A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 635
46 608
113
A Lynx topicban már említettem, hogy kavarog a fejemben pár forgatókönyv a magyar-angol együttműködéssel kapcsolatban. Hangsúlyozom, hogy ezek komoly mennyiségű fikciós elemet tartalmaznak
1. Lynx:
Már Itt (is) nagyon sok opció lehetséges.
Elvileg a torony gyártás még mindig nincs senkinek véglegesítve (az ausztráloknál biztosan csak a németeknél gyártott gépek tornyainak biztos a gyartása). Ugyebár volt róla szó, hogy a cseheknek ezt ajánlják, de még egy komolyabb szlovák tenderbe is bekerülhet, mint csali. Ami biztosnak látszik, az a testek hazai gyártása, valamint a saját gépeink végszerelése. De meg lett szellőztetve a Skyranger 30-as tornyok hazai gyártása is.
Egy esetleges angol IFV toronygyártás kézenfekvő lenne, mert akkor maguknak tudnának otthon olyan fegyvert integrálni, amilyet akarnak (CTA-40).
A Lynxre való nehezebb fegyver felpakolása nem lehet olyan probléma, mint amit szívtak a Warriorral, meg most az Ajax-szal, ugyanis a Lance 2.0, valamint maga KF41 eleve nehezebb fegyverzetre is van tervezve, nem úgy próbálják ráerőszakolni. Még azt is el tudom képzelni, hogy a RM magára vállalja az integrációs költségeket. Így valamelyest javulna a szájíz az Ajax és a Warrior kudarcai után.

2. A HX3 platform még sehol sem fut.
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy aktív, nagy volumenű BW beszerzés futtatása közben a jelenlegi gyár képes lenne átállni az új verzióra. Maga a platform egy igen sokoldalú, és nagy példányszámra predesztinált alap lehet mindenre is.
Nálunk ugye a GBP program stagnál. A Rába elvileg beszántotta a H család gyártását.
Az angolok szintén a MAN HX-et használják, ráadásul náluk is igen aktívan tervben van a tüzérség korszerűsítése. Náluk az expedíciózás miatt is szerintem a láncosról kerekesre váltanak. Tehát ez egy újabb nagy volumenű együttműködés lehet.

3. Tempest:
Az angolok presztizs programja, amit a jelenlegi haderőnyírbálás közepette is kiemelt támogatásban részesítenek. Mind anyagi, mind erkölcsi alapon.
Egy újabb támogató ország nagyban tovább erősítené a projektet.
Bármilyen másik program ellentételezésére alkalmas. Ráadásul mivel mi meg szeretnénk fejleszteni a légiipart, alkatrészbeszállítói minőségben simán részt vehetünk a programban - persze a pénzügyi támogatás mellett.

4. Az MBDA igen aktívan részt vehetne a rakétaipari fejlesztéseinkben.
Bármivel is!
Ugyebár jelenleg még nincs rakéta-klaszter. De ez ugyebár egy dedikált cél.

5. A Hirtenberger jelenleg is aktív szállítója az angol hadseregnek. Még irodájuk is van.
Szerintem nincs digitalizálva a rendszerük. Gondolom, hogy igény volna rá....

Bonusz:
6. Ne feledjük, van az a pletyka a harcjárművek felújítására a Rábánál. Meg ugye az ST vonal....Meg ugye az angoloknál rettentő korán kivont Warthog-ok....
Csak gondoltam, megemlítem.... :rolleyes:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 920
12 538
113
A Lynx topicban már említettem, hogy kavarog a fejemben pár forgatókönyv a magyar-angol együttműködéssel kapcsolatban. Hangsúlyozom, hogy ezek komoly mennyiségű fikciós elemet tartalmaznak
1. Lynx:
Már Itt (is) nagyon sok opció lehetséges.
Elvileg a torony gyártás még mindig nincs senkinek véglegesítve (az ausztráloknál biztosan csak a németeknél gyártott gépek tornyainak biztos a gyartása). Ugyebár volt róla szó, hogy a cseheknek ezt ajánlják, de még egy komolyabb szlovák tenderbe is bekerülhet, mint csali. Ami biztosnak látszik, az a testek hazai gyártása, valamint a saját gépeink végszerelése. De meg lett szellőztetve a Skyranger 30-as tornyok hazai gyártása is.
Egy esetleges angol IFV toronygyártás kézenfekvő lenne, mert akkor maguknak tudnának otthon olyan fegyvert integrálni, amilyet akarnak (CTA-40).
A Lynxre való nehezebb fegyver felpakolása nem lehet olyan probléma, mint amit szívtak a Warriorral, meg most az Ajax-szal, ugyanis a Lance 2.0, valamint maga KF41 eleve nehezebb fegyverzetre is van tervezve, nem úgy próbálják ráerőszakolni. Még azt is el tudom képzelni, hogy a RM magára vállalja az integrációs költségeket. Így valamelyest javulna a szájíz az Ajax és a Warrior kudarcai után.

2. A HX3 platform még sehol sem fut.
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy aktív, nagy volumenű BW beszerzés futtatása közben a jelenlegi gyár képes lenne átállni az új verzióra. Maga a platform egy igen sokoldalú, és nagy példányszámra predesztinált alap lehet mindenre is.
Nálunk ugye a GBP program stagnál. A Rába elvileg beszántotta a H család gyártását.
Az angolok szintén a MAN HX-et használják, ráadásul náluk is igen aktívan tervben van a tüzérség korszerűsítése. Náluk az expedíciózás miatt is szerintem a láncosról kerekesre váltanak. Tehát ez egy újabb nagy volumenű együttműködés lehet.

3. Tempest:
Az angolok presztizs programja, amit a jelenlegi haderőnyírbálás közepette is kiemelt támogatásban részesítenek. Mind anyagi, mind erkölcsi alapon.
Egy újabb támogató ország nagyban tovább erősítené a projektet.
Bármilyen másik program ellentételezésére alkalmas. Ráadásul mivel mi meg szeretnénk fejleszteni a légiipart, alkatrészbeszállítói minőségben simán részt vehetünk a programban - persze a pénzügyi támogatás mellett.

4. Az MBDA igen aktívan részt vehetne a rakétaipari fejlesztéseinkben.
Bármivel is!
Ugyebár jelenleg még nincs rakéta-klaszter. De ez ugyebár egy dedikált cél.

5. A Hirtenberger jelenleg is aktív szállítója az angol hadseregnek. Még irodájuk is van.
Szerintem nincs digitalizálva a rendszerük. Gondolom, hogy igény volna rá....

Bonusz:
6. Ne feledjük, van az a pletyka a harcjárművek felújítására a Rábánál. Meg ugye az ST vonal....Meg ugye az angoloknál rettentő korán kivont Warthog-ok....
Csak gondoltam, megemlítem.... :rolleyes:
7. Boxer 2.0?

Nem lehetnek az angolok beszallitok? Gondolom a 2.0 nem lesz az utolso csavarig teljesen uj design es egyes reszegysegeket kaphatnank az angoloktol, cserebe mi meg szallitanank a Lynx reszegysegeket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kaktusz

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Ez jó a flight 24-en izrael fölött egy brit typhoon bevár egy brit kc2 voyagert és együtt mennek át szíriába!A szíriai határ előtt tünnek el a térképről!Ezt már tegnap is eljátszották! :)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 540
74 509
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Vogon

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Egy izraeli újság is írt végre a magyar Spike-ról, de magyar forrásokra hivatkozik...

A drónokról nem ír...? :rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 540
74 509
113

Még egy tábor:

Az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred honvédelmi tábora

x60f5b60e6504c263935975.jpg.pagespeed.ic.rbNiUwcqAW.webp
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kaktusz