Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mi lehet az oszlopban a negyedik jármű? 56-os kép, de túl gyenge, hogy be tudjam azonosítani, csak feltűnően szögletes a többihez képest.

budapest11_opt.jpg
PT-76 lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Pogány

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mi lehet az oszlopban a negyedik jármű? 56-os kép, de túl gyenge, hogy be tudjam azonosítani, csak feltűnően szögletes a többihez képest.

budapest11_opt.jpg
Nem vagyok nagy csörömpös-szakértő, de nekem a test elejének formája alapján PT-76 úszó-harckocsinak tűnik, de ehhez képest a torony kontúrja elég furcsa. Vagy lehet hogy csak rápakolt csomagok és/vagy rálógó zászló miatt néz ki furcsán?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 951
113
BMP-nek tűnik elsőre, de az akkor még nem volt


Nem vagyok nagy csörömpös-szakértő, de nekem a test elejének formája alapján PT-76 úszó-harckocsinak tűnik, de ehhez képest a torony kontúrja elég furcsa. Vagy lehet hogy csak rápakolt csomagok és/vagy rálógó zászló miatt néz ki furcsán?

Kicsit jobb minőségben, nagyítva megtaláltam a képet és közelítve PT-76 lesz, ahogy a többiek is tippelték
hungary-uprising-1956-60th-anniversary.jpg

Én is pt-76-nak gyanítottam, de hát jó gyenge képet sikerült találnom. Mindenestre köszi az utánajárást. Bennem is felmerült a forma és az életlenség miatt, hogy bmp, de azonnal paradoxon lett belőle a kor miatt. :D
 
  • Tetszik
Reactions: emel
W

Wilson

Guest
OFF
A tulajdonosnak szakmai kapcsolata van kormánypárti politikusokkal, de nem tolja a szekerüket. Igen bal oldali beállítottságú, ismerem személyesen, már több mint tíz éve. Az Index mindig is egy mindennel szemben kritikus újság volt, kritikus a mindenkori kormánnyal és ellenzékkel szemben is. A kirúgott főszerkesztő elvitte egy a kormány mindent rosszul csinál, - ez OK - az ellenzéknek meg mindig igaza van - na ez nem OK - irányba. Ezért kellett mennie, csak ebből csinált egy Boros-Bochkor típusú hisztériát amit minden hülye bevett, és világraszóló lett. Egy bolond százat csinál. Mert Ő nagyságát ki merészelték rúgni, gyártott mögé egy elméletet amire egy bizonyos réteg vevő volt.

Valaki el tudja mondani hogyan kellett volna átvinni a beszélgető topicba a válaszomat? Köszönöm.

Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy nézd meg a mostani Indexet és mondjuk a 6 hónappal ezelőttit:)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy nézd meg a mostani Indexet és mondjuk a 6 hónappal ezelőttit:)

Ettől még lehet igazság abban, amire Zulu céloz, ám azt is hozzá lehet tenni, hogy a függetlensége sérült anno az Index gárdájának, amikor a Dullt felállították. Szóval még ha úgy is vesszük, hogy Dull felállítása jogosnak volt tekinthető, akkor is rosszul csinálták, és érthető volt, hogy a szerkesztőség elvesztette a hitét a vezetésben.

Azzal, hogy most az Indexet beleolvasztották az Indamédiába, a függetlenségének utolsó elemét vesztette el. Innentől kezdve végleg felülről irányított lehet a működése.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 453
113
Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy nézd meg a mostani Indexet és mondjuk a 6 hónappal ezelőttit:)
Hát, aki visszasírja a fél évvel ezelőtti indexet...
Ugyan én más aspektusból olvastam őket, mivel tudtam, hogy a jobb oldali sajtóban leírtak csak az igazság egyik szelete, ezért mindig kerestem egy hírnek/eseménynek, történetnek egy másik olvasatát. Erre ők tökéletesek voltak...egy ideig. Azután már többször temettem a kezeimbe az arcomat, mert már hiteltelenek voltak, a színvonal, a nyelvezet, a nyivánvaló manipulatív hazugságokat már nekem nem vette a gyomrom. Az, hogy még ekkor is "függetlennek" reklámozták magukat az meg már röhejes volt, és ekkor már én is azt mondtam, hogy aki innen még csak idéz/linkel is az nem normális.
Persze akik zsigerből gyűlölték vagy gyűlölik a kormány pártot, azoknak az az időszak bejön. Nálam kb 'kuruc infó 2' kategóriába kerültek.
Én úgy érzem a kormány kritika megmaradt - és az jó - de legalább valamit visszahoztak a színvonalból, mert nem kell kiköpnöm a kávét a szalagcímek láttán a nyilvánvalóan sok baromságtól...
Persze, lehet - sőt biztos - a hazai közönség ezt másképp látja, igy ez csak az én - "külföldi" - privát véleményem. :)
 
W

Wilson

Guest
Hát, aki visszasírja a fél évvel ezelőtti indexet...
Ugyan én más aspektusból olvastam őket, mivel tudtam, hogy a jobb oldali sajtóban leírtak csak az igazság egyik szelete, ezért mindig kerestem egy hírnek/eseménynek, történetnek egy másik olvasatát. Erre ők tökéletesek voltak...egy ideig. Azután már többször temettem a kezeimbe az arcomat, mert már hiteltelenek voltak, a színvonal, a nyelvezet, a nyivánvaló manipulatív hazugságokat már nekem nem vette a gyomrom. Az, hogy még ekkor is "függetlennek" reklámozták magukat az meg már röhejes volt, és ekkor már én is azt mondtam, hogy aki innen még csak idéz/linkel is az nem normális.
Persze akik zsigerből gyűlölték vagy gyűlölik a kormány pártot, azoknak az az időszak bejön. Nálam kb 'kuruc infó 2' kategóriába kerültek.
Én úgy érzem a kormány kritika megmaradt - és az jó - de legalább valamit visszahoztak a színvonalból, mert nem kell kiköpnöm a kávét a szalagcímek láttán a nyilvánvalóan sok baromságtól...
Persze, lehet - sőt biztos - a hazai közönség ezt másképp látja, igy ez csak az én - "külföldi" - privát véleményem. :)

Ízlések és pofonok:).
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ettől még lehet igazság abban, amire Zulu céloz, ám azt is hozzá lehet tenni, hogy a függetlensége sérült anno az Index gárdájának, amikor a Dullt felállították. Szóval még ha úgy is vesszük, hogy Dull felállítása jogosnak volt tekinthető, akkor is rosszul csinálták, és érthető volt, hogy a szerkesztőség elvesztette a hitét a vezetésben.

Azzal, hogy most az Indexet beleolvasztották az Indamédiába, a függetlenségének utolsó elemét vesztette el. Innentől kezdve végleg felülről irányított lehet a működése.
Ez jól hangzik a címlapon (mármint hogy "Független ..."), de úgy hazugság ahogy van! Szerintem ilyen sajtó nincs, nem volt és nem is lesz amíg ott az emberek pénzért, fizetésért dolgoznak, írnak cikkeket. Ha nem arról, úgy, és olyan előjellel, hangsúllyal írnak mint ahogy a fizető főnök megköveteli, annak következményei lesznek, és ezt az ott irkálók is pontosan tudják, vagyis betartják a kijelölt határokat. Ha nem, akkor elbeszélgetnek velük, aztán ha továbbra is renitens akkor kapnak egy hivatalos A/4 lapot hogy mit hova kell leadni és merre lehet távozni biztonságiak kíséretében ... szóval ennyit a függetlenségről.