A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
"A Debrecen TV-nek Benkő Tibor honvédelmi miniszter beszámolt arról, milyen szerepet tölt be a honvédség életében Debrecen, kifejtette a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program eddig elért eredményeit és céljait, Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka pedig a toborzási lehetőségekről, illetve a hazafias, honvédelmi nevelés fontosságáról nyilatkozott. A beszélgetéseket szerdán és csütörtökön 19 órától láthatják."
Na akkor kb 20 év után újra megnézek egy műsort a Debrecen TV-n:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
A Magyar Honvédség Parancsnoksága törzsfőnöke fogadta a cseh katonai attasét...

A megbeszélésen a felek áttekintették az aktuális katonadiplomáciai folyamatokat és feladatokat, valamint megerősítették, hogy kiemelten kezelik a jövőbeli kétoldalú együttműködési lehetőségeket, illetve folyamatos konzultálnak a katonai kapcsolatok lehetséges bővítési területeiről.

Magyarország katonadiplomáciai tevékenységének erősítése jegyében 2017 augusztusában nyitotta újra Prágában a katonai attaséhivatalát. Csehország a kétoldalú katonai és hadiipari, illetve a visegrádi együttműködés szempontjából is fontosnak tartja prágai magyar katonadiplomáciai jelenlétet.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
G

Galthran

Guest
Mit szeretnél amúgy hallani tőle?

Kíváncsi vagyok az őszinte véleményedre (és itt megkérlek hogy ne csuklóból dobj valami degradáló fost mint általában) hanem tárgyilagosan írd le, hogy mik az elképzeléseid. Elég elemzést, stb-t hoztál különböző témában, hogy tudjam van annyi fogalmad a dolgokról hogy legyen egy kialakult képed amit igazából sosem volt alkalmam megismerni a részedről.
Kíváncsi lennék hogy te mit tennél.
emberünkről tudjuk hogy az idfben volt katona(tiszt?), a neten a legocsmányabb féreg módon uszít minden ellen ami minimálisan is pozitív nekünk magyaroknak* és szabadidejében hadiipari beruházások körül szimatol. sztem nem nekünk hanem a megfelelő szolgálatoknak kéne kérdezgetni őt

*volt egy azóta törölt mondata ami után én emberi lénynek sem tekintem őt, ha élőben találkoznánk szó nélkül kirugdosnám néhány fogát
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
emberünkről tudjuk hogy az idfben volt katona(tiszt?), a neten a legocsmányabb féreg módon uszít minden ellen ami minimálisan is pozitív nekünk magyaroknak* és szabadidejében hadiipari beruházások körül szimatol. sztem nem nekünk hanem a megfelelő szolgálatoknak kéne kérdezgetni őt

*volt egy azóta törölt mondata ami után én emberi lénynek sem tekintem őt, ha élőben találkoznánk szó nélkül kirugdosnám néhány fogát
Szerintem ő annyira volt idf-ben katona mint én a Birodalmi Haderőnél TIE vadászpilóta! Szerintem nagyobb eséllyel játszott sakk partit Chewbacca-val a Millenium Falconon! Engedd el!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 687
113
Szerintem ő annyira volt idf-ben katona mint én a Birodalmi Haderőnél TIE vadászpilóta! Szerintem nagyobb eséllyel játszott sakk partit Chewbacca-val a Millenium Falconon! Engedd el!
Azért az kb. minden ötödik hozzászólásából kiderül, hogy khmm hogyan is mondjam, erős a kapcsolata az "anyaországgal"... Mármint az övével.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
emberünkről tudjuk hogy az idfben volt katona(tiszt?), a neten a legocsmányabb féreg módon uszít minden ellen ami minimálisan is pozitív nekünk magyaroknak* és szabadidejében hadiipari beruházások körül szimatol. sztem nem nekünk hanem a megfelelő szolgálatoknak kéne kérdezgetni őt

*volt egy azóta törölt mondata ami után én emberi lénynek sem tekintem őt, ha élőben találkoznánk szó nélkül kirugdosnám néhány fogát
Ugye tudod, hogy van Ignore funkció a fórummotorban?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
W

Wilson

Guest
Majd írj ha volt vmi izgi.
Ha Terminator nem irta volna meg , hogy Benkő tiszteletét tette itt nálunk a "kálvinista Rómában", semmit sem tudtam volna a dologról,mert itt Debrecenben nem tudom ki olyan elvetemült, hogy rendszeresen nézi a Debrecen TV "érdekfeszítően izgalmas" műsorait , mindenesetre holnap 19 órakor egy életem egy halálom alapon odakapcsolok és majd beszámolok mit mondott Benkő kartárs. Remélem nem izzítja be a Benkő féle közhely generátort és mond valami konkrét infót is...
 
K

kamm

Guest
Szerintem ő annyira volt idf-ben katona mint én a Birodalmi Haderőnél TIE vadászpilóta! Szerintem nagyobb eséllyel játszott sakk partit Chewbacca-val a Millenium Falconon! Engedd el!
Ha alijazol, akkor behivnak (bizonyos korig), de ez meg onmagaban semmit nem jelent. Az a par ember, akiket valaha ismertem mint IDFbe berantott bevandorlok, egy alapkikepzes utan mindegyik kb papirtologatokent baszarintotta el a 2-3 ev szolgalatukat, nulla harcerteket kepviseltek (nem emlekszem, mennyi volt). kb mint a MNH anno.
 
W

Wilson

Guest
OFF
Ott is megy negyedóránként a 10 perc rettegés a migráncsoktól meg gyúúcsánytól? :D
Nekem nincs TV-m, de állítólag ez a sláger minden állami tv-n...
ON
Nem tudom mivel leglább 20 éve egyetlen percet sem láttam a Debrecen TV műsoraiból , de a köztévén 0/24- ben tolják a témát:)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Arról nincs cikk, hogy Hódmezővásárhelyen is jártak? Mert az Algyői csárdában halászleveztek. Az meg mindenhogy kiesik, kivéve Vásárhely felől. Esetleg helikopterrel mentek HMVH-ig?
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113

50 cseh katona jonne a hatarra.

A Magyar Honvédség Parancsnoksága törzsfőnöke fogadta a cseh katonai attasét...

A megbeszélésen a felek áttekintették az aktuális katonadiplomáciai folyamatokat és feladatokat, valamint megerősítették, hogy kiemelten kezelik a jövőbeli kétoldalú együttműködési lehetőségeket, illetve folyamatos konzultálnak a katonai kapcsolatok lehetséges bővítési területeiről.

Magyarország katonadiplomáciai tevékenységének erősítése jegyében 2017 augusztusában nyitotta újra Prágában a katonai attaséhivatalát. Csehország a kétoldalú katonai és hadiipari, illetve a visegrádi együttműködés szempontjából is fontosnak tartja prágai magyar katonadiplomáciai jelenlétet.
Igy valasztasok elott ezt szerintem Babis meglepi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Már rájöttem hogy reménytelen küldetés a fórumozók egységes informáltsági szintre hozása azáltal, hogy tematikus topikokban csak topikreleváns információk legyenek és hogy így mindenki akit érdekel könnyen-gyorsan át tudja olvasni az új információkat ha lemarad. Mindenki írjon oda és azt amit csak akar, én meg majd összevadászom magamnak a lényeget 1700 topikból is...
...ez leginkább azért van, mert chat-szobának használjuk a fórumot. A gond az, hogy nincs olyan "fa-szerkezet", ahol egy belinkelt hirt/hozzászólást a topikban külön szálon lehet(ne) idézni, vitatni stb. Igaz, hogy ennek is vannak hátrányai, de a fő kommentek igy átláthatóan megmaradnának csak a témával kapcsolatos relevánsabb infókkal, linkekkel.
Ez a fórum nem igy épül fel,...alkalmazkodni kell hát...
 
K

kamm

Guest
...ez leginkább azért van, mert chat-szobának használjuk a fórumot. A gond az, hogy nincs olyan "fa-szerkezet", ahol egy belinkelt hirt/hozzászólást a topikban külön szálon lehet(ne) idézni, vitatni stb. Igaz, hogy ennek is vannak hátrányai, de a fő kommentek igy átláthatóan megmaradnának csak a témával kapcsolatos relevánsabb infókkal, linkekkel.
Ez a fórum nem igy épül fel,...alkalmazkodni kell hát...
Ezzel nincs szerintem gond, igy intimebb a hangulat es jobban egyben van a brainstormingos stimulalashoz.

Mondjuk egy KB/wiki esetleg nem lenne rossz (forum loginhoz kotve), akkor lenne mit editalgatnunk magunknak, legalabb az alapveto ismereteket ott lehetne up-to-date tartani, nem @molnibalage kellene felevente-evente ujrairkalnia mindent, fokuszalhatna inkabb a specifikus cikkekre.
Gondolom, van wiki addon ehhez a forummotorhoz, @Tcat @Mackensen ugye...?
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
325
802
93
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
  • A magyar géppark továbbfejlesztéséhez szükséges alapokat a fegyverrendszer lelkét jelentő MS20 szoftvercsomag telepítése teszi lehetővé; az ezzel kapcsolatos szerződés már 2017-ben megszületett a magyar és svéd fél között, amit azóta végre is hajtottak.
  • A Gripenek NATO-szabványú Link–16-os adattovábbító rendszere is korszerűbb lett, ami a szövetségesekkel való teljes körű együttműködést emeli magasabb színvonalra.
  • Az előretolt földi irányítók, célmegjelölő katonák részére külön rádiócsatornát sikerült biztosítani, ami harcászati előnyt jelent, álló- és mozgóképet is tudnak a küldeni a célpontról a pilótának.
  • A továbbfejlesztett CBRN-rendszer lehetővé teszi kémiai, biológiai, radiológiai vagy nukleáris támadás esetén is a JAS–39 C/D repülőgépek alkalmazását és karbantartását.
  • A magyar gépeken már integrált PS05A Mk4 lokátor a régebbi Mk3-hoz képest 150 százalékkal nagyobb felderítési távolságot, jobb zavarvédettséget és az alacsony észlelhetőségű repülőgépek távolabbról történő felderítését biztosítja.
  • A jelenleg használt C/D változatok kiváló integrált elektronikai harcrendszerrel (EW és ECM) vannak felszerelve, a magyar Gripenek voltak például a legjobb EW és ECM felszereléssel rendelkező légi rendészeti repülőgépek a balti missziók keretében.
  • A magyar gépeken már integrált PS05A Mk4 lokátor a régebbi Mk3-hoz képest 150 százalékkal nagyobb felderítési távolságot, jobb zavarvédettséget és az alacsony észlelhetőségű repülőgépek távolabbról történő felderítését biztosítja.
https://magyarnemzet.hu/belfold/2021/09/hadrendben-maradnak-a-gripenek