A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Nem feltétlenül főleg ha be kell menni valami szűk hágóba vagy hasonlóba.
Jo, az igaz, ha elerik a Kapratokat, ott mar joval hatekonyabb lenne barmilyen tuzerseg, de en kiegyezek az azt megelozo resszel is. :D

Vagy műszaki zárakkal előre kijelölt killzoneokba terelik a támadó ékeket.
Lényeg hogy olyan helyzetet teremts amikor a lehető legnagyobb kárt tudsz okozni a tüzérségeddel.
Ertem, de ahhoz kell azert mas is, ahogy irtad, nemcsak maga a tuzerseg. Ezert is gondoltam, hogy az ATGM gyorsabb es halalosabb, mert mindossze lesben kell allni a varhato utvonalak kornyeken...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Nem feltétlenül főleg ha be kell menni valami szűk hágóba vagy hasonlóba.
Vagy műszaki zárakkal előre kijelölt killzoneokba terelik a támadó ékeket.

Jo, az igaz, ha elerik a Kapratokat, ott mar joval hatekonyabb lenne barmilyen tuzerseg, de en kiegyezek az azt megelozo resszel is. :D


Ertem, de ahhoz kell azert mas is, ahogy irtad, nemcsak maga a tuzerseg. Ezert is gondoltam, hogy az ATGM gyorsabb es halalosabb, mert mindossze lesben kell allni a varhato utvonalak kornyeken...
Meg sem közelíti a hatásfokot.
 
K

kamm

Guest
Meg sem közelíti a hatásfokot.
Marmint kill percentageben vagy mire erted? En $ ertettem: feltetelezem, hogy 2-3 Spike kepes harckeptelenne tenni egy 2A7HUt, az egy egesz zl eseten is mindossze 80-100 Spike, az is csak $10-15M korul jarhat. Vagy valamit kifelejtettem?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Marmint kill percentageben vagy mire erted? En $ ertettem: feltetelezem, hogy 2-3 Spike kepes harckeptelenne tenni egy 2A7HUt, az egy egesz zl eseten is mindossze 80-100 Spike, az is csak $10-15M korul jarhat. Vagy valamit kifelejtettem?
Egy jól koordinált tüzérségi tűzcsapás ennél olcsóbb. Nem feltétlen himars ról beszélek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 354
113
Mivel "szövetségesünknek" főleg 20 km-es Grad-jai vannak --a nem sokkal előbb leírt-- tömeges tüzcsapásokra alkalmas mennyiségben és (kevesebb) 40 km-es, ezért nekünk ezek ellen a 60 km-es al-verzió lenne a "biztonságos", ami állítólag van vmi Közel-Keleti gyártásban. Ezt én némi kétkedéssel fogadom, mert nem emléxem emlegetve egymás közti összecsapásaikban tömeges alkalmazásra, pedig egy ilyen eset szinte biztos, hogy említésre méltó katonai és haditechnikai siker is lenne.
Jó egy éve -asszem'--Iráni eszközként említette egy sok-órás bogarászás után talált forrás, de több említését --minden meglévő ok ellenére-- sem találtam.
Vagyis "kedvenc esetem forog fenn" ( ;) ): saját fejlesztés :hadonaszos:

Jut eszembe, a lengyeleknek van saját gyártású 40 km-es, egy "kis" közös technológiai-upgrade ellen, nem hiszem, hogy tiltakoznának!
(Én még plusszban egy nagyobb lőtávú 30-300 km-es közös, "TESCO-gazdaságos" precíziós ballisztikus(-ka) fejlesztési együttműködést is felvetnék nekik :cool: ...)

Az "álmok ne-továbbja" meg természetesen a műholdas felderítést követő precíziós csapásmérés lehetősége lenne...
...a Zrínyi204x keretéből talán :rolleyes: :rolleyes: ...

...csak elkezdenénk már valami saját fejlesztést a "csak-vásárláson", meg a "németek emlőin/..." lógáson kívül!

Kéne már vmi kreatív-/önállóság-/bátorság-szérum, vagy "vér-átömlesztés" a Varga- vagy a Szíjjártó-csapatból...
... vagy "csak úgy, virtusból" egyet jót házon belül "összedobni"! :hadonaszos:
... + jóváhagyni!
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Vannak @Negan -nak bőven bogarai
Igen,vannak.És a legnagyobb,hogy minnél jobb tüzérséget kivánok.Simán becserélném mindkét cicát,és hagynálak benneteket az ócska BTRrel kinlódni,ha cserébe minden idők legjobb tüzérségét kapnánk az árukon.Mert akkor ráértek kinlódni az ócska szarokkal,a tüzérség úgyis megvéd és tisztára söpör elötetek mindent.Azt a maradék pár légnyomástol félhülyén koválygó karabélyost meg még ósdi BTRekkel is elintézitek...
@kamm APR40 a grad javitott változata.Maguk az oroszok,de törökök,izraeliek,és még páran gyártanak hozzá kazettás fejrészt.Kettős működésű altöltetes zsidó változatát vették meg,ha rápottyan a tankra,felülről támadó kummulativ minibomba,ha mellé,akkor meg aknaként funkcionál tovább.(különben nekünk is fel volt ajálva,és tervbe volt véve a rendszeresitése a Keleti féle haderőfejlesztési programba-vajda ezt is lehúzta).Van 122milis (sőt,105milis gránátban is) tarackgránát változata is a dolognak,és tudtommal az oláhok azt is rendszeresitették a 2S1 koppintásukba.LAROM egy izraeli tipus licencváltozata,122/160milis csőkötegek vannak hozzá.160milis változatnak van olyan kazettás fejrésze,ami Bonus/SIDRAM önkereső altölteteket tud szórni-de tudtommal az oláhok ezt NEM vették meg.HIMARS 227milis rakétái meg alapbol kazettás fejrészüek.
Szóval,ha jó felderités és tűzvezetés társul hozzá,a cicáink el se jutnak a harcérintkezésig.Jó tűzvezetéssel egy üteg képes beteriteni egy oszlopmenetben lévő zl-t.Nekik meg van annyi kapacitásuk,hogy egy egész osztály tegye ugyanezt.
91ben 3perc volt a tűzbemérő lokátorokkal irányitott MLRS vállasztűz ideje a tüzmegnyitó iraki ütegekre.2003ban ez már volt,hogy 1percen belülre csökkent-szerencsés esetben,átlagidő 2perc volt.HIMARS és LAROM lötávja meg bizony még a messziről operáló PzHt is eléri (erről szolt a felderitő-tűzvezető rendszer fejlesztésének igénye).Emiatt az egy rövidke tűzcsapásokbol,és sok futásból álló harcmodorra kényszerűl.Ami alaposan,töredékére csökkenti a támogató képességét-ami a kazettás löszerek nélkülözése miatt eleve kisebb,mint lehetne.És ha jó tűzvezető-bemérő rendszereket szereznek be,még igy is szorulnak a tüzér gyerekek.Közben az oláh tüzérség folyamatosan működhet.....
Különben szerintem sűrgősen ki kéne lépni a kazettás tölteteket betiltó egyezményből.Főleg,hogy potenciális ellenfeleink nem léptek be.Örült hátrányba hozza a saját tüzérségünket.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Különben szerintem sűrgősen ki kéne lépni a kazettás tölteteket betiltó egyezményből.Főleg,hogy potenciális ellenfeleink nem léptek be.Örült hátrányba hozza a saját tüzérségünket.
Mondjuk nincs rálátásom, hogy most ki van benne és ki nincs, de én sem szeretem, ha "tökönszúrjuk magunkat" ilyen "egyezményekkel". Ennyi erővel a programozható lőszert is be lehetne tiltani, vagy bármit ami egyébként robban...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Lehetséges ellenfél 2021-ben? Csak kb. a világ minden táján. :rolleyes:
Mifelénk meg ha eredetibe ben is annyira,de szóröstalpú változatba meg könnyedén.300 hadrendben lévő tankjukbol csak 1 zl van TR85M változatra átpofozva.(56db,a 4 százados amcsi mintát követik).Többi még eredeti T55 tornyos változat.Igazi kohószökevények
631st_Tank_Battalion_%289%29.jpg

De amig a tüzérségük tisztára tudja söpörni elöttük az utat,még ez az ócskaság is megfelel a maradék földbedöngölésére.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Beindultak a megrendelések...
---
"81 milliméteres aknavetőket vásárolt a magyar állam tulajdonában lévő, osztrák székhelyű Hirtenberger Defence Systemstől Hollandia. A beszerzésről szóló megállapodást tegnap írta alá a holland állami fegyverbeszerzési ügynökség, a DMO és a Hirtenberger képviselői. Összesen 122 aknavető és a hozzájuk tartozó lőszerek, eszközök értékesítéséről állapodott meg a két fél.
..
A fegyverrendszereket a holland hadsereg és tengerészgyalogság kapja majd meg. Jelenleg ők brit gyártmányú aknavetőket használnak, a Soldat und Technik szerint a Hirtenberger rendszerei mind lőtávolságban, mind pontosságban felülmúlják a hollandok jelenlegi eszközeit."
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 482
113
Itt a tavasz végre! Valami új kezdete... Érkezik bármi az elkövetkezendő 3 hónapban a korábban bejelentették közül? Várható esetleg valami egyéb ütős bejelentés?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses