[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Könnyen lehet hogy a Szlovákok is azért találták ki gyorsan a 200 feletti IFV számot hogy saját gyárat kapjanak ne csak rész gyártást ill. összeszerelést...!

Ezt pontosan hogyan érted? Ha arra gondolsz, mi sem kaptunk "saját gyárat" és a csehek sem. Mi kizárólag alvázban utazunk egyenlőre. Kobakot keresünk, aki legyártaná nekünk... és rendelne tőlünk alsó testet a sajátjához. Ha meg erre céloztál, a szlovákok azonnal vihetik a gyárukat, ha gyorsan tudnak győztest hirdetni. Igaz, cseheknek volt beígérve.
 
K

kamm

Guest
Ezt pontosan hogyan érted? Ha arra gondolsz, mi sem kaptunk "saját gyárat" és a csehek sem. Mi kizárólag alvázban utazunk egyenlőre.
Ezt nem tudni, pusztan itt spekulalnak vele.

Szerintem egyebkent tobb lesz, itt lesz a hull, a teljes osszeszereles es a metallurgyn meg a Mauser gyartasan kivul mindent athoznak idovel, legelejen mar elektronikaval es sw kezdve.

Kobakot keresünk, aki legyártaná nekünk... és rendelne tőlünk alsó testet a sajátjához. Ha meg erre céloztál, a szlovákok azonnal vihetik a gyárukat, ha gyorsan tudnak győztest hirdetni. Igaz, cseheknek volt beígérve.
En tovabbra is ketlem, hogy a szlovakok vadiuj 8x8 500-600 kerekest meg masik 200-300 lancost ki tudnank fizetni, plane az aranyarban vett F-16 mellett... az hagyjan, de ki ulne belejuk? Tavaly keptelenek voltak 5000 fot kiallitani a jarvanyhoz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
Ezt nagyn gyorsan el kell felejteni hogy majd a toronnyal együtt mozog a géppuska is!Ahogy a maketten volt a tetejére egy távirányítású géppityu ahogy a Gidránon is van azt kész!
Miért baj ha van egy coax is távirányítható géppuska mellett?
Jól jöhet az is.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
209
519
93
Sajnos van. Gondolom vmi alvállalkozó kért tőled ajánlatot. Mindegy mire, nekem kellett titoktartásit adnom, addig a fővállalkozó a projektet sem nevezte meg. Inkább ne szellőztess…! Persze ez csak magánvélemény….
Nálam ugyanígy van, bár mi csak a utility + I&L részt kaptuk meg ajánlatra.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
Akkor a további felesleges (bár szerintem teljesen jogos) kérdések elkerülése végett megválaszolom egyben: semmi konkrét nem nyilvános, minden titok amit nem lehetetlen eltitkolni.
Azért néha kiszivárog ez az: pl. a RM-tól, hogy a Honvédséget érdekli a légvédelmi/drónelhárító megoldásuk - valószínűleg Lynx alvázon...
Mertem remélni, hogy esetleg másról is (pl. igényelt verziók) van valami infó...ezek szerint egyelőre nincs.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Ezt nagyn gyorsan el kell felejteni hogy majd a toronnyal együtt mozog a géppuska is!Ahogy a maketten volt a tetejére egy távirányítású géppityu ahogy a Gidránon is van azt kész!
A párhuzamosított géppuskával a toronylövész operál, a távirányítású fegyverállvány meg a parancsnok panoráma optikájára van rákötve és ő tudja kezelni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Azért néha kiszivárog ez az: pl. a RM-tól, hogy a Honvédséget érdekli a légvédelmi/drónelhárító megoldásuk - valószínűleg Lynx alvázon...
Mertem remélni, hogy esetleg másról is (pl. igényelt verziók) van valami infó...ezek szerint egyelőre nincs.
Aki tudja nem fogja ide beírni amíg nincs hivatalosan bejelentve.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A párhuzamosított géppuskával a toronylövész operál, a távirányítású fegyverállvány meg a parancsnok panoráma optikájára van rákötve és ő tudja kezelni.
Az rendben van csak inkább a távirányítású a tetején mint helyette a fix!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A fix az alapfelszereltség a távirányítású az opciós. Ennyi.
Igen én csak arra gondoltam hogy a Rheinmetall erőlteti a fixet mert szerinte emiatt nem kell a tetejére a távirányítású,pedig szerintem egymástól függetlenűl használható ill mozgatható fegyver nagy előny gépágyú + távirányítású
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Igen én csak arra gondoltam hogy a Rheinmetall erőlteti a fixet mert szerinte emiatt nem kell a tetejére a távirányítású,pedig szerintem egymástól függetlenűl használható ill mozgatható fegyver nagy előny gépágyú + távirányítású
30mm loszerbol SOKKAL kevesebb van, mint 7.62-bol es pl gyalogsag stb ellen total felesleges a malac loszerbol pazarolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and fitom

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Igen én csak arra gondoltam hogy a Rheinmetall erőlteti a fixet mert szerinte emiatt nem kell a tetejére a távirányítású,pedig szerintem egymástól függetlenűl használható ill mozgatható fegyver nagy előny gépágyú + távirányítású
Valamit félreértesz.
A RM nem erőltet semmit.
A Lance 2 tornyon bemutatott 3 csövű, az fix (7,62mm), és a fő fegyverrel párhuzamosított - értelemszerűen, ezzel a toronylövész tüzel, mert ez "oda lő", ahova a fő fegyver. Ezen felül tesznek a torony tetejére (tulajdonképpen a parancsnok optikájara, és azzal párhuzamosítva) egy .50-es RC géppuskát. A parancsnok ezzel "scoutol", amíg a toronylövész "shootol".
Nem mellesleg, ez az RCW asszem meg fog egyezni az A7+-okra szerelt RCW-kkel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Igen én csak arra gondoltam hogy a Rheinmetall erőlteti a fixet mert szerinte emiatt nem kell a tetejére a távirányítású,pedig szerintem egymástól függetlenűl használható ill mozgatható fegyver nagy előny gépágyú + távirányítású
A párhuzamosított géppuska az összes APC -ben és IFV-ben alapfelszereltség mióta BMP-1-es megjelent, nem erőltet senki semmit. Az egy elvárt alap. Kész.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem egyebkent tobb lesz, itt lesz a hull, a teljes osszeszereles es a metallurgyn meg a Mauser gyartasan kivul mindent athoznak idovel, legelejen mar elektronikaval es sw kezdve.

Igen, tudom, hogy te a szakmád miatt szeretsz hangsúlyt fektetni a szoftverre, de az emberek egy jelentős része szerint a fegyverzet legértékesebb darabja az nem gyártás, hanem egész pontosan semmi. (Nem tudja megfogni, el lett mondva ezerszer, hogy ha vége lesz a nekünk szánt legyártásának, akkor bezárják és egy éjjeli őrrel vigyáznak rá. Ha lesz karbantartó munka, arra az időre kinyitják. A legtöbb ember abból indul ki, hogy ha van egy cégem -pláne ha menő multi- a honlap készítő fickót akkor rúgom ki, amikor akarom. Az, hogy egy játék fejlesztés esetén a határidők és a költségek akkor is elszaladnak, ha van a fickó helyett azonnal új, az nem megítélhető. Persze nem a grafikus első sorban, hanem mondjuk mozgás vagy más fontosabb modulok fejlesztést összefogó emberkét. Katonai cégnél meg... Elképzelésem nincs, milyen problémákat okozna az RM-nek, ha majd a 200 darab legyártása után azt mondja a fegyver sw-jét addig napi szinten bütykölő emberkék egész hadának, hogy holnaptól utca.)

Szóval ebbe ne menjünk bele! Egyelőre mindenki azt el tudja fogadni, hogy Zala megkapta az összeszerelést. A futómű a Rábától érkezik majd oda. A tank test nagy részt a mi "felség területünk" lesz. A torony gyártását ki akarjuk szervezni valakinek, hogy legyen több megrendelés. Azzal -úgy érzem- nem sokat tudnak kezdeni, hogy nekünk kell majd leprogramozni az RM különböző típusú járművei közti kommunikációt, mest intet kell belevarázsolnunk meg önvezetést. És hogy ez a program nagyrészt át fog menni az USA tenderre és ott nem fogják elkezdeni az elejétől megírni...

És elindult a Kutatás-Fejlesztés. A magyar cégek és munkások minél tovább jutnak ebben, annál több profit fog a jövőben itt maradni nálunk. És költözhetnek ide még külföldi cégek, akik ezzel hazai gyártóként vennének részt utána a termelésben, ebben is egyetértünk.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113
Bocs ha mar volt de elvileg a Lynx-hez lesz integralva egy(vagy tobb?) "kompakt" dron is - marmint ilyen Bayraktarokhoz kepes kompakt dron. 5.5 km-en belul akkor gondolom ezt fog lehetni hasznalni celmegjelolesre es mondjuk ha talal egy ellenseges tankot akkor arra a szemelyzet fogja tudni inditani a Spike-ot?

A dron mellett lesz nekik 9 darab "loitering missile" is. Hasonlokkal esetleg terveznek a Lynx-nel, Boxer-nel is?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113