Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Saját szösszenetem a Lynx-ről, amiért anyázást is kapok majd rendesen.. Én nem műszaki ismertetőt írtam, sőt kevertem is direkt az APC-ket, és IFV-ket, inkább a fejlődéstörténet néhány elemét írtam le a kevésbé vájtszemű átlagolvasóknak
Egyébként kaptam a Rheinmetall-tól 94 oldalas egy 30 oldalas kiadvány a Lynx-ről, egészen beszállítói szintig sok minden van benne, de ezt meghagytam a Killermetals blogon ismerősömnek. A HT-ban megjelentik hamarosan cikk (nem az én tollamból, de én is megnézem) cikksorozat a járműról.

https://military-technology.blog.hu/2020/10/02/a_raba_vp-tol_a_kf41_hiuzig
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Saját szösszenetem a Lynx-ről, amiért anyázást is kapok majd rendesen.. Én nem műszaki ismertetőt írtam, sőt kevertem is direkt az APC-ket, és IFV-ket, inkább a fejlődéstörténet néhány elemét írtam le a kevésbé vájtszemű átlagolvasóknak
Egyébként kaptam a Rheinmetall-tól 94 oldalas egy 30 oldalas kiadvány a Lynx-ről, egészen beszállítói szintig sok minden van benne, de ezt meghagytam a Killermetals blogon ismerősömnek. A HT-ban megjelentik hamarosan cikk (nem az én tollamból, de én is megnézem) cikksorozat a járműról.

https://military-technology.blog.hu/2020/10/02/a_raba_vp-tol_a_kf41_hiuzig

Nagyon sok benne a kisebb nagyobb pontatlanság.Oké nyilvánvalóan nem egy HT magazinba készüt és lehet,hogy a kutyát sem érdekli(nem a cikk hanem a pontatlanság!!!)és csak nekem tűnt fel .
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Így van, a Rheinmetall kiadvány sok mindenre konkrét adatokat ad meg, illetve például a lövegkérdést, páncéltörő rakéta kérdés, passzív és esetleges aktív védelmi berendezéseknél is egyértelműbben fogalmaz de nem is igazán akartam azokat beleírni... Ugyanakkor a kérdés számomra és több szakértő számára az, hogy magas/nagy intenzítású harc esetén van-e létjogosultsága a 40-50 tonnás, nem úszóképes IFV-knek a harctéren, vagy egy újabb váltás jön, mint anno a Stryker mánia esetében..
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
A kérdés, elsősorban Európai hadszíntérre értettem.. Az elmúlt évtized nagyobb konfliktusai nagy része sivatagos, vízszegény környezetben zajlottak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
A kérdés, elsősorban Európai hadszíntérre értettem.. Az elmúlt évtized nagyobb konfliktusai nagy része sivatagos, vízszegény környezetben zajlottak.

Konvencionális háborúban ennek van létjogosultsága.A amíg a tank nem úszik annak sem kell úsznia ami a tankot kíséri.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Ezt vitatnám, elég csak a szovjet/orosz harckocsikra és a BMP, BMD családra gondolni, illetve a kínai eszközök is hasonlóképpen vannak definiálva. Orosz oldalon inkább kilóg a Kurganyec, és a Boomerang (a T-15-ről nem írok, nem lesz sorozatgyártás ha jól tudom).. Európában 30-40 km-ként folyók, patakok vannak...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Mi konvencionális háborúra készülünk szerintem.. Minden másra ott a "mastercard"... :).. szóval az IFV-k nélkül is elég volt asszimetrikus hadviselére a haderőnk - max a támogató tüzérséget kellett volna csak ehhez beszerezni. A nehézdandár, konvencionális, közepes nagy intenzítású harcokra felkészített összefegyvernemi magasabbegység
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ezt vitatnám, elég csak a szovjet/orosz harckocsikra és a BMP, BMD családra gondolni, illetve a kínai eszközök is hasonlóképpen vannak definiálva. Orosz oldalon inkább kilóg a Kurganyec, és a Boomerang (a T-15-ről nem írok, nem lesz sorozatgyártás ha jól tudom).. Európában 30-40 km-ként folyók, patakok vannak...
Pont rosszul tudod.Legutolsó az,hogy a kurganyec-25 nem lesz és a T-15 lesz.Tehát az oroszok is a nagytömegű de védedd IFV felé léptek az úszással szemben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Érdekes módon nyugaton sosem gondolták olyan égetőnek az úszás képességét.A Marder ugyan úgy nem tud úszni mint pl a Bradley vagy a Warrior.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Mi konvencionális háborúra készülünk szerintem.. Minden másra ott a "mastercard"...
arra kell ám pénz is :D
szóval az IFV-k nélkül is elég volt asszimetrikus hadviselére a haderőnk - max a támogató tüzérséget kellett volna csak ehhez beszerezni.
modern IFV nélkül nagyon nagyon nehéz lenne bármilyen féle "háborút" is vívni , az asszimetrikus háborút meg szerintem ponthogy egy modern, védett, nagytömegű nem papír (BTR...) technikával lehet vívni, IFV nélkül megvoltunk lőve, ezt tudtuk 2004-2007 között is amikor kimentek a BMP-k
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and dudi

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
arra kell ám pénz is :D

modern IFV nélkül nagyon nagyon nehéz lenne bármilyen féle "háborút" is vívni , az asszimetrikus háborút meg szerintem ponthogy egy modern, védett, nagytömegű nem papír (BTR...) technikával lehet vívni, IFV nélkül megvoltunk lőve, ezt tudtuk 2004-2007 között is amikor kimentek a BMP-k

A kérdés, hogy milyen asszimetrikus háborúra készültünk. Egy évtizedig azt lehetett max, aposztrofálni, hogy szomszédainktól hozzánk (vagy éppen tőlünk oda, de ez az Ő gondjuk lett volna) egy militáns csoport átment volna a határon és lemészárol ilyen, olyan kisebbséget, más nemzetiségű embereket. Arra még a BTR is jó lett volna. Ennél nagyobb nem konvencionális háborúra nem számoltunk. A különlegesek és a TEK ezt lerendezte volna..
Érdekes módon nyugaton sosem gondolták olyan égetőnek az úszás képességét.A Marder ugyan úgy nem tud úszni mint pl a Bradley vagy a Warrior.

Valóban nem, de őK elsősorban védekező háborúra rendezkedtek be, (Fulda szoros stb). Helyi ellenlökések. Olyat nem találták ki, hogy az ellenség terültére helyezzék át a a harctevékenységet, meg mélységi átkarolás felénk a hátországban... Ez a VSZ (szovjet) stratégia része volt, és ezért lettek olyanok a páncélosok, ifv-k, apc-k stb. amilyenek... (mindkét oldalon).
 
  • Tetszik
Reactions: bel

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
A kérdés, hogy milyen asszimetrikus háborúra készültünk. Egy évtizedig azt lehetett max, aposztrofálni, hogy szomszédainktól hozzánk (vagy éppen tőlünk oda, de ez az Ő gondjuk lett volna) egy militáns csoport átment volna a határon és lemészárol ilyen, olyan kisebbséget, más nemzetiségű embereket. Arra még a BTR is jó lett volna. Ennél nagyobb nem konvencionális háborúra nem számoltunk. A különlegesek és a TEK ezt lerendezte volna..
az hogy a btr arra jó nem jelenti azt hogy hasznos is, ennyi erővel ezt a régi pzsh-k is megcsinálták volna de szerintem nem így kell értelmezni az asszimetrikus háborút mert amit példának hoztál az nem az
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
az hogy a btr arra jó nem jelenti azt hogy hasznos is, ennyi erővel ezt a régi pszk-k is megcsinálták volna de szerintem nem így kell értelmezni az asszimetrikus háborút mert amit példának hoztál az nem az

Igy van, de nálunk kvázi ennyit jelentett a fenyegetettség. A többire azt mondták az aktuális kormányok 2015-ig, hogy megvéd minket a NATO...
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
A kérdés, hogy milyen asszimetrikus háborúra készültünk. Egy évtizedig azt lehetett max, aposztrofálni, hogy szomszédainktól hozzánk (vagy éppen tőlünk oda, de ez az Ő gondjuk lett volna) egy militáns csoport átment volna a határon és lemészárol ilyen, olyan kisebbséget, más nemzetiségű embereket. Arra még a BTR is jó lett volna. Ennél nagyobb nem konvencionális háborúra nem számoltunk. A különlegesek és a TEK ezt lerendezte volna..


Valóban nem, de őK elsősorban védekező háborúra rendezkedtek be, (Fulda szoros stb). Helyi ellenlökések. Olyat nem találták ki, hogy az ellenség terültére helyezzék át a a harctevékenységet, meg mélységi átkarolás felénk a hátországban... Ez a VSZ (szovjet) stratégia része volt, és ezért lettek olyanok a páncélosok, ifv-k, apc-k stb. amilyenek... (mindkét oldalon).

Úgy gondolom,hogy nyerni csak védekezéssel nem lehett és ezt ők is tudták.A helyi ellenlökés az európai vízrajzot figyelembe véve bizony simán belefutott volna pár olyan akadályba ahol úszni kellett volna.

Inkább azt látom ebben az orosz úszás mániában,hogy akkoriban megfelelően lehetett páncélozni egy olyan IFV-t ami úszóképes(persze olyan áron,hogy nyomortanya lett lásd BMP),ma már ez lehetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Igy van, de nálunk kvázi ennyit jelentett a fenyegetettség. A többire azt mondták az aktuális kormányok 2015-ig, hogy megvéd minket a NATO...
ez oké de 2020 van :D jött Trump és szó szerint fejbe vert mindenkit :D nem véletlen hogyha megnézed hogy hány ország kezdett hirtelen haderőfejlesztéspbe pár hónappal azután hogy Trump elnök lett
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Az egyik a Defence Technology Review 2/2020 száma. The Lynx family (no ez 90x oldalas)..
A másik egy inkább promo kiadvány szép képekkel a Rheinmetall-tól.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
ez oké de 2020 van :D jött Trump és szó szerint fejbe vert mindenkit :D nem véletlen hogyha megnézed hogy hány ország kezdett hirtelen haderőfejlesztéspbe pár hónappal azután hogy Trump elnök lett

Igen, de ez nem jelenti azt, hogy a mai böszmenagy IFV-ket több km-ről nem tudnák kilőni a mai fegyverarzenállal (ATGM-től, a tankágyúig + air-to-ground, sőt még távolharc tüzérséggel/harcászati rakétákkal (irányított páncéltörő aknaszoró gránátokkal) mint anno az alacsony építésű BMP-ket, amelyeket elött azért rengeteg MBT sertepeltélt, meg aztán a szovjet/orosz tüzérség, minndig az egyik legerősebb fegyvernem volt Keleten.. A rakéta sorozatvetőktől rettegtek még a NATO oldalon is..

Ezek szvsz nem lettek annyival védettebbek, mint amekkorával nőttek méreteik és tömegük.. Nincs jelenleg tapasztalat. Ilyen félrelépés a MRAP is, most nézzük meg, hány ezret adnak oda, erdészettől, rendőrségig stb. az amcsik, mert az IED-en kívül más ellen nem nagyon védenek, borulékonyak, és azok is böszme-nagyok..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Igen, de ez nem jelenti azt, hogy a mai böszmenagy IFV-ket több km-ről nem tudnák kilőni a mai fegyverarzenállal (ATGM-től, a tankágyúig + air-to-ground, sőt még távolharc tüzérséggel/harcászati rakétákkal (irányított páncéltörő aknaszoró gránátokkal) mint anno az alacsony építésű BMP-ket, amelyeket elött azért rengeteg MBT sertepeltélt, meg aztán a szovjet/orosz tüzérség, minndig az egyik legerősebb fegyvernem volt Keleten.. A rakéta sorozatvetőktől rettegtek még a NATO oldalon is..

Ezek szvsz nem lettek annyival védettebbek, mint amekkorával nőttek méreteik és tömegük.. Nincs jelenleg tapasztalat. Ilyen félrelépés a MRAP is, most nézzük meg, hány ezret adnak oda, erdészettől, rendőrségig stb. az amcsik, mert az IED-en kívül más ellen nem nagyon védenek, borulékonyak, és azok is böszme-nagyok..

A gyalogság ellen lettek védettek.Egymás ellen sosem voltak igazán védettek,de a gyalogság ellen igen.Ott tartunk 2020-ban,hogy 40-50 tonna kell ahoz,hogy egy IFV a gyalogság ellen védett legyen.