[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Es meg mindig allitom, hogy jon, lasd fenn. Szamomra nem is ketseges, mert 14 gep az nem legiero, hanem operettszazad, ebben amugy szinte mindenki egyetert itt.



Ami mar csak azert is valoszinutlen, mert sem az osszeg nem stimmel (FYI $4B felett van az 1300 milliard, ha esetleg nem lenne vilagos, a duplaja a Lynxnek), sem a datum ti. a Lynxet mar elotte megrendeltek a RMnal, emlekezz vissza a 2020 marciusi RM corporate callra. :p

Ha kb 2020 elején megköttetett az RM-mel, akkor miért ne lehetett volna róla szó 2020 júniusi ülésen, hogy hosszútávon csengetünk a Lynxért, amin kiakadt ugye Harangozó. Legújabb RM prezi szerint 3.1 milliard eurónál tartunk a Lynxel, ami jelenleg 1090 milliard forint, így pénz is, időpont is stimmelhet? Így, hogy Gripen kb kilőve, nincs más terület, amire ennyi pénzt elvernénk. Esetleg kamuzott Harangozó össze vissza :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Egyelőre semmi konkrétum nem támasztja alá hogy lesz egy második század - szóval ez találgatás egyelőre és ezt nem csak én látom így itt.


Kiforgatod amit mondtam. A tüzérség nem tud légteret ellenőrizni, a PZH nem Gripen. Azonban tűztámogatást tűzérség olcsóbban, gyorsabban és hatékonyabban tud adni, mint egy vadászgép. Sőt, akár még a drónok is hatékonyabban oldják ezt meg.
NASAMS sem Gripen - ezt sem mondtam! Az ellenséges légierő működését azonban tudja korlátozni, vagy bizonyos esetekben ellehetetlenítni - pláne ha az elavultabb technika, mint az ukránoké vagy a románoké.

Ki az a mi?

A személyeskedéstől és sok röhögő szmájlitól nem lesz igazad.
Hol hangzott el egy döntéshozótól, hogy lesz még egy repülő század?

2017-es Orosz Zoltán (akkori) altábornagy, többféleképpen értelmezhető nyilatkozata óta megy itt (is) a fórumharc a második századról.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 145
36 636
113
2017-es Orosz Zoltán (akkori) altábornagy, többféleképpen értelmezhető nyilatkozata óta megy itt (is) a fórumharc a második századról.
Az elég régen volt...a nyár folyamán végig követtem itt ezt a vitát, de továbbra se látom valós nyomát hogy, lesz második század.
 
K

kamm

Guest
Ha kb 2020 elején megköttetett az RM-mel, akkor miért ne lehetett volna róla szó 2020 júniusi ülésen, hogy hosszútávon csengetünk a Lynxért, amin kiakadt ugye Harangozó.
Mert nem azon akadt ki, hogy elmondtak neki, baszki, hanem mert elfogadtattak az ulesen. :D

Ugy nem tudtak megrendelni, hogy nem volt meg elfogadva, erted.

Legújabb RM prezi szerint 3.1 milliard eurónál tartunk a Lynxel, ami jelenleg 1090 milliard forint, így pénz is, időpont is stimmelhet?
Mitol lenne 3.1 milliard? Az hagyjan, de az mitol lenne 4 milliarddal egyenlo? Mitol lenne 1300-1400 milliard egyenlo 1090 milliarddal?
:rolleyes:
Sem idopont, sem az osszeg nem stimmel.


Így, hogy Gripen kb kilőve, nincs más terület, amire ennyi pénzt elvernénk. Esetleg kamuzott Harangozó össze vissza :D
Avagy ti vagytok szorakoztatoan slendrianok... :p
 
K

kamm

Guest
Egyelőre semmi konkrétum nem támasztja alá hogy lesz egy második század - szóval ez találgatás egyelőre és ezt nem csak én látom így itt.
Egyelore csak te latod igy, mert pl Benko konkretan megmondta decemberben, hogy az ujabb Gripen "piackutatjak" (es szo nem volt a meglevo kukazasarol, azt csak fogalmatlanok gondoltak)... ja varjal, te nem vagy hajlando visszaolvasni, igy hat nem tudhatod, ugye. :p

Kiforgatod amit mondtam. A tüzérség nem tud légteret ellenőrizni, a PZH nem Gripen. Azonban tűztámogatást tűzérség olcsóbban, gyorsabban és hatékonyabban tud adni, mint egy vadászgép. Sőt, akár még a drónok is hatékonyabban oldják ezt meg.
A nagyanyamnak, ha aramszedoje lett volna, akkor troli is lehetett volna...
Ennek megis mi koze ahhoz, hogy 14 gep nem legiero? Hogy jonnek ide a dronok?
Milyen tuztamogatast ad neked a tuzerseg 400km odebb?
Egyre vadabb ez a logikai kaosz nekem.

NASAMS sem Gripen - ezt sem mondtam! Az ellenséges légierő működését azonban tudja korlátozni, vagy bizonyos esetekben ellehetetlenítni - pláne ha az elavultabb technika, mint az ukránoké vagy a románoké.
Komolyan: te erted, hogy mire szolgal egy legiero...?

Ki az a mi?

A személyeskedéstől és sok röhögő szmájlitól nem lesz igazad.
Hol hangzott el egy döntéshozótól, hogy lesz még egy repülő század?
Rajtad kivul szerintem mindenki erti, hogy 14 gep nem legiero, meg legterfelugyeletre is eppen csak eleg, es csak a penz miatt nem vettek masik 1-2 szazadot a MiGek leallitasa ota. (FYI 28 MiG-29 jott anno az oroszoktol, amit gyakorlatilag a szabad eg alatt lerohasztottak.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Na ja, csak az nem Gripen lesz és nem is harci alakulat, mert az nem L-39-cel repül...
Mondom, ne gondold, hogy brahibol irtak ala egy kulon megallapodast a Saabbal az egyuttmukodesi lehetosegek felterkepezeserol... a svedek egyreszt latjak, mi megy a RM kapcsan, masreszt ertik es beszelik az "ellentetelezes" nyelvet, ugye... kivancsi leszek, mikorra lesz ezugyben ujabb fejlemeny.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Mondom, ne gondold, hogy brahibol irtak ala egy kulon megallapodast a Saabbal az egyuttmukodesi lehetosegek felterkepezeserol... a svedek egyreszt latjak, mi megy a RM kapcsan, masreszt ertik es beszelik az "ellentetelezes" nyelvet, ugye... kivancsi leszek, mikorra lesz ezugyben ujabb fejlemeny.
Tehát konkrétum semmi.
Ez alapján Halálcsillagot is ide lehet képzelni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 145
36 636
113
Egyelore csak te latod igy, mert pl Benko konkretan megmondta decemberben, hogy az ujabb Gripen "piackutatjak" (es szo nem volt a meglevo kukazasarol, azt csak fogalmatlanok gondoltak)... ja varjal, te nem vagy hajlando visszaolvasni, igy hat nem tudhatod, ugye. :p
Ezt olvastam, de ebből sem következik egy új század.

A nagyanyamnak, ha aramszedoje lett volna, akkor troli is lehetett volna...
Ennek megis mi koze ahhoz, hogy 14 gep nem legiero?
Ezt a "14 gép nem légierő" ezt mantrázod itt egy ideje - viszont 15 éve sem volt légierő, mégis máig így van a légierőnk és nem történt olyan jelentős biztonság politikai változás, ami miatt ez ne maradhatna így továbbra is - senkinek nem lett több vagy jobb gépe a környéken. Románoknak ukránoknak és szerbeknek van több gépük ugyan, de minőségileg gyengébbek - pláne ha meglesz a Gripen upgrade IRIS-T és Meteor fegyverekkel.

Hogy jonnek ide a dronok?
Milyen tuztamogatast ad neked a tuzerseg 400km odebb?
Egyre vadabb ez a logikai kaosz nekem.
Ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam, akkor végig CAS szerepkörről beszéltem - te sem olvasol, csak vagdalkozol.
Ezt a feladatkört drónok és tüzérség is elláthatja, kiválthatja. Mi fenének kell CAS-t 400 km-ről adni?!?
Ha szárazfölsieknek segítség kell, akkor a lövegek és MRLS rakéták 10 percen belül megszórják a leadott koordinátákat 30-40km-ről. Vadászgépről ez nehezebb és veszélyesebb művelet.
Egyébként ha egy fontosabb célpontot kell kilőni, akkor arra az SRBM is alkalmas "400 km-ről" - ráadásul nem kockáztatjuk a nehezen pótolható képzett pilóta életét. Esetleg érdemes erre Taurust venni, ami saját légtérből is indítható - ha már nagyon messzire akarunk "csapkodni".

Rajtad kivul szerintem mindenki erti, hogy 14 gep nem legiero, meg legterfelugyeletre is eppen csak eleg, es csak a penz miatt nem vettek masik 1-2 szazadot a MiGek leallitasa ota. (FYI 28 MiG-29 jott anno az oroszoktol, amit gyakorlatilag a szabad eg alatt lerohasztottak.)
A földi technikára annyi pénz megy el és fog még elmenni, hogy egy "nem létkérdés" gép számbővítésre nem jut. Tök jó, hogy leszerződtünk egy csomó lánctalpast, de még töredéke van kifzietve, ez évekig fogja terhelni a büdzsét. A fizukon is kell tolni egy nagyobbat, mert nem lesz aki működtesse a technikát.
Vadászgépeket nem csak megvenni, de üzemeltetni is drága: annyi minden másra kell a pénzt, hogy nem hiszem hogy a költségvetésük jelentős százalékát még egy század működtetésére akarják elfolyatni. Talán az évtized végén merülhet ez fel ha a már a szárazföldiek ki vannak stafírozva...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 660
46 653
113
Ezt a "14 gép nem légierő" ezt mantrázod itt egy ideje - viszont 15 éve sem volt légierő,
Akkor mennyi volt a rendelkezésre álló költségvetés?
mégis máig így van a légierőnk és nem történt olyan jelentős biztonság politikai változás, ami miatt ez ne maradhatna így továbbra is - senkinek nem lett több vagy jobb gépe a környéken.
Télleg? :confused:
Románoknak ukránoknak és szerbeknek van több gépük ugyan, de minőségileg gyengébbek - pláne ha meglesz a Gripen upgrade IRIS-T és Meteor fegyverekkel.
:eek:
Akkor kezdj el számolni!
Kivel - és főleg mivel - szemben kellett felállítani a 14 gépes légierőt annak idején.
Meg jelenleg milyen légierők ellen kellene - legrosszabb esetben - helyt állnia.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
és a nevezett kottyintotta el a médiákokban?

Csak szőrözés miatt pontosítok. Nem a médiában kottyintotta el, csak egy bizottsági ülés átiratában jelent meg. A lényegen persze nem változtat, hogy kikerült.

Szerbeké sem élvonal, még ha több gépük is van.

Miért? Mennyi bevethető gépük van a srbeknek? Én eddig valószínűleg rosszul tudtam a világot. Azt hittem, nincs számban jelentős fölény Migben nekik, csak ha a kiképző gépeket is belevesszük.

Más:

Én mindig is azt mondtam, hogy ha lesz 2. század, azzal leginkább középtávon lehet számolni. A legtöbben egyetértettünk abban, hogy nem a polcról vásárolnánk, ami az AV-t tette központi szerepkörbe. Kiváló termelő egység lenne egy licence összeszerelésre. Viszont a gyár Csehországban van.

-ha termelést akarok ütemezni, akkor pár évig fixen a kiképzőgép gyártásából akarják azt a helyet eltartani. Vagyis 2026 előtt szóba nem jön, hogy itt eredetileg terveztek volna olyannal, hogy új gép vásárlás.
-Prágában most a vírus miatt megugró adósság csökkentése a fő téma, a be nem jelentett beszerzések több éves csúszásokat fog elszenvedni. Ha AV-ben tényleg E/F összeszerelést terveztünk, akkor nyugodtan számolhatunk azzal, hogy azok a dátumok is nálunk ugyan úgy éveket csúsznak. (És már 2026 is borzasztó messze lenne, nem hogy még az is kitolódik.)
-Nálunk sem jön ki a matek, mert ami számot a bizottsági ülésről emlegettek, az simán lehetne még új tüzérség is, kár fixen a légierőt belelátni. De megjegyzem, hogy ha abból drónok lesznek, akkor sem költöttük el hiábavalóságért. Szóval nem egy és nem két tétel van az APC mellett sem, ami pár millió dolcsit elnyel simán.
És ne feledjük, hogy akkor itt van annak a kérdése, hogy a már megrendelt vasak árát is valamikor bele kell rakni a költségvetésbe, szóval nem feltétlenül a légierő az, amit most le kell tudni, mert úgy is el lesz felejtve. Ha veszünk 50 környéki darabszámban howizert a közepes dd-nek, ott a kiképzés sem lesz két fillér!
 
K

kamm

Guest
Ezt olvastam, de ebből sem következik egy új század.
Aaaa... ha a regi marad, de Benko az uj Gripenrol beszel, az hany szazad lenne...? :rolleyes:

Ezt a "14 gép nem légierő" ezt mantrázod itt egy ideje - viszont 15 éve sem volt légierő, mégis máig így van a légierőnk és nem történt olyan jelentős biztonság politikai változás, ami miatt ez ne maradhatna így továbbra is - senkinek nem lett több vagy jobb gépe a környéken. Románoknak ukránoknak és szerbeknek van több gépük ugyan, de minőségileg gyengébbek - pláne ha meglesz a Gripen upgrade IRIS-T és Meteor fegyverekkel.
Jezus... en ertem, hogy nem olvasol vissza az3ert sem, de azert erted, mi megy Ukrajnaban? Avagy del fele? Netan a Fekete-tengeren? Eszrevetted, hogy hova jarnak a magyar gepek missziozni?

Ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam, akkor végig CAS szerepkörről beszéltem - te sem olvasol, csak vagdalkozol.
Ami egy hulyeseg, igen. Semmi koze ahhoz, amire tartjuk a Gripeneket - lasd fenn, hacsak nem javasolod a NASAMSot avagy a tuzereket kikuldeni a Baltikumba, a Gripenek helyett...

Ezt a feladatkört drónok és tüzérség is elláthatja, kiválthatja. Mi fenének kell CAS-t 400 km-ről adni?!?
Ha szárazfölsieknek segítség kell, akkor a lövegek és MRLS rakéták 10 percen belül megszórják a leadott koordinátákat 30-40km-ről. Vadászgépről ez nehezebb és veszélyesebb művelet.
Egyébként ha egy fontosabb célpontot kell kilőni, akkor arra az SRBM is alkalmas "400 km-ről" - ráadásul nem kockáztatjuk a nehezen pótolható képzett pilóta életét. Esetleg érdemes erre Taurust venni, ami saját légtérből is indítható - ha már nagyon messzire akarunk "csapkodni".
Fogalmatlan trollkodas. Semmi koze a legieronk jelenlegi funkcioihoz, max egy lehet a sok masodlagos kozul.


A földi technikára annyi pénz megy el és fog még elmenni, hogy egy "nem létkérdés" gép számbővítésre nem jut. Tök jó, hogy leszerződtünk egy csomó lánctalpast, de még töredéke van kifzietve, ez évekig fogja terhelni a büdzsét. A fizukon is kell tolni egy nagyobbat, mert nem lesz aki működtesse a technikát.
Vadászgépeket nem csak megvenni, de üzemeltetni is drága: annyi minden másra kell a pénzt, hogy nem hiszem hogy a költségvetésük jelentős százalékát még egy század működtetésére akarják elfolyatni. Talán az évtized végén merülhet ez fel ha a már a szárazföldiek ki vannak stafírozva...
Ez meg a szokasos buta klise, merjunk kicsik lenni, ha ezt veszunk, akkor arra nincs es hasonlo.
Szazszor vegigmentunk rajta, ha nem vagy hajlando visszaolvasni, akkor trollkodj tovabb egyedul, en azert sem vagyok hajlando 101x is elmagyarazni neked, hogy miert hulyeseg az egesz amit itt irsz, ugy ahogy, van.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
Csak szőrözés miatt pontosítok. Nem a médiában kottyintotta el, csak egy bizottsági ülés átiratában jelent meg. A lényegen persze nem változtat, hogy kikerült.
De-de, ket interjuban is kicsuszott a szajan tavaly nyaron. :)

Miért? Mennyi bevethető gépük van a srbeknek? Én eddig valószínűleg rosszul tudtam a világot. Azt hittem, nincs számban jelentős fölény Migben nekik, csak ha a kiképző gépeket is belevesszük.

Más:

Én mindig is azt mondtam, hogy ha lesz 2. század, azzal leginkább középtávon lehet számolni. A legtöbben egyetértettünk abban, hogy nem a polcról vásárolnánk, ami az AV-t tette központi szerepkörbe. Kiváló termelő egység lenne egy licence összeszerelésre. Viszont a gyár Csehországban van.

-ha termelést akarok ütemezni, akkor pár évig fixen a kiképzőgép gyártásából akarják azt a helyet eltartani. Vagyis 2026 előtt szóba nem jön, hogy itt eredetileg terveztek volna olyannal, hogy új gép vásárlás.
-Prágában most a vírus miatt megugró adósság csökkentése a fő téma, a be nem jelentett beszerzések több éves csúszásokat fog elszenvedni. Ha AV-ben tényleg E/F összeszerelést terveztünk, akkor nyugodtan számolhatunk azzal, hogy azok a dátumok is nálunk ugyan úgy éveket csúsznak. (És már 2026 is borzasztó messze lenne, nem hogy még az is kitolódik.)
-Nálunk sem jön ki a matek, mert ami számot a bizottsági ülésről emlegettek, az simán lehetne még új tüzérség is, kár fixen a légierőt belelátni. De megjegyzem, hogy ha abból drónok lesznek, akkor sem költöttük el hiábavalóságért. Szóval nem egy és nem két tétel van az APC mellett sem, ami pár millió dolcsit elnyel simán.
És ne feledjük, hogy akkor itt van annak a kérdése, hogy a már megrendelt vasak árát is valamikor bele kell rakni a költségvetésbe, szóval nem feltétlenül a légierő az, amit most le kell tudni, mert úgy is el lesz felejtve. Ha veszünk 50 környéki darabszámban howizert a közepes dd-nek, ott a kiképzés sem lesz két fillér!
Ezen vegigmentunk korabban, egyreszt hulyeseg am ez a legiero draga - nem sokkal dragabb, mint a Lynxek pl, csak a Gripeneket raadasul 10-20 ev alatt fizeted ki, nem 3-4-5 alatt -, masreszt idoben meg kell azt is rendelned, hogy megkapd idoben, harmadreszt de igen, muszaj, mert eleg gep nelkul celba lovoldoznek a foldi erokre.

Na jo, megjott a ramen, eleg ebbol... :cool:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 145
36 636
113
en azert sem vagyok hajlando 101x is elmagyarazni neked, hogy miert hulyeseg az egesz amit itt irsz, ugy ahogy, van.
Tényleg ne is fáradj vele - a saját egészséged érdekében, mert látom mindjárt agyvérzést kapsz annyira hergeled magad.
Igen nagyra értékelném ha jövőben nem is kommentelnéd amit írok. Köszi! :)
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Akkor mennyi volt a rendelkezésre álló költségvetés?

Télleg? :confused:

:eek:
Akkor kezdj el számolni!
Kivel - és főleg mivel - szemben kellett felállítani a 14 gépes légierőt annak idején.
Meg jelenleg milyen légierők ellen kellene - legrosszabb esetben - helyt állnia.
Hát,itt a térségünkben a következő 10-15 évben még mindig csak a lengyel F-35 lesz fejlettebb a Gripeneknél. Modernizációt követően,Meteor-ral és Iris-T-vel(meg remélhetőleg AG téren is lesz fejlődés),a fegyverterhelhetőséget leszámítva mindenben minimum pariban leszünk a horvát Rafale-okkal,meg a szlovák Viperekkel is... A többiek vadászgépei meg elég messze vannak ettől a szinttől.Valahogy a teljesen legatyásodott szárazföldiek rendbetétele sokkal fontosabb lenne a 20-as években. Nem azt mondom,hogy nem kellene hosszabb távon még egy század,de részemről értelmét akkor látnám,ha majd a 30-as évek közepe felé cseréljük a Gripen C/D gépeket,és akkor létre tudnánk hozni egy kibővített,homogén vadászflottát. Kecskemétén amire rövidtávon szükség lenne,az az,amit @molnibalage is már többször leírt,fedezékek+légvédelem kiépítése.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 145
36 636
113
Miért? Mennyi bevethető gépük van a srbeknek? Én eddig valószínűleg rosszul tudtam a világot. Azt hittem, nincs számban jelentős fölény Migben nekik, csak ha a kiképző gépeket is belevesszük.
Papíron van 14 db MiG-29 meg 17 db J-22 - mennyi bevethető nem tudom, de ezk közül egyik sem igazán veszélyes a Meteoros upgradelt Gripennek.
 
K

kamm

Guest
Tényleg ne is fáradj vele - a saját egészséged érdekében, mert látom mindjárt agyvérzést kapsz annyira hergeled magad.
Igen nagyra értékelném ha jövőben nem is kommentelnéd amit írok. Köszi! :)
Eloszor inkabb ne spammeld tele a hulyesegeiddel mindegyik temat, pusztan azert, mert olyan arrogans vagy, hogy nem vagy hajlando semmit visszaolvasni sem, de elvarod, hogy toleraljuk a 125x elorangatott zoldsegeket... :p

A szakértők az AESA radaros gépek (horvát Rafale és szlovák F-16 és az esetleges új román F-16) miatt jobban aggódnak...

Sebaj, majd alajuk toljuk a NASAMSot, meg a tuzerseg meg dronok leszedik oket smart lovedekkel. :cool:

A dolog ott indul, hogy 14 geppel, akarmennyire is fejlett fegyvereket pakolsz rajuk, nem sokra mesz mar 30-40 ellen (mennyit is mondanak a romanok, 4 szazadot?) Ha mondjuk van ket szazadod, akkor van sansz 3 ellen a fejlettebb rendszereiddel, mert akkor ha veszitesz is, meg marad...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 145
36 636
113
Eloszor inkabb ne spammeld tele a hulyesegeiddel mindegyik temat, pusztan azert, mert olyan arrogans vagy, hogy nem vagy hajlando semmit visszaolvasni sem, de elvarod, hogy toleraljuk a 125x elorangatott zoldsegeket...
Amiket emlegettél mind olvastam, de más a véleményem erről: egyik sem igazolja a gépbővítést a közel jövőben. Az évtized vége felé talán...

Egyébként azzal a véleményemmel, hogy nem várható második század mert másra kell a pénz, eddig 4 értettek egyet egyelőre.
Biztos mind hülyék ők is, mi? :)
Szerinted csak neked lehet itt igazad... :D

Ha szerinted spammlek, tegyél ignorra és akkor nincs vele gondod.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra