[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Szerintem korai még beleélni magunkat abba, hogy Magyarország Lynxeket fog gyártani a briteknek.

1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 3-as projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.

Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.

Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindenről és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 400
120 694
113
Szerintem korai még beleélni magunkat abba, hogy Magyarország Lynxeket fog gyártani a briteknek.

1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 4-es projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.

Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.

Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindennel és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.
Magyarul skyranger amire ráteszik a starstreaket aztán jóvilág.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem korai még beleélni magunkat abba, hogy Magyarország Lynxeket fog gyártani a briteknek.

1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 3-as projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.

Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.

Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindenről és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.
Szerintem csak arról beszéltek, hogy a Brexit miatt valahol "elakadt" a Piros Arany szállítmány:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 270
73 982
113
Szerintem csak arról beszéltek, hogy a Brexit miatt valahol "elakadt" a Piros Arany szállítmány:)
Vagy hogy adnának még 40 ezer db brit egyenruhát a tartalékosoknak és néhány felesleges Land Rover is maradt még. És szívesen ideküldenének egy tisztet is, aki majd mesél a brit tartalékos rendszerről és a toborzásról... ;)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem korai még beleélni magunkat abba, hogy Magyarország Lynxeket fog gyártani a briteknek.

1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 3-as projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.

Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.

Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindenről és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.
Minden esetre a Boxer bejön nekik...!Tudom hogy nem full RM de van közük hozzá!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 537
46 524
113
1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 3-as projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
Nem jelenti ez feltétlen a teljes harcjárműgyártást, ugyanakkor azt azért látni kell, hogy mintkét ország a RM Home Market-je.

2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
Emlékeztetnélek, hogy a végre elkészült Warrior programot közvetlenül a zöld lámpa kigyulladásával egy időben húzták le a budin. Ott pedig csak önmagára volt veszélyes a konstrukció, és nem a katonákra.

3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.
Ha belegondolunk az első megszellőztetés alkalmával még képben volt a PUMA, nem? A 200-as nagyságrend is stimmel.
Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.
Ezzel nekem az a bajom, hogy nem gondolom, hogy ez akkora üzlet lenne, amihez Orbán kellene. Szerintem itt valami oda vissza ügylet lesz, és sokkal nagyobb volumenű, mint hogy 80-100 darabot legyártunk egy olyan toronyból, ami per pillanat még nem létezik.
Én sem gondolom, hogy fullban mi fogjuk a Union Jack-et is ráfesteni a Lynxeikre, de mondjuk ha mi szállítjuk az alvázat, meg később mondjuk a Skyranger
tornyokat, az azért sokkal "viccesebb" lenne. Ráadásul az otthon való összerakást még szépen be is lehet csomagolni a választóknak.
Bizony isten még meg is fogom könnyezni, amikor az első kész Lynxük legördül a RM UK gyárából.
Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindenről és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.
Nekünk - bármelyik forgatókönyvről is van szó - ez legalább annyira fontos, mint az RM-nak a mi Lynx megrendelésünk.
Magyarul skyranger amire ráteszik a starstreaket aztán jóvilág.
Ez nekem egy sokkal fikciósabb dolognak tűnik. Nem létezik a torony. Még csak épül a gyár. Elvileg a saját tornyaink sem itt fognak készülni. Ráadásul egy 3rd party rakétát kellene a RM Hungarynak integrálni? o_O
Na ez a feladat!!!

Nekem nyilvánvalóan nincs belsős infóm, de nekem sokkal inkább tűnik valósnak az, hogy a különben is itt készülő alvázakkal lesz kapcsolatos a dolog.
Illetve kavarog a búrámban még pár konteó az RM-UK-Magyarország háromszögben. Majd azt is kifejtem a fejlesztős topicban...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Akkoriban írtunk is ide a fórumra, hogy fix, hogy átbeszélték előtte azt, hogy az RM-nek milyen infói vannak az ottani programokról és Magyarországnak esetleg milyen területen lenne lehetősége. A képet is már az első napokban felrakta valaki az eredeti német utángyártott viccről. Nyilván valaki vagy találgatott, vagy belső infó alapján ment az, hogy kellene egy ilyen rajz propaganda vagy ellenpropaganda célokkal. Ezt döntse el mindenki! Én úgy emlékszem, hogy a találkozó után pár órával már megjelent.
Nem kéne mindent olyan komolyan venned, amit itt látsz. Nyilvánvalóan csak egy kis trollkodás volt. :) Én is 99,99%-ban amondó vagyok, átnyomják az Ajax-ot. De amíg ott van az a minimális 0,01% esély, a hazainak drukkolok.

Mondjuk nem kell Pappergerrel lepacsizni ahhoz, hogy tudjad, amint kibuktak a komolyabb bajok az Ajax programnál, egyből megjelennek a cápák a véres vízben. Hadiiparban amúgy is hatalmas a lobby, egy ilyenre vétek nem lecsapni, még ha minimális is az esély.
 
K

kamm

Guest
A torony is támadva van, mert állítolag problémás a CT40 itegrációja. A KMW és Nexter T40-es toronyal elátot Boxert próbálgatnának nyomni az Ajax helyet: https://www.army-technology.com/features/industry-blames-ct40-cannon-for-armoured-vehicle-delays/
Az egesz CT40 egy allatsag szerintem, baromi vaskos az a loszer - egy 35/50SS sokkal jobb opcio lesz nekunk a jovoben, raadasul az mar meg van tervezve (WOTAN35), csereszabatos a Lance 2 toronnyal, csak meg kell epiteni majd:

Co190J9WEAA6qNh


Valahonnan remlik, hogy egy Nexter turretben mindossze 70 loszer van...?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 102
13 522
113
Az egesz CT40 egy allatsag szerintem, baromi vaskos az a loszer - egy 35/50SS sokkal jobb opcio lesz nekunk a jovoben, raadasul az mar meg van tervezve (WOTAN35), csereszabatos a Lance 2 toronnyal, csak meg kell epiteni majd:

Co190J9WEAA6qNh


Valahonnan remlik, hogy egy Nexter turretben mindossze 70 loszer van...?
A loszer nagysága onmagában nem gond, sot, pont ellenkezoleg - ahozz képest, hogy 40mm.

CTAammo.jpg


Az igazi probléma a toltés korulményes módjával van, ezért eddig csak viszonylag kevés loszer lehet, amit a jovoben meg fog kelleni oldani:

3490155b485e521f775f4eb755f412bc.jpeg


Az a pletyka járja, hogy Szlovákiában új ágyút fejlesztenek erre a loserre. ;):cool::oops:
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 190
10 945
113
Szerintem korai még beleélni magunkat abba, hogy Magyarország Lynxeket fog gyártani a briteknek.

1) A britek újabb lendülettel álltak neki a hazai védelmi ipar fejlesztésének az elmúlt években, a Challenger 3-as projekttel kapcsolatosan is nagyon hangsúlyozta a kormány, hogy ez mennyira fantasztikus annak munkahely-teremtő hatása miatt; meglepő lenne, ha ezután mégis külföldön kezdenének el harcjárműveket gyártani.
2) Az Ajaxszal vannak bajok, de ettől függetlenül igencsak előrehaladott állapotban van a fejlesztés. Meglepő lenne, ha last minute, a fejlesztés végstádiumában kidobná az MoD a komplett programot és Magyarországtól venne IFV-ket. Annak pedig nem tudom, mennyire van értelme, hogy párhuzamosan üzemeltetnek két teljesen eltérő IFV-típust.
3) A Népszava szellőztette meg anno, hogy Magyarország 200 darab Pumát vásárol. Hát, látjuk, hogy ez az információ mennyire bizonyult hitelesnek.

Én úgy gondolom, a legreálisabb kimenetel az, hogy a britek vesznek bizonyos IFV-komponenseket, fegyverrendszereket, melyeket lehet, hogy beépítenek a saját páncélosaikba. Emlékezzünk csak, hogy Orbán pont azután ment ki Johnsonnal hadiipari kérdésekről tárgyalni, miután Pappergerrel tárgyalt a Skyranger-rendszerek gyártásáról. Nem biztos, hogy ez véletlen.

Persze ez is csak egy tárgyalási szál lehet a sok közül. A britek most nagyon keresik a helyüket a világban a Brexit után, sok országgal tárgyalnak sok mindenről és nem valószínű, hogy minden ilyen tárgyalás konkrét eredményre fog vezetni. Mindenesetre, az igencsak menő lenne a magyar hadiipari export szempontjából, ha sikerülne megállapodni valamiről a britekkel, úgyhogy drukkolok nekik.

A két hordozóval és az F-35-ökkel is mit össze balfaszkodtak...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 965
36 290
113
Érdekes kérdés egyébként, hogy mennyire lesz Lynx hazai gyártású, ha elkészül a zalaegerszegi gyár teljesen felszerelve.
Csak összeszerelés lesz vagy esetleg a itt vágják hegesztik az acél lemezeket, öntik a lánctalp-elemeket, "ne adj isten" valami magasabb hozzáadott értékű munka is folyik majd itt (pl. elektronika)?
Mennyire lesz "alibiből" ez a gyár, csak hogy kipipálhassák a hazai gyártást 200+ járműves megrendelés reményében és mennyire gondolja komolyan a RM, hogy tartósan itt akar gyártani, gyártatni? (Gripen ellentételezésnek sem volt tartós hatása...letudták azt kész!)
A BMP-k leváltását tervező Indiának is és az új IFV-t kereső Ausztráliának és cseheknek is beígérték a Lynx helyi gyártását - ennyi gyár meg nyilván nem kell az RM-nek közép- és hosszútávon. Valamelyik kisebbet be fogja zárni vagy javító műhelynek degradálja le, miután már kifutott az adott ország megrendelése.

Szóval az hogy milyen sok és komplex gyártási folyamatot telepít hozzánk az RM, abból majd nagyjából látszik mennyire tervez velünk hosszútávon...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Érdekes kérdés egyébként, hogy mennyire lesz Lynx hazai gyártású, ha elkészül a zalaegerszegi gyár teljesen felszerelve.
Csak összeszerelés lesz vagy esetleg a itt vágják hegesztik az acél lemezeket, öntik a lánctalp-elemeket, "ne adj isten" valami magasabb hozzáadott értékű munka is folyik majd itt (pl. elektronika)?
Mennyire lesz "alibiből" ez a gyár, csak hogy kipipálhassák a hazai gyártást 200+ járműves megrendelés reményében és mennyire gondolja komolyan a RM, hogy tartósan itt akar gyártani, gyártatni? (Gripen ellentételezésnek sem volt tartós hatása...letudták azt kész!)
A BMP-k leváltását tervező Indiának is és az új IFV-t kereső Ausztráliának és cseheknek is beígérték a Lynx helyi gyártását - ennyi gyár meg nyilván nem kell az RM-nek közép- és hosszútávon. Valamelyik kisebbet be fogja zárni vagy javító műhelynek degradálja le, miután már kifutott az adott ország megrendelése.

Szóval az hogy milyen sok és komplex gyártási folyamatot telepít hozzánk az RM, abból majd nagyjából látszik mennyire tervez velünk hosszútávon...

Nyilván egy sor nagyon értékes dolog már most tudható vagy épp ellenkezőleg, egyre homályosabb, hogy nálunk lesz-e gyártva.

1, A torony kapásból nem.
2, A még mindig csinos torony részegységet jelentő Spike rakétákat úgy tűnt eredetileg, hogy Csehország is Izraelből lesz szíves importálni. Azokba a tornyokba is, amiket végső soron hozzánk gyárt. Írtam is megjegyzést, hogy lehet mi jobban járunk, ha az alváz nagyobb hazai hozzáadott értéket jelent, mintha a tornyot kaptuk volna meg, de valutáért vásárolhattuk volna össze bele a részegységeket. Viszont... ha tényleg összejön a rakéta gyártás kis hazánkban, akkor az mégis növeli a mi hozzá adott értékünket. (Még abban az esetben is, ha tőlünk importálja valaki a torony legyártásához és végül exportálja nekünk a torony darabszám felét. Jól megbonyolították, de végső soron az a lényeg, hogy nulláról indulva minél nagyobb legyen a hazai arány.)
3, Azt már beszéltük, hogy a páncél lemezeit kevés esély lesz rá, hogy nálunk gyártják majd, de az összehegesztésben még lehet szerepünk.

Igazából mindenki arra kíváncsi, amit kérdeztél, hogy mennyire fogjuk hozzánk szelídíteni a kis Hiúzt.