[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
@Ocses és @phaidros :
Engem is kizökkentett a videó, elismerem, de nézzük szigorúan az elhangzottakat és a leírtakat. A cikkből kiemeltem, ami fontos, de akkor a videót is nézzük alaposabban.

Első mondat a videóban (nem idézet, de kb.): új, modulrendszerű fegyvercsaládot fejlesztenek ki a Magyar Honvédség számára. A lényeg a jelen idő, és nem a múlt.
Ezek után RSzR zengedezik arról, hogy mennyire baró, hogy magyar fejlesztésű fegyverrel fognak a magyar katonák játszani.
Aztán Maróth elmondja, hogy megbízást adtak egy fegyvercsalád kifejlesztésére. Az a fontos, hogy teljes mértékben jog, és technológia a miénk legyen. Ezzel teremtjük meg az ellátási függetlenséget.
Majd Mr. Gestamen ismerteti, hogy van egy megállapodás a tesztelésre a Honvédség, majd ezen tapasztalatok alapján további fejlesztők bevonása válik szükségessé, ezek közül már megegyeztek a ...-al.

Én ettől még nyugodtan alszom. Most Cz-t rendszeresítünk, a cél pedig, hogy legyen teljesen magyar. Ez a fegyvercsalád az első protó, ennek alapján készül majd az igazi. Ha ki nem derül a tesztelésen, hogy egy fostócsa.
Igen, ezt írtam, hogy lehet -és reméljük- csak nem jól fejezte ki magát RSzR.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 053
92 109
113
A cég saját pénzből teszi amit tesz?
Vagy államiból?

Több tízezer lövésből álló tartósság teszt után szerinted mi jön?
Egy köszi de nem kell mondat?
Én abban sem vagyok bizots, hogy az Arzenálhoz hasonlóan nem állami cég.
Erről van szó! Nem ez a kritika tárgya.

Amúgy lehetne a varróképességet fejleszteni, mert alsógatyát sem tudunk hazai ipar által gyártani (textilről már nem is szólva) de a gépkarabélyokból és pisztolyokból önellátók leszünk. Lassan már a népnemzeti bocskait is Kínában kell varratni.
A gatyavarrással az a szitu, hogy a dél-kelet ázsiai gyerekmunkával árban nem lehet versenyezni. Nemcsak nálunk sehol Nyugaton. Akkor mesterségesen veszteséges cégeket kell fenntartani. Lehet azt mondani, hogy vhol stratégiai érdek, de eddig nem ez az irány.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 469
113
@Ocses és @phaidros :
Engem is kizökkentett a videó, elismerem, de nézzük szigorúan az elhangzottakat és a leírtakat. A cikkből kiemeltem, ami fontos, de akkor a videót is nézzük alaposabban.

Első mondat a videóban (nem idézet, de kb.): új, modulrendszerű fegyvercsaládot fejlesztenek ki a Magyar Honvédség számára. A lényeg a jelen idő, és nem a múlt.
Ezek után RSzR zengedezik arról, hogy mennyire baró, hogy magyar fejlesztésű fegyverrel fognak a magyar katonák játszani.
Aztán Maróth elmondja, hogy megbízást adtak egy fegyvercsalád kifejlesztésére. Az a fontos, hogy teljes mértékben jog, és technológia a miénk legyen. Ezzel teremtjük meg az ellátási függetlenséget.
Majd Mr. Gestamen ismerteti, hogy van egy megállapodás a tesztelésre a Honvédség, majd ezen tapasztalatok alapján további fejlesztők bevonása válik szükségessé, ezek közül már megegyeztek a ...-al.

Én ettől még nyugodtan alszom. Most Cz-t rendszeresítünk, a cél pedig, hogy legyen teljesen magyar. Ez a fegyvercsalád az első protó, ennek alapján készül majd az igazi. Ha ki nem derül a tesztelésen, hogy egy fostócsa.

Nagyon sok olyan fostócsa felszerelésem volt ami csak haveri/politikai/korrupciós ügyek kapcsán lett rendszeresítve.

P9rc/kgp9/szép puska/gepárd M1. Ezek mind szarok. Tudták. Nem érdekelt senkit.
Sőt. A kgp9 sztárolva volt. A szép puska sztárolva volt. A gepárd sztárolva volt.
Egy idő után buktak ki/jelent meg a médiában is 1-2 negatívum.


De legyen így. 2-3 év múlva meglátjuk ki mit értett félre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Én abban sem vagyok bizots, hogy az Arzenálhoz hasonlóan nem állami cég.

A gatyavarrással az a szitu, hogy a dél-kelet ázsiai gyerekmunkával árban nem lehet versenyezni. Nemcsak nálunk sehol Nyugaton. Akkor mesterségesen veszteséges cégeket kell fenntartani. Lehet azt mondani, hogy vhol stratégiai érdek, de eddig nem ez az irány.
Elvileg Csongrádra, a Diana épületébe van bejegyezve. De más állami oktatási központok is be lesznek vonva a további munkába.

Szerintem ha valamelyest veszteséggel is, de meg kellene teremteni újra a textilipart. Nem feltétlen a tucat termék kategóriában, de esetleg speciális anyagok terén. Látjuk, hogy milyen sérülékeny a hosszú szállítási útvonal.
Egyrészt ha jól tudom, Szlovéniában is gyártanak textilt. Másrészt meg nem mindent Kínában gyártanak. Pl. az IKEA-ba is itthon varrnak termékeket, de más varróüzemek is vannak a ruházattól a használati anyagokig. Illetve lehet, hogy potenciál lenne az ipari és a műszaki textilek terén -amit az autóiparban is fel lehet használni (ja autó üléseket is varrnak itthon luxus autókba is).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 053
92 109
113
Megtaláltam.

Most ez egy továbbfejlesztett változat vagy a csehek később kapják meg ugyanazt, ami nálunk már gyártásra, bevezetésre került?


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kazdy-vojak-dostane-novou-pusku-40333122

A BREN támadó puskákat a biztonsági erők már 40 országban használják, például Franciaországban vagy Mexikóban. "A legnagyobb megrendelés Magyarországon van, és azt szintén szeretnénk szállítani a szlovák hadsereg számára, ahol még mindig használják a Sa 58-at" - tette hozzá Vávra
Nyolc évvel ezelőtt kezdődött a cseh hadsereg legnagyobb újrafegyverkezési akciója, amely minden katonát érint. Ekkor a fél évszázados Sa 58 géppisztoly helyett elkezdték csomagolni az új BREN1 rohampuskát, amelyet a Česká zbrojovka gyártott Uherský Brodban (ČZUB). Ebben az évben a hadsereg elkezdi rendelni a rohamlöveg második - sokkal továbbfejlesztett - változatát, és fokozatosan felfegyverzi minden egységét.

Eszerint a csehek csak tavaly kezdtek átállni a Bren2-re. Szal nálunk volt előbb.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 469
113
Vmiért ezt a cikket nemtom megnyitni. Bekopizod??

Már csak azért, mert tavaly meglepődve olvastam egy cseh oldalon, hogy azon ment a sírás a Cz részéről, hogy még mind8g nem volt náluk a Bren2 rendszeresítve, míg nálunk zajlik. Sztem anno ide is másoltam.
Nem tudom miért halad ilyen lassan a csere.
Talán a régiek lassan kopnak el.
Talán pénzkérdés.
Asszem akkortájt 2-3 ezer darabot vettek.

Igazából a kép lett volna a lényeg ami van benne, mert már az van náluk. Mobilról nem megy. Bocsi.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 469
113
Megtaláltam.


Nyolc évvel ezelőtt kezdődött a cseh hadsereg legnagyobb újrafegyverkezési akciója, amely minden katonát érint. Ekkor a fél évszázados Sa 58 géppisztoly helyett elkezdték csomagolni az új BREN1 rohampuskát, amelyet a Česká zbrojovka gyártott Uherský Brodban (ČZUB). Ebben az évben a hadsereg elkezdi rendelni a rohamlöveg második - sokkal továbbfejlesztett - változatát, és fokozatosan felfegyverzi minden egységét.

Eszerint a csehek csak tavaly kezdtek átállni a Bren2-re. Szal nálunk volt előbb.
Nyisd meg ezt. 2018.

 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 469
113
Megtaláltam.


Nyolc évvel ezelőtt kezdődött a cseh hadsereg legnagyobb újrafegyverkezési akciója, amely minden katonát érint. Ekkor a fél évszázados Sa 58 géppisztoly helyett elkezdték csomagolni az új BREN1 rohampuskát, amelyet a Česká zbrojovka gyártott Uherský Brodban (ČZUB). Ebben az évben a hadsereg elkezdi rendelni a rohamlöveg második - sokkal továbbfejlesztett - változatát, és fokozatosan felfegyverzi minden egységét.

Eszerint a csehek csak tavaly kezdtek átállni a Bren2-re. Szal nálunk volt előbb.
Nyisd meg ezt. 2018


Több kép is téridőt görbít ;)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 431
10 308
113
Érdekesen alakul a sztori, mert a saját infóim, krisssé és a hivatalos kommunikáció információi teljesen ellentmondanak egymásnak :D
Megy a ködösítés ezerrel, szerintem fölösleges ezzel foglalkozni. De a pisztolyok meggyőzőek, a többi pedig vitrinben volt, aki ezek alapján szarozza a portékát az nem tudom mi alapján teszi.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 469
113
Érdekesen alakul a sztori, mert a saját infóim, krisssé és a hivatalos kommunikáció információi teljesen ellentmondanak egymásnak :D
Megy a ködösítés ezerrel, szerintem fölösleges ezzel foglalkozni. De a pisztolyok meggyőzőek, a többi pedig vitrinben volt, aki ezek alapján szarozza a portékát az nem tudom mi alapján teszi.
Itt legtöbben akik puffogunk nem ezeket a fegyvereket szarozzuk.

Hanem magát a sztorit. Látod te is 3 különbözőt tudsz.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Igazából mi lehet a cél, ezekkel a kézifegyver konstrukciókkal ? Hisz most kezdtük el használni az új gépkarabélyt. Nem jó amit most beszereztünk, vagy mi az oka, hogy még központilag támogatták is a fejlesztést ?

Én várnék vele egy kicsit, hogy mit szeretnénk kihozni ebből az új fegyvercsaládból.

Itt két dolog ütközik. És szerintem erre jön rá az, hogy nagyon szerencsétlen nyilatkozatok hangoztak el a sajtóban.

1, Ha fegyvermérnököket képezünk, akkor vagy harmad kategóriás oktatást adunk neki és a néhány tehetség a valódi tapasztalatot és tudást kiszenvedi majd azoknál a multiknál munkába állás után, amik most idejönnek, vagy valódi feladatot adunk nekik vizsgára és tanulmányi előrehaladásban.
2, Egy nemzetközi versenyben piacvezető pozícióhoz szakadéknyi különbséggel más színvonal szükséges, mint egy sikeres szakvizsgához. És borzasztóan megterheli mind a beszerzési rendszert, mind az oktatási rendszert, ha elkezdjünk az egyik elvárásait alkalmazni a másik területén. (Szerencsére az eddigi beszerzéseknél sikerült ezt teljes mértékben elkerülni. Reméljük, hogy ez után is így lesz.)

Lehet rossz szokásomhoz híven senki nem értette meg megint, hogy mit szeretnék mondani. Ha valaki áttervezi a FUG-ot diplomamunkának, én garantálom az illetőnek, hogy akár miniszteri posztot is betölthet a jövőben, ha a dolgok épp úgy alakulnak. De én meg fogom verni a minisztert, ha FUG 2.0-át vásároltat a Honvédségnek, csak azért, mert az iskolába ezt ő tervezte... ahogy az újságírót is megverném, amelyik előkotorja a több évtizedes papírokat és hosszasan elemzi a cikkében, hogy Lynx beszerzésére alkalmatlan az illető és a diplomamunkán keresztül kritizálja a munkahelyén végzett eredményeit.

Én nagyon remélem, hogy a gyár alapításakor megvolt az elképzelés, hogy hosszabb távon mi fogja fenntartani. Sokszor elmondtam, hogy örülünk a hazai hadipar fejlődésének és amíg a saját igényeink miatt 100%-on termelnek, addig minden nagyon szépen néz ki. De Romániától kezdve a legtöbb környező országban a gondok mindig akkor szoktak kezdődni, amikor a saját megrendelés kifut. Bizakodóak vagyok ez ügyben. De idő hiányában ezt a problémakört még nem sikerült megugranunk.

Szittya elmondásából kiderül, hogy a srácok komolyabban vették a feladatot, mint hogy csak papíron húzzanak vonalakat. Gyártás technológiával is foglalkoztak. Én biztos vagyok benne, hogy hasznos tapasztalatot szereztek. Szerintem még nagyon korai egyértelművé tenni, hogy mi kellene, hogy ebből a dologból kisüljön.

Nem tudok több részletet a dologról, mint amit leírtatok. Kriss is nagyon egyértelműen fogalmazott, hogy beszélt a srácokkal és az elején benne volt az ideg, mert azt hitte, hogy ezt és így át akarják majd verni a rendszeresítésig, és ő is azt mondta, hogy a srácok tudják azt, hogy ez nem egy kiforrott típus és protónak amúgy meg jók. És még nincs terv, hogy mi lesz az egész ötletből.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
Ahhoz túl erős a fegyver lobbi arrafelé - '22-ben republikánusok várhatóan visszaveszik a kongresszust. Nem menne át egy fegyverügyi szigorítás.
Őrület, hogy milyen fegyvereket engednek meg ott hobbiból tartani...van aki 152-es tarackkal lövi a hegyoldalt a sivatagban, nálunk meg légpuskád sem lehet lassan.
Az automata fegyverekre es nagy kapacitású tarakra vonatkozo tiltást a felhulye Dubya alatt toroltek el, ha jol emlekszem, utana lettek mindennaposak a tomegmészárlások.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
És szerintem erre jön rá az, hogy nagyon szerencsétlen nyilatkozatok hangoztak el a sajtóban.
Igazából nem több nyilatkozat hangzott el, hanem vagy az MTI-től, vagy ugyan személyes jelenlétből/videóból dolgozott mindegyik hír, mint ami itt is megfordult. Sőt -nem akarom fényezni a HTKA közösségét- de sanszosan sokkal több apró információmorzsa hangzott itt el, mint ami a magyar fizetett sajtó 99%-ban.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Mi van ha végül jó lesz? Gondolom a szar idő motivál téged is most részben, meg a rutinos érzés, hogy tuti, hogy ez Currus kézifegyvergyár lesz. De mi van, ha jó lesz?

Ha jó lesz, rendszeresítik, és 6 év alatt mehet a Bren kukába. Nem az a baj az ellenzőknek, hogy valamit próbálkozunk itthon, az a baj, hogy sikerül megint balfaszkodással megcsinálni. De hát, csak folytatjuk a Mig-29, Szu-22 hagyományt....