A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Mit szeretnél amúgy hallani tőle?

Kíváncsi vagyok az őszinte véleményedre (és itt megkérlek hogy ne csuklóból dobj valami degradáló fost mint általában) hanem tárgyilagosan írd le, hogy mik az elképzeléseid. Elég elemzést, stb-t hoztál különböző témában, hogy tudjam van annyi fogalmad a dolgokról hogy legyen egy kialakult képed amit igazából sosem volt alkalmam megismerni a részedről.
Kíváncsi lennék hogy te mit tennI
Igazából amit allani akarnék téle, az ogy felolvassa a leszerelésinyilatkozatát.

-beismerni hogy a Z2000valamennyi zagyvaság, esélye sincs a hangoztatott célok eléréséez.

-nem saját utakkal acélkockákkal bohóckodni, hanem átvenni bevált módszert toborzástól a leszerelésig.
- az önkéntes bohócokat hazazavarni, átvenni mondjuk a dán vagy mondjuk a lengyel módszert.
-aláírt szerződésekkel nincs mit tenni, de kézifék beúz, de kurva gyorsan elfelejteném az olyan eszement ötleteket, mint 155 mm Lynx alvázon...,
-erősíteni honvédség társadalmi integráló szerepét, civil élethez munkareőpiacoz is igazítva. Kurvára nem lesz elfogadató fizetés a Honvédségnél, de vonzó perspektíva lesz, a a jelentkező az aláírt áromév alatt olyan képzettséet szerez, ami kelendővé teszi a munkaerőpiacon...
-felfelé vagy kifelé elv következetes végezvitele.
-rangvisszanyesés bzmeg az nem működik hogy több a tábornok, mint az USMC állományában.
- civil kapcsolatok fejlesztése, emellett a szexuális visszaélések esetén a zéró tolerancia. legyen szó nőkről vagy seggbe abuzált középiskolásokról.
-alapkiképzés alakulatoknál, mellékesen, egyéb dolduk mellett: no comment.
  • beszerzések csak szigorú tesztelések után., ez persze egyet jelent a Maróth féle beszerzési modell kiradirozásával.
  • a vezetés részéről a a civilek nem hülyének nézése.

etc. etc

mint látod, hogy milyen tecnikát vesz a Honvédség, és hány alakulatot állít fel, az harmadrendű része a dolognak.



-
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Igazából amit allani akarnék téle, az ogy felolvassa a leszerelésinyilatkozatát.

-beismerni hogy a Z2000valamennyi zagyvaság, esélye sincs a hangoztatott célok eléréséez.

-nem saját utakkal acélkockákkal bohóckodni, hanem átvenni bevált módszert toborzástól a leszerelésig.
- az önkéntes bohócokat hazazavarni, átvenni mondjuk a dán vagy mondjuk a lengyel módszert.
-aláírt szerződésekkel nincs mit tenni, de kézifék beúz, de kurva gyorsan elfelejteném az olyan eszement ötleteket, mint 155 mm Lynx alvázon...,
-erősíteni honvédség társadalmi integráló szerepét, civil élethez munkareőpiacoz is igazítva. Kurvára nem lesz elfogadató fizetés a Honvédségnél, de vonzó perspektíva lesz, a a jelentkező az aláírt áromév alatt olyan képzettséet szerez, ami kelendővé teszi a munkaerőpiacon...
-felfelé vagy kifelé elv következetes végezvitele.
-rangvisszanyesés bzmeg az nem működik hogy több a tábornok, mint az USMC állományában.
- civil kapcsolatok fejlesztése, emellett a szexuális visszaélések esetén a zéró tolerancia. legyen szó nőkről vagy seggbe abuzált középiskolásokról.
-alapkiképzés alakulatoknál, mellékesen, egyéb dolduk mellett: no comment.
  • beszerzések csak szigorú tesztelések után., ez persze egyet jelent a Maróth féle beszerzési modell kiradirozásával.
  • a vezetés részéről a a civilek nem hülyének nézése.

etc. etc

mint látod, hogy milyen tecnikát vesz a Honvédség, és hány alakulatot állít fel, az harmadrendű része a dolognak.



-
és a már sci-fi, mint a magyar haderő, egy kommnet:

"Én sokkal fontosabbnak tartanám, hogy 2030-ra hazánk Európa első öt, a világ első tíz legjobb oktatási rendszerrel, idegen nyelv tudással, egészségügyi ellátással rendelkező országa között legyen."

"Ez azonban sokkal egyszerűbb. Veszünk pár repülőt, tankot, beindítunk valami fegyvergyártást és jónapot, kijelenthetjük, hogy a honvédség milyen erős lett. Oszt jónapot, senki sem tudja ellenőrizni mi is a valóság. De ezt nem lehet megtenni az oktatással, mert ott azért az emberek látják az eredményt nap mint nap."

na ennek esélye ugyanannyi mint a RR féle bullsittelés.

oké választási év lesz, ő meg lement kutyába, de azért van egy határ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 537
113
Van benne egy-két helyesírási hiba de sebaj! Talán ebbe a topikba van helye!
Meg lehet, hogy itt is!
Megint ugyan csepegtetve, és sűrű gereblyével kell összeszedni, de most is volt a pár hírmorzsa Maróth úrtól.
Embraerről:
Minden beszerzésünkhöz igyekszünk ipari együttműködést is tető alá hozni, mégpedig olyan megállapodásokat, amelyeknek valós hasznuk van, valódi képességfejlesztést adnak Magyarországnak, nem csak kipipáljuk, hogy ezt is letudtuk. A brazil nagyvállalattal a szerződés megkötésekor három ilyen területet tudtunk azonosítani. ....
Mi lesz a másik két terület?
Erről bővebben még nem szeretnék beszélni, mivel a részletek még nem lettek tisztázva, de a repülőgép fejlesztésentúl a gyártástechnológiába is szeretnénk bekerülni, és érinteni fogjuk az űripart is.
Ez a gyártástechnológiába akarunk bekerülni dolog elvileg már az Aero-val megtörténik, de szerintem az Embraerrel lesz egy jelentős kapacitás felhasználás is a felületkezelő üzemnek. Meg a leendő idetelepülő Aero üzemnek.

További repipari fejlemények várhatók a közeljövőben:
Milyen nagy területeken tervezik beindítani a gyártást?
Ezeket alapvetően öt területre húztuk szét. Az első a repülőgépipar, ezt Békés megyében koncentráljuk. Remélem, hogy ez a közeljövőben új lökést fog kapni.
mikro infó, meg lehet, hogy félreértem, de akkor is:
Zala megyében kapta a harcjármű gyártást, elsősorban Zalaegerszeg, de a megyeszékhelyen kívül is lesznek majd elemei.
Nálam ez azt jelenti, hogy Egerszegen és Kaposváron kívül érint majd a fejlesztés másik Zala megyei települést is.

Ahogy a tanult kolléga a iparfejlesztéses topicban már kiemelte:
Egyébként én a Komondorról sem tettem le, van mögötte egy kiváló mérnökcsapat. Sajnos a tervezéskor nem volt meg a megfelelő eszközrendszerük és anyagi forrásaik arra, hogy egy valóban versenyképes terméket hozzanak össze. De maga az elgondolás, a felhalmozott tudás az nagyon jó volt, látok is arra lehetőséget, hogy mindezt ne hagyjuk elveszni.

Mi akar Maróth a Kommondorral?
Nem a Komondor tartja feltétlen a piacképes terméknek, hanem azt, hogy az azt létrehozó mérnökök már végigsz0ptak jópár évet a Komondor létrehozásával, és tutujgatásával. Ha odaállítják őket egy NMS plató elé, vagy egy Gidrán alváltozat lefejlesztése elé Kaposváron, akkor nem úgy fognak pingvinezni mint aki még sosem látott még páncéllemezt.

A csehekről, és úgy általában a V4-ről:
Nagyon bízom abban, hogy meg tudjuk találni azokat a szinergiákat amíg a két országot együtt erősítik és közös projekteket képes generálni. Nem véletlenül tőlük vettük a kézifegyver licencet, jelenleg is több lehetséges együttműködés van az asztalon.
Ezt akár V4-szinten is érdemes lehet végiggondolni...
Igen, idén nyáron, amikor átvettem a V4 fegyverzeti igazgatói posztját, meghirdettem egy programot, hogy mérjük fel, az egyes országokban milyen képességek vannak. Találjuk meg a szerepek harmonizálásának lehetőségeit, egy közös fejlesztésbe ki milyen hozzáadott értéket tudna betenni. Az idő majd eldönti hogy ez mennyire lesz életképes, de bízok benne, hogy értelmes projekteket tudunk generálni.
Szóval továbbra is megpróbálnak itthon hinni a V4 fegyverzeti együttműködésben. Vannak ugye - általunk is ismert - fejlesztési irányok, és annak ellenére próbálkozunk, hogy hogy jártak korábban egymással a V4 országai....

És végül: Úgy néz ki, csak nem akarják hagyni alumínium árában menjenek el a Mig-29-esek romjai. Minden fillér számít? :cool:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Igazából amit allani akarnék téle, az ogy felolvassa a leszerelésinyilatkozatát.
Nem tudod mi bajod vele, mikor pécset volt kiképző tiszt full rendes, korrekt és normális arc volt
Az hogy a Zrínyi programmal nem vagy megelégedve nem az Ő hibája , főleg úgy hogy azért nem sok ideje van még ott , adj már neki időt
-beismerni hogy a Z2000valamennyi zagyvaság, esélye sincs a hangoztatott célok eléréséez.
na ezen jót mosolyogtam :) miért Te tán ismered hogy mi lesz még a kövi 10 évben a programban?
de akkor bontsuk le
-nem saját utakkal acélkockákkal bohóckodni, hanem átvenni bevált módszert toborzástól a leszerelésig.
ezzel nem értem mi a bajod, elmondanád mit vétettek a kockák?
- az önkéntes bohócokat hazazavarni, átvenni mondjuk a dán vagy mondjuk a lengyel módszert.
ezzel mondjuk egyet tudok érteni , ilyen formában ez így nem jó, mondjuk elég sokan jöttek át hivatásosba onnan, már ezért is mondanám hogy volt egy kevés értelme
-aláírt szerződésekkel nincs mit tenni, de kézifék beúz, de kurva gyorsan elfelejteném az olyan eszement ötleteket, mint 155 mm Lynx alvázon...,
mi a f@sz? melyik beszerzéssel van bajod most itt? Lynx? AiH? Leo2? PzH? Gidrán? NASAMS? oké hogy az eszement ötleteket el kell vetni , nem is értem honnan vetted ezt a 155-öst Lynx alapon mert szerintem hivatalosan szó nem volt ilyenről, de főleg a mondtaod elsőp fele aggaszt
végre van új vas , (elég jó vasak amúgy....) megint a szar sem elég büdös esete vagy valami más?
beszerzések csak szigorú tesztelések után., ez persze egyet jelent a Maróth féle beszerzési modell kiradirozásával.
aha , akkor mondjuk a cseh modell megfelel Neked? csak mert akkor pl nem lenne Leo2 vagy PzH , a másik , honnan a tökömből vetted hogy nem tesztelünk? :D kuuurva sok mindent teszteltünk/tesztelünk most is alap dolgoktól elkezdve egészen a nagyobb vasakig , ami meg a beszerzési formát illeti
1.)ki lett mondva hogy újjáépítik a hadipart , 100%-osan efelé haladnak, lassan ugyan de haladnak
2.) azért ők is tudják hogy nincs időnk elb@szni 2-3 évet (csehek köhöm köhöm) mert minden IS tegnap előttre kellett volna
Épp ezekből kifolyólag én kurvára támogatom ezt az inkább szakmai-gazdasági alapokon nyugvó beszerzési formát a bürokrácia kizárásával (sajnos esetekben nem politika mentesen ugyan) mert így lehet haladni ,így lehet egyszerűen építeni valamit
mint látod, hogy milyen tecnikát vesz a Honvédség, és hány alakulatot állít fel, az harmadrendű része a dolognak.
igen, pontosan , és tudod hogy miért? mert kurvára nehéz heylzetben van a Honvédség
1.) leépültek a társadalmi kapcsolatok
2.) leépült a komplett infrastruktúra (értsd: MINDEN)
3.) leépültek a hazai gyártási kapacitások
4.) leépültek/ kikerültek a rendszerből olyan képességek amelyek nélkül modern haderő aligha létezhet
5.) itt van emberhiány az egész országban , már mondtam párszor, nem véletlen nem emelnek fizut még
6.) ott a vízfej
7.) nincs társadalmi támogatottsága az egész haderőfejlesztésnek így is örülhetünk hogy a média ezt letolta az emberek torkán
8.) minden is tegnapra kellett volna
9.) eddig az akarat és ezáltal a pénzhiány miatt minden is jegelve volt ami okozta az előző kb 8 pontomat, most ugyan van akarat és pénz is de ilyen környezetben boooooorzalmasan nehéz manőverezni hogy az ember a helyes úton maradjon és mivel ebben a formában zajlik a haderőfejelsztés azt hogy TE nem látsz valamit és részinfók alapján következtetést vonsz le az nem jelenti hogy valami nem helyes , vannak faszságok én aláírom de legyen már a szar elég büdös vagy jöjjön vissza Vadai a kurva lazacos szendójával meg a méregdrága gyümölcsléjével?

Eddig elég jó dolgokat hoztak össze , kis türelmet , lesz minden is nyugi nem lesz ez rossz
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Csak
Nem tudod mi bajod vele, mikor pécset volt kiképző tiszt full rendes, korrekt és normális arc volt
Az hogy a Zrínyi programmal nem vagy megelégedve nem az Ő hibája , főleg úgy hogy azért nem sok ideje van még ott , adj már neki időt

na ezen jót mosolyogtam :) miért Te tán ismered hogy mi lesz még a kövi 10 évben a programban?
de akkor bontsuk le

ezzel nem értem mi a bajod, elmondanád mit vétettek a kockák?

ezzel mondjuk egyet tudok érteni , ilyen formában ez így nem jó, mondjuk elég sokan jöttek át hivatásosba onnan, már ezért is mondanám hogy volt egy kevés értelme

mi a f@sz? melyik beszerzéssel van bajod most itt? Lynx? AiH? Leo2? PzH? Gidrán? NASAMS? oké hogy az eszement ötleteket el kell vetni , nem is értem honnan vetted ezt a 155-öst Lynx alapon mert szerintem hivatalosan szó nem volt ilyenről, de főleg a mondtaod elsőp fele aggaszt
végre van új vas , (elég jó vasak amúgy....) megint a szar sem elég büdös esete vagy valami más?

aha , akkor mondjuk a cseh modell megfelel Neked? csak mert akkor pl nem lenne Leo2 vagy PzH , a másik , honnan a tökömből vetted hogy nem tesztelünk? :D kuuurva sok mindent teszteltünk/tesztelünk most is alap dolgoktól elkezdve egészen a nagyobb vasakig , ami meg a beszerzési formát illeti
1.)ki lett mondva hogy újjáépítik a hadipart , 100%-osan efelé haladnak, lassan ugyan de haladnak
2.) azért ők is tudják hogy nincs időnk elb@szni 2-3 évet (csehek köhöm köhöm) mert minden IS tegnap előttre kellett volna
Épp ezekből kifolyólag én kurvára támogatom ezt az inkább szakmai-gazdasági alapokon nyugvó beszerzési formát a bürokrácia kizárásával (sajnos esetekben nem politika mentesen ugyan) mert így lehet haladni ,így lehet egyszerűen építeni valamit

igen, pontosan , és tudod hogy miért? mert kurvára nehéz heylzetben van a Honvédség
1.) leépültek a társadalmi kapcsolatok
2.) leépült a komplett infrastruktúra (értsd: MINDEN)
3.) leépültek a hazai gyártási kapacitások
4.) leépültek/ kikerültek a rendszerből olyan képességek amelyek nélkül modern haderő aligha létezhet
5.) itt van emberhiány az egész országban , már mondtam párszor, nem véletlen nem emelnek fizut még
6.) ott a vízfej
7.) nincs társadalmi támogatottsága az egész haderőfejlesztésnek így is örülhetünk hogy a média ezt letolta az emberek torkán
8.) minden is tegnapra kellett volna
9.) eddig az akarat és ezáltal a pénzhiány miatt minden is jegelve volt ami okozta az előző kb 8 pontomat, most ugyan van akarat és pénz is de ilyen környezetben boooooorzalmasan nehéz manőverezni hogy az ember a helyes úton maradjon és mivel ebben a formában zajlik a haderőfejelsztés azt hogy TE nem látsz valamit és részinfók alapján következtetést vonsz le az nem jelenti hogy valami nem helyes , vannak faszságok én aláírom de legyen már a szar elég büdös vagy jöjjön vissza Vadai a kurva lazacos szendójával meg a méregdrága gyümölcsléjével?

Eddig elég jó dolgokat hoztak össze , kis türelmet , lesz minden is nyugi nem lesz ez rossz
Akarat és pénz--

nagy akarásnak tudod mi a vége...
kurvára illene tudomásul venni, hogy nem az ország van a Honvédségért, hanem fordítva. Akkor majd javul a társadalmi megítélése.
Sazvazót meg jobban érdekelné a rendőrség, egészségügy, oktatás rendbetétele, -ami ugye hozná magával az ország biztonságosabbá válását - mint 15 ezer élesben airsoftozó vágyálmai.
Az a Maróth féle nedves vágyálom, hogy majd mi fejlesztünk ki 6-10 éc múlva olyan tecnológiákat, amiket máshol lassan már sorozatban gyártanak, és tőlünk veszi mindenki.... no comment...
ld csakazértis magyar kézifegyver... tegnap betettem pld a lengyel topicba az egyik új fejlesztésüket. Itt akarunk labdába rúgni közpénzzel kitömött manufakturális céggel? Röhej.

Az a nagy igazság, hogy a német adiipar olyan lett mint a Tyrannosaurus Rex a meteor előtt... a .. régen rettegett tőle a vidék, de mára ott vannak az új fajok, akik életképesebbek...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Meg lehet, hogy itt is!
Megint ugyan csepegtetve, és sűrű gereblyével kell összeszedni, de most is volt a pár hírmorzsa Maróth úrtól.
Embraerről:

Ez a gyártástechnológiába akarunk bekerülni dolog elvileg már az Aero-val megtörténik, de szerintem az Embraerrel lesz egy jelentős kapacitás felhasználás is a felületkezelő üzemnek. Meg a leendő idetelepülő Aero üzemnek.

További repipari fejlemények várhatók a közeljövőben:

mikro infó, meg lehet, hogy félreértem, de akkor is:

Nálam ez azt jelenti, hogy Egerszegen és Kaposváron kívül érint majd a fejlesztés másik Zala megyei települést is.

Ahogy a tanult kolléga a iparfejlesztéses topicban már kiemelte:

Nem a Komondor tartja feltétlen a piacképes terméknek, hanem azt, hogy az azt létrehozó mérnökök már végigsz0ptak jópár évet a Komondor létrehozásával, és tutujgatásával. Ha odaállítják őket egy NMS plató elé, vagy egy Gidrán alváltozat lefejlesztése elé Kaposváron, akkor nem úgy fognak pingvinezni mint aki még sosem látott még páncéllemezt.

A csehekről, és úgy általában a V4-ről:

Szóval továbbra is megpróbálnak itthon hinni a V4 fegyverzeti együttműködésben. Vannak ugye - általunk is ismert - fejlesztési irányok, és annak ellenére próbálkozunk, hogy hogy jártak korábban egymással a V4 országai....

És végül: Úgy néz ki, csak nem akarják hagyni alumínium árában menjenek el a Mig-29-esek romjai. Minden fillér számít? :cool:
Meg lehet, hogy itt is!
Megint ugyan csepegtetve, és sűrű gereblyével kell összeszedni, de most is volt a pár hírmorzsa Maróth úrtól.
Embraerről:

Ez a gyártástechnológiába akarunk bekerülni dolog elvileg már az Aero-val megtörténik, de szerintem az Embraerrel lesz egy jelentős kapacitás felhasználás is a felületkezelő üzemnek. Meg a leendő idetelepülő Aero üzemnek.

További repipari fejlemények várhatók a közeljövőben:

mikro infó, meg lehet, hogy félreértem, de akkor is:

Nálam ez azt jelenti, hogy Egerszegen és Kaposváron kívül érint majd a fejlesztés másik Zala megyei települést is.

Ahogy a tanult kolléga a iparfejlesztéses topicban már kiemelte:

Nem a Komondor tartja feltétlen a piacképes terméknek, hanem azt, hogy az azt létrehozó mérnökök már végigsz0ptak jópár évet a Komondor létrehozásával, és tutujgatásával. Ha odaállítják őket egy NMS plató elé, vagy egy Gidrán alváltozat lefejlesztése elé Kaposváron, akkor nem úgy fognak pingvinezni mint aki még sosem látott még páncéllemezt.

A csehekről, és úgy általában a V4-ről:

Szóval továbbra is megpróbálnak itthon hinni a V4 fegyverzeti együttműködésben. Vannak ugye - általunk is ismert - fejlesztési irányok, és annak ellenére próbálkozunk, hogy hogy jártak korábban egymással a V4 országai....

És végül: Úgy néz ki, csak nem akarják hagyni alumínium árában menjenek el a Mig-29-esek romjai. Minden fillér számít? :cool:
Megosztottam, egyik válasz:


Rögvest az első mondat üt: "Nem rég még sereghajtó volt, hamarosan régiós szinten fent lesz a dobogón a magyar hadiipar, amely már a világűr felé is kacsintgat.". Ha csak a szomszéd országokat nézzük, akkor is bullshit.


 
W

Wilson

Guest
Megosztottam, egyik válasz:


Rögvest az első mondat üt: "Nem rég még sereghajtó volt, hamarosan régiós szinten fent lesz a dobogón a magyar hadiipar, amely már a világűr felé is kacsintgat.". Ha csak a szomszéd országokat nézzük, akkor is bullshit.


Ezt a dobogót sokféleképpen lehet nézni pl mennyiség minőség stb...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 537
113
-nem saját utakkal acélkockákkal bohóckodni, hanem átvenni bevált módszert toborzástól a leszerelésig.
Sehol nincsen megfelelően működő toborzási módszer. Ha lenne, akkor nem ez lenne a teljes NATO-nak (és a teljes nyugati világnak) az egyik legégetőbb gondja.
Ráadásul nálunk súlyosbítja a helyzetet, hogy nincs sorállomány (amire te lennél az első aki hisztizne, ha visszahoznák), és nincs fizetős oktatás sem, amivel a fiatalokat kompenzálni lehetne (erre megintcsak hisztiznél).
- az önkéntes bohócokat hazazavarni, átvenni mondjuk a dán vagy mondjuk a lengyel módszert.
Hidd el, hogy a miénk jobb lesz!
-aláírt szerződésekkel nincs mit tenni, de kézifék beúz, de kurva gyorsan elfelejteném az olyan eszement ötleteket, mint 155 mm Lynx alvázon...,
Értem. Tehát szart sem csinálnak, és még húzzuk is be a kéziféket. Igen tudjuk. Kibicnek semmi sem drága.
-erősíteni honvédség társadalmi integráló szerepét, civil élethez munkareőpiacoz is igazítva. Kurvára nem lesz elfogadató fizetés a Honvédségnél, de vonzó perspektíva lesz, a a jelentkező az aláírt áromév alatt olyan képzettséet szerez, ami kelendővé teszi a munkaerőpiacon...
3 év alatt milyen képzettségre gondolsz drága barátom? 3 év sz0pást senki nem fog bevállalni egy C-s jogsiért, vagy bármilyen, a 3 év alatt a Honvédségben szerezhető tudásért. Azt 2 év alatt megszerzi egy OKJ-s képzésen! Vagy ingyenesen egy szakmunkásképzőben.
Mégegyszer mondom: az ingyenes oktatás nem segíti a toborzást.

-rangvisszanyesés bzmeg az nem működik hogy több a tábornok, mint az USMC állományában.
lefokozásokra gondolsz? Mert annak nagy sikere lenne az állományon belül.
Először mondjuk a beosztások rendfokozati igényét kellene lejjebb vinni, de ehhez meg át kell alakítani a teljes felvételi, és értékelési rendszert, mert különben anomáliák lesznek. Ez meg inkább 8-10 éves távlat. De tudtommal nekikezdtek ennek is.
- civil kapcsolatok fejlesztése, emellett a szexuális visszaélések esetén a zéró tolerancia. legyen szó nőkről vagy seggbe abuzált középiskolásokról.
Neked ez valami fixációd. :oops:
a vezetés részéről a a civilek nem hülyének nézése.
Néha azért megértem ezt a fajta védelmi mechanizmust. Mert olyanok is beletartoznak a civil szférába, mint te....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 537
113
kurvára illene tudomásul venni, hogy nem az ország van a Honvédségért, hanem fordítva. Akkor majd javul a társadalmi megítélése.
Úúúú, van még ilyen hasonló baloldali szavazókat megfogó hatásos szlogen a zsbedben - felírva?
Csak mert ennek semmiféle értelme nincs ám, azt tudod? Vagy hogy képzeled ezt? Menjenek el a katonák cipót sütni? Esetleg csináljanak mesterséges áradásokat, vagy egyébb természeti katasztrófákat, hogy megcsillogtathassák a képességeiket a katonáink?
Vagy generáljunk lokális konfliktust, hogy végre élesben is megvédhessék a lakosságot?
Ugye, hogy milyen jól hangzik a f@szság, még ha semmi értelme sincsen?!?

Sazvazót meg jobban érdekelné a rendőrség, egészségügy, oktatás rendbetétele, -ami ugye hozná magával az ország biztonságosabbá válását - mint 15 ezer élesben airsoftozó vágyálmai.
Teljes leszerelést követelünk! Az a megoldás!
Hagy kérdezzem már meg, ha ennyire pacifista vagy, akkor miért is mentél el sorkatonának az IDF-be? Tehát csak Izrael államot szabad fegyverrel megvédeni. Magyarországnak ez nem jár.
Mondom, hogy nem ezzel a hozzáállással fognak itt megszeretni. (Az ittet nem a fórum közösségére értettem, hanem Magyarországra, en bloc!)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem értem miért pazaroljátok erre az emberre a szót. Neki annyira tetszik Magyarországon bármi, mint az átlag AUR szavazónak Székelyföld autonómiája.
Igazságtalan vagy, nagyon érdekes gondolatai voltak.
putin-vladimir-putin.gif
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 820
113
Nem tudod mi bajod vele, mikor pécset volt kiképző tiszt full rendes, korrekt és normális arc volt
Az hogy a Zrínyi programmal nem vagy megelégedve nem az Ő hibája , főleg úgy hogy azért nem sok ideje van még ott , adj már neki időt

na ezen jót mosolyogtam :) miért Te tán ismered hogy mi lesz még a kövi 10 évben a programban?
de akkor bontsuk le

ezzel nem értem mi a bajod, elmondanád mit vétettek a kockák?

ezzel mondjuk egyet tudok érteni , ilyen formában ez így nem jó, mondjuk elég sokan jöttek át hivatásosba onnan, már ezért is mondanám hogy volt egy kevés értelme

mi a f@sz? melyik beszerzéssel van bajod most itt? Lynx? AiH? Leo2? PzH? Gidrán? NASAMS? oké hogy az eszement ötleteket el kell vetni , nem is értem honnan vetted ezt a 155-öst Lynx alapon mert szerintem hivatalosan szó nem volt ilyenről, de főleg a mondtaod elsőp fele aggaszt
végre van új vas , (elég jó vasak amúgy....) megint a szar sem elég büdös esete vagy valami más?

aha , akkor mondjuk a cseh modell megfelel Neked? csak mert akkor pl nem lenne Leo2 vagy PzH , a másik , honnan a tökömből vetted hogy nem tesztelünk? :D kuuurva sok mindent teszteltünk/tesztelünk most is alap dolgoktól elkezdve egészen a nagyobb vasakig , ami meg a beszerzési formát illeti
1.)ki lett mondva hogy újjáépítik a hadipart , 100%-osan efelé haladnak, lassan ugyan de haladnak
2.) azért ők is tudják hogy nincs időnk elb@szni 2-3 évet (csehek köhöm köhöm) mert minden IS tegnap előttre kellett volna
Épp ezekből kifolyólag én kurvára támogatom ezt az inkább szakmai-gazdasági alapokon nyugvó beszerzési formát a bürokrácia kizárásával (sajnos esetekben nem politika mentesen ugyan) mert így lehet haladni ,így lehet egyszerűen építeni valamit

igen, pontosan , és tudod hogy miért? mert kurvára nehéz heylzetben van a Honvédség
1.) leépültek a társadalmi kapcsolatok
2.) leépült a komplett infrastruktúra (értsd: MINDEN)
3.) leépültek a hazai gyártási kapacitások
4.) leépültek/ kikerültek a rendszerből olyan képességek amelyek nélkül modern haderő aligha létezhet
5.) itt van emberhiány az egész országban , már mondtam párszor, nem véletlen nem emelnek fizut még
6.) ott a vízfej
7.) nincs társadalmi támogatottsága az egész haderőfejlesztésnek így is örülhetünk hogy a média ezt letolta az emberek torkán
8.) minden is tegnapra kellett volna
9.) eddig az akarat és ezáltal a pénzhiány miatt minden is jegelve volt ami okozta az előző kb 8 pontomat, most ugyan van akarat és pénz is de ilyen környezetben boooooorzalmasan nehéz manőverezni hogy az ember a helyes úton maradjon és mivel ebben a formában zajlik a haderőfejelsztés azt hogy TE nem látsz valamit és részinfók alapján következtetést vonsz le az nem jelenti hogy valami nem helyes , vannak faszságok én aláírom de legyen már a szar elég büdös vagy jöjjön vissza Vadai a kurva lazacos szendójával meg a méregdrága gyümölcsléjével?

Eddig elég jó dolgokat hoztak össze , kis türelmet , lesz minden is nyugi nem lesz ez rossz
Te most egy olyan valakit győzködsz, akinek deklaráltan nem érdeke egy ütőképes magyar haderő vagy úgy egyáltalán egy sikeres Magyarország.
Így kell olvasni, amit ír és minden a helyére kerül.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Úúúú, van még ilyen hasonló baloldali szavazókat megfogó hatásos szlogen a zsbedben - felírva?
Csak mert ennek semmiféle értelme nincs ám, azt tudod? Vagy hogy képzeled ezt? Menjenek el a katonák cipót sütni? Esetleg csináljanak mesterséges áradásokat, vagy egyébb természeti katasztrófákat, hogy megcsillogtathassák a képességeiket a katonáink?
Vagy generáljunk lokális konfliktust, hogy végre élesben is megvédhessék a lakosságot?
Ugye, hogy milyen jól hangzik a f@szság, még ha semmi értelme sincsen?!?


Teljes leszerelést követelünk! Az a megoldás!
Hagy kérdezzem már meg, ha ennyire pacifista vagy, akkor miért is mentél el sorkatonának az IDF-be? Tehát csak Izrael államot szabad fegyverrel megvédeni. Magyarországnak ez nem jár.
Mondom, hogy nem ezzel a hozzáállással fognak itt megszeretni. (Az ittet nem a fórum közösségére értettem, hanem Magyarországra, en bloc!)
Enjoy it.