A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Pfff. nem kell csak BP-ben gondolkodni. Békéscsabán egy még tanuló infós az egyik gyárban 350-et keres... másik Szegedről suli mellett Győrbe dolgozik... Jó, nyilván nem mindenki mérnök-informatikus, de nem is kell mindenkinek 20 évesen saját életet élni saját lakásban.

Mi kerül egy kerékpárnak fenntartására 40 ezer? Kb. ennyiért biciklit vesznek az emberek. :O És még plusz bérlet... aha. Tök jó.

Azért az országban sokan vannak akik a 350-nek a kb. harmadából megélnek és ők sem fedél nélkül. Akkor ők, hogy csinálják?
Hú sok diák szeretne egyetem mellett szerintem most is 350et keresni :D
Én anno csak 100-150et kaptam Bpn diákként a cégektől, bár koli mellett egész sok maradt, sok meg sajna alkoholért cserébe távozott :(

Egyébként Budapest tényleg élhetetlen, 150-200k egy lelakott panel havi bérlete, az valakinek egy havi fizetése, de még egy pályakezdő mérnöknek is a félhavi pénze. 100k a kaja egy hónapban, mit teszel félre a végén? Jobban megéri örökké diáknak maradni és a koliban lakni, többet takaríthatsz meg. Azért ez szomorú valahol.

Amikor 14-15 voltam, szüleim vettek egy 1000m2-es telket vidéken kertvárosban, és építettek rá házat. Gyakorlatilag mindent apa csinált, vagy apa felügyelete alatt csináltak (informatikus amúgy, faluról). Rengeteg szar kókány munkát csináltak a "mesterek", szemmel láthatóan nem egyenes/merőleges/párhuzamos ablakpárkányok pl. Apa csinált lépcsőt az emeletre, mert a mester szerint nem lehet olyan ívet meghúzni, amilyen lett végül. Együtt csináltuk a padlófűtést, falfűtést, belső szigetelést, gipszkartonozást, parkettázást. Ő kötötte a konnektorokat. Aki építette a házat, ő vállalta a festést is kívülről. A harmadát megcsinálta, az utcafront kész, és utána 3 évig csak az ígéretek jöttek. Felkapott lett a környék, az összes orvos/ügyvéd/újgazdag úgy gondolta, errefelé költözik, és hirtelen annyi munka (na meg persze pénz...) lett, hogy azt se tudta mit csináljon, hát a miénket parkoló pályára tette. A héten jöttek el, körbeállványozták a házat, és végre nekiláttak a befejezésnek. Úgyhogy valóban rengeteg pénz, idő, és rengeteg idegeskedés egy ilyen dolog, de egy életen át tart. Összehasonlíthatatlan a régi társasházzal, ahol gyerekként laktunk, pedig az is új volt. Anyának van kertje, tele gyümölcs, zöldség. Múlthéten főzték a paradicsomlevet. Ha megszámolnám mennyibe lenne a szamóca meg szeder ami lecsúszott, lehet sírva fakadnék. Meg az a jónéhány liter paradicsomlé is.
Persze időközben előjönnek dolgok, hiába van sok sok m2 meg sok sok szoba, most a HO miatt azért csak jó lenne, ha még 1-2-vel többet terveztek vola, hogy senki ne zavarjon senkit :D

Amúgy kocsibejárót csináltunk a nyáron, hordtuk döngöltük a földet, tettünk le gyeptéglákat, király nagyon. Legutóbb meg a ház körüli járdát térköveztük, meg a kapu előtti bejáratot cseréljük sárga térkőről pirosra, ez sokkal hálásabb meló, mint a padlószigetelés, csak idegesítő, mikor az este kiszintezett homokba reggelre beleszarik a kutya :D:D

Egyébként van lehetőségem egy kelenföldi munkahelyre menni, hátha van valaki lokál, aki meg tudja mondani, hogy hol érdemes gondolkodni bejárás szempontjából. Albi/lakás a környéken, vagy inkább kocsi, és Fehérvárról járni, és ott nézni lakhatást? Valami embertelen nagy dugók vannak onnan a városba befelé, nem?
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
UI: azt akartam még mondani ehhez a a bpi lakhatáshoz, hogy mikor egy soroksári gyárban voltam gyakornokként, akkor az osztályon lévő munkatársak azt mondták, hogy teljes állásban sem tudsz megengedni magadnak pár éven belül autót és lakást/házat a városban. Az osztályvezetőt meg heti 3szor láttuk egy keveset, de mondták, hogy ez neki másodállás, amúgy lakásokat vásárol a városban összevissza, felújítja, aztán szorzóval eladja. Nyilván egy ilyen beindításához úgymond csak egyszer kell nagyobb összeg, mikor az első lakást megveszed a célra, de olyan érzésem volt/van, mintha összpontosulna a sok ingatlan egy szűk csoporthoz, aki ebből egyre többet és többet szed ki, míg sokan egyre szarabbul járnak, és esélyük sincs változtatni ezen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 925
19 164
113
Egyébként van lehetőségem egy kelenföldi munkahelyre menni, hátha van valaki lokál, aki meg tudja mondani, hogy hol érdemes gondolkodni bejárás szempontjából. Albi/lakás a környéken, vagy inkább kocsi, és Fehérvárról járni, és ott nézni lakhatást? Valami embertelen nagy dugók vannak onnan a városba befelé, nem?
4. metró vonalán lakás? (Persze "kelenföld" nem csak az ilyen nevű vasútállomásból áll)

reggel vannak dugók, de kezelhetőek, régen több kollégám arról járt be. Néha azért előfodrult, hogy beragadtak.
 
  • Tetszik
Reactions: winter

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 925
19 164
113
UI: azt akartam még mondani ehhez a a bpi lakhatáshoz, hogy mikor egy soroksári gyárban voltam gyakornokként, akkor az osztályon lévő munkatársak azt mondták, hogy teljes állásban sem tudsz megengedni magadnak pár éven belül autót és lakást/házat a városban. Az osztályvezetőt meg heti 3szor láttuk egy keveset, de mondták, hogy ez neki másodállás, amúgy lakásokat vásárol a városban összevissza, felújítja, aztán szorzóval eladja. Nyilván egy ilyen beindításához úgymond csak egyszer kell nagyobb összeg, mikor az első lakást megveszed a célra, de olyan érzésem volt/van, mintha összpontosulna a sok ingatlan egy szűk csoporthoz, aki ebből egyre többet és többet szed ki, míg sokan egyre szarabbul járnak, és esélyük sincs változtatni ezen.

Ugyanez durvábban az USA-ban. Great Reset, új jobbágyság kiépítése zajlik nyugaton. A bérelj, ne vagyél propaganda is ezt építette régóta. (tudom, fóliasisakos vagyok)
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként van lehetőségem egy kelenföldi munkahelyre menni, hátha van valaki lokál, aki meg tudja mondani, hogy hol érdemes gondolkodni bejárás szempontjából. Albi/lakás a környéken, vagy inkább kocsi, és Fehérvárról járni, és ott nézni lakhatást? Valami embertelen nagy dugók vannak onnan a városba befelé, nem?
Én biztosan nem vennék ki lakást Fehérváron, ha Kelenföldön dolgozok...
Kész idő pazarlás. A 11. kerület felkapott és drága lett, de azért panelben vagy a Fehérvári út mellett levő zöldövezetben régebbi házban vannak elfogadható, de nem up to date lakások. És zöld.

Ami olcsóbb lehet még Budafok északi része, ott megy a 47-es vili azt nem állítja meg a duó és Kelenföldhöz közel van.
De onnan bringával sem nagy szó bejárni.

Budafok külső része még olcsóbb, de onnan már csak busz jár. Azt nem tudom, hogy elővárosi vonat hol áll meg ott és milyen gyakran, de a Városház téren is van egy megálló, elvileg azzal is lehet utazni BKV bérlettel és azzal mehetsz Kelenföldre.

Fehérvárról ameddig a körvasút nincs és munkák is lesznek és tutira nem kockáztatnék és nem hinném, hogy akkora az ár difi, ami megérné, hogy napi 2x1 órádat elcseszd. A szabadidőnél kevesebb drága dolog van...
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Én biztosan nem vennék ki lakást Fehérváron, ha Kelenföldön dolgozok...
Kész idő pazarlás. A 11. kerület felkapott és drága lett, de azért panelben vagy a Fehérvári út mellett levő zöldövezetben régebbi házban vannak elfogadható, de nem up to date lakások. És zöld.

Ami olcsóbb lehet még Budafok északi része, ott megy a 47-es vili azt nem állítja meg a duó és Kelenföldhöz közel van.
De onnan bringával sem nagy szó bejárni.

Budafok külső része még olcsóbb, de onnan már csak busz jár. Azt nem tudom, hogy elővárosi vonat hol áll meg ott és milyen gyakran, de a Városház téren is van egy megálló, elvileg azzal is lehet utazni BKV bérlettel és azzal mehetsz Kelenföldre.

Fehérvárról ameddig a körvasút nincs és munkák is lesznek és tutira nem kockáztatnék és nem hinném, hogy akkora az ár difi, ami megérné, hogy napi 2x1 órádat elcseszd. A szabadidőnél kevesebb drága dolog van...
Azért gondoltam Fehérvárra, mert a vonat olyan 35 perc Kelenföldig, a zónázó új is ráadásul, nem lenne vész. Ismerős lakik Törökbálinton, onnan a városba befelé jó sokat lehet ücsörögni a dugóban. Meg inkább zakatolok 35 percet, mint ülök ugyanannyit egy teherautó mögött, míg átcsorgok a Rákóczi-hídon.
A bringa az jó, csak hát télen nem igazán játszik :/

Budafokot megnézem, köszi!


Ugyanez durvábban az USA-ban. Great Reset, új jobbágyság kiépítése zajlik nyugaton. A bérelj, ne vagyél propaganda is ezt építette régóta. (tudom, fóliasisakos vagyok)

Hát igen, de ilyen tempóval lassan idehaza is elérjük ezt a városokban. Debrecen, Szeged, Győr, egyik sincs elmaradva árakban Bptől. Ha nem születsz bele, gyakorlatilag sosem lesz saját lakásod/házad, csak ha elmész. Néha nem is értem, hogy hogy nem fordult már ez az egész komolyabbra, miből tartja fenn magát rengeteg ember ilyen árak mellett.
Na meg az is fura, hogy elmegyek ruhaüzletbe, és Lakatos Pujaróék épp a 42k-s gucci susogóst veszik, kint meg beülnek a szalonból hozott C mercibe. Mi a titok? Egyszer haverral lekérdeztük ügyfélkapun rendszám alapján az egyik ilyen járművet, és megtudtuk, hogy hitelből van. Ki hitelezi meg azt a hatalmas potrohos, szintén C klasse állampolgárt? Azt ne mondja senki, hogy muzsikus cigány volt, mert akkora fülekkel max radar lehetett.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Azért gondoltam Fehérvárra, mert a vonat olyan 35 perc Kelenföldig
Én jártam Fehérvárról, nem jó dolog. Az a 35 perc jó lesz 50-55nek. Átlag havi egy szívás mindig volt valami miatt, az plusz 30-90 perc is lehet. Most nem tudom, hogy van, de régen nem volt mindegyik helyi busz összehangolva a zonázóval. Szóval ha még Fehérváron belül és Pesten is utaznod kell valamivel akkor meg lesz a napi 3,5 - 4 óra utazásod.
Mentem kocsival is, az gyorsabb, kényelmesebb volt, akkor még lassan de lehetett haladni Érdtől. Kéthetente voltak balesetek és nagyobb dugók, és rengeteg idióta az utakon.
Most néztem mennyiért mennek az albérletek, 110-140 között, Pesthez képest ez annyival nem tűnik olcsóbbnak.
 
M

molnibalage

Guest
Azért gondoltam Fehérvárra, mert a vonat olyan 35 perc Kelenföldig, a zónázó új is ráadásul, nem lenne vész. Ismerős lakik Törökbálinton, onnan a városba befelé jó sokat lehet ücsörögni a dugóban. Meg inkább zakatolok 35 percet, mint ülök ugyanannyit egy teherautó mögött, míg átcsorgok a Rákóczi-hídon.
Hú, ezt nem értem. Ha Törökbálintról mész Kelenföldre, akkor nem kell Dunán átmenni.
A bringa az jó, csak hát télen nem igazán játszik :/
Amilyen nulla telek vannak, se hideg, se hó...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Azért gondoltam Fehérvárra, mert a vonat olyan 35 perc Kelenföldig, a zónázó új is ráadásul, nem lenne vész. Ismerős lakik Törökbálinton, onnan a városba befelé jó sokat lehet ücsörögni a dugóban. Meg inkább zakatolok 35 percet, mint ülök ugyanannyit egy teherautó mögött, míg átcsorgok a Rákóczi-hídon.
A bringa az jó, csak hát télen nem igazán játszik :/

Budafokot megnézem, köszi!



Hát igen, de ilyen tempóval lassan idehaza is elérjük ezt a városokban. Debrecen, Szeged, Győr, egyik sincs elmaradva árakban Bptől. Ha nem születsz bele, gyakorlatilag sosem lesz saját lakásod/házad, csak ha elmész. Néha nem is értem, hogy hogy nem fordult már ez az egész komolyabbra, miből tartja fenn magát rengeteg ember ilyen árak mellett.
Na meg az is fura, hogy elmegyek ruhaüzletbe, és Lakatos Pujaróék épp a 42k-s gucci susogóst veszik, kint meg beülnek a szalonból hozott C mercibe. Mi a titok? Egyszer haverral lekérdeztük. ügyfélkapun rendszám alapján az egyik ilyen járművet, és megtudtuk, hogy hitelből van. Ki hitelezi meg azt a hatalmas potrohos, szintén C klasse állampolgárt? Azt ne mondja senki, hogy muzsikus cigány volt, mert akkora fülekkel max radar lehetett.
Jellemzően nem tiszta tevékenységből van az ilyeneknek pénze. Uzsora nemzettársaiknak és elcigányosodott magyaroknak, külföldi/belföldi feketézés, vendéglátás nyugaton (értsd. prostik futtatása). Szóval minden olyan dolog, amihez nem kell erkölcsi tartás.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Hú, ezt nem értem. Ha Törökbálintról mész Kelenföldre, akkor nem kell Dunán átmenni.
Csak példaként mondtam, hogy nagyjából az egész XI. ker. egy nagy dugóvá tud válni. Törökbálintról befelé az autópályabevezetőn is állni kell a sok autó között (és ott jössz be Fehérvár felől is), meg ha Pestre akarsz átjutni mondjuk, kicsit arrébb, akkor is. Kb 2 hónapja mentem Kelenföldről Csepelre kocsival, és az Andor utcától a Soroksári Obiig kellett gyakorlatilag lépésben menni.
Amilyen nulla telek vannak, se hideg, se hó...
Ez mondjuk valóban igaz többé kevésbé már.

Jellemzően nem tiszta tevékenységből van az ilyeneknek pénze. Uzsora nemzettársaiknak és elcigányosodott magyaroknak, külföldi/belföldi feketézés, vendéglátás nyugaton (értsd. prostik futtatása). Szóval minden olyan dolog, amihez nem kell erkölcsi tartás.
Jó ismerőseim néprajzkutatók, és csináltak tanulmányt kárpátalján a régi cigány hivatásokról. Cigány kísérővel mehettek csak be a cigánysorra a cigánybáróhoz, akinek a putrik közt palotája volt, és igazi (!) elefántcsont zongorája. Azt mondták, hogy valszeg a csóró cigány családokból élnek, mint mondjuk ember- és szervkereskedelem. Az nem fér a fejembe, hogy oké, hogy Ukrajnában lehet ilyet, de Magyarország is itt tartson, hogy azt a sok pénzt tisztára lehessen mosni...
 
T

Törölt tag 008

Guest
a telepen alapkellék az ütvefúró, másképp hogyan lehetne irgalmatlan zajt csapni vasárnaponként? :D sztem van valami egyezmény is, rotálják maguk közt hogy épp kinek kell felfúrnia 15 polcot
A felső szomszéd kb egy hétig játszotta, hogy minden reggel 8:00-kor fúrt 2 db lyukat.

ON:
Szállítási költségek:
E_AqciqXEAA_yNz
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and fip7
M

molnibalage

Guest
Csak példaként mondtam, hogy nagyjából az egész XI. ker. egy nagy dugóvá tud válni. Törökbálintról befelé az autópályabevezetőn is állni kell a sok autó között (és ott jössz be Fehérvár felől is), meg ha Pestre akarsz átjutni mondjuk, kicsit arrébb, akkor is. Kb 2 hónapja mentem Kelenföldről Csepelre kocsival, és az Andor utcától a Soroksári Obiig kellett gyakorlatilag lépésben menni.
Kb. 2018 vagy 2019 óta csúcsidőben folyamatos haladást tanítási időszakban én még nem nagyon láttam a Szerémi úton...
Okkal járok bringával mindenhova. Mert hülyére veri a tömeget is, kb. csak a Metró gyorsabb nálam.
Bp-n 5-8 km-es távolságon belül a Bringa a legggyorsabb hétköznap csúcsidőben, mert lényegében a 0 holt idő és céltól célig tartás miatt mindenhez képest sok percet nyersz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 190
113
Hú sok diák szeretne egyetem mellett szerintem most is 350et keresni :D
Én anno csak 100-150et kaptam Bpn diákként a cégektől, bár koli mellett egész sok maradt, sok meg sajna alkoholért cserébe távozott :(

Egyébként Budapest tényleg élhetetlen, 150-200k egy lelakott panel havi bérlete, az valakinek egy havi fizetése, de még egy pályakezdő mérnöknek is a félhavi pénze. 100k a kaja egy hónapban, mit teszel félre a végén? Jobban megéri örökké diáknak maradni és a koliban lakni, többet takaríthatsz meg. Azért ez szomorú valahol.

Amikor 14-15 voltam, szüleim vettek egy 1000m2-es telket vidéken kertvárosban, és építettek rá házat. Gyakorlatilag mindent apa csinált, vagy apa felügyelete alatt csináltak (informatikus amúgy, faluról). Rengeteg szar kókány munkát csináltak a "mesterek", szemmel láthatóan nem egyenes/merőleges/párhuzamos ablakpárkányok pl. Apa csinált lépcsőt az emeletre, mert a mester szerint nem lehet olyan ívet meghúzni, amilyen lett végül. Együtt csináltuk a padlófűtést, falfűtést, belső szigetelést, gipszkartonozást, parkettázást. Ő kötötte a konnektorokat. Aki építette a házat, ő vállalta a festést is kívülről. A harmadát megcsinálta, az utcafront kész, és utána 3 évig csak az ígéretek jöttek. Felkapott lett a környék, az összes orvos/ügyvéd/újgazdag úgy gondolta, errefelé költözik, és hirtelen annyi munka (na meg persze pénz...) lett, hogy azt se tudta mit csináljon, hát a miénket parkoló pályára tette. A héten jöttek el, körbeállványozták a házat, és végre nekiláttak a befejezésnek. Úgyhogy valóban rengeteg pénz, idő, és rengeteg idegeskedés egy ilyen dolog, de egy életen át tart. Összehasonlíthatatlan a régi társasházzal, ahol gyerekként laktunk, pedig az is új volt. Anyának van kertje, tele gyümölcs, zöldség. Múlthéten főzték a paradicsomlevet. Ha megszámolnám mennyibe lenne a szamóca meg szeder ami lecsúszott, lehet sírva fakadnék. Meg az a jónéhány liter paradicsomlé is.
Persze időközben előjönnek dolgok, hiába van sok sok m2 meg sok sok szoba, most a HO miatt azért csak jó lenne, ha még 1-2-vel többet terveztek vola, hogy senki ne zavarjon senkit :D

Amúgy kocsibejárót csináltunk a nyáron, hordtuk döngöltük a földet, tettünk le gyeptéglákat, király nagyon. Legutóbb meg a ház körüli járdát térköveztük, meg a kapu előtti bejáratot cseréljük sárga térkőről pirosra, ez sokkal hálásabb meló, mint a padlószigetelés, csak idegesítő, mikor az este kiszintezett homokba reggelre beleszarik a kutya :D:D

Egyébként van lehetőségem egy kelenföldi munkahelyre menni, hátha van valaki lokál, aki meg tudja mondani, hogy hol érdemes gondolkodni bejárás szempontjából. Albi/lakás a környéken, vagy inkább kocsi, és Fehérvárról járni, és ott nézni lakhatást? Valami embertelen nagy dugók vannak onnan a városba befelé, nem?
Fehérvár+vonat.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 073
113
Nálunk a panelban az egyik szakinak vélhetően az ütvefúró volt az egyetlen szerszáma és elhatározta, hogy lyukanként bontja le a gőzölt, rázópadon tömörített vasbeton falat. Példás kitartással fúrta a lyukak százait nap nap után. Csodás élmény volt.
De mint tudjuk, egyszer még a gyémánt hegyű fúró is elkopik. Végül is olcsón megúszta. Nem lett meglincselve.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nálunk a panelban az egyik szakinak vélhetően az ütvefúró volt az egyetlen szerszáma és elhatározta, hogy lyukanként bontja le a gőzölt, rázópadon tömörített vasbeton falat. Példás kitartással fúrta a lyukak százait nap nap után. Csodás élmény volt.
De mint tudjuk, egyszer még a gyémánt hegyű fúró is elkopik. Végül is olcsón megúszta. Nem lett meglincselve.
Mert nem lakott a mi lépcsőházunkban. Az egyik lakónk nem tudom, hogy mit és, hogy főzött a tűzhelyen, de semmilyen zsíroldó nem vitte le a mögötte levő vezetékes szekrényről. Miután két, vagy három napig amúgy is hárman takarítottunk utána, meguntuk és lekentük klasszik zománc festékkel két sorban a kb 0,5 nm-es felületet. Nyilván ment valamennyire a szaga a vezetékek mellett, de hát mi is megvoltunk a lakásban, a konyhácskába se döglöttünk ki, szóval nyilván nem rózsa illatú volt de nem olyan tömény, hogy ne lehessen kibírni. Nem tudom, hogy találták ki, hogy tőlünk jön, de kb három perc múlva már 4 emelettel fentebbről jött egy asszonyság, hogy mi mit csinálunk ilyen szaggal. Akkor nyugodott le, mikor mutattam, hogy mindjárt kész vagyunk és, hogy mit festettünk csak le. És talán még csak nem is fúrtunk, még a felújítás során sem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Na meg az is fura, hogy elmegyek ruhaüzletbe, és Lakatos Pujaróék épp a 42k-s gucci susogóst veszik, kint meg beülnek a szalonból hozott C mercibe. Mi a titok? Egyszer haverral lekérdeztük ügyfélkapun rendszám alapján az egyik ilyen járművet, és megtudtuk, hogy hitelből van. Ki hitelezi meg azt a hatalmas potrohos, szintén C klasse állampolgárt? Azt ne mondja senki, hogy muzsikus cigány volt, mert akkora fülekkel max radar lehetett.
Ki hitelezi? Én, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó... azaz Te, én, meg a többi, aki igénybe veszi a bankok szolgáltatását.
Majd a rendes állampolgár a kamatokon keresztül úgyis kifizeti azt, amit ezeken veszteségként könyvelhetnek el.
Az a gond, hogy legtöbb esetben be se lehet hajtani rajtuk a kintlevőséget, mivel sokszor nincs a nevükön semmi, max valami rom ház 1/2-ed része, vagy ezer éves zsiguli.

A bank és pénzszektor úgy sem a jóemberkedésről szól.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ki hitelezi? Én, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó... azaz Te, én, meg a többi, aki igénybe veszi a bankok szolgáltatását.
Majd a rendes állampolgár a kamatokon keresztül úgyis kifizeti azt, amit ezeken veszteségként könyvelhetnek el.
Az a gond, hogy legtöbb esetben be se lehet hajtani rajtuk a kintlevőséget, mivel sokszor nincs a nevükön semmi, max valami rom ház 1/2-ed része, vagy ezer éves zsiguli.

A bank és pénzszektor úgy sem a jóemberkedésről szól.
Meg mikor mennek a hitelre vett járműért, az már szét van kapva, téglán ül az üres kaszni, meg egy papír, hogy feljelentették a rendőrségnél az ismeretlen tettest aki szétkapta előző éjjel.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 846
15 171
113
Lakhatási válság kapcsán felmerült, hogy külföldön sem jobb. Hollandiában éppen volt egy tünti a lakás/bérleti árak növekedése miatt, szépen demokoratikusan oszlatták is.