A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Egy érdekes lengyel felderítő és pszh. páncélos.

Érdekes koncepció. A neve egyébként "hód" -ot jelent ...

A kérdés, hogy ez ekkora méretben rendben levő lehet? 15 tonnás vas - úgy egyébként Stanag 2-3. Magas is hosszú is - amolyan zsíros célpontnak tűnik. A lengyeleknek rendben van az OK, mert a protója - ami szintén nem volt sokkal kisebb - pont azért bukott el, hogy "kicsi a mérete". Milyen felderítő dologhoz kellhet ekkora dög nagy méret?

Nálunk valószínűleg, ha nem kell az úszás, mint képesség, akkor a Yörük 4x4 (kisebbik kebab) nevezhet erre a posztra. A törököknek kész konfigjai vannak erre a témára - hátul levő teleszkópos kamera, radar stb -re (gyárilag két teleszkóp), távirányított toronnyal stb. Ez nem lehet elég méretügyileg? Az úszást nem számítva elég fürge jószágnak tűnt videókon. Szerintem a rövidebb hossz és a jóval alacsonyabb magasság is előnyére válhat.

1577365181_kesif-ve-gozlem-araci.png
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 081
113
a 25-30 éves levedlett szarjukat amiket maguknak építettek a saját igényeik szerint ,ne akarjuk már megvenni...

miért lenne a gyáraknak? max a német készletben még van pár de ennyi, a többit hansék is modernizálják amúgy A7V-re , sőt, egyre kevésbé adják ki a tartalékaikat+ ugye mondtam már, attól hogy valakinek van még nagyon nem biztos hogy el is adja, lásd északi országok főleg, az osztrákok A4-esei meg szerintem megint olyan mint a spanyol A4-ek vagy kicsivel jobb állapotban lehetnek, az elmúlt időben sógoréknál is szarvilág volt ami a pénzügyeket illeti, de azokat nem láttam már rég. A4 tehát ami van azt úgy kéne nagyjavítani ahogy van, ez még oké amúgy ha azt vesszük hogy akkor itt megállunk és nem upgradelünk, ezért jönnek a kiképző A4-ek idehaza is,mert így megéri, de ha úgy számolod hogy vedd meg, küld el ipari nagyjavításra aztán upgrade és úgy haza, na azaz amire idehaza azt mondták hogy "hagyjuk a p*****a vegyünk újat" , nem véletlen , tehát A4 upgrade nem éri meg , A5 amúgy sem lenne, A6--ot senki sem ad el (tudtommal de linkeljetek ha tévedek, finnek nem számítanak) marad az új tehát
Azt tudtad, hogy a 12 darabot a KMW-től vesszük, nem a Bundeswehrtől?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Amúgy pl a regi MHSZ is nagyon jó lenne valami hasonló forma! Nálunk a cégnél rengeteg embernek így lett hivatásos jogsija szinte szarért-hugyért nyilván az akkori árakhoz keresetekhez képest is! Szóval ha pici pénzből szerezhetnének emberek mondjuk C-s jogsit vagy akár ingyen is sok fiatalt érdekelne! A fizetések emelése a bérek rendezése a másik pillér! A kafeteria nem rossz szerintem! Mondjuk én honvéd közalkalmazottként dolgoztam ott nem panaszkodtam! De ez a szerezd meg az összes jogsit dolog nagyon jó lenne! Vagy menj repülni (vitorlázni, sárkányozni), sportolni ingyen! Csak gyere honvédnak...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Amúgy pl a regi MHSZ is nagyon jó lenne valami hasonló forma! Nálunk a cégnél rengeteg embernek így lett hivatásos jogsija szinte szarért-hugyért nyilván az akkori árakhoz keresetekhez képest is! Szóval ha pici pénzből szerezhetnének emberek mondjuk C-s jogsit vagy akár ingyen is sok fiatalt érdekelne! A fizetések emelése a bérek rendezése a másik pillér! A kafeteria nem rossz szerintem! Mondjuk én honvéd közalkalmazottként dolgoztam ott nem panaszkodtam! De ez a szerezd meg az összes jogsit dolog nagyon jó lenne! Vagy menj repülni (vitorlázni, sárkányozni), sportolni ingyen! Csak gyere honvédnak...
Vagy mondjuk legyen bőséges személyi felszerelés nem irreális htk pénzekkel, jó lakhatás, erősebb fizetés legénységi és altiszti vonalon, meg némi ráfordítás a szervezeti kultúrára...sárkány helyett....arra ott a vadai.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 347
113
Na ezt nem tudtam! De köszi az infót!
Ez a baj hogy az ilyeneket nem reklamozzak. A toborzokba ezt is emliteni kellene meg mas helyeken is. Ahogy a kesszenleti szolgalati dijat vagy hogy eretsegi + penz vagy hogy nyelvizsga + penz vagy hirados potlekra van lehetoseg stb...

Egy atlagos munkahelyen ugye altalaba tul dimenzionaljak a lovet es a xeg altal nyuljtott egyeb szolgaltatast cafeteriat stb. A honvedsegnel allul. /nem azt mondom hogy hazudni kell vagy olyanokat beigerni amikre esely sincs de amire nagy esely van azt emliteni kell./ pl hogy benne van minden egysegnel a hatar es kiemelni hogy jo a penz pihi jar utanna stb. /mar nem csak a misszioval lehet megnyomatni a fizut./.... Keszenleti szolgalat jo amikor en bevonultam nagyon gyengusz volt a fizu de akkor 3 heti kesszenleti szolgalat vallalasaval /riasztastol kiadott 12 oran bellul a laktanya kapujaba kellett lennem menetre kessz./ ami azert nem lehetrtlen megha az ember 200 km re is lakik a helyorsegtol es ugydont hazamegy hetvegere./ erre anno a fizum 60% at kaptam + ba... Havi 1 hetre szinte aki nem akart is bekerult... /vagy kszksz vagy v4 hksoknal hksz ....stb./ csupan egy het szolgalatvallalas eseten is +20% !!! Volt jo most noltek a berek de meg mindig nem rossz osszeg es igazabol nem sok mindent kell csinalni. Ha meg kell azt az ember szivesen csinalja. /viharkar elharitas katasztrofa keszenlet fokozasa stb./
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
a 25-30 éves levedlett szarjukat amiket maguknak építettek a saját igényeik szerint ,ne akarjuk már megvenni...

Mondjuk ezzel speciel nem tudom mi lenne a halálosan nagy baj? A svédek azért törődnek a gépeikkel, lerohadt szutykot egy felvételen se láthatsz tőlük, pedig nem fukarkodnak a videókkal. A felszereltsége egész jó a gépeiknek, amiben meg eltérnek egy standard leopard 2-től az a ködgránátvető. Cserébe megerősített páncélzat a tetőn is. Ha ilyen lenne eladó(HA) akkor ezen nem kellene szenvedni, hogy beszerezzük-e.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Mindenkitől vásárolnak vissza. Mi az osztrákok korábban hollandoktól vásárolt tankjait kaptuk. Ez került vissza a KMW-hez.
nem került vissza a KMW-hez, nagyjavításra ment vissza, utána jött hozzánk
Mondjuk ezzel speciel nem tudom mi lenne a halálosan nagy baj? A svédek azért törődnek a gépeikkel, lerohadt szutykot egy felvételen se láthatsz tőlük, pedig nem fukarkodnak a videókkal. A felszereltsége egész jó a gépeiknek, amiben meg eltérnek egy standard leopard 2-től az a ködgránátvető. Cserébe megerősített páncélzat a tetőn is. Ha ilyen lenne eladó(HA) akkor ezen nem kellene szenvedni, hogy beszerezzük-e.
mert nem a mi igényeinkre készültek, lehet olyan változtatásokat hajtottak rajta végre a svédek amik nekik otthonra kellettek, nyilván nem mondom hogy ami a svédeknek megfelelt az nekünk miért nem jó, csak azt hogy nem a mi igényeinkre készültek, öregek és ha el is adnák A5 szinten lennének durván
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
nem került vissza a KMW-hez, nagyjavításra ment vissza, utána jött hozzánk

mert nem a mi igényeinkre készültek, lehet olyan változtatásokat hajtottak rajta végre a svédek amik nekik otthonra kellettek, nyilván nem mondom hogy ami a svédeknek megfelelt az nekünk miért nem jó, csak azt hogy nem a mi igényeinkre készültek, öregek és ha el is adnák A5 szinten lennének durván
Amúgy ezek szerintem talán a legjobb felújítási alapanyagok lennének állapotuk és koruk miatt egyaránt. De a svédek inkább fogják őket maguk igényei szerint felújíttatni vagy átalakíttatni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Nah ide átdobom, vki ezt hallgatta? Mi ez a második Airbus gyár??
Mit veszünk még, hogy újabb beruházás jon? :D
"Elindult az Airbus céggel egy gyárberuházás és tárgyalunk további gyárberuházásokról

– mondta el Maróth Gáspár a műsorban."

Tippelni ér!!!

Airbus 2.0
Nurol Makina a kebabhoz
Saab-Aero Vodochody???? Gripen+század
Rheinmetall-Raba

Und noch???

"Maróth Gáspár a műsorban beszélt arról is, hogy a koronavírus-krízis alatt bár számos üzem leállt Európában, a hadiipari üzemek tovább működtek, részben azért, mert ezek nem függtek a kínai ellátmányi lánctól, amely szintén összeroppant a krízis alatt. Így a hadiipar egy diverzifikációs eszközként is szolgálhat az országos ipari kapacitásban. "