemondó...:)
Látott Ő már MC-27 est is pilonokkal a szárnyai alatt...Párizsban...személyesen :)
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-a319.1470/page-36#post-478505
A nagy mesemondó látta ...
Farnboorugh-ban is ki volt állítva és átalakított amerikai CJ-27 ott is volt róla tabló.. Akik nem járnak el repülőgép kiállításokra csak fotelhuszárok, azok nem látták.. A múltkor a MH X. helyéről kaptam e-mailt egy ezredestől, hogy miért írtam, hogy légiharc rakétákkal lehet felszerelni a H225M-et. Mert, hogy ők ilyen infót nem kaptak.. Én mellékletem a LeBourgete-n a gép mellé kirakott bazi nagy táblát rajta a függesztményekkel. Akkor sem állítottam, hogy integrálták.
Az AC-27J-ből sem repülnek, de ott volt a kiállításon, ahogy a tankerváltozatot is tervezték/tervezik.. Szerintem nem lesz belőle semmi.
Az Aero-izraeli csatarepülőgép makettet is láttam, az L-159 továbbfejlesztéseként aztán hol van már a tavalyi hó..
Szóval a nagy mesemondó azt mondja, amit mutatnak a kiállításokon nekünk. Az, hogy mi lesz később belőle nem az én tisztem..

https://fireaviation.com/tag/c-27j/

"
“Final C-27J assembly takes place in Italy.”

Global Military Aircraft Systems (GMAS) is a joint venture that has been set up between Alenia and L-3 Communications for the US Army future cargo aircraft (FCA) and the USAF combat rescue tanker requirement."
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A nagy mesemondó látta ...
Farnboorugh-ban is ki volt állítva és átalakított amerikai CJ-27 ott is volt róla tabló..
Ez már egy újabb változata a történetnek...
Ezt koábban még így adtad elő:
"...Például az MC-27 Praetorian-t én 2x láttam párizsban, amely a C27J Spartan-ból modulárisan átalakítható csatarepülőgép, hasonlóan a AC-130 (és egyéb Herky) változatokra. Oldalt egy gépágyú, és szárnyakon klf. rakéta..."
Érted Pisti ugye...?
Azt állítottad hogy te láttad az MC-27 est (kétszer is) a szárnyakon rakétákkal :D

Ja, meg azt is állítod hogy te láttad a Falcon nagyon titkos felderítő műszereit, amit neked megmutattak, de amiről sajnos nem beszélhetsz..:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A nagy mesemondó látta ...
Farnboorugh-ban is ki volt állítva és átalakított amerikai CJ-27 ott is volt róla tabló.. Akik nem járnak el repülőgép kiállításokra csak fotelhuszárok, azok nem látták.. A múltkor a MH X. helyéről kaptam e-mailt egy ezredestől, hogy miért írtam, hogy légiharc rakétákkal lehet felszerelni a H225M-et. Mert, hogy ők ilyen infót nem kaptak.. Én mellékletem a LeBourgete-n a gép mellé kirakott bazi nagy táblát rajta a függesztményekkel. Akkor sem állítottam, hogy integrálták.
Az AC-27J-ből sem repülnek, de ott volt a kiállításon, ahogy a tankerváltozatot is tervezték/tervezik.. Szerintem nem lesz belőle semmi.
Az Aero-izraeli csatarepülőgép makettet is láttam, az L-159 továbbfejlesztéseként aztán hol van már a tavalyi hó..
Szóval a nagy mesemondó azt mondja, amit mutatnak a kiállításokon nekünk. Az, hogy mi lesz később belőle nem az én tisztem..

https://fireaviation.com/tag/c-27j/

"
“Final C-27J assembly takes place in Italy.”

Global Military Aircraft Systems (GMAS) is a joint venture that has been set up between Alenia and L-3 Communications for the US Army future cargo aircraft (FCA) and the USAF combat rescue tanker requirement."