[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 858
30 525
113
-A Nagyboldogasszony az Isten, "Ősten/őstevő/eredő" női fele. Mint köztudomású, először minden társadalom anyjogú volt. Ősanyatisztelet-Anyahita-Innana-Istár-Izisz-Nagyboldogasszony.

-Szt. István felajánlása egy ősi "pogány" szer-tartás krisztianizált változata, ahol a Magyar Szent Korona apostoli királya megújítja a szakrális kötést/kötelezettségét a magyarok Nagyasszonyával.

-A kereszt nem krisztus hívők szimbóluma egyedül, mint a magyar nyelvben is "kör-oszt" egy világmodell, ezen belül a föld jele.


A vatikán azt gondol amit akar. Egyedül Európában a magyar apostoli királynak invesztitúra joga volt.

Pontosan.

De van köze. Ugyan az a megváltás/szenvedéstörténet


Ahogy a rómaiak is bővítették a panteont.
Kifelejtettem, a magyar Szent Korona abban különleges, hogy szerkezete, felépítése egy világmodellt testesít meg, ábrázol, jelenít meg. A körből indul, a keresztpántok-föld jel, analógia, a pantokrátor krisztus a dőlt kereszt alatt szkíta kézjellel, a korona rekeszzománc képei szkíta területen térítő, nem "divatos" szenteket ábrázol, illetve ezen szentek asztrológiai jelentéstartalmai ill. párhuzamai nem Róma és Bizánc irányába mutatnak. Egy teljes kis és nagyévkör ábrázolás, a koronát "díszítő" drágakövek, igazgyöngyök, mind-mind egy magasabb vezérelvet feltételeznek a korona megalkotói részéről. Nagyon széleskörű a hasonlóság/rokoníthatóság a koronával, a sámánkoronáktól, az egyiptomi fáraók kettőskoronájáig.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 269
113
Minden olyan felületet ahol ezek a majmok politizálni tudnak már fel kellett volna függeszteni.
off: Szerintem nem a BIZTPOL felületet kell felfüggeszteni. Ennyi erővel az egész fórumot fel kellene függeszteni, emrt minden részében tudnak hozzászólni. Meg kell őket nyomatékosan kérni, hogy fogják vissza maguk, és nagyrészt a témánál maradjanak.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 858
30 525
113
off: Szerintem nem a BIZTPOL felületet kell felfüggeszteni. Ennyi erővel az egész fórumot fel kellene függeszteni, emrt minden részében tudnak hozzászólni. Meg kell őket nyomatékosan kérni, hogy fogják vissza maguk, és nagyrészt a témánál maradjanak.
Off. Nem mi tehetünk arról, hogy ennyire szerteágazó a biztpol téma. :(
Áthúzható a beszélgetőbe? On.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
G

Galthran

Guest
off: Szerintem nem a BIZTPOL felületet kell felfüggeszteni. Ennyi erővel az egész fórumot fel kellene függeszteni, emrt minden részében tudnak hozzászólni. Meg kell őket nyomatékosan kérni, hogy fogják vissza maguk, és nagyrészt a témánál maradjanak.
amúgy elég jó dolgunk van tcattel, voltam olyan fórumon ahol 3 off hozzászólás után privátban figyelmeztettek, három másik után jött egy hetes pihenő... pedig nem politizáltam csak csajokról beszéltem egy szoftveres topikban vagy ilyesmi...

lehetne ezt itt is szigorítani, aki sok belpol témát nyom azt egyre több időre bannolgatni, plusz minden kezdődő belpol bullshitelést szó nélkül törölni
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 269
113
amúgy elég jó dolgunk van tcattel, voltam olyan fórumon ahol 3 off hozzászólás után privátban figyelmeztettek, három másik után jött egy hetes pihenő... pedig nem politizáltam csak csajokról beszéltem egy szoftveres topikban vagy ilyesmi...

lehetne ezt itt is szigorítani, aki sok belpol témát nyom azt egyre több időre bannolgatni, plusz minden kezdődő belpol bullshitelést szó nélkül törölni
Nekem nem azzal van gondom, ha valami a témához kapcsolódó magyar belpol hírt/témát is megemlít valaki néha. De a végtelenített NER vs. Gyurcsány meccs az nem ez szerintem. Azt tolják Facebookon. A végén még engem is kihoznak a sodrómból aztán beszállok szégyenszemre.

Mivel a biztpol eleve mostohagyermek, én pedig szeretem a biztpol híreket, illetve messzire vezető geostratégiai konteókat olvasni (amik szerintem sokkal inkább ontopikok), és nem szívesen veszteném el ezt. Néha azt érzem, hogy egyesek szándékosan dobják mindig be ezeket a gumicsontokat, nem önkontroll hiányából, hanem a fórum rombolásának céljával. Ez viszont ha igaz, már biztpol, mert egy a téma iránt érdeklődő közönség bomlasztása, szétverése már érdekes, hogy vajon kinek áll éredekében?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nekem nem azzal van gondom, ha valami a témához kapcsolódó magyar belpol hírt/témát is megemlít valaki néha. De a végtelenített NER vs. Gyurcsány meccs az nem ez szerintem. Azt tolják Facebookon. A végén még engem is kihoznak a sodrómból aztán beszállok szégyenszemre.

Mivel a biztpol eleve mostohagyermek, én pedig szeretem a biztpol híreket, illetve messzire vezető geostratégiai konteókat olvasni (amik szerintem sokkal inkább ontopikok), és nem szívesen veszteném el ezt. Néha azt érzem, hogy egyesek szándékosan dobják mindig be ezeket a gumicsontokat, nem önkontroll hiányából, hanem a fórum rombolásának céljával. Ez viszont ha igaz, már biztpol, mert egy a téma iránt érdeklődő közönség bomlasztása, szétverése már érdekes, hogy vajon kinek áll éredekében?
Erről már eszmecseréltünk. Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy ugyan már, ki feccölne bele időt és energiát (ergo pénzt) abba, hogy -nem lenézve, de- egy ilyen kis, kvázi szubkult fórumot romboljon, tereljen, -befolyásoljon?
A társadalmi véleményt nem befolyásolja, a döntéshozók döntéseit nem befolyásolja ... akkor jogos a kérdés, hogy valóban van e befolyásolási szándék? És ha van, miért van?
Ha "egyesek"-ről van szó, akkor lehet e mondani, hogy nem szervezett és önszorgalmú a dolog?
Vagy csak a véletlenek műve?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 353
120 417
113
Erről már eszmecseréltünk. Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy ugyan már, ki feccölne bele időt és energiát (ergo pénzt) abba, hogy -nem lenézve, de- egy ilyen kis, kvázi szubkult fórumot romboljon, tereljen, -befolyásoljon?
A társadalmi véleményt nem befolyásolja, a döntéshozók döntéseit nem befolyásolja ... akkor jogos a kérdés, hogy valóban van e befolyásolási szándék? És ha van, miért van?
Ha "egyesek"-ről van szó, akkor lehet e mondani, hogy nem szervezett és önszorgalmú a dolog?
Vagy csak a véletlenek műve?
Minden internetes közösségnek megvannak a saját eszméikért harcoló anyjuk pincéjéből csatába és téríteni induló lánglelkű keresztes vitézei.

És ne feledd egy dolog végtelen, ami a közhiedelemmel ellentétben nem az univerzum, hanem az emberi hülyeség.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Erről már eszmecseréltünk. Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy ugyan már, ki feccölne bele időt és energiát (ergo pénzt) abba, hogy -nem lenézve, de- egy ilyen kis, kvázi szubkult fórumot romboljon, tereljen, -befolyásoljon?
A társadalmi véleményt nem befolyásolja, a döntéshozók döntéseit nem befolyásolja ... akkor jogos a kérdés, hogy valóban van e befolyásolási szándék? És ha van, miért van?
Ha "egyesek"-ről van szó, akkor lehet e mondani, hogy nem szervezett és önszorgalmú a dolog?
Vagy csak a véletlenek műve?
Oh pedig ez alapján a fórum alapján akartam eldönteni kire szavazok jövőre.:( Most hogy fogok dönteni a dobrev meg a jakab közt?:D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 353
120 417
113
Amúgy van egy amúgy ellenzéki érzületű ismerősöm aki csak olvassa a fórumot de nem szól hozzá, aki úgy gondolja, hogy Ladagrant pl. valami SJW kategóriás ős fanatikus mivel fizetett troll ennyire kretén nem lehet :D
 
G

Galthran

Guest
szétverése már érdekes, hogy vajon kinek áll éredekében?
én sok éve blogolok tumblren és ott megtanultam hogy rengeteg ember van aki a szabadidejéből órákat képes orbánozós gyurcsányozós szardobálásra fordítani mindenféle pénzigény nélkül :D jó kérdés kinek állhat érdekében, de maguk a végrehajtók a hasznos hülyék kategória, ebben biztos vagyok. néhány valóban fizetett kivétellel(pl boki de ő nem belpol vonalon)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 037
113
Ez nagyon lazán kapcsolódik csak, de egy érdekesség, hogy az ország Nagyboldogasszonynak lett felajánlva (nem Jehovának vagy épp Jézusnak), a korona “szuverenitásának forrása” ide vezetődik vissza, ezért lett Magyarország a kereszténységben Regnum Marianum. Bétéduplavé a Vatikán konkrétan nem tartja szentnek a magyar koronát.



Nagyon szívesen.



Közben radírozva lett a válaszod,amire válaszolni akartam.
Az a baj,hogy azt gondolják sokan,hogy a kereszténységnek van bármi pozitív hozadéka számunkra,vagy,hogy ez mekkora cukiság nekünk,meg,hogy mekkora megváltás volt nekünk a mi pityunk,amikor bevitte a népet oda.
Kifogásoltad,ha jól emlékszem,hogy rébuszokban beszélek,meg ilyenek,ja,hogy nincs párbeszéd.
Jelzem,rex annó itt csapkodta magát földhöz,anélkül,hogy egyszer kinyitotta volna a bibliát,olyan magaslatokból beszélt,mintha ő attól különb lenne,hogy oda tartozónak tartja magát,többször mondtam neki,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette,többször csitítottam,idéztem neki a könyvükből,de cak fújta a magáét.
A másik srác,aki félig Lengyel,sajnos nem emlékszem a nickjére,miután idéztem a könyvükből,már fizikai erőszakkal fenyegetett,meg,hogy szerencsém,hogy nem lo-ban vagyunk,mert ot már megkerestek volna a haverjaival,és irgum,burgum.
Neki is többször mondtam,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette.
Pedig jó lenne.
Asszem átviszem a sztyeppei civilizációs topikba a dolgot,előrebocsájtom,hogy senkit sem akarok sértegetni,eddig sem tettem,csak értelmes párbeszédre vagyok nyitott,mint eddig is.
Megígértem,hogy elmagyarázom a létsíkokat,meg,hogy miért a kereszténység a legjobb ötlete ördög atyának,azt is,hogy hogyan fögg össze a kereszténység a sexuális devianciák elterjesztésével(abszolút semmi köze a pár meleg,vagy pedó tisztségviselőknek,hozzá,teljesen más,sokkal,sokkal mocskosabb,és tudatos módon teszi),ha van rá igény,elmoindom mi történik kereszteléskor(nem fog tetszeni,nagyon nem),meg az ezek megértéséhez szükséges alapismereteket.
Ha kihagytam valamit majd szóltok.
Többször jeleztem,hogy amikor a kereszténységről beszélek,akkor nem a híveket minősítem,mindig megelőlegeztem nekik,hogy ők jóhiszeműen mennek oda,és hiszik azt,amit,csak mint intézményről fogalmazok meg kritikát,mindenki abban hisz,amiben akar,azt az istent élteti,amelyiket akarja.
Ha van rá igény.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Megint kinek van menőbb képzeletbeli barátja verseny van?
MV5BYmE2ZmMzZjEtOTAyOS00NWNhLTgzOWYtMzFkNmJhYzBiN2VhXkEyXkFqcGdeQXVyMzM4NjcxOTc@._V1_.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Közben radírozva lett a válaszod,amire válaszolni akartam.
Az a baj,hogy azt gondolják sokan,hogy a kereszténységnek van bármi pozitív hozadéka számunkra,vagy,hogy ez mekkora cukiság nekünk,meg,hogy mekkora megváltás volt nekünk a mi pityunk,amikor bevitte a népet oda.
Kifogásoltad,ha jól emlékszem,hogy rébuszokban beszélek,meg ilyenek,ja,hogy nincs párbeszéd.
Jelzem,rex annó itt csapkodta magát földhöz,anélkül,hogy egyszer kinyitotta volna a bibliát,olyan magaslatokból beszélt,mintha ő attól különb lenne,hogy oda tartozónak tartja magát,többször mondtam neki,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette,többször csitítottam,idéztem neki a könyvükből,de cak fújta a magáét.
A másik srác,aki félig Lengyel,sajnos nem emlékszem a nickjére,miután idéztem a könyvükből,már fizikai erőszakkal fenyegetett,meg,hogy szerencsém,hogy nem lo-ban vagyunk,mert ot már megkerestek volna a haverjaival,és irgum,burgum.
Neki is többször mondtam,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette.
Pedig jó lenne.
Asszem átviszem a sztyeppei civilizációs topikba a dolgot,előrebocsájtom,hogy senkit sem akarok sértegetni,eddig sem tettem,csak értelmes párbeszédre vagyok nyitott,mint eddig is.
Megígértem,hogy elmagyarázom a létsíkokat,meg,hogy miért a kereszténység a legjobb ötlete ördög atyának,azt is,hogy hogyan fögg össze a kereszténység a sexuális devianciák elterjesztésével(abszolút semmi köze a pár meleg,vagy pedó tisztségviselőknek,hozzá,teljesen más,sokkal,sokkal mocskosabb,és tudatos módon teszi),ha van rá igény,elmoindom mi történik kereszteléskor(nem fog tetszeni,nagyon nem),meg az ezek megértéséhez szükséges alapismereteket.
Ha kihagytam valamit majd szóltok.
Többször jeleztem,hogy amikor a kereszténységről beszélek,akkor nem a híveket minősítem,mindig megelőlegeztem nekik,hogy ők jóhiszeműen mennek oda,és hiszik azt,amit,csak mint intézményről fogalmazok meg kritikát,mindenki abban hisz,amiben akar,azt az istent élteti,amelyiket akarja.
Ha van rá igény.
Valahol ahol nem OFF jöhet, ha tudsz hivatkozásokat is hozni a saját gondolataid mellé.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gergo55
Status
Not open for further replies.