A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 941
113
Marhára túl sokat láttok bele ebbe a magyar hadiipari fejlődésbe.Biorobot,ez a mi "hozzáadott" értékünk az egészben.
A pénzt ne felejtsd el. :D Remélem egy fokkal jobban fog kialakulni ez az egész a belőled áradó világfájdalomnál. Mégha értelek is mert a magyar valóság a hazánk, akkor is olyannak hangzol, hogy tömeges öngyilkosság lehetne inkább a cél, mint a fejlesztés megpróbálása.:D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 730
6 603
113
Egy nagyságrendbeli illetményemelés.

A legfontosabb érték a katona...
Három dolog közül választhatnak:
  • illetményfejlesztés;
  • fizetésemelés;
  • vagy több pénzt fizetnek a katonáknak.

Nehéz döntés....
Még törpölnek...
:)
Igazából én mindig úgy gondoltam hogy az illetményemelés csak félig oldaná meg a gondot, a másik felével nem foglalkoznak soha, már az sokat segítene ha pl sok helyen nem néznék lábtörlőnek az embert, ha sok helyen nem lennének “Rambó” és vagy “kiafaszagyerek” VAGY “ hálivódból “szökött mentalitású felettesek (vagy rosszabb esetben kiképzők...)., ha nem elrohadt ősrégi technikàban kéne beülni és ha a gyári új technikáolból nem dőlne az olaj mert ezek a dolgok azért eltudják venni az ember kedvét...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 048
92 071
113
Pénzzel, munkaerővel, esetleg mérnökökkel.
Ne becsüljük le magunkat!
Több nyelven beszélő, tanult, tapasztalt és ambiciózus mérnökeink, szakembereink is vannak!!!
Sokkal rugalmasabb a magyar, mint a nyugati munkaerő, többet és jobban dolgozik. Az a hadiipari tapasztalat, ami történelmi okokból hianyzik 3-5 év, 1-2 nagyobb projekt alatt összeszedhető.

Miért kellenek a magyar mérnökök, szakemberek Nyugatra? Mert jobbak, nemcsak olcsóbbak!!!

Amit még adhatunk kiszámíthatóság, adókedvezmény, stratégiai gondolkodás partnerség. Fellengzős nyugati progresszív lóxar nélkül, ami sokszor öngyilkos iparpolitikát eredményez.

Nálunk ugyanaz, ha nem modernebb, robotizált háttér van a nyugati multiknál, amit otthonról hoztak. Persze vannak a szalagon kétkezi melósok is ( lehet megdöbbentő, Nyugaton is :D) , de a robotok, automatizált termelés ugyanott van mellettük. Felejtsük el önmagunk lebecsülését és a Nyugat ajnározását. Ugyanazt tudjuk, csak jobban. Azért jobban, mert több bennünk az ambíció, mi fel akarunk kapaszkodni, ők a jóban elkényelmesedtek. Még kevesebb pénzünk és lehetőségünk van, de a távolság csökken. Ez nem csak a kormány érdeme. Ez egy történelmi szerencsés trend a térségben, amit ki lehet jól és xarul is használni. Az utóbbi években jobban sikerült. Most a hadiipar, Honvédség is kapott egy esélyt, ennyi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 411
31 801
113
A pénzt ne felejtsd el. :D Remélem egy fokkal jobban fog kialakulni ez az egész a belőled áradó világfájdalomnál. Mégha értelek is mert a magyar valóság a hazánk, akkor is olyannak hangzol, hogy tömeges öngyilkosság lehetne inkább a cél, mint a fejlesztés megpróbálása.:D
Hogy mennyire gondolkodás nélkül benyelitek sokszor a fals reklámdumát (agitprop,röviden),az tényleg világfájdalom....Bocs,de szerintem tényleg az.
Szerintem ahoz,hogy fejlődni tudjunk,elösszőr tisztáznunk kéne,hogy mire vagyunk képesek-meg azt is,hogy mit tekintünk fejlődésnek.És még azt is,hogy egyáltalán mi a cél,amit reálisan kitűzhetünk magunk elé.
Ha jobban megnézük,egyik beruházásnál se kerül semmilyen technológia,gyártási vagy kereskedelmi jog magyar kézbe.Kb annyi lesz ezekböl magyar ,mint a győri Audiban-a telephely és a munkaerő.Ott sincs se technológia,se fejlesztés,se kereskedelmi jiog/tevékenység magyar kézben.
Szóval örvendetes,nagyon is örvendetes,hogy megindult valami-de ezek nem a mi gyáraink,csak itt vannak.Ezekböl MAGYAR hadiipar soha a büdös életben nem lesz,ahogy az Auditol se lesz soha magyar nemzeti autóipar.
MAGYAR ipari tevékenységnek azt tekintem,ahol a technológiai,fejlesztési és kereskedelmi jogok (és reálisan a képesség) magyar kézben van.És sajnos ez egyik beruházás esetén sincs igy.
Szóval nyugodtan lehet örülni a dologoknak-de túl sokat láttok bele,ami nincs benne a dologban.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 730
6 603
113
Hogy mennyire gondolkodás nélkül benyelitek sokszor a fals reklámdumát (agitprop,röviden),az tényleg világfájdalom....Bocs,de szerintem tényleg az.
Szerintem ahoz,hogy fejlődni tudjunk,elösszőr tisztáznunk kéne,hogy mire vagyunk képesek-meg azt is,hogy mit tekintünk fejlődésnek.És még azt is,hogy egyáltalán mi a cél,amit reálisan kitűzhetünk magunk elé.
Ha jobban megnézük,egyik beruházásnál se kerül semmilyen technológia,gyártási vagy kereskedelmi jog magyar kézbe.Kb annyi lesz ezekböl magyar ,mint a győri Audiban-a telephely és a munkaerő.Ott sincs se technológia,se fejlesztés,se kereskedelmi jiog/tevékenység magyar kézben.
Szóval örvendetes,nagyon is örvendetes,hogy megindult valami-de ezek nem a mi gyáraink,csak itt vannak.Ezekböl MAGYAR hadiipar soha a büdös életben nem lesz,ahogy az Auditol se lesz soha magyar nemzeti autóipar.
MAGYAR ipari tevékenységnek azt tekintem,ahol a technológiai,fejlesztési és kereskedelmi jogok (és reálisan a képesség) magyar kézben van.És sajnos ez egyik beruházás esetén sincs igy.
Szóval nyugodtan lehet örülni a dologoknak-de túl sokat láttok bele,ami nincs benne a dologban.
Naja , bezzeg 3 hadosztály felállítása nagyooon valóságos és elképzelhető... tudod ne másban először , ne most kezdj el a földön járni, ezt a mentalitást először pár ötletedre is alkalmazd
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 411
31 801
113
Naja , bezzeg 3 hadosztály felállítása nagyooon valóságos és elképzelhető... tudod ne másban először , ne most kezdj el a földön járni, ezt a mentalitást először pár ötletedre is alkalmazd
Légyolanjó,és keresd vissza,ahol én 3 ho felállitását reális lehetőségként javallottam.Nem fogsz találni olyat,abba qrvára biztos vagyok
Legyél szives nem a számba adni olyat amit nem mondtam.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 920
12 538
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 730
6 603
113
Légyolanjó,és keresd vissza,ahol én 3 ho felállitását reális lehetőségként javallottam.Nem fogsz találni olyat,abba qrvára biztos vagyok
Legyél szives nem a számba adni olyat amit nem mondtam.
Nem most volt hanem majd egy éve de hidd el mély nyomot hagyott... de ha ezzel nem vagy megelégedve akkor megidézhetem a kefír szellemét is :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 425
120 708
113
Hogy mennyire gondolkodás nélkül benyelitek sokszor a fals reklámdumát (agitprop,röviden),az tényleg világfájdalom....Bocs,de szerintem tényleg az.
Szerintem ahoz,hogy fejlődni tudjunk,elösszőr tisztáznunk kéne,hogy mire vagyunk képesek-meg azt is,hogy mit tekintünk fejlődésnek.És még azt is,hogy egyáltalán mi a cél,amit reálisan kitűzhetünk magunk elé.
Ha jobban megnézük,egyik beruházásnál se kerül semmilyen technológia,gyártási vagy kereskedelmi jog magyar kézbe.Kb annyi lesz ezekböl magyar ,mint a győri Audiban-a telephely és a munkaerő.Ott sincs se technológia,se fejlesztés,se kereskedelmi jiog/tevékenység magyar kézben.
Szóval örvendetes,nagyon is örvendetes,hogy megindult valami-de ezek nem a mi gyáraink,csak itt vannak.Ezekböl MAGYAR hadiipar soha a büdös életben nem lesz,ahogy az Auditol se lesz soha magyar nemzeti autóipar.
MAGYAR ipari tevékenységnek azt tekintem,ahol a technológiai,fejlesztési és kereskedelmi jogok (és reálisan a képesség) magyar kézben van.És sajnos ez egyik beruházás esetén sincs igy.
Szóval nyugodtan lehet örülni a dologoknak-de túl sokat láttok bele,ami nincs benne a dologban.
Nem is tudtam, hogy olvastad a szerződést, hogy ilyen baromi tájékozott vagy vele kapcsolatban......
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Sokkal rugalmasabb a magyar, mint a nyugati munkaerő, többet és jobban dolgozik. Az a hadiipari tapasztalat, ami történelmi okokból hianyzik 3-5 év, 1-2 nagyobb projekt alatt összeszedhető.ű

Te melyik bolygón élsz????
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 048
92 071
113
Szerintem az eddigi tendenciákból következtet
1 működő most kialakított hadiipari gyárunk van, a kiskunfélegyházi Arzenál.

Amit itt látsz, az több mint amit vártam! Fullprofi! És folyamatosan jönnek Kiskunfélegyházára a hozzákapcsolodó cégek a CZ után. 2-3 már a porondon.

Ez a gyár a csehországi gyárhoz képest modernebb, nagyobb foku a robotizáltság, automatizált termelés. Éppen ezért nyereségesebb is! Nincs miért abban kételkedni, hogy Gyula, Zala vagy Kapos xarabb lesz. Indokolatlan a pesszimizmus.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 048
92 071
113
Sokkal rugalmasabb a magyar, mint a nyugati munkaerő, többet és jobban dolgozik. Az a hadiipari tapasztalat, ami történelmi okokból hianyzik 3-5 év, 1-2 nagyobb projekt alatt összeszedhető.ű

Te melyik bolygón élsz????
Nem kellett volna kötőjeleket tenni az évekbe meg a projektekbe.
Ez a saját tapasztalatom. Itthon és kint is dolgoztam többször, ezt éltem át, ezt láttam. Ennyi előnyük van kint. Sokat számít a tapasztalat, de simán ledolgozható.

Nem kell arra gondolni, hogy kinti cégek sokkal másképpen működnének mint itthon. Ugyanaz a xar van kint is, mint itthon. Csak sokkal kényelmesebbek és nehezebben reagálnak. Kint nincs nagyon tétje. Itthon van, bevállalsz több mindent mert kell a pénz. Kint jól laktak és csak a vállukat meg a szájukat huzogatják.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szted az RM veszteségre épít 3 gyárat velünk???
a gyárat a magyar állam építi, a fontos eszközök RM tulajdonban lesznek, köztük a legfontosabbak a tesztrendszerek. Tetszik vagy nem ez összelegozógyár lesz. Aztán lehet, úgy jár, mint a Nokia Komáromban, aztán viszlát, és kösz a halakat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 425
120 708
113
Szted az RM veszteségre épít 3 gyárat velünk???
Hát majd 10 év múlva erre visszatérünk. A Román Airbus gyárat sem veszteségesnek tervezték ahogy a lengyel Sikorsky-t se.... Ha a termékek nem lesznek piaci sikerek akkor az RM-nek nem lesz veszteséges nekünk igen. És semmi sem garantálja, hogy azok lesznek egy ígéretes konkstrukció nem jelent evidens sikert. Az RM-nek is voltak már buktái és lesznek is, csak remélem, hogy nem azok lesznek azok amik nálunk készülnek.