[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 045
10 102
113
A Magyar Nemzet is olvasta @kamm linkelt cikkét.
https://magyarnemzet.hu/belfold/gyorben-keszulhet-a-legmodernebb-pancelos-2-8625207/
Győrben készülhet a legmodernebb páncélos
NÉMET, MAGYAR ÉS CSEH VÁLLALATOK BEVONÁSÁVAL ALAKUL A KÖZÉP-EURÓPAI HADIIPARI EGYÜTTMŰKÖDÉS
OFF
Azért, abban a cikkben ott van még egy új repülőgép is...
"Egy Airbus A330–200F típusú áruszállító gépet vásárolt a Qatar Airways légitársaságtól a Külgazdasági és Külügyminisztérium állami feladatokra.
ON
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Legyen úgy, ahogy a lengyel lap írja! Legyünk közép-európai központ!
Bár csak két zl Lynx-ről ír :( az csak összesen kb. 120 gép kiszolgáló gépekkel együtt. Mi lesz Debrecenben?
Más: ha az oláhok elkotródnak a RM környékéről, szerintetek lehet szó az RM Agilis gyártásáról is? Az lenne jobb nekünk vagy a Boxer?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Megemlítették a lengyel cikkben a Spike-ot is nekünk, az nagyon jó hír. Remélem, egységes fegyverzetben gondolkodunk és akkor járműre, helikopterre, lövésznek is Spike-ot adunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 342
113
Más: ha az oláhok elkotródnak a RM környékéről, szerintetek lehet szó az RM Agilis gyártásáról is? Az lenne jobb nekünk vagy a Boxer?
Már ebben a topicban is vagy 5x leírtuk, hogy az Agilis kimondottan a románok felségterülete. A tervek a Román Államéi. Így készült a megállapodás a Rheinmetallal. Magát a tervek elkészítését nagyobb részben a Román Állam finanszírozta. Na szerinted gyárthatnánk? Vagy úgy egyáltalán, akarnánk? ;)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Már ebben a topicban is vagy 5x leírtuk, hogy az Agilis kimondottan a románok felségterülete. A tervek a Román Államéi. Így készült a megállapodás a Rheinmetallal. Magát a tervek elkészítését nagyobb részben a Román Állam finanszírozta. Na szerinted gyárthatnánk? Vagy úgy egyáltalán, akarnánk? ;)
Oké, bár számomra továbbra is hihetetlen, hogy ez inkább román fejlesztés és nem az RM tudásán élősködnek. :)
Akkor ez nem játszik :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Legyen úgy, ahogy a lengyel lap írja! Legyünk közép-európai központ!
Bár csak két zl Lynx-ről ír :( az csak összesen kb. 120 gép kiszolgáló gépekkel együtt. Mi lesz Debrecenben?
Más: ha az oláhok elkotródnak a RM környékéről, szerintetek lehet szó az RM Agilis gyártásáról is? Az lenne jobb nekünk vagy a Boxer?
Sztem 200 körül lesz mint a cseheké. A RM vezetője utalt rá, hogy hasonló volumenű darabszám van ide is tervezve.
Viszont hány darab egy ilyen gyár átlagos éves termelése a német Puma tapasztalatok alapján?
400 körüli megrendelés mennyi időre fedi le a kapát?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Sztem 200 körül lesz mint a cseheké. A RM vezetője utalt rá, hogy hasonló volumenű darabszám van ide is tervezve.
Viszont hány darab egy ilyen gyár átlagos éves termelése a német Puma tapasztalatok alapján?
400 körüli megrendelés mennyi időre fedi le a kapát?
Passz, erre válaszoljon valaki szakavatott...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Sztem 200 körül lesz mint a cseheké. A RM vezetője utalt rá, hogy hasonló volumenű darabszám van ide is tervezve.
Viszont hány darab egy ilyen gyár átlagos éves termelése a német Puma tapasztalatok alapján?
400 körüli megrendelés mennyi időre fedi le a kapát?
Valószínűleg akkor 2x (3x) 44 Tatán, 2x44 Debrecenben (?).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
A PUMA-t évi nagyjából (+- 1-2 db) 30-30-as példányszámban gyártotta a KMW és a Rheinmetall 1-1 üzeme.
Akkor egy éves 60db-os kapát kéne hozni Győrnek. Ez sztem reális, mivel a német üzemekben más is készül. 6-7 év lefedettség lenne + Katar. Ha jól emlékszem 2027 volt a cseh szállítási határidő, úgy saccperkábé ki is jöhet, a miénk meg előtte jön.

Nekem tetszik! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 485
113
Akkor egy éves 60db-os kapát kéne hozni Győrnek.
Nem reális. Még a lengyelek is csak kb. 40 Borsukot lesznek képesek gyártani évente, pedig nekik nagyon sok kellene és szerintem a Borsuk valamive ehm ... "igényteleneb", mind a Lynx. Egy komoly modern IFV gyártására enyi kell. Ha sikerul úgy átlag 35-re felturbózni az évi darabszámot, jók lesztek. A két tatai záslóalj (tobre nincsen katona !!!), specializált Lynx-alapú jármuvekkel egyut, így kb. négy év alat lenne átfegyverkezve, ami pont belefér a Z2026-ba.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 342
113
Akkor egy éves 60db-os kapát kéne hozni Győrnek. Ez sztem reális, mivel a német üzemekben más is készül. 6-7 év lefedettség lenne + Katar. Ha jól emlékszem 2027 volt a cseh szállítási határidő, úgy saccperkábé ki is jöhet, a miénk meg előtte jön.

Nekem tetszik! :cool:
Dehogy!
Nálunk csak egy gyár fogja csinálni.
Nálunk sem fog 30-40-nél több készülni, még csúcsra járatva sem.
Az elején meg jó, ha 10-15 összejön.
Szerintem a 200 környéki darabszám csak az első induló rendelésnek kell lennie, mert 7 évre biztosan nem telepítenek gyárat ide.
Ok, hogy később a nagyjavítások is ott fognak menni, de azt szerintem nem 7 év múlva fogják megkezdeni.
Abban lehet perspektíva, hogy a RÁBA majd az új kovácsüzem segítségével fog tudni pl. lánctalp elemeket, és egyéb futómű elemeket gyártani másnak is, de ez még a jövő zenéje. A nagyobb buli abban van, ha más RM típusokba is be tudnának szállni beszállítóként.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Bálint

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 342
113
Nem reális. Még a lengyelek is csak kb. 40 Borsukot lesznek képesek gyártani évente, pedig nekik nagyon sok kellene és szerintem a Borsuk valamive ehm ... "igényteleneb", mind a Lynx. Egy komoly modern IFV gyártására enyi kell. Ha sikerul úgy átlag 35-re felturbózni az évi darabszámot, jók lesztek. A két tatai záslóalj (tobre nincsen katona !!!), specializált Lynx-alapú jármuvekkel egyut, így kb. négy év alat lenne átfegyverkezve, ami pont belefér a Z2026-ba.
Nagyjából. De ne feledd el, hogy viszonylag gyorsan már a németeknél elkezdődik a gyártás. Úgy meg lazán össze fog jönni még '26-ra is a 3 zászlóalj.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem a 200 környéki darabszám csak az első induló rendelésnek kell lennie, mert 7 évre biztosan nem telepítenek gyárat ide.
De nem csak magunknak gyártunk, ha jól értelmeztem. Illetve az is kiérződik, hogy kvázi a németek fognak lobbizni, hogy néhány környező országban is Lynx legyen az itthoni gyártási kapacitásra.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
De nem csak magunknak gyártunk, ha jól értelmeztem. Illetve az is kiérződik, hogy kvázi a németek fognak lobbizni, hogy néhány környező országban is Lynx legyen az itthoni gyártási kapacitásra.
Szerintem is akkor igazán gazdaságos, ha nem csak a hazai piacot látjuk el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 020
113
Hát,még azt sem tudjuk,hogy nekünk mennyi van betervezve,más meg még meg se rendelte.....
Egy összeszerelő üzem 1db csarnok.Nem egy nagy szuperkomplekszum.Kb mint a Rába H sorozat lassú ütemű szerelése,annyi az ipari kapacitásbeli vonzata.
Jó lenne ha dolgokat ne kezeljünk tényként.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hát,még azt sem tudjuk,hogy nekünk mennyi van betervezve,más meg még meg se rendelte.....
Olvasd el a Magyar Nemzetes cikket, ott találsz nagyságrendi utalást.

Egy összeszerelő üzem 1db csarnok.Nem egy nagy szuperkomplekszum.Kb mint a Rába H sorozat lassú ütemű szerelése,annyi az ipari kapacitásbeli vonzata.
Szintén a cikkből kiderül, hogy keresik azokat a magyar cégeket (is), akik beszállítók lehetnek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 020
113
Olvasd el a Magyar Nemzetes cikket, ott találsz nagyságrendi utalást.


Szintén a cikkből kiderül, hogy keresik azokat a magyar cégeket (is), akik beszállítók lehetnek.
Elvileg releváns emberek nyilatkozatai sem érnek semmit,nem,hogy egy újságcikk...
Azon kivűl,hogy lesz,semmi konkrétum nincs (még)