G.222 / C-27A / C-27J / MC-27J / C-27 Spartan (Alenia/Leonardo)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Pisti nagy mesemondó...:)
Látott Ő már MC-27 est is pilonokkal a szárnyai alatt...Párizsban...személyesen :)
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-a319.1470/page-36#post-478505
Balt_Military_Expo_2018_Leonardo_Unveils_MPA_variant_of_the_MC-27J_ISR_2.jpg

Persze, csak maketten....
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Gratulálok, hogy legalább a makettet sikerült felkutatni a NET-en 2 év alatt. Most már csak a tervezett tankerváltozatról kell összeszedni mit is csinálnának az olaszok...
Egyébként rudi gyerek, gondolom országyülési képviselő vagy, abból is a nemzetbizottsági fajtából, és sétáltál a NER Falconján, amit nekünk nem mutattak be.. A másikon sem igen lehettél, én meg a kép szerint (nem fotoshop) ott léptem ki róla.

Ami a gyorszáras C-130-ast illeti. Nézd meg az C-130.net-et. Nos ezt a gépet láttam és ezt kivonták a szar állapota miatt. Aki ott volt láthatta, hogy a gyorszárak, szegecsek lógtak, stb.. Az egész gép egy trágyahalom volt... Amit tudtak kibányásztak belőle a többi ott rohadt szét..

kivont repülőgép
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Ami még az AC-27J-t illeti. Gábor barátom is említi a rakétákat.. Ja, hogy nincs róla kép. Én sem repülés közben láttam. Lehet, hogy egy küldöttség miatt aggattak fel x darab makettet. (talán kettőt, és talán csak ez egyik oldalra)..


Airpower blog
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
Ami még az AC-27J-t illeti. Gábor barátom is említi a rakétákat.. Ja, hogy nincs róla kép. Én sem repülés közben láttam. Lehet, hogy egy küldöttség miatt aggattak fel x darab makettet. (talán kettőt, és talán csak ez egyik oldalra)..
Jólvan pistike, alakul ez a dolog..:D
Akkor ezek szerint lehet hogy nem is igazi gépet láttál csak makettet, igaz?:rolleyes:
gondolom országyülési képviselő vagy, abból is a nemzetbizottsági fajtából, és sétáltál a NER Falconján, amit nekünk nem mutattak be..
Fogalmad sincs ki vagyok, mikkel repülök vagy milyen gépeket làttam, és ez pont így van jól.

Mi viszont szomorúan látjuk - mert kéretlenül is az arcunba tolod - hogy te ki vagy...:(

Mindenesetre legyél teljesen nyugodt: nincs semmi titok egyik Falconban sem. Mindkettő normál gyári, civil avionikával repül.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Igen, van aki vállalja magát, van aki elbujik. Nekem a utóbbiak általában senkik. Az aki nem vállalja, hogy kicsoda és micsoda az fröcsöghet mindenfélét identitásának vállalása nélkül. Ez a közösségi média káros tulajdonsága.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Igen, van aki vállalja magát, van aki elbujik. Nekem a utóbbiak általában senkik. Az aki nem vállalja, hogy kicsoda és micsoda az fröcsöghet mindenfélét identitásának vállalása nélkül. Ez a közösségi média káros tulajdonsága.
Bár a fenti sorok tudom, hogy nem nekem szóltak, nagyvonalakban egyet is értek vele, ...és ha ezen múlik (hogy pl. én ne legyek a szemedben "senki") bármikor felkereshetsz FB-n,..., nem te leszel az első HTKA-s ismerősöm).
Egyébként meg @rudi -nak az észrevétele nem alaptalan. Nem kell sértésként kezelni, megcáfolhatod neki privátban is, ha itt pl. "nem lehet".
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Bár a fenti sorok tudom, hogy nem nekem szóltak, nagyvonalakban egyet is értek vele, ...és ha ezen múlik (hogy pl. én ne legyek a szemedben "senki") bármikor felkereshetsz FB-n,..., nem te leszel az első HTKA-s ismerősöm).
Egyébként meg @rudi -nak az észrevétele nem alaptalan. Nem kell sértésként kezelni, megcáfolhatod neki privátban is, ha itt pl. "nem lehet".
Akit el lehet érni az FB-n, e-mailben stb. annak van identitása... Nem neked szólt. Igaz priviben lehet levelezni a HTKA-n belül is, ott pedig be lehet mutatkozni... (talán így elhamarkodott volt és nem teljesen igaz a kommentem.)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
2021. január 17.

Slovenia to buy one C-27J

Slovenia is set to be the newest operator of the Leonardao C-27J transport aircraft as the country’s Ministry of Defense announced the purchase on Jan. 15.

The country had found that it needed a modern transport aircraft after the outbreak of COVID-19. It had found it difficult to bring back citizens from aboard and it also lacked an aircraft with suitable cargo carrying capability.

Negotiations will start with the Italian government to purchase the aircraft thru inter-government sales. The contract will include training and maintenance of the aircraft.

Szlovénia 72 millió euró értékű szerződést írt alá a C-27J Spartan repülőgép megvásárlásáról

Az aláírt szerződés értéke hozzávetőlegesen 72 millió euró áfával, a repülőgép alapára 48 millió euró, a kiegészítő modulok ára 11 millió euró (tehermodul, személyszállító modul, szállítási modul fertőzöttek, könnyebb és súlyos sérültek szállítására szolgáló modul létfontosságú funkciókat figyelő rendszerrel, tűzoltó modul). A teljes ár tartalmazza a logisztikai támogatást, az alkatrészeket, a személyzet képzését, a szimulátorok használatát, a műszaki dokumentációt és a végső tanúsítást is.

Az aláírást követően Szlovénia 14-18 hónap múlva kapja meg a gépet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
Italian Air Force to deploy MC-27J Praetorian by 2030

The Italian Air Force (Aeronautica Militare Italiana: AMI) has confirmed to Janes that it will deploy the Leonardo MC-27J Praetorian special operations aircraft by 2030. Speaking to Janes on 27 January, a spokesperson of the press office of the AMI said that the development and serialisation of the Praetorian roll-on/roll-off palletised mission system is scheduled to be completed by 2030.

The AMI's 12 C-27J tactical transport aircraft will continue to perform their passenger/cargo role in addition to new special operations roles (including tactical control; intelligence, surveillance, and reconnaissance; and communication, command, and control). As a result the service will not procure additional C-27J tactical transport aircraft, the spokesperson said.

In early December 2021, the Italian Defence Staff pointed out during a parliamentary session of its defence committee that at least four Praetorian systems will be developed during three phases, between 2021 and 2030.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
2021. november 18.

Szlovénia 72 millió euró értékű szerződést írt alá a C-27J Spartan repülőgép megvásárlásáról

Az aláírt szerződés értéke hozzávetőlegesen 72 millió euró áfával, a repülőgép alapára 48 millió euró, a kiegészítő modulok ára 11 millió euró (tehermodul, személyszállító modul, szállítási modul fertőzöttek, könnyebb és súlyos sérültek szállítására szolgáló modul létfontosságú funkciókat figyelő rendszerrel, tűzoltó modul). A teljes ár tartalmazza a logisztikai támogatást, az alkatrészeket, a személyzet képzését, a szimulátorok használatát, a műszaki dokumentációt és a végső tanúsítást is.

Az aláírást követően Szlovénia 14-18 hónap múlva kapja meg a gépet.

First flight for the Leonardo C-27J Spartan transport aircraft destined for Slovenia

c27.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Bővebben:
88b782a67ddb5de4b61590bf6ae885ce.png

f818516c19679d14c06d56cc28f1c189.png

A cikk szerint még áprilisban Tbilisiben leszállt szlovák gép szárnya ötször (5x) csapódott nagy erővel a betonnak ("Údajne krídlo udrelo o plochu letiska až päťkrát.") a szeles időjárási viszonyok miatt. A széttört elemeket később egy Fokker vitte a helyszinre amit még aznap cseréltek és a gép hazajött. A cikk feltételezi, hogy a szükséges alkatrészeket kiszerelték az othoni példányból, melyet nyilván később pótoltak.
Az elsődleges infók szerint a reptér tájokaztatást adott ki akkor a várható időjárási helyzetről, igy a személyzet felelősségét is vizsgálni fogják, hogy ezt figyelembe vették-e (megf. irányba állás, gép feltankolása a +súly végett, stb.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
A Román Légierő C-27 küldetése a Szlovén Köztársaságban, a katasztrófaelhárító erők támogatására

A Nemzeti Rendkívüli Helyzetek Bizottsága ma reggeli döntését követően két tűzoltásra konfigurált C-27 J Spartan repülőgép dolgozik az intervenciós erők támogatására a Szlovén Köztársaságban, az elmúlt napok erdőtüzei által sújtott országban. A Román Légierő repülőgépein mintegy 30 katona - pilóták, repülőszemélyzet és kisegítő személyzet - dolgozik.
A román légierő repülőgépeinek ez a harmadik ilyen jellegű nemzetközi bevetése, az elsőre 2018 júliusában Görögországban, a másodikra pedig 2021 augusztusában Észak-Macedóniában került sor.
A tűzoltásra konfigurált C-27 J Spartan típusú repülőgépek, amelyek egyszerre 6000 liter vizet (hat konténert) képesek szállítani, 2017-től napjainkig több erdőtűz oltásában is részt vettek Romániában is - Mehedinți, Alba, Hunedoara és Buzău megyében.


294887354_417808743717589_257891262662776059_n.jpg
294457254_417809077050889_6592834495914042003_n.jpg
294809488_417809367050860_1984303962590953374_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
A Román Légierő C-27 küldetése a Szlovén Köztársaságban, a katasztrófaelhárító erők támogatására

A Nemzeti Rendkívüli Helyzetek Bizottsága ma reggeli döntését követően két tűzoltásra konfigurált C-27 J Spartan repülőgép dolgozik az intervenciós erők támogatására a Szlovén Köztársaságban, az elmúlt napok erdőtüzei által sújtott országban. A Román Légierő repülőgépein mintegy 30 katona - pilóták, repülőszemélyzet és kisegítő személyzet - dolgozik.
A román légierő repülőgépeinek ez a harmadik ilyen jellegű nemzetközi bevetése, az elsőre 2018 júliusában Görögországban, a másodikra pedig 2021 augusztusában Észak-Macedóniában került sor.
A tűzoltásra konfigurált C-27 J Spartan típusú repülőgépek, amelyek egyszerre 6000 liter vizet (hat konténert) képesek szállítani, 2017-től napjainkig több erdőtűz oltásában is részt vettek Romániában is - Mehedinți, Alba, Hunedoara és Buzău megyében.


294887354_417808743717589_257891262662776059_n.jpg
294457254_417809077050889_6592834495914042003_n.jpg
294809488_417809367050860_1984303962590953374_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and Negan