Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Ott a helye. Persze arról szó sincs, hogy a 444 (avagy más néven a "Soros blog") független lenne, de kéretlenül is megismerve a véleményét a politikáról és a világról, ő oda való.

Csak egyet mutass! Csak egy független újságot! :rolleyes:
Mivel gyakorlatilag ma minden hülyegyerek és szenny újságírónak és online magazinnak titulálhatja magát, akkor mondok egyet.
A HTKA.hu.

Senki nem szól bele, hogy mit és kinek írok, ezért gonodolom másnak sem.
Kiosztom azt, ami kiosztásra érdemes és elismerem azt, ami elismerésre érdemes. A Gripen és Honvédelem írás rá a bizonyíték.
 
M

molnibalage

Guest
Elnézve, hogy Magyarországon mely oldalak jelenleg is a leglátogatottabbak, nekem úgy tűnik, hogy az embereknek jelentős hányadának igénye sincs a független újságírásra. Jó példa erre az Origo. A számok magukért beszélnek.
https://media1.hu/2020/11/05/telex-latogatottsag-hivatalos-adatok-2020-november/

Ez mindent el is mond az átlag magyar olvasói igényekről.

A fele szenny, a fele bugyuta női magazin, a többi meg csak kretén és hazudozik és szakérteni akar pl. energetika terén, amiről lövésük nincs, lásd porpfolio és napi.hu. Az időképen kívül egyik oldal sem képvisel semmiféle értéket vagy minőséget. Az utolsó oldalnak meg gyakorlati haszna van elvileg, meg a 14. helyezettnek is. A freemail 14. helyezése is LOL. Használja valaki még azt a szart? Igen, nekem is megvan és napi egyszer benézek oda, mert hátha valaki odaír, meg oda is van kötve a blog.hu-s acc, mert 1000 éves ugye. Hol működik, hol nem, szór teli spam és reklámokkal és néha hóttegyszerű levelek elküldésére is képtelen.
hetfo-ru20201102.png
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez esetben javaslom olvasd el Winkler Róbert interjúját a Kreatívon. Ugye Ő nemrég felmondott a TotalCarnál és most átment a 444.hu-hoz. A lényeg:

"Ha nagyon sarkítva fogalmazok, akkor az autós újságírás egy bűnszövetkezet az autógyártók és a szaksajtó részvételével, hogy közösen tévesszék meg a fogyasztót. Megírod a tesztben a 95 százalék bullshitet, 5 százalékban pedig nagy ritkán, igen óvatosan, a sorok között, vegytintával elrejted a véleményed. Az volt a célunk, hogy ne ilyen oldalt csináljunk. A Totalcarnak lett is komoly márkaértéke, lényegesen magasabb, mint anyacégének, az Indexnek, pedig az indexé is elég magas volt. Az üzleti modell pedig az lett volna, hogy van százezer férfi olvasód, aki sok mást is fogyaszt, mint autót, sőt, sokkal több mást fogyaszt. Az eredeti elképzelés az volt, hogy emiatt majd nem kell az importőrökre támaszkodni, hanem más hirdetők eltartják a lapot, és akkor nem számít, ki mennyire mérges a Totalcarra. Az első tíz évben ez ment, aztán egyre nagyobb nyomás volt, hogy mi hogyan ne legyen. Ritkán mondták ki, hogy nem kéne ezt vagy azt írni erről és arról az autóról, és egyre jobban kikristályosodott a probléma, hogy velem nem lehet tárgyalni. Emiatt a vállalat nyomást kapott a szponzoroktól, a vállalat ezt rányomta az ügyvezetőre, ő meg rám. A második tíz év elején a munkanapjaim elején egy-másfél órába telt, hogy el kellett mesélnem az ügyvezetőnek, miért nem rúgja ki a Vályi Pistát. Hogy mennyi mindent csinál, zseniálisan tartja a közönséggel a kapcsolatot, az Égéstérben is nagyon jó, és ráadásul annyit keres, mint egy coopos árufeltöltő, ami viszont baj. Ezt előadni minden nap heteken, hónapokon keresztül elég fárasztó. Akkor már az Uj Péterék elmentek, hátország nélkül maradtam. Egy idő után mondtam, hogy köszi, hozzunk itt egy vezéráldozatot, ami nélkül gördülékenyebb lesz és lemondtam a főszerkesztőségről - ezután ment el a Bandi meg a Pista is. Már senki sem védte meg a dolgozót meg a cikket, de pénzt termelni meg könnyebbé vált. Kevésbé lettek karcosak a konfliktusok, vagy csak érezte az importőr, hogy nincs ott végre a gyökér Winkler, aki azt mondja, hogy nagyon sajnálja, ami nekik fáj, de viszonthallásra, majd találkozunk a következő sajtóúton. Szóval a Totalcar pár évvel hamarabb indexesedett el, mint maga az Index.
"
Ha talán nem is ez volt a szándékod, de ez elég jó bizonyíték arra amit írtam, köszi.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Ez mindent el is mond az átlag magyar olvasói igényekről.

A fele szenny, a fele bugyuta női magazin, a többi meg csak kretén és hazudozik és szakérteni akar pl. energetika terén, amiről lövésük nincs, lásd porpfolio és napi.hu. Az időképen kívül egyik oldal sem képvisel semmiféle értéket vagy minőséget. Az utolsó oldalnak meg gyakorlati haszna van elvileg, meg a 14. helyezettnek is. A freemail 14. helyezése is LOL. Használja valaki még azt a szart? Igen, nekem is megvan és napi egyszer benézek oda, mert hátha valaki odaír, meg oda is van kötve a blog.hu-s acc, mert 1000 éves ugye. Hol működik, hol nem, szór teli spam és reklámokkal és néha hóttegyszerű levelek elküldésére is képtelen.
hetfo-ru20201102.png

Ha te is használod napi szinten (!) a negatív tapasztalataid ellenére, akkor mit csodálkozol?
Na látod, ez a LOL.
 
M

molnibalage

Guest
Ha te is használod napi szinten (!) a negatív tapasztalataid ellenére, akkor mit csodálkozol?
Na látod, ez a LOL.
Nem használom. Felnézek rá, hogy hátha valaki azon ír.
De van, hogy elfelejtem 1 hétig, akkor kitörlöm a 30-40 spametés quit. Nem használom.
A yahoons címmel van, hogy napi 30 levelet írok. Az használat
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem használom. Felnézek rá, hogy hátha valaki azon ír.
De van, hogy elfelejtem 1 hétig, akkor kitörlöm a 30-40 spametés quit. Nem használom.
A yahoons címmel van, hogy napi 30 levelet írok. Az használat
Molni, én még a céges e-mailomról se írok 30 e-mailt. Akkor nem használok semmilyen elektronikus levelező rendszert? Szerintem ez azért így nem igaz. A freemail meg nem olyan rossz, bár kétség kívül van nála jobb rendszer.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Nem használom. Felnézek rá, hogy hátha valaki azon ír.
De van, hogy elfelejtem 1 hétig, akkor kitörlöm a 30-40 spametés quit. Nem használom.
A yahoons címmel van, hogy napi 30 levelet írok. Az használat

Én ezt értem, de gondolom te is érted, hogy a fenti statisztikában a te felnézéseid a real user oszlopot gazdagítják. Viszont csodálkozol, hogy hogy lehet ilyen hülye mindenki - rajtad kívül -, hogy az ótvar freemailt használja. Érted.

Mondjuk nem is ismerek senkit, aki még « aktívan » használná. De ettöl még lehet ilyen. Nagymamák például.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Basszus évek óta az a bajom , hogy a kezdő lapom mindig valami hírkezelő(startlap , kapu , hírkereső etc) oldal és gyakorlatilag mind a ba-lib véleményt tolja a pofámba itt-ott 1-1 jobbos patrióta cikk . Volt már az Origo is de az meg a másik véglet ! De az arány kb 75% libernyák vélemény és 25% egyéb ! Ha valaki tud olyan oldalt ami közelíti az 50-50%-t az jelezze !
A Mandiner online lapja szemlézik minden forrásból. Talán itt, így találkozhatsz egy képernyőn belül a leg különbözőbb véleményekkel.
Mielőtt valaki nekem esik, igen, a Mandiner szerkesztősége, újságírói kormánypártiak, nem is tagadják.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kishuszár

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Ott a helye. Persze arról szó sincs, hogy a 444 (avagy más néven a "Soros blog") független lenne, de kéretlenül is megismerve a véleményét a politikáról és a világról, ő oda való.

Csak egyet mutass! Csak egy független újságot! :rolleyes:


Népszava!?
Látod, nem is kellett sokáig keresni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
A Mandiner online lapja szemlézik minden forrásból. Talán itt, így találkozhatsz egy képernyőn belül a leg különbözőbb véleményekkel.
Mielőtt valaki nekem esik, igen, a Mandiner szerkesztősége, újságírói kormánypártiak, nem is tagadják.
Amikor 2018ban volt a békemenet, akkor egy 444es függetlenújságíró suna volt aki végigjárta riportokért egyfajta függetlenobjektív köntösben kérdezve a népeket akik ott megjelentek. Mindegyik akihez odament, tudta miért van ott, tudott nyilatkozni, értelmes gondolatai voltak. Bár próbálták beállítani, a tömeget megnézve észrevehető volt, hogy 70:30 volt a fiatalok-középkorúak vs boomerek aránya. A csaj egy ideig bírta, de semmi nem jött össze, majd idegességében úgy elrohant, mintha puskából lőtték volna ki, majd összeröttyintettek egy riportot a választások előtti eléggé brutális kormány melletti tüntetésről, amiben a valóság csak elvétve képviselte magát. Nem voltak tisztában a számokkal, de a tömeg okán legalább Orbánoztak egy jót. Természetesen függetlenobjektívül. Én csak a fórumokat olvasgattam akkoriban a 444en, és nem voltak felkészülve ennyi emberre. Olyan szinten döbbentek le, hogy nem lesz most se kormányváltás, hogy sokan kétségbe estek miatta. Sőt, a nő annyira ideges volt a tömeg és a nyilatkozatok okán, hogy baromira nem sikerült neki függetlenobjektívul megnyilvánulnia. Természetesen számháborúba kezdtek, amit elvesztettek, és ezt HMV után szar volt nekik megélni. (Megj. 2018ban Lázár HMVben Lázár majdnem 52%al húzta be a körzetet, annak ellenére, hogy MZP előtte simán hozta a várost. Mondom ezt annak fényében, hogy mi történt Budapesten és pár nagyvárosban, miközben full narancssárga a térkép. De a lengyeleknél is hasonló volt nemrég.)

Én örülnék egy tényleg független médiának, de ilyen sose volt és nem is lesz. Viszont azt hazudni, hogy ilyen van, az a legnagyobb fake news. A Mandi jobbos, de tény, hogy az összes kretén böfögését lehozza kommentár nélkül.

Én nem tudom mit akartok a Szabad Európával, de ha megnézitek a média portálok népszerűségét, hosszú nevű portál nem nagyon akad, tehát az USA külügy öntheti bele a manit a szabadeuropába, de azt pont azok hallgatták anno, akik utálták a komcsikat. Tehát már nem igazán értem hová is akarnak kilyukadni? :D

Na már most komcsibarát szabad európát indítani szerintem ugyanolyan halott ötlet, mint a genderlobbiba önteni a pénzt itthon, de ha erre akarnak elbaszni értelmetlenül sok pénzt egyes kormányok, tegyék, kb. akkora sikere lesz, mint a jelenlegi ellenzékbe öntött milliárdoknak az elmúlt 10 évben.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
Amikor 2018ban volt a békemenet, akkor egy 444es függetlenújságíró suna volt aki végigjárta riportokért egyfajta függetlenobjektív köntösben kérdezve a népeket akik ott megjelentek. Mindegyik akihez odament, tudta miért van ott, tudott nyilatkozni, értelmes gondolatai voltak. Bár próbálták beállítani, a tömeget megnézve észrevehető volt, hogy 70:30 volt a fiatalok-középkorúak vs boomerek aránya. A csaj egy ideig bírta, de semmi nem jött össze, majd idegességében úgy elrohant, mintha puskából lőtték volna ki, majd összeröttyintettek egy riportot a választások előtti eléggé brutális kormány melletti tüntetésről, amiben a valóság csak elvétve képviselte magát. Nem voltak tisztában a számokkal, de a tömeg okán legalább Orbánoztak egy jót. Természetesen függetlenobjektívül. Én csak a fórumokat olvasgattam akkoriban a 444en, és nem voltak felkészülve ennyi emberre. Olyan szinten döbbentek le, hogy nem lesz most se kormányváltás, hogy sokan kétségbe estek miatta. Sőt, a nő annyira ideges volt a tömeg és a nyilatkozatok okán, hogy baromira nem sikerült neki függetlenobjektívul megnyilvánulnia. Természetesen számháborúba kezdtek, amit elvesztettek, és ezt HMV után szar volt nekik megélni. (Megj. 2018ban Lázár HMVben Lázár majdnem 52%al húzta be a körzetet, annak ellenére, hogy MZP előtte simán hozta a várost. Mondom ezt annak fényében, hogy mi történt Budapesten és pár nagyvárosban, miközben full narancssárga a térkép. De a lengyeleknél is hasonló volt nemrég.)

Én örülnék egy tényleg független médiának, de ilyen sose volt és nem is lesz. Viszont azt hazudni, hogy ilyen van, az a legnagyobb fake news. A Mandi jobbos, de tény, hogy az összes kretén böfögését lehozza kommentár nélkül.

Én nem tudom mit akartok a Szabad Európával, de ha megnézitek a média portálok népszerűségét, hosszú nevű portál nem nagyon akad, tehát az USA külügy öntheti bele a manit a szabadeuropába, de azt pont azok hallgatták anno, akik utálták a komcsikat. Tehát már nem igazán értem hová is akarnak kilyukadni? :D

Na már most komcsibarát szabad európát indítani szerintem ugyanolyan halott ötlet, mint a genderlobbiba önteni a pénzt itthon, de ha erre akarnak elbaszni értelmetlenül sok pénzt egyes kormányok, tegyék, kb. akkora sikere lesz, mint a jelenlegi ellenzékbe öntött milliárdoknak az elmúlt 10 évben.

helyezés/domain/napi/kategória/havi
1 index.hu 1721290 hírportál 53360000
2 origo.hu 1151935 hírportál 35710000
3 24.hu 1024838 hírportál 31770000
8 startlap.hu 717741 hírportál 22250000
11 444.hu 620645 hírportál 19240000
13 hvg.hu 577419 hírportál 17900000
21 szeretlekmagyarorszag.hu 373870 hírportál 11590000
75 888.hu 112967 hírportál 3502000
79 kuruc.info 102838 hírportál 3188000
86 magyaridok.hu 96096 hírportál 2979000
91 faktor.hu 90580 hírportál 2808000
94 hirado.hu 84290 hírportál 2613000
98 mandiner.hu 72161 hírportál 2237000
84 infostart.hu 99032 híroldal 3070000
28 hirkereso.hu 338064 hírgyűjtő 10480000
33 hirstart.hu 277870 hírgyűjtő 8614000
35 kapu.hu 260354 hírgyűjtő 8071000
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Általános nemzetközi tendencia, hogy a korábban klasszikusnak tekintett minőségi újságírás lényegében kihalt/kihalófélben van. Nincsen már az olvasóknak annyira igénye a mélyrehatóbb, alaposabb cikkekre, inkább nézik a .rar-ban összegányolt valamit, ami tele van hülyeségekkel/szándékos ferdítéssel. Helyette van a buzzfeed jelenség meg az infotainment az általános színvonalat valahova Burkina Faso és Szváziföld közé helyezve. Minőség helyett fontosabb a clickbait. Külpol téren meg a hazai sajtó korábban sem volt éppen túl acélos, mivel olvasók jobban szeretnek iszapbirkózni a belpol mocsarában és kevesebb kapacitást kap a külföld az is a belpol kivetüléseként. Illetve sokszor a külpolnak hazudott cikkek kimerülnek az aktuális angol/német eredeti magyar átiratában pár órás/napos késleltetéssel, esetenként ideológiai mázzal nyakon öntve. Amit molni is írt ráadásul az előbb nagy büszkén veretes ámokfutásokat hajtanak végre kamuáradattal érdemi tudás nélkül és ha szólsz az önjelölt szagértőknek szegény kis lelkükön átgázolsz. Lásd energetika vagy a mainstream repülős illetve haditechnikai cikk-jellegű irományok, ahol a sugárhajtómű motor, a BTR tank, az AK/AR/bármilyen fegyver géppisztoly, az F-35 róóóssz, a napelem az Isten és ha a felkent Greta Thunberg/Elon Musk egyikével szembemész máglyára vetnek. Na meg egy kis személyes érintettséget a végére, avagy az Oroszországgal kapcsolatos online sajtó 80-90 százaléka akkora bullshit, hogy pár hektár földet biztosan meg tudnék vele trágyázni, de sebaj csak nyomjuk még inkább.

Bár az is megérne egy misét, mikor egyik egyetemi oktató (igaz gazdaságis volt a drága) elkezdte, hogy az orosz haditechnikai fejlesztések elmaradottak és nincsen érdemi jövőjük. Valamint pár évtizedes jelenlét ellenére mintha senki nem hallott volna a légi indítású cirkáló rakétákról, ugyanis még most is azt nyomták több esetben a fejünkbe biztpol/külpol óra keretéven, hogy csakis atombomba van és az a legfontosabb. Bár tavaly még az épülő Déli Áramlatból vizsgáztam, mivel kollega 10 éve nem cserélte le a diáit. Van itt baj mindenfele.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 261
113
Érdekes, ha valaki kritikát mer megfogalmazni a kormánnyal szemben, az egyből Soros-bérenc, ha meg ráadásul egy kormány-kritikus oldal, akkor egyből "Soros-blog". Bizonyíték, tényszerű alátámasztás nincs (és sose volt), csak a démonizáció, mely szerint Magyar ember a Magyar kormánnyal szemben nem lehet kritikus...

Lárifári.... elvégre volt egy bejelentés is erről a 444-en, igaz, fura módon nagyon rövid, 2014. május 24-én.:

"Van egy új kisebbségi tulajunk. Húsz százalékot vett egy befalap. Minden és mindenki megy tovább."

A cégháló és a pénzügyi beszámolók viszont sajnos nem hazudnak és szabadon kutathatók. És ezek a gecik a mandínerben nagyon szépen szépen levezették mindezt 2016-ban.

Balogh Ákos Gergely: Hazudni hazai pályán – Uj Péter, a születésnapos 444 és a baráti sajtó | Mandiner

Miután lebukott, és megírta a Magyar Nemzet hogy ki is pontosan az a "kisebbségi tulaj", még Új Péter, a 444 főszerkesztője is elismerte, hogy Sorosnak eladta a céget és kulcspozíciót kaptam az OSF embereik, persze jött a hasbara:

Új Péter, 2017. április 18.

"Fölfedezték több mint egy évvel azután, hogy az akkor még full kormánypárti Magyar Nemzet megírta (én nyilatkoztam nekik), hogy a 2014-es választások előtt indultunk az Open Society Institute egyik pályázatán, és nyertünk 50 000 dollárt egy mobilalkalmazás fejlesztésére. (Ez a 14! nevű app volt, a választási kampányról készült fotókat, információkat lehetett beküldeni vele.) Ajvé! Soros!

Később azt is fölfedezték – alig egy évvel azután, hogy saját oldalunkon és a szaksajtóban is bejelentettük – hogy a 444.hu-t kiadó cégben kisebbségi részesedést vásárolt a Media Development Investment Fund (MDIF) nevű befektetési alap, „amely mögött Soros György áll”. (Az igazság: a független alapként működő MDIF egyik támogatója a Soros Alapítványból lett OSI, főbb finanszírozói között nyugat-európai állami alapokat találunk, például a holland jótékonyságilottó-alapot, Svájc és Svédország állami fejlesztési alapjait; küldetése pedig, hogy olyan, üzletileg is perspektivikus sajtóvállalkozásokba fektessen, amelyek demokratizálódó társadalmakban vagy fejlődő demokráciákban a nyugati típusú, helyi hatalmi játszmáktól független újságírással próbálkoznak. Éppen azért választottuk az MDIF-et, mert a lehető legszélesebb jogi és informális garanciákat adja a szerkesztőség független működésére, nem szólhat és nem is szól bele semmilyen tartalmi kérdésbe. A keserű indexes tapasztalatok után mindenképpen olyan partnert szerettünk volna találni, amelyet nem befolyásolhat sem a mostani, sem egy későbbi kormányzat.)"

Hja, "befalap", "kisebbségi részesedés", "független MDIF", "lehető legszélesebb jogi és informális garanciák".

Persze, merő véletlenségből a befalapot a meg az újságot is a Soros Alapítványos veterán szarkeverők irányítják, és csak merő véletlenség, hogy az összes Soros-féle "civil" szervezet, CEU-s hír felkerül a főoldalra. B lett rakva két cseh ügyvezető: Marie Nemcova – MDIF ügyvezetőnek ("Marie was program director in the Open Society Fund Prague (OSFP) from 1994 to 1998, managing several large-scale regional and national development initiatives. She joined MDIF in Prague in 1996") és Valer Kot – MDIF, akik vidáman tudnak közösen döntést hozni Új Péter nélkül is. Az MDIF a Soros féle Open Society egyik fiókszervezete, és az MDIF-es Soros embere pedig ott van a 444-et kiadó Magyar Jeti Zrt. felügyelőbizottságában. A 444-nek érdekes módon a felvásárlást követően minden évben mit ad Isten, szinte fillérre ugyanaz a bevétele, és minden évben van 50-100 milliós vesztesége. Nyilván így működik piaci alapon egy befektetés, ami szinte soha sem hoz bevételt. Tudjuk, szeretből csinálják, azért pumpálnak bele évente 180-200 milliót fedőcégeken keresztül, 2019-ben a választások előtt meg még többet.

De nem Soros blog, áááh, dehogy, semmi bizonyíték nincsen erre ugye.

Viszont nem hozták a számokat és a szavazókat a srácok, úgyhogy lassan bedől a buli, lassan bedöntik, lehet majd sírni, hogy nincs sajtószabadság: Félmilliárdos veszteséget termelt a 444 (888.hu)
 

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Basszus évek óta az a bajom , hogy a kezdő lapom mindig valami hírkezelő(startlap , kapu , hírkereső etc) oldal és gyakorlatilag mind a ba-lib véleményt tolja a pofámba itt-ott 1-1 jobbos patrióta cikk . Volt már az Origo is de az meg a másik véglet ! De az arány kb 75% libernyák vélemény és 25% egyéb ! Ha valaki tud olyan oldalt ami közelíti az 50-50%-t az jelezze !

Akkor a vadhajtások találkozik a szellemi igényeiddel úgy érzem.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 052
10 132
113
Lárifári.... elvégre volt egy bejelentés is erről a 444-en, igaz, fura módon nagyon rövid, 2014. május 24-én.:

"Van egy új kisebbségi tulajunk. Húsz százalékot vett egy befalap. Minden és mindenki megy tovább."

A cégháló és a pénzügyi beszámolók viszont sajnos nem hazudnak és szabadon kutathatók. És ezek a gecik a mandínerben nagyon szépen szépen levezették mindezt 2016-ban.

Balogh Ákos Gergely: Hazudni hazai pályán – Uj Péter, a születésnapos 444 és a baráti sajtó | Mandiner

Miután lebukott, és megírta a Magyar Nemzet hogy ki is pontosan az a "kisebbségi tulaj", még Új Péter, a 444 főszerkesztője is elismerte, hogy Sorosnak eladta a céget és kulcspozíciót kaptam az OSF embereik, persze jött a hasbara:

Új Péter, 2017. április 18.

"Fölfedezték több mint egy évvel azután, hogy az akkor még full kormánypárti Magyar Nemzet megírta (én nyilatkoztam nekik), hogy a 2014-es választások előtt indultunk az Open Society Institute egyik pályázatán, és nyertünk 50 000 dollárt egy mobilalkalmazás fejlesztésére. (Ez a 14! nevű app volt, a választási kampányról készült fotókat, információkat lehetett beküldeni vele.) Ajvé! Soros!

Később azt is fölfedezték – alig egy évvel azután, hogy saját oldalunkon és a szaksajtóban is bejelentettük – hogy a 444.hu-t kiadó cégben kisebbségi részesedést vásárolt a Media Development Investment Fund (MDIF) nevű befektetési alap, „amely mögött Soros György áll”. (Az igazság: a független alapként működő MDIF egyik támogatója a Soros Alapítványból lett OSI, főbb finanszírozói között nyugat-európai állami alapokat találunk, például a holland jótékonyságilottó-alapot, Svájc és Svédország állami fejlesztési alapjait; küldetése pedig, hogy olyan, üzletileg is perspektivikus sajtóvállalkozásokba fektessen, amelyek demokratizálódó társadalmakban vagy fejlődő demokráciákban a nyugati típusú, helyi hatalmi játszmáktól független újságírással próbálkoznak. Éppen azért választottuk az MDIF-et, mert a lehető legszélesebb jogi és informális garanciákat adja a szerkesztőség független működésére, nem szólhat és nem is szól bele semmilyen tartalmi kérdésbe. A keserű indexes tapasztalatok után mindenképpen olyan partnert szerettünk volna találni, amelyet nem befolyásolhat sem a mostani, sem egy későbbi kormányzat.)"

Hja, "befalap", "kisebbségi részesedés", "független MDIF", "lehető legszélesebb jogi és informális garanciák".

Persze, merő véletlenségből a befalapot a meg az újságot is a Soros Alapítványos veterán szarkeverők irányítják, és csak merő véletlenség, hogy az összes Soros-féle "civil" szervezet, CEU-s hír felkerül a főoldalra. B lett rakva két cseh ügyvezető: Marie Nemcova – MDIF ügyvezetőnek ("Marie was program director in the Open Society Fund Prague (OSFP) from 1994 to 1998, managing several large-scale regional and national development initiatives. She joined MDIF in Prague in 1996") és Valer Kot – MDIF, akik vidáman tudnak közösen döntést hozni Új Péter nélkül is. Az MDIF a Soros féle Open Society egyik fiókszervezete, és az MDIF-es Soros embere pedig ott van a 444-et kiadó Magyar Jeti Zrt. felügyelőbizottságában. A 444-nek érdekes módon a felvásárlást követően minden évben mit ad Isten, szinte fillérre ugyanaz a bevétele, és minden évben van 50-100 milliós vesztesége. Nyilván így működik piaci alapon egy befektetés, ami szinte soha sem hoz bevételt. Tudjuk, szeretből csinálják, azért pumpálnak bele évente 180-200 milliót fedőcégeken keresztül, 2019-ben a választások előtt meg még többet.

De nem Soros blog, áááh, dehogy, semmi bizonyíték nincsen erre ugye.

Viszont nem hozták a számokat és a szavazókat a srácok, úgyhogy lassan bedől a buli, lassan bedöntik, lehet majd sírni, hogy nincs sajtószabadság: Félmilliárdos veszteséget termelt a 444 (888.hu)
Az annyira klassz lesz, ha végre sikerül az országból kizavarni végre minden ellenzéki meg kritikus médiát, írogassanak csak ilyeneket az EU-ban!
Nekünk elég lesz ha tudjuk hogy nő a termésátlag, csökken a bűnözés és ebben a hónapban felmegy a csokoládé fejadag 85 grammra hetente!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 261
113
Az annyira klassz lesz, ha végre sikerül az országból kizavarni végre minden ellenzéki meg kritikus médiát, írogassanak csak ilyeneket az EU-ban!
Nekünk elég lesz ha tudjuk hogy nő a termésátlag, csökken a bűnözés és ebben a hónapban felmegy a csokoládé fejadag 85 grammra hetente!

Sajnos elégségest kell adnom demokráciaféltésből, hiszen a ‘pesti macskaköves utcákat beszennyező barna eső’, a ‘bőröndök bekészítve’ és a ‘történelem szemétdombjára vetett ordas eszmék’ panelek lemaradtak.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 826
113
Sajnos elégségest kell adnom demokráciaféltésből, hiszen a ‘pesti macskaköves utcákat beszennyező barna eső’, a ‘bőröndök bekészítve’ és a ‘történelem szemétdombjára vetett ordas eszmék’ panelek lemaradtak.

Aztán ha úgy is lenne mondjuk vagy 45+20 évig akkor lennénk kb egálban, a brant se síratná, de sajna nem így lesz. Aztán ha mégis, max annyit tudnék mondani mint a "zseni" Megyó olyan 2003 tájékán a jobboldalnak: akinek tv kell, vegyen magának.
Még mindig feleslegesen sok van nekik. És mind lehazudja a csillagokat is az égről. :-/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Aztán ha úgy is lenne mondjuk vagy 45+20 évig akkor lennénk kb egálban, a brant se síratná, de sajna nem így lesz. Aztán ha mégis, max annyit tudnék mondani mint a "zseni" Megyó olyan 2003 tájékán a jobboldalnak: akinek tv kell, vegyen magának.
Még mindig feleslegesen sok van nekik. És mind lehazudja a csillagokat is az égről. :-/
Én is hasonlóan gondolom. Az éveken lehet alkudozni, de ha kábé 70 évig minden(!) platformon a jobboldali propaganda menne, akkor talán egálban lennénk.
(Elnézve a monopól helyzetben lévő netes közösségi platformok politikai irányultságát, törvénytelen cenzúráját és a nyomasztó méretfölényüket, fölösleges a szinte jelentéktelen közmédia vagy a felszámolás elől megmentett megyei lapok miatt sírni.)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 980
13 998
113
Én is hasonlóan gondolom. Az éveken lehet alkudozni, de ha kábé 70 évig minden(!) platformon a jobboldali propaganda menne, akkor talán egálban lennénk.
(Elnézve a monopól helyzetben lévő netes közösségi platformok politikai irányultságát, törvénytelen cenzúráját és a nyomasztó méretfölényüket, fölösleges a szinte jelentéktelen közmédia vagy a felszámolás elől megmentett megyei lapok miatt sírni.)
Ha ez igy is volt/van, vagy korábban még rosszabb is volt, akkor sem elfogadható egyik oldalról sem az állami pénzből gazdálkodó KÖZmédia ilyen mértékű propaganda csatornává züllesztése. Arról nem beszélve hogy korántsem jelentéktelen, mégha nézettségi mutatókban nem is kiemelkedő, de sokak számára még mindig szinte az egyetlen hirforras.

És szomorúan olvasom a kommentedet, mert megintcsak egy kiscsoportos gyerek érvelési szintjét hozza. "A Jenőke meglökte a Balázskát, erre ő meg elgáncsolta"
Tehát jogos volt.
Na ja, fel kéne már nőni! Ez nem az egálról szól! És semmire sem ad megoldást. Ez a fajta polarizált hozzáállás csak további feszültséget, sérelmeket szül, csak mégjobban megosztja a társadalmat.
 
Status
Not open for further replies.