A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 411
120 727
113
Ruháról beszélünk!
Arról, de matekozz már baszod. Legyen nagykeráras UF pro, hogy ne "közbeszerzési árral kalkulájunk".
Akkor kb 20 000 forint egy zubbony és egy gatya is . Vagyis 40 ezer.
akkor ha eggyel látsz el mindenkit 25000x 40 000, de mivel mindenkinek kéne vagy 4 váltás ezért 4 szerese.

A ruházati ellátmányra nagyjából úgy hogy tartalékot is képzel reális árakon egy 40 milliárdot el lehet tapsolni.
Ha a harcászati felszerelést is hozzátesszük akkor meg kb olyan 120-150.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 559
77 394
113
Arról, de matekozz már baszod. Legyen nagykeráras UF pro, hogy ne "közbeszerzési árral kalkulájunk".
Akkor kb 20 000 forint egy zubbony és egy gatya is . Vagyis 40 ezer.
akkor ha eggyel látsz el mindenkit 25000x 40 000, de mivel mindenkinek kéne vagy 4 váltás ezért 4 szerese.
Okok elszámoltam a nullákat.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Arról, de matekozz már baszod. Legyen nagykeráras UF pro, hogy ne "közbeszerzési árral kalkulájunk".
Akkor kb 20 000 forint egy zubbony és egy gatya is . Vagyis 40 ezer.
akkor ha eggyel látsz el mindenkit 25000x 40 000, de mivel mindenkinek kéne vagy 4 váltás ezért 4 szerese.
irjatok már le légyszi mint gyakorlók hogy mi is kell ma egy alap dologhoz.
mintaképpen:
"zokni 40 pár
gaty 10db
polo-2db, bkv bérlet, bármi..
pl csak hogy mi kellene ahhoz hogy 1 magyar honvéd jól érezze magát. pl hetente,havonta,évente,stb..bár gondolom ezt már megtettétek 100x-de csak hogy tudjuk, és mögéállunk.Mi AZÉRT vagyunk itt!!!!!semmi másért, mert a hazánk a Nr1.
Mi sok mindenkit hallunk de benneteket nem.Legyen egy ujabb forum tema ez.!!!
Mit követel a Magyar katona...és ide lehetne irni..Hajrá HTKA!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: éber

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 411
120 727
113
Ez így igaz és ott volt egy becsődölt dombóvári varroda is, ha érdekelte volna őket.
Van varroda ami gyártana és tudna is gyártani. Az Ei varrodája 200+ főt foglalkoztat (ezzel az egyik legnagyobb az országban) Illetve van egy 5-6 varroda 100-50 közti munkás lészámmal. Egyszerűen annyi az egész, hogy nem is rendelnek mert minden másra is kell a pénz.
 
  • Szomorú
Reactions: Pogány and blogen
W

Wilson

Guest
nem tudom. Ő dolguk. Abban járnak mert az a jo. innen indultunk hogy van-e jó. Szerintem van és ez az. Ha nekik jo akkor jo nem?
és akkor innentől van jó is akár. Hogy ki és honnan veszi az az ő dolga.nem kell uj beszállítót keresni. van.ennyi.drága? lehet.nem tudom. mihez képest. ha egy katonának feltöri a surrano a labat, és emiatt 2 honapig nem tud lábraállni, az a legdrágább szerintem.
Ugyhogy alsógaty, zokni, póló,cipó(bakancs) a minimum amin nem lehet és nem kell spórolni.és mindegyikből bőven..hogy ne 2-3 naponta kelljen mosni, a meloruha más teszta...
Szerintem mivel nálatok nem ugyanolyan módon használják mint krissék így könnyen lehet,hogy neked is és krissnek is igaza van a bakanccsal kapcsolatban.Én egy időben komolyan túráztam több napos túrák nehéz hátizsákkal (magashegységekben is) és a saját tapasztalom az,hogy az ilyen típusú igénybevételével teljesen más igényeket támaszt a bakanccsal szemben mintha csak hétköznap használja az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 559
77 394
113
irjatok már le légyszi mint gyakorlók hogy mi is kell ma egy alap dologhoz.
mintaképpen:
"zokni 40 pár
gaty 10db
polo-2db, bkv bérlet, bármi..
pl csak hogy mi kellene ahhoz hogy 1 magyar honvéd jól érezze magát. pl hetente,havonta,évente,stb..bár gondolom ezt már megtettétek 100x-de csak hogy tudjuk, és mögéállunk.Mi AZÉRT vagyunk itt!!!!!semmi másért, mert a hazánk a Nr1.
Mi sok mindenkit hallunk de benneteket nem.Legyen egy ujabb forum tema ez.!!!
Mit követel a Magyar katona...és ide lehetne irni..Hajrá HTKA!!!!
Tessék,minimum ez:
Persze kell zokni(téli és nyári),kesztyű,sapka,csősál is.Amiből több kell az a zokni és a gyakorló.Úgy gondolom,hogy a minimum az 5 pár téli és nyári zokni kell.Gyakorlóból ha van 4 öltözet az teljesen elég.Ami még nem árt de nem létszükséglet az az,hogy a LvL I és LvL II aláöltözetből legyen 2-2 db ne csak 1-1db,de ha csak 1-1db van az is elég.Kesztyűből is mindenképp kell egy nagyon meleg és egy normál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Van varroda ami gyártana és tudna is gyártani. Az Ei varrodája 200+ főt foglalkoztat (ezzel az egyik legnagyobb az országban) Illetve van egy 5-6 varroda 100-50 közti munkás lészámmal. Egyszerűen annyi az egész, hogy nem is rendelnek mert minden másra is kell a pénz.
nem akarnak. vagy össze akarják szervezni...ki tudja?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Szerintem mivel nálatok nem ugyanolyan módon használják mint krissék így könnyen lehet,hogy neked is és krissnek is igaza van a bakanccsal kapcsolatban.Én egy időben komolyan túráztam több napos túrák nehéz hátizsákkal (magashegységekben is) és a saját tapasztalom az,hogy az ilyen típusú igénybevételével teljesen más igényeket támaszt a bakanccsal szemben mintha csak hétköznap használja az ember.
nekem nincs elvárásom..én nem vagyok katona. csak azt mondtam hogy az általam ismert rendorok és határvadászok napi szinten van amit használnak:))) és meg vannak elégedve.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
K

kamm

Guest
Nem, a CG váltja az RPG-t.

En azért még ezt kivarom, ha nem haragszol. Egyrészt a CG mint multipurpose, joval dragabb, ha jol tudom, masreszt az teljes import lenne, eszement mennyisegben, evtizedekig, versus az "RGW100HU" (csak hogy legyen valami fantazianeve hivatkozasnak) mind otthon lenne gyartva az uj DN uzemben... akarsz fogadni? :)
Szerintem bezony amikor kesz vannak az RGW100HU tesztjeivel, onnantol a CG nalunk is marad masodlagos...
 
  • Tetszik
Reactions: Peter23