Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Ez van még róla
127.jpg
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
M2 esetén 20 másodperc a szintidő.
1 ember viszi a csövet, 1 a fegyvert, 1 az állványt 1 pedig a lőszert.

M2-t nem találtam hirtelen, de ugyanez csak 4 emberrel.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 085
113
A kérdés az volt, hogy mennyi idő felállítani egy géppuskát az állványra.
Nem, az egész folyamatra kérdeztem. Azt gondolom, hogy magát a fegyvert a már felállított állványra nem olyan sok idő rárakni (meg biztosítani, vagy nem tudom, még milyen plusz folyamat van esetleg).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Nem, az egész folyamatra kérdeztem. Azt gondolom, hogy magát a fegyvert a már felállított állványra nem olyan sok idő rárakni (meg biztosítani, vagy nem tudom, még milyen plusz folyamat van esetleg).
Ott a videón amit belinkelte pár másodpercig látszik a folyamat. Nem olyan sok az. A tüzelőállás kialakítása az egy egészen más történet, mivel ha mondjuk hosszabb védelemre rendezkednek be, akkor homokzsákogból, gerendákból stb. egy egész bunkert lehet köré építeni.
Viszont miután felrakták az állványra, nem kell állandóan le és felszerelni, ha valamilyért lőállást kell változtassanak. Hárman felkapják és továbbfutnak vele.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Másodpercekre. Mégis, mi a halál kerül percekbe letenni a földre egy állványt, rákapcsolni a géppuskát és feltenni rá a lőszeresrakaszt?

Próbáld ki és megtudod.De ilyenekre gondolj,hogy szét kell hajtani az állványt,ha nagyon kemény a talaj le kell zsákolni a lábakat,össze kell rakni a géppuskát.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Ok, de három ember kezel egy géppuskát. Na mindegy, legyen akkor percek.
Találtam valamennyi infót az új géppuskával kapcsolatban, habár kicsit fájdalmas a fordítás:
1. A fegyver teste, válltámasza, zárkeret stb titán ötvözet
2. A háromlábú állvány karbonszál alapú kompozit és 6 kg a régebbi vas helyett, ami 8,5 kg.
3. A lőszertartő rakasz, a heveder anyaga műanyag és 60 lőszer tartalmaz, tömege 1,2 kg a régi 2,1 kg képest
4. A lőszer tömegét 120 grammról 100-ra csökkentették
5. A teljes szett: géppuska, álltvány 5 rakasz lőszer (300 db) 9,5 kg-val könnyebb, mit hasonló konfigban az előd Type 89
6. Nem igazán értem
A fegyver pontossága
1. Nem igazán értem, de sikerül valamivel lecsökkenteni a visszarúgást
2. ???
3. ???
4. Kapot spec infra optikát, 2400 méterig lát és 1,5 kg
5. A lőszer szórása 200 méteren 10 cm, gondolom a fegyver ilyankor satuba van fogva, kétlábú állványró 200 méteren a szórás 32 cm, háromlábú állványról 200 méteren a szórás 24 cm. 1000 méteren a találatok 70% egy 2,2 méteres körön belül vannak.
Forrás: https://www.sinodefenceforum.com/t/pla-small-arms.373/post-621727
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Ok, de három ember kezel egy géppuskát. Na mindegy, legyen akkor percek.
Találtam valamennyi infót az új géppuskával kapcsolatban, habár kicsit fájdalmas a fordítás:
1. A fegyver teste, válltámasza, zárkeret stb titán ötvözet
2. A háromlábú állvány karbonszál alapú kompozit és 6 kg a régebbi vas helyett, ami 8,5 kg.
3. A lőszertartő rakasz, a heveder anyaga műanyag és 60 lőszer tartalmaz, tömege 1,2 kg a régi 2,1 kg képest
4. A lőszer tömegét 120 grammról 100-ra csökkentették
5. A teljes szett: géppuska, álltvány 5 rakasz lőszer (300 db) 9,5 kg-val könnyebb, mit hasonló konfigban az előd Type 89
6. Nem igazán értem
A fegyver pontossága
1. Nem igazán értem, de sikerül valamivel lecsökkenteni a visszarúgást
2. ???
3. ???
4. Kapot spec infra optikát, 2400 méterig lát és 1,5 kg
5. A lőszer szórása 200 méteren 10 cm, gondolom a fegyver ilyankor satuba van fogva, kétlábú állványró 200 méteren a szórás 32 cm, háromlábú állványról 200 méteren a szórás 24 cm. 1000 méteren a találatok 70% egy 2,2 méteres körön belül vannak.
Forrás: https://www.sinodefenceforum.com/t/pla-small-arms.373/post-621727

Szóval nincsenrk csodák,csökkentettek a lőszer hatékonyságán és a rakaszok kapacitásán is...
Mennyi volt y Type 81 tömege aminél 9,5kg-val könnyebb az uj fegyver?
Miheztartás vegett:
M2HB: 38kg(csővel)
Cső:11kg
Tripod:20kg
100lőszeres rakasz:15,6kg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Szóval nincsenrk csodák,csökkentettek a lőszer hatékonyságán és a rakaszok kapacitásán is...
Mennyi volt y Type 81 tömege aminél 9,5kg-val könnyebb az uj fegyver?
Miheztartás vegett:
M2HB: 38kg(csővel)
Cső:11kg
Tripod:20kg
100lőszeres rakasz:15,6kg
Type 89 az előd, ahhoz hasonlítják. Ott a rakaszok kapacitása 50 db, szóval picit növelték. A kérdés, hogy az nem lehet, hogy pl a hüvely tömegét csökkentették 20 grammal? Mert akkor nem kéne cscökkenjen a lőszer hatékonysága.
https://modernfirearms.net/en/machineguns/china-machineguns/tip-89-qjg-89-12-7mm-eng/