Na jó, én nem győzködlek tovább...
Ezekkel a linkekkel csak az igazamat bizonyítottad. A szerzők le sem tagadhatják a politikai szándékot a cikkeik mögött. Azt látom, hogy ugyanazt ismételgetik, magyarázat nélkül.
Novák azt írja, hogy szerinte nem jó, ha a kis kórházból tovább küldenek néhány beteget. Nem lepődöm meg, ahogy kiforgatja és eltúlozza a helyzetet. Szerintem meg fölösleges azzal ijesztgetni, hogy néhány beteggel ping-pongoznak, amikor sok betegnek korrekt ellátási helye van a közelben, olcsón. A többi páciensnek pedig egyértelmű az ellátási útja nagyobb kórházak irányába.
A műszerek árai miatt is kár sírnia. Az mindenütt ugyanannyiba kerül, és bizony egyre olcsóbbak.
Egy monitor vagy egy lélegeztetőgép ma már mindenki számára elérhető. Ne tévesszen meg a covidos ár! Ezek egy évvel ezelőtt sem voltak drágák, jövőre pedig szinte ingyen lesznek. Egy használt, de működő pcr gép a laborba 10 évvel ezelőtt használtan került olyan 500e forintba. Tavaly talán már ingyen is tudtál volna egyet kérni az egyetemekről. Az mri és ct gépek ára is szabadesésben van. Igazad van, mindez kérdés volt a 90-es években, amikor mrd forintos üzlet volt egy radiológiai centrum gépeinek a beszerzése és privátban működtetése. Ma viszont tizedébe kerülnek, és az állam is meg tudja venni magának a legmodernebb vasakat, kiszorítva ezzel a privatizált és régi eszközökkel dolgozó, a rendszeren és a betegeken nyerészkedő cégeket...
A szívkatéterezés egy sürgős beavatkozás. Ott elemi érdeke a betegnek, hogy ne szállítsák messzire, különben kifut az időből és véglegesen károsodik a szívizom. Nagyon ritkán előfordulhat, hogy szükség lenne szívsebészetre, de azt már nem bírja el a kisebb kórház, ezért messzebbre kell szállítani, de nem kell ezzel paráztatni, mert mérlegre téve a kettőt, egyértelmű, hogy mi a hasznosabb.
Kunetz is egy okoskodó barom.
Vicces, hogy képes vagy egy olyan cikket belinkelni, ahol az alacsony svéd ágyszámot hozzák fel ellenpéldának. Most mondjam?...
A füredi szívkórházba is fölösleges belekötni. Az egy országos intézmény, ami az egész országból fogad rehabra betegeket. Hogy a kardio labort érdemes lenne-e áttenni a közeli Veszprémbe, vagy a rehab közben olyan magas a reop aránya, hogy (a veszprémi nyitása mellett) indokolt lenne Füreden is a megtartása, azt nem tudom, de a rehab része nagyon is jó helyen van ott. Lehet rehabilitálódni egy nyomasztó városi nagy kórház unalmas osztályán, vagy lehet egy szép környezetben is.
A másik független-objektív Népszabadságos cikk is csúsztat, amikor a fizetésekről ír. A valóság ezzel szemben az, hogy pl. Pesten magasabb bért kell fizetni a dolgozóknak (ilyen-olyan jogcímen), mint vidéken, mert kompenzálni kell a magasabb megélhetési költségeket. Illetve az is csúsztatás, hogy a klinikákon keresnek a legkevesebbet az orvosok, mert nem említi meg, hogy ott van a legtöbb fiatal orvos. Phd hallgatók, rezidensek, egy szakvizsgás fiatalok többnyire még a klinikákon dolgoznak. Sokan csak később mennek a megyei központokba dolgozni, majd onnan szivárognak át - nem ritkán akkor már 2 szakvizsgával - a kisebb vidéki kórházakba. Na ennyit arról, hogy miért keresnek relatíve(!) jobban az orvosok, és milyen az ellátás minősége vidéken.
Azt értem, hogy egy vidéki kis posta miért nem hoz annyi pénzt, mint pesti központi posták, mégis belátható, hogy miért van szükség rájuk. Itt viszont nem is élettelen csomagokról van szó, hanem emberekről, ahol az időfaktor különösen fontos. Akkor miről is beszélünk?
Nem kötözködöm, alali77, csak próbálok számokat és érveket kicsiholni belőled, mert ezekkel a cikkekkel még nem győztél meg.