A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
Ez a pénz tolta meg jobban. Anélkül a T-72 hegesztés lenne.
Persze beszéltünk az okokról már négyszemközt is de én továbbra sem hiszem,hogy biztosítottak volna jelentősebbnek nevezhető összegeket a szükséges minimumon túl.Márpedig 2015 előtt kb az volt a helyzet,hogy a Honvédség alakulatainak alapvető működéséhez kellő pénz is csak pengeélen állt rendelkezésre.
 
K

kamm

Guest
Nem, nem és nem.:D

Az első két évben a különböző harcjárművek védettségét növelő reaktív páncélzatok (ERA) gyártása valósul meg. Ezzel párhuzamosan fokozatosan elkezdődik a vállról indítható páncéltörő fegyverek (RGW) alkatrészgyártása is, ami öt éven belül egy teljes egészében hazai előállítású, magyar termékváltozat létrehozásában csúcsosodik ki.


Kinek fogjuk eladni, ha mi sem rendszeresítjük???
Pontosan ezert (is) mondom en is, hogy varjuk ki a veget, lesz meg RGW magyar baka hatan-kezeben...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 062
113
Ez a pénz tolta meg jobban. Anélkül a T-72 hegesztés lenne.
Szerintem az a csizma (bár már nem Trump lábán díszeleg) ugyanúgy tapossa a mostani és a jövőre megválasztott kormányzat tökeit. Ezért értem az aggodalmakat, de szerintem évente a GDP 2%-át kimutathatóan és valóságosan a honvédelemre kell költenie Magyarországnak.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Szerintem az a csizma (bár már nem Trump lábán díszeleg) ugyanúgy tapossa a mostani és a jövőre megválasztott kormányzat tökeit. Ezért értem az aggodalmakat, de szerintem évente a GDP 2%-át kimutathatóan és valóságosan a honvédelemre kell költenie Magyarországnak.
Szerintem meg 2%-ot akkor kéne rákölteni HA már tényleg minden adott, addig én akár a 3%-ot is megcéloznám ( ha a társadalom engedné) mert most ott tartunk hogy oké gyerekek akkor minden tegnapra kellett volna , egy normális 10 éves programmal (és akkor jófej voltam mert vszeg kis rásegítéssel 5 év alatt is lelehetne zongorázni a dolgot) átlehetne alakítani annyira a honvédséget hogy után már a 2% a borzalmas minimum legyen mert ezek a több évig 1% meg azalatti költségvetések akarva akaratlanul tropára verték a rendszert, a zrínyi program (,előtte a z2026 ,meg előtte a lövész2020) is kb arra lesz jó hogy a szarból épphogy legalább a fejünk kint van, másra nem (ha 28-ig nézzük)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 549
113
Szerintem meg 2%-ot akkor kéne rákölteni HA már tényleg minden adott, addig én akár a 3%-ot is megcéloznám ( ha a társadalom engedné) mert most ott tartunk hogy oké gyerekek akkor minden tegnapra kellett volna , egy normális 10 éves programmal (és akkor jófej voltam mert vszeg kis rásegítéssel 5 év alatt is lelehetne zongorázni a dolgot) átlehetne alakítani annyira a honvédséget hogy után már a 2% a borzalmas minimum legyen mert ezek a több évig 1% meg azalatti költségvetések akarva akaratlanul tropára verték a rendszert, a zrínyi program (,előtte a z2026 ,meg előtte a lövész2020) is kb arra lesz jó hogy a szarból épphogy legalább a fejünk kint van, másra nem (ha 28-ig nézzük)
Nem szabad túl sok forrást elvonni a gazdaságbol.Igy is rekord szintenm az államadóság,és tovább növekszik.Ne játszunk Szovjetuniót.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Pogány and Filter
T

Törölt tag 008

Guest
Szerintem az a csizma (bár már nem Trump lábán díszeleg) ugyanúgy tapossa a mostani és a jövőre megválasztott kormányzat tökeit. Ezért értem az aggodalmakat, de szerintem évente a GDP 2%-át kimutathatóan és valóságosan a honvédelemre kell költenie Magyarországnak.
Csak nem mindegy, hogy értelmes dolgokra költjük vagy levedlett 30 éves amcsi technológiára ami karbantartással ugyanannyiba kerül mint a legmodernebb cuccok.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Nem szabad túl sok forrást elvonni a gazdaságbol.Igy is rekord szintenm az államadóság,és tovább növekszik.Ne játszunk Szovjetuniót.
ez nem Szovjetunio effektus , tegnap @Redgreg már kifejtette hogy a gazdaság akár egy évtizedet is bőven kibír ha sokkal sokkal nagyobb költségvetést kéne kapnia a MH-nak mindenféle életminőségromlás nélkül , államadósságnak meg semmi köze ehhez, addig kéne nyújtózni amíg a takaró ér , amúgy is mindig rekord magasan volt az államadósság mert a nominális tartozásunk az elmúlt 30 évben nem csökkent de ez lényegtelen most, csak nézz rá a költségvetésben hogy mi pénzek mennek el
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
ez nem Szovjetunio effektus , tegnap @Redgreg már kifejtette hogy a gazdaság akár egy évtizedet is bőven kibír ha sokkal sokkal nagyobb költségvetést kéne kapnia a MH-nak mindenféle életminőségromlás nélkül , államadósságnak meg semmi köze ehhez, addig kéne nyújtózni amíg a takaró ér , amúgy is mindig rekord magasan volt az államadósság mert a nominális tartozásunk az elmúlt 30 évben nem csökkent de ez lényegtelen most, csak nézz rá a költségvetésben hogy mi pénzek mennek el

Ez melyik topicban volt kiszámolva? Mert én csak egy bemondást olvastam, hogy a gazdaság kibírná.

Ami számokról és adatokról én tudok, hogy 2010-re már úgy emlegettek minket, akik egyedüliként Görögországnál is rosszabbul állnak. És valahogy lapátolni kéne az országra a földet, mert a síremlék majd elrejti, ha jó a kommunikáció, hogy mi a helyzet, de ha mi bejelentjük az államcsődöt, akkor Hellászt, a Római Birodalmat..., de akár Spanyolt és Portugáliát is magunkkal ránthatjuk.
Ténylegesen az elmúlt évben ennyit sikerült lefaragni, most visszaugrott egy év alatt a 2010-es szintre. (Hol is voltunk 2010-ben?) Nem a GDP arányban összehasonlítva voltunk igaz rosszabbak, mint a görögök, akik azóta párszor már bedőltek, meg az olaszoknak most is jóval magasabb.
Szóval érdekelne az a háttérszámítás, hogy mi alapján jutottunk arra a következtetésre, amit én tegnap csak végeredményként kaptam meg, hogy ez a 10 évig tartó plusz költés tartható? Nincs gondom egy-egy ilyen hsz-szel, de ha hivatkozási alapot gyártunk belőle, akkor jó lenne tudni, hogy mire hivatkozunk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 549
113
ez nem Szovjetunio effektus , tegnap @Redgreg már kifejtette hogy a gazdaság akár egy évtizedet is bőven kibír ha sokkal sokkal nagyobb költségvetést kéne kapnia a MH-nak mindenféle életminőségromlás nélkül , államadósságnak meg semmi köze ehhez, addig kéne nyújtózni amíg a takaró ér , amúgy is mindig rekord magasan volt az államadósság mert a nominális tartozásunk az elmúlt 30 évben nem csökkent de ez lényegtelen most, csak nézz rá a költségvetésben hogy mi pénzek mennek el
Éppen ez az,hogy rengeteg pénz megy el nem megtérülő beruházásokra,soha nem voltunk igy eladósodva.A gazdaság egy elég jó része lényegében kölcsönből működik,és nem rentábilis-mint anno az "átkosban".Össze fognak csapni a hullámok.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 195
10 960
113
a cionizmus valojaban egy kolonialista-elnyomo elmelet(te valt) es elkezdtek palesztinok jogaiert kiallo tuntetesekre jarni; ilyesmit eddig nem lattal Amerikaban.

Mióta Herzl Tivadar kitalálta, azóta erről szól. Ez csak porhintés.

Milyen gazdasági szankciókat tartunk fenn velük szemben? Amennyire tudom, ami az általunk is támogatott szankciókból minket érint velük kapcsolatban, az főleg a katonai cuccokra vonatkozik (hogy nem adunk el nekik és nem veszünk tőlük katonai eszközöket).

Nem adtunk el almát, meg ilyenek.
A gazdákkal jól kiszúrtak.


Technika. :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Éppen ez az,hogy rengeteg pénz megy el nem megtérülő beruházásokra,soha nem voltunk igy eladósodva.A gazdaság egy elég jó része lényegében kölcsönből működik,és nem rentábilis-mint anno az "átkosban".Össze fognak csapni a hullámok.
oké de azt hogy rengeteg pénz megy el " nem emgtérülő beruházásokra" ne a honvédségen verd le, nem csak hitelből lehet fegyverkezni
Ez melyik topicban volt kiszámolva? Mert én csak egy bemondást olvastam, hogy a gazdaság kibírná.

Ami számokról és adatokról én tudok, hogy 2010-re már úgy emlegettek minket, akik egyedüliként Görögországnál is rosszabbul állnak. És valahogy lapátolni kéne az országra a földet, mert a síremlék majd elrejti, ha jó a kommunikáció, hogy mi a helyzet, de ha mi bejelentjük az államcsődöt, akkor Hellászt, a Római Birodalmat..., de akár Spanyolt és Portugáliát is magunkkal ránthatjuk.
Ténylegesen az elmúlt évben ennyit sikerült lefaragni, most visszaugrott egy év alatt a 2010-es szintre. (Hol is voltunk 2010-ben?) Nem a GDP arányban összehasonlítva voltunk igaz rosszabbak, mint a görögök, akik azóta párszor már bedőltek, meg az olaszoknak most is jóval magasabb.
Szóval érdekelne az a háttérszámítás, hogy mi alapján jutottunk arra a következtetésre, amit én tegnap csak végeredményként kaptam meg, hogy ez a 10 évig tartó plusz költés tartható? Nincs gondom egy-egy ilyen hsz-szel, de ha hivatkozási alapot gyártunk belőle, akkor jó lenne tudni, hogy mire hivatkozunk.
és 2010 már 11 éve volt, nézd át először a 22-es költségvetésünket
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
oké de azt hogy rengeteg pénz megy el " nem emgtérülő beruházásokra" ne a honvédségen verd le, nem csak hitelből lehet fegyverkezni

és 2010 már 11 éve volt, nézd át először a 22-es költségvetésünket

Az a gond, hogy ha én erre elkezdek reagálni, akkor az belpol lesz. És sok mindenkit megsértek a véleményemmel, még ha legalább ugyan annyi egyet is ért vele.
Szerintem nem éri meg belemenni abba, hogy igen, meglehet csinálni, csak mindenki fizesse be a fizetése 100%-át adóba és onnantól lehet okoskodni az államadósságról is, meg hogy bezárjuk-e a kórházakat, feloszlatjuk-e a rendőrséget, mert elmegy egy csomó pénz nem termelő dologra.

Hangsúlyozom. Az a kérdés számomra, hogy át akarjuk-e nevezni a topicot vagy megmaradunk az eredeti témánál?
 
  • Tetszik
Reactions: Atlas and Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Éppen ez az,hogy rengeteg pénz megy el nem megtérülő beruházásokra,soha nem voltunk igy eladósodva.A gazdaság egy elég jó része lényegében kölcsönből működik,és nem rentábilis-mint anno az "átkosban".Össze fognak csapni a hullámok.
Máshol is Európában....nézd már meg a tartozásokat légyszíves.
Egész nyugat -eu egy nagyrakat sár.
Franciák a GDP 118%-án állnak most tartozásba. Költségvetési hiány 9%.
Nincs annyi szám a tablettben hogy kiírjam az összeget...
Fényes nyugat egy nagy tartozáshalmaz,hamisan csillogó üveggyöngy.
Mindent szépen kifizetnének,meg visszavinnének a helyére,ott állnának a réten tangapaucsban meg klottgatyában,mert semmilyük nem lenne.
Csak erről nem szeretnek itthon beszélni.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Az a gond, hogy ha én erre elkezdek reagálni, akkor az belpol lesz. És sok mindenkit megsértek a véleményemmel, még ha legalább ugyan annyi egyet is ért vele.
Szerintem nem éri meg belemenni abba, hogy igen, meglehet csinálni, csak mindenki fizesse be a fizetése 100%-át adóba és onnantól lehet okoskodni az államadósságról is, meg hogy bezárjuk-e a kórházakat, feloszlatjuk-e a rendőrséget, mert elmegy egy csomó pénz nem termelő dologra.

Hangsúlyozom. Az a kérdés számomra, hogy át akarjuk-e nevezni a topicot vagy megmaradunk az eredeti témánál?
nem kell offolni persze de annyival azért lezárnám hogy elég adót fizet be az ember itthon , meglehet belőle bőven csinálni 2-3% közötti érték kéne 5-6 évig és meglehet csinálni, belpolba ne menjünk bele mert az off lenne
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
K

kamm

Guest
Máshol is Európában....nézd már meg a tartozásokat légyszíves.
Egész nyugat -eu egy nagyrakat sár.
Franciák a GDP 118%-án állnak most tartozásba. Költségvetési hiány 9%.
Nincs annyi szám a tablettben hogy kiírjam az összeget...
Fényes nyugat egy nagy tartozáshalmaz,hamisan csillogó üveggyöngy.
Mindent szépen kifizetnének,meg visszavinnének a helyére,ott állnának a réten tangapaucsban meg klottgatyában,mert semmilyük nem lenne.
Csak erről nem szeretnek itthon beszélni.
Pontosabban ez nem igy mukodik, ezert nincs igazan mirol beszelni illetve teljesen masrol kellene. Par olajorszagon es orult helyen kivul nagyon keves orszag letezik tartozas nelkul. Egyszeruen nem megoldhato a modern vilagban.