Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 104
10 339
113
Bennem mondjuk feljött sok kérdés, és teljesen értettem akkor is. Mondjuk előtte is rengeteget olvastam, történelmet, sci-fit, világháborús emlékiratokat.
Én 12 éves koromban Verne regényt kezdtem el írni!

De most komolyan, hol olvasnak a mai tizenévesek annyit és olyat mint a mi korosztályunk?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 618
55 372
113
Unokám, 10 éves, nagyon sokat olvas, minden szabad pillanatàban. Amiröl en tudok, az pl a teljes Gyürük Ura és az összses Harry Potter, de mást is olvas, amit én nem ismerek. A közelben van egy kis könyvesbolt, onnan veszi a könyveket és kap tanàcsot, mit olvasson.
Sajnos (?) pl Verne Gyula nemmenő a mai gyerekeknél, mint az én koromban még volt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Unokám, 10 éves, nagyon sokat olvas, minden szabad pillanatàban. Amiröl en tudok, az pl a teljes Gyürük Ura és az összses Harry Potter, de mást is olvas, amit én nem ismerek. A közelben van egy kis könyvesbolt, onnan veszi a könyveket és kap tanàcsot, mit olvasson.
Sajnos (?) pl Verne Gyula nemmenő a mai gyerekeknél, mint az én koromban még volt.
Én is rengeteget olvastam gyerekként Ray Bradbury, Stephen King, Remarque, Poe, Örkény, Lovecraft, LOTR, HP, egyéb fantasy, horror és sci-fi de most hogy visszatekintek rá bármennyire is varázslatos volt szerintem nem adott semmit az életembe amiért megérte volna elpazarolni rá azt a sok időt. Bár valami kézzelfoghatóval töltöttem volna ennyi időt, mondjuk szerelgetéssel, villamossággal sokkal hasznosabb lett volna.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 706
113
Én is rengeteget olvastam gyerekként Ray Bradbury, Stephen King, Remarque, Poe, Örkény, Lovecraft, LOTR, HP, egyéb fantasy, horror és sci-fi de most hogy visszatekintek rá bármennyire is varázslatos volt szerintem nem adott semmit az életembe amiért megérte volna elpazarolni rá azt a sok időt. Bár valami kézzelfoghatóval töltöttem volna ennyi időt, mondjuk szerelgetéssel, villamossággal sokkal hasznosabb lett volna.
Talán csak annyit, hogy olvasós ember lettél. Az érdeklődésednek megfelelő olvasmányok nélkül nem tudnál az irodalomról véleményt alkotni. Ennyit adhatott az életedbe.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 705
28 172
113
Gimiben annyiból volt jobb a helyzet hogy értelmesebb volt a társaság, különösen az idő múltával, ha unatkozott valaki akkor aludt, illetve megjelentek az okos telefonok, szóval fegyelmezni nem kellet
Nálunk rendes kelet-európai szokásként mindig ott volt a szotyi és az ilyen halál unalmas órákat szimplán végigszotyiztuk, focimeccsnyi héjat magunk után hagyva. De volt olyan kolléga is, aki konkrétan hozott kenyeret, májkrémet meg vágódeszkát aztán hátsó padban elkezdett szépen enni magában. Egyszer bontott paradicsomos halat, na az viszont kurvára büdös volt. Nálam általában ott volt egy adag rejtvény vagy más újság aztán ilyenkor szotyizás mellett önmagamat legalább kiműveltem. Na meg persze hála az internetnek ki nem hagyhattam a HTKA fórumot :D Ja és mindez amúgy a ranglista szerint a legjobb vidéki középiskolában történt, különcök voltunk az sicher
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Csókai András írása:
"Amikor 1943-ban elterjedt, hogy a nácik legyilkolják majd a cigányokat, a demokratákat, a kommunistákat és a zsidókat, voltak, akik azt mondták: - Nem, ez nem lehetséges! Amikor 1944-ben azt mondogatták, hogy a felszabadító szovjet hadsereg majd levetkőzteti a férfiakat, megerőszakolja a nőket és kirabolja az országot, sokan így reagáltak: Ez nem lehet igaz! Ilyet nem csinálhatnak!
Amikor azt hallottuk 1948-ban, hogy a megszálló szovjetek 40 évig maradnak, kiszolgálóik tanulatlan parasztgyerekek lesznek és ők fogják vezetni az országot, az értelmiséget pedig elvitetik kényszermunkára Szibériába, sokan azt gondolták: - Ilyen nincs, ez nem történhet meg, mert nem jogszerű!

Amikor 1988-ban elterjedt a híre, hogy fennáll a veszélye annak, hogy az MSZMP volt tagjai felosztják egymás között Magyarország javait, és ennek az ellopott vagyonnak a segítségével átmentik ideológiájukat és hatalmukat a következő évtizedekre, azt senki nem hitte volna el. Mégis megtörtént. Azt sem gondolta volna senki, hogy az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 50. évfordulóján,Magyarország miniszterelnöke leveteti a rendőrökkel az azonosító jelüket, bukósisakba bújtatja őket, és válogatás nélkül ütlegelteti és löveti, könnygázzal támadja az ünneplő tömeget, na, ezt nem gondolta volna senki. Aki erre emlékezni merészel, a baloldaliak szerint „gyűlölködő”. Végül azt sem gondoltuk, hogy a gazdag arab nemzettársaik által kitagadott, útlevél nélkül beözönlő vad horda lepi majd el Európát és tartja rettegésben a nyugat-európai fővárosokat és hogy vannak ma Magyarországon olyan politikai erők, élükön a volt kommunisták, akik ezt a sorsot szánják Magyarországnak."
ki ez a balf.sz?
 
  • Dühítő
Reactions: antigonosz

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 527
8 831
113
attól még lehet egy....b.lfazz. Főleg ha így fogalmaz.
Remélem valami szívós egészséges fiatalember vagy, mert ha jövő áprilisban netán agyvérzést kapnál a választási vereség miatt és még ennél is jobban megbolondulnál, lehet pont a Csókai bácsi fog annyira meggyógyitani, hogy legalább felnőtt pelenkába tudjál fosni. ;)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Remélem valami szívós egészséges fiatalember vagy, mert ha jövő áprilisban netán agyvérzést kapnál a választási vereség miatt és még ennél is jobban megbolondulnál, lehet pont a Csókai bácsi fog annyira meggyógyitani, hogy legalább felnőtt pelenkába tudjál fosni. ;)
Tsiztázzunk kurva gyorsan valamit. Ha odakerülnék, neki mint orvosnak kötelessége a betegét annak politikai nézeteitől függetlenül legjobb tudása szerint ellátni. Tehát hogy te mit remélsz, r.ra irreveláns...
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 527
8 831
113
Tsiztázzunk kurva gyorsan valamit. Ha odakerülnék, neki mint orvosnak kötelessége a betegét annak politikai nézeteitől függetlenül legjobb tudása szerint ellátni. Tehát hogy te mit remélsz, r.ra irreveláns...
De azért legalább azt tudod hogy a releváns mit jelent? Nem mi? Végülis nem fontos.:oops:
Nyugi, akár már most is kaphatsz felnőtt pelust, mert ahogy látom nagyon eről... igyekszel aztán mi lesz ha becsusszan egy nyeles puki.;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 279
84 334
113
Tsiztázzunk kurva gyorsan valamit. Ha odakerülnék, neki mint orvosnak kötelessége a betegét annak politikai nézeteitől függetlenül legjobb tudása szerint ellátni. Tehát hogy te mit remélsz, r.ra irreveláns...
Mint a dékás háziorvosok, mi? pl. a Komáromi, akiből pl. egészségügyi minisztert akarnak csinálni?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 618
55 372
113
Én is rengeteget olvastam gyerekként Ray Bradbury, Stephen King, Remarque, Poe, Örkény, Lovecraft, LOTR, HP, egyéb fantasy, horror és sci-fi de most hogy visszatekintek rá bármennyire is varázslatos volt szerintem nem adott semmit az életembe amiért megérte volna elpazarolni rá azt a sok időt. Bár valami kézzelfoghatóval töltöttem volna ennyi időt, mondjuk szerelgetéssel, villamossággal sokkal hasznosabb lett volna.
Időpazarlàs az olvasàs ? :confused:
 
Status
Not open for further replies.