[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 515
113
te miből gondolod, hogy a 2 infó ellent mond egymásnak? A német minisztériumi anyag szerint a teljes jóváhagyott package 1,78 mrd EUR volt. Ebből 1,4 az A006 kategória. ...attól, hogy a lőszert a német minisztérium az A0003 a harceszközt meg az A0006 soron tartja nyilván az export engedélyben, attól az még lehet ugyanannak a szerződésnek tartalma...azt egy szóval nem mondtam, hogy az 1,78 mrd EUR sem tartalmazza a lőszert...



Akkor ismét: a dánok kevesebb mint 3 éve vettek 15 darab ceasart ugyanezzel a tatra alvázzal szőröstül/bőröstül 2,66 mEUR/darab áron (40mEUR/15 darab)
de a cseheknek nyilván nem jön ki 3,85 mEUR/darab áron a saját alvázra szerelt Ceasar...szerintem te akarsz itt nullinger infó alapján nem tudom milyen nyakatekert módon megmagyarázni egy igencsak hihetetlennek tűnő állítást
Honnan veszitek, hogy vettünk lőszert?
 
K

kamm

Guest
Szoval az ausztraloknal sincs sok minden készen, de úgy tűnik, a RM viszont tényleg komolyan gondolja a tech transzfert - amit a mi szerzodesunk kapcsan is kiemeltek a cseh cikkben, hogy ez a RM egyik nagy előnye a többivel szemben:

Defence Connect: Rheinmetall partnership with Weld Australia to develop skilled welding workforce.
https://www.defenceconnect.com.au/l...ustralia-to-develop-skilled-welding-workforce

Ennek alapján simán el tudom képzelni, hogy ha lesz rendes fizu, akkor lesz erre tanítható ember nálunk is...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 719
113
Az amcsik is gondolkoznak a lynx-en mint új IFV-re olvastam egy nagyon jó kommentet egy youtube videó alatt.

Valahogy így hangzik magyarul :
"az amcsik lynxet fognak venni ? nem is tudtam hogy a Reihnmetallnek van saját eltartású szenátora az amerikai szenátusban"

És ez szerintem nagyon jól le is írja hogy miért nem fog az amcsiknál a lynx nyerni :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Gumi vs lanctalp.
A lanctalp iszonyat szepen siklik a terepen.
Tegyuk fel van egy katyu gumin megerzik
Egy hosszabb serult aszfaltszakasz a gumi megerzi

Mikozben a lanctalp olyan szepen sopiklik at felerruk hogy a benneullok azt sem erzekelik hogy a hibatlan uttestrol a hibasba ertek at.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Az amcsik is gondolkoznak a lynx-en mint új IFV-re olvastam egy nagyon jó kommentet egy youtube videó alatt.

Valahogy így hangzik magyarul :
"az amcsik lynxet fognak venni ? nem is tudtam hogy a Reihnmetallnek van saját eltartású szenátora az amerikai szenátusban"

És ez szerintem nagyon jól le is írja hogy miért nem fog az amcsiknál a lynx nyerni :D
Lehet nekik is van, de a Raytheonnak sztem megvan a védelmi bizottság fele. Ezért alapitottak egy közös vallalatot, igy indulnak az IFV tenderen. Ezért is tudtak a pályázatba visszakerülni, annak ellenében hogy nem szállították le időre az amcsi prototípust.

Annyira nem is aggódtak, talán éppen ezert... Szal lesz meglepi!!!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 077
113
Lehet nekik is van, de a Raytheonnak sztem megvan a védelmi bizottság fele. Ezért alapitottak egy közös vallalatot, igy indulnak az IFV tenderen. Ezért is tudtak a pályázatba visszakerülni, annak ellenében hogy nem szállították le időre az amcsi prototípust.

Annyira nem is aggódtak, talán éppen ezert... Szal lesz meglepi!!!
Pontosan. A Raytheonnak vagy 20 államban van üzeme, ha valamelyik képviselő nem az elvártak szerint nyomja a gonbot már megy is a telefon, hogy a helyi üzem jövője elég bizonytalan, a termelést áthelyezik egy másik államba. Most amikor vagy 30 millió koronamunkanélküli van az USA-ban ettől rosszabb hír nem is lehet egy politikusnak. A RM a lehető legjobb döntést hozta, hogy a Raytheonnal együtt indul és előre beigérte a helyi gyártást. Ha az ausztrál tenderen is nyer a Lynx az jelentősen megnöveli az esélyeit az USA-ban is. Úgyhogy könnyen lehet meglepi, ahogy nálunk is volt.
 
K

kamm

Guest
Rheinmetall-interju: https://www.info.cz/zpravodajstvi/b...liard-na-rozsahu-hlavni-zbrane-je-to-absurdni

A (szamomra erdekes) takeaway:

1. Igen, cseh cegek is lehetnek majd beszallitok mind a magyar, de meg akar az ausztral Lynxbe is - es vica versa. Ez jo hir a leendo hazai (magyar) beszallitoi kornek, bar ezt ugye sejtettuk.

2. A magyar uzlet reszleteirol nem hajlando semmit mondani, de azt megemliti, hogy a cseh palyazati mennyiseggel osszehasonlithato a magyar szukseglet, de az egyuttmukodes kulonbozo - ezt tippeltem eddig is, hogy a csehek bizony lekestek az onallo gyarat, ugyesen beeloztek Marothek. :)

3. Egy "cseh Currus" problemara (ti. QA/QC ill mgmt) valaszul kifejti, hogy bizony egy addig rosszul menedzselt del-afrikai cegbe beszalltak tarsnak, rendbetettek es az immar kozosen futtatott cegrol ma mar ugy nyiltakozik az ottani kormany, hogy "nagyon jol futtatjak" es ez nekik (RM) nagyon fontos velemeny - Currus, Raba, Currus, Raba, Currus... (HINT! HINT! HINT! :D)

4. Remeli, hogy tovabbi egyuttmukodes ill piac lesz Europaban, ahova mindenki bedolgozhat majd... vajon kikre gondolhat meg, szlovakok...?

5. Nev szerint emliti a Rábát, sot kulon a teherautos kozos gyartast; a cikk korrektul linkeli is oket - szerintem ez eleg egyertelmu utalas...?

6. Arban nem jelent kulonbseget a RC vagy manned torony. Mikor a csehek vegre kinyogtek, hogy legyen inkabb manned torony, akkor az inkabb megkonnyebbules volt neki - mint volt katona es mint manager szereti a vilagos feladatokat. :D

7. Ha 60 fokos emelkedes kell a toronyfegyveren, akkor 60 lesz. Ha 90 fokot kernek, akkor 90 fokkal fogjak szallitani - oh hello, Lynx-alapu csapatlegvedelem, I think this is the beginning of a beautiful friendship...? :D

8. Novemberben adjak at a tesztjarmuvet a cseh hadseregnek, varhatoan 41-45 tonnas KF41 verzio lesz, a meretei nem nyilvanosak, de pontosan tudjak, hogy 185 centis ma mar nem szamit magasnak, az 190- centinel kezdodik es emiatt a 130 centis belmagassaghoz par centit hozzaadva is nagy kulonbseg komfortban es sebessegben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Rheinmetall-interju: https://www.info.cz/zpravodajstvi/b...liard-na-rozsahu-hlavni-zbrane-je-to-absurdni

A (szamomra erdekes) takeaway:

1. Igen, cseh cegek is lehetnek majd beszallitok mind a magyar, de meg akar az ausztral Lynxbe is - es vica versa. Ez jo hir a leendo hazai (magyar) beszallitoi kornek, bar ezt ugye sejtettuk.

2. A magyar uzlet reszleteirol nem hajlando semmit mondani, de azt megemliti, hogy a cseh palyazati mennyiseggel osszehasonlithato a magyar szukseglet, de az egyuttmukodes kulonbozo - ezt tippeltem eddig is, hogy a csehek bizony lekestek az onallo gyarat, ugyesen beeloztek Marothek. :)

3. Egy "cseh Currus" problemara (ti. QA/QC ill mgmt) valaszul kifejti, hogy bizony egy addig rosszul menedzselt del-afrikai cegbe beszalltak tarsnak, rendbetettek es az immar kozosen futtatott cegrol ma mar ugy nyiltakozik az ottani kormany, hogy "nagyon jol futtatjak" es ez nekik (RM) nagyon fontos velemeny - Currus, Raba, Currus, Raba, Currus... (HINT! HINT! HINT! :D)

4. Remeli, hogy tovabbi egyuttmukodes ill piac lesz Europaban, ahova mindenki bedolgozhat majd... vajon kikre gondolhat meg, szlovakok...?

5. Nev szerint emliti a Rábát, sot kulon a teherautos kozos gyartast; a cikk korrektul linkeli is oket - szerintem ez eleg egyertelmu utalas...?

6. Arban nem jelent kulonbseget a RC vagy manned torony. Mikor a csehek vegre kinyogtek, hogy legyen inkabb manned torony, akkor az inkabb megkonnyebbules volt neki - mint volt katona es mint manager szereti a vilagos feladatokat. :D

7. Ha 60 fokos emelkedes kell a toronyfegyveren, akkor 60 lesz. Ha 90 fokot kernek, akkor 90 fokkal fogjak szallitani - oh hello, Lynx-alapu csapatlegvedelem, I think this is the beginning of a beautiful friendship...? :D

8. Novemberben adjak at a tesztjarmuvet a cseh hadseregnek, varhatoan 41-45 tonnas KF41 verzio lesz, a meretei nem nyilvanosak, de pontosan tudjak, hogy 185 centis ma mar nem szamit magasnak, az 190- centinel kezdodik es emiatt a 130 centis belmagassaghoz par centit hozzaadva is nagy kulonbseg komfortban es sebessegben.

Jó hogy ezt beraktad. Jó interjú, sok infóval, mait itthon természetesen a HM kommunikációtól nem tudunk meg.

Tehát, arra kérdésre, hogy milyen mennyiséget kér a Honvédség a harcjárműből, nagyjából a cseh darabszám lehet a mérvadó nálunk is, konkrét számot magyar relációban nem mondhat.
A Rába gyár lehet a befutó, mint hazai gyártó.
Minden egyéb, mint felmerülő kérdés, amit próbált feltenni a kérdező a Honvédség igényével, magyarországi gyártással kapcsolatban, a válasz arra az volt, hogy jelenleg még nem publikus.

Amennyiben jól értelmeztem persze a cikket. Vagyis a Honvédség, a HM. tartja mereven azt a hagyományát, hogy mindent titkos továbbra is. Az sem zavarja nagyon, hogy külföldi oldalakról a morzsákból lassan majd összeáll a kép, a Honvédséget illetően, gyalogsági harcjármű kérdésben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Rheinmetall-interju: https://www.info.cz/zpravodajstvi/b...liard-na-rozsahu-hlavni-zbrane-je-to-absurdni

A (szamomra erdekes) takeaway:

1. Igen, cseh cegek is lehetnek majd beszallitok mind a magyar, de meg akar az ausztral Lynxbe is - es vica versa. Ez jo hir a leendo hazai (magyar) beszallitoi kornek, bar ezt ugye sejtettuk.

2. A magyar uzlet reszleteirol nem hajlando semmit mondani, de azt megemliti, hogy a cseh palyazati mennyiseggel osszehasonlithato a magyar szukseglet, de az egyuttmukodes kulonbozo - ezt tippeltem eddig is, hogy a csehek bizony lekestek az onallo gyarat, ugyesen beeloztek Marothek. :)

3. Egy "cseh Currus" problemara (ti. QA/QC ill mgmt) valaszul kifejti, hogy bizony egy addig rosszul menedzselt del-afrikai cegbe beszalltak tarsnak, rendbetettek es az immar kozosen futtatott cegrol ma mar ugy nyiltakozik az ottani kormany, hogy "nagyon jol futtatjak" es ez nekik (RM) nagyon fontos velemeny - Currus, Raba, Currus, Raba, Currus... (HINT! HINT! HINT! :D)

4. Remeli, hogy tovabbi egyuttmukodes ill piac lesz Europaban, ahova mindenki bedolgozhat majd... vajon kikre gondolhat meg, szlovakok...?

5. Nev szerint emliti a Rábát, sot kulon a teherautos kozos gyartast; a cikk korrektul linkeli is oket - szerintem ez eleg egyertelmu utalas...?

6. Arban nem jelent kulonbseget a RC vagy manned torony. Mikor a csehek vegre kinyogtek, hogy legyen inkabb manned torony, akkor az inkabb megkonnyebbules volt neki - mint volt katona es mint manager szereti a vilagos feladatokat. :D

7. Ha 60 fokos emelkedes kell a toronyfegyveren, akkor 60 lesz. Ha 90 fokot kernek, akkor 90 fokkal fogjak szallitani - oh hello, Lynx-alapu csapatlegvedelem, I think this is the beginning of a beautiful friendship...? :D

8. Novemberben adjak at a tesztjarmuvet a cseh hadseregnek, varhatoan 41-45 tonnas KF41 verzio lesz, a meretei nem nyilvanosak, de pontosan tudjak, hogy 185 centis ma mar nem szamit magasnak, az 190- centinel kezdodik es emiatt a 130 centis belmagassaghoz par centit hozzaadva is nagy kulonbseg komfortban es sebessegben.
Szép találat a cikk!!!
A wiki mennyiségét sem kell átírnod ha jól ertettem.

Amikor olvastam és szóba került Dél - Afrika.... https://forum.htka.hu/threads/mbombe-8×8-barys.1780/
:D

Sztem is a szlovákokra gondol, elég logikus lenne.

Rába. Ezzel a gondolattal elkezdhet mki barátkozni. Én örülök!!!! :cool:

Elég kispályásnak tűnnek a csehek. Annyira tukmálják a xaris hazai cégeiket és féltékenyen nézik, mi mit adunk hozzá. Nem baj, majd kialakul. A RM-tól mostanában több nyikatkozatot láttam elég pengék a vezetői, néha fárasztják őket a hülye kérdések. Még jó hogy nálunk minden full nyilatkozatstoppal megy, így a magyar újságírói színvonalat még nem ismerik.

Kemény lobbizás megy most a cseheknél minden oldalról, remélem nagy botrány nélkül túl lesznek a pályázaton, aztán jövőre beindul a kozos Hiuz projekt!!

Annyiban elgondolkostato, ha még a cseh pályázat miatt bővíteni kell az ottani alvállakozókat, csúszhat a projekt.
Mennyi lehet a torony az összgép értékéhez képest? A 40%-hoz még sok cseh ceggel kell xarakodni? ( ugye egy másikat is említenek már aki az elektronikai kábeleket szállítja)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
@kamm :
2.- A két hadsereg oszehasonlításával szerintem nem jutottun sokra. Azt eddig is ismertuk. Max eset a mindkét dandár Lyxel való felszerelésenek elmélete.
7.- Csak uti a mellét, a szavaibol véleminyem szerint ki lehet olvasni, hogy novemberben 45-fokos emelkedéssel fogják próbalni átnyomni a Lynxet - mert az ugyebár világos, hogy ilyen rovid ido alat nem lehet enyire belenyulni a toronyba és újra az egészet oszesimítani.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
@kamm :
2.- A két hadsereg oszehasonlításával szerintem nem jutottun sokra. Azt eddig is ismertuk. Max eset a mindkét dandár Lyxel való felszerelésenek elmélete.
7.- Csak uti a mellét, a szavaibol véleminyem szerint ki lehet olvasni, hogy novemberben 45-fokos emelkedéssel fogják próbalni átnyomni a Lynxet - mert az ugyebár világos, hogy ilyen rovid ido alat nem lehet enyire belenyulni a toronyba és újra az egészet oszesimítani.
Ez a 60 fok most miért ilyen kardinális kérdés? Benne volt a kiírásban vagy utólag lett vmi megint mókolva?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Ez a 60 fok most miért ilyen kardinális kérdés? Benne volt a kiírásban vagy utólag lett vmi megint mókolva?
Mind ahogy az aktuális interjúbol is látszik, nem hivatalos kovetelmény. Úgy látszik ezidáig csak mediális rugózás szintjén jelent meg az egész. De a novemberi oszehasonlításkor ezen is lehetne pontokat/százalékokat veszíteni - ennek a mértéke pedig attol fugne, van e igény valaki mást elonyben részesíteni. A GDELS még azt is nyomja, hogy más "nem-tudom-hogy-mondják-azt-magyarul"-ba van adva a loszer Mauserba mind a cseh hadseregben már bevezetet Bushmasterba.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez a 60 fok most miért ilyen kardinális kérdés? Benne volt a kiírásban vagy utólag lett vmi megint mókolva?
A cikk címe eléggé árulkodó. o_O
Én továbbra azt gondolom, hogy az ASCOD már előre el van intézve.
Több okból is:
A GDELS szállította a Pandurokat is, és most is ugyan úgy az Elbit szállítaná a tornyokat.
A tippem az, hogy később a Pandurok tornyát is le fogják cserélni.
Az MT30-as emberes torony fő fegyvere, -15-+60 fokos tartományban mozgatható.
A csehek igazság szerint szerintem a nagyobb üzletre tesznek.
Az a helyzet, hogy szinte biztosan az ASCOD lesz a Bradley váltótípusa. Hiába kapar a Raytheon és a RM. Akkor viszont a csehek sokkal nagyobb üzletbe lehetnek beszállítók.
Mert ugye az US Army számai nagyon nem azok lesznek, mint akár mondjuk a magyar-ausztral-katari-cseh közös üzlet számai.
És ne feledjük a Lynx még nem nyert Ausztráliában. Hja és ne felejtsük a cseh kormány és az izraeliek összefonódását (ugye a torony miatt).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
A cikk címe eléggé árulkodó. o_O
Én továbbra azt gondolom, hogy az ASCOD már előre el van intézve.
Több okból is:
A GDELS szállította a Pandurokat is, és most is ugyan úgy az Elbit szállítaná a tornyokat.
A tippem az, hogy később a Pandurok tornyát is le fogják cserélni.
Az MT30-as emberes torony fő fegyvere, -15-+60 fokos tartományban mozgatható.
A csehek igazság szerint szerintem a nagyobb üzletre tesznek.
Az a helyzet, hogy szinte biztosan az ASCOD lesz a Bradley váltótípusa. Hiába kapar a Raytheon és a RM. Akkor viszont a csehek sokkal nagyobb üzletbe lehetnek beszállítók.
Mert ugye az US Army számai nagyon nem azok lesznek, mint akár mondjuk a magyar-ausztral-katari-cseh közös üzlet számai.
És ne feledjük a Lynx még nem nyert Ausztráliában. Hja és ne felejtsük a cseh kormány és az izraeliek összefonódását (ugye a torony miatt).

Az amerikaiaknak senki nem fog beszállítani Európából még egy alátétet sem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
A cikk címe eléggé árulkodó. o_O
Én továbbra azt gondolom, hogy az ASCOD már előre el van intézve.
Több okból is:
A GDELS szállította a Pandurokat is, és most is ugyan úgy az Elbit szállítaná a tornyokat.
A tippem az, hogy később a Pandurok tornyát is le fogják cserélni.
Az MT30-as emberes torony fő fegyvere, -15-+60 fokos tartományban mozgatható.
A csehek igazság szerint szerintem a nagyobb üzletre tesznek.
Az a helyzet, hogy szinte biztosan az ASCOD lesz a Bradley váltótípusa. Hiába kapar a Raytheon és a RM. Akkor viszont a csehek sokkal nagyobb üzletbe lehetnek beszállítók.
Mert ugye az US Army számai nagyon nem azok lesznek, mint akár mondjuk a magyar-ausztral-katari-cseh közös üzlet számai.
És ne feledjük a Lynx még nem nyert Ausztráliában. Hja és ne felejtsük a cseh kormány és az izraeliek összefonódását (ugye a torony miatt).
Nekem az az éreztem, hogy a CV90 nem játszik. Az ASCOD lesz vagy Hiúz. Viszont ez a sok találgatás és nyomulás nekem azt mutatja, milyen fölösleges a nyilvános tender. Úgysem az dönt, hanem a háttértárgyalások.

Az ausztrál tenderen sztem meglepetés lenne a Boxer deal után, ha nem a Hiúz nyerne. Katart is zsákolhatod.

Az USA valóban nyitott, de ahogy @dudi is írta, az külön pálya, máshova nem játszik akkora falat és annyira belterjes.

Nem tudom mekkora az összefonódás Izraellel, de sztem velünk és a németekkel szorosabbak a cseh kapcsolatok. Stratégiailag is ez lenne nekik a helyes döntés.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Egyébként feltűnően sok YT videó kezdett terjedni a cseh Ascod témában is, vélhetőleg besértődve a magyar Lynx üzlet miatt...
  1. Puma nyeri a cseh tesztet
  2. Változás a követelményekben, érezhetően a Lynx lesz a befutó a Puma helyett
  3. Magyarország Lynx-et választ hazai gyártással
  4. A csehek rájönnek, hagy akkor inkább az Ascod
Szappanopera maxigázon. Csodálkoznék ha ezek után a cseh büszkeség engedné az RM-t ott is nyerni..., bár én örülnék neki.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and L.O.B

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Egyébként feltűnően sok YT videó kezdett terjedni a cseh Ascod témában is, vélhetőleg besértődve a magyar Lynx üzlet miatt...
  1. Puma nyeri a cseh tesztet
  2. Változás a követelményekben, érezhetően a Lynx lesz a befutó a Puma helyett
  3. Magyarország Lynx-et választ hazai gyártással
  4. A csehek rájönnek, hagy akkor inkább az Ascod
Szappanopera maxigázon. Csodálkoznék ha ezek után a cseh büszkeség engedné az RM-t ott is nyerni..., bár én örülnék neki.
Ha Babis dönt, akkor Hiúz lesz.