A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 303
113
Annal sokkal tobb. Annyiert max olyat kapsz, aki max ugatja a temat, lelkes, most esett ki az egyetemrol stb.

Ha olyat akarsz, aki nagymeretu szervezetnel szerzett cyber defense tapasztalattal rendelkezik, mar az is evi $150k korul jar, ha meg olyat, akinek (torvenyes) attack avagy mission planner stb (leellenorizheto) gyakorlata van, akkor az kb $200-$250k korul indul evente es akkor meg nem ex-NSA directorrol beszeltunk, csak mondjuk volt MSFT avagy FB security sr. engineer szintrol.
A honvédségi képzések mondjuk pont ezen papirok megszerzését segíti elő. (természetesen a papirokértés oktatásért cserébe X ideig az állományba kell hogy maradjon.) aki utánna lelép mert a többség lelép 50 éves koráig vagy 3 gyerekig helyzet esetén berántható.

(ugyhogy akkor már érdemes lessz nekik tartalékosnak is lenni.) akár homeofice

támadóképességhez amúgy sem árt ha nem céges rendszerről dolgozik
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 303
113
persze ettől még kell a magasabb fizu. van is és lessz is nekik.
de békében lessz egy kisebb állomány.
egy intenzív elhúzódó támadások esetén vagy egyéb programozási feladatokra esetleg mi általunk indított támadásokra lessz egy tartalékos állomány.
háború esetén meg aki csillio millio dollárt is keres de egyszer felesküdött (jönne kell hackelni vagy programozni vagy kitudjamit csinálni persze nem ingyen háború esetén vállalástól függően kemény lóvéjért.)

igazából ez az egész rendszerre igaz nem csak az infósokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
P

Pogány

Guest
Vita? Azt hittem már meg is nyitottad a Felújítás gombokért topikot LMzek 2.0 globális moderátorral a "főszerepben"...:)
Nézd, ahányszor engem repülős témákban megszólalni láthattatok, sejthető, hogy majd ott lépek be a dologba, amikor már felmerül, hogy kerüljön rá lánctalp, a hajtómű helyére pedig átmérőazonos ágyú... :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
31 978
140 528
113
Nézd, ahányszor engem repülős témákban megszólalni láthattatok, sejthető, hogy majd ott lépek be a dologba, amikor már felmerül, hogy kerüljön rá lánctalp, a hajtómű helyére pedig átmérőazonos ágyú... :D
c943b67d89360b3281994b3cf0a1105b.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
5 586
16 603
113
A páncéltörő tüzérség az pct tüzérek specializált technikáit jelenti majd ha lesznek.
Feltételeztem ;)
De a táborit nem tudom hova tenni (nem azért, mert ne tudnám, hogy mit jelentene, hanem azért, mert tényleg komolyan gondolják, hogy visszahozzák a vontatott lövegeket? :confused: )
 
  • Hűha
Reactions: kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
31 978
140 528
113
Feltételeztem ;)
De a táborit nem tudom hova tenni (nem azért, mert ne tudnám, hogy mit jelentene, hanem azért, mert tényleg komolyan gondolják, hogy visszahozzák a vontatott lövegeket? :confused: )
Remélem, hogy nem.
Lehetséges, hogy a teherautós önjáróra aggatnák rá a tábori tüzérség nevét, hogy elválasszák a láncosokat?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
5 586
16 603
113
Akkor élménybeszámolót kérünk... 1 órás volt? Lehetett kérdezni? Válaszolt is? Sokan voltak? Stb.
Igen, lehetett kérdezni, kb. 6-7 kérdező volt
Válaszolt is, de mind a kérdések, mind a válaszok megmaradtak az általánosságok szintjén.
Én nem kérdeztem, mert nem akartam kellemetlen kérdéseket feltenni, ez nem arról szólt.
Mivel ezt az Magyar Atlanti Tanács szervezte, ezért enyhe atlantista hangulatú volt az előadás, de mi más is lehetett volna, már csak hivatalból is.
Volt utána egy kis állófogadás, kötetlen beszélgetés, süti+pogi+üccsi kombó, de ott már a miniszter már nem volt ott.
1-2 korábbi ismerőst újra láttam és váltottam velük pár mondatot.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 706
4 260
113
A Magyar Honvédség Parancsnoksága törzsfőnöke fogadta a cseh katonai attasét...

A megbeszélésen a felek áttekintették az aktuális katonadiplomáciai folyamatokat és feladatokat, valamint megerősítették, hogy kiemelten kezelik a jövőbeli kétoldalú együttműködési lehetőségeket, illetve folyamatos konzultálnak a katonai kapcsolatok lehetséges bővítési területeiről.

Magyarország katonadiplomáciai tevékenységének erősítése jegyében 2017 augusztusában nyitotta újra Prágában a katonai attaséhivatalát. Csehország a kétoldalú katonai és hadiipari, illetve a visegrádi együttműködés szempontjából is fontosnak tartja prágai magyar katonadiplomáciai jelenlétet.
Eszmét is cseréltek?
 
K

kamm

Guest
Remélem, hogy nem.
Lehetséges, hogy a teherautós önjáróra aggatnák rá a tábori tüzérség nevét, hogy elválasszák a láncosokat?
Pont ezt akartam tippelni, esetleg a kerekes SPH valami fura magyaritasa...?

A páncéltörő tüzérség az pct tüzérek specializált technikáit jelenti majd ha lesznek.
Az egyelore nem a Spike plusz speci loszerek lesznek a PzHhoz...?