A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
1-2 hónap alatt alapkiképezni nem lehet őket redesen nem hogy kisalegység harcászatra... (pláne ha nem is önkéntesek)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 188
26 901
113
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 385
7 892
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
Gondolom ó magyar jurta sátorra gondolták. Visszatérve akkora kreténség amit leírtak. 1-2 hónap Max arra lenne hogy megtanuljanak futni mint az afgánok ha jönne az ellenség.
6-9 hónapnak lenne értelme. Az is csak arra lenne elég hogy a szükséges minimális szintet elsajátítsa.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and Vogon

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON
ennek lenne értelme iskolából szabadulásután 2-3 hónap annak aki nem tudja igazólni hogy iskola befejeztével munkába áll (céges igazolással hogy hajlandó essz alkalmazni) és ez az alkalmazási idő minimum a kiképzés időtartamának 2X ese lessz. (ha elöbb elküldik a delikvent pótbevonulás.)

de ez anyagilag elég megterhelő lenne és nem sok lenne vele nyerve mert egy ilyen képzés pláne sorállománynál nem eredményezne még hátországi műveletekben való bevethetőséget sem .( egy fokozat lenne egy esetleges mozgósítás esetén hogy nem egésszen a 0 ról kellene kezdeni a kiképzésüket...) De jelenleg a tartalékos rendszer és mozgósíthatók létszáma képes ballanszólni (mármint egy sorozás beindítását.) hisz nem az a lényeg hogy eggy időbe legyen rengeteg embered aztán minimális hanem hogy legyen egy stabil létszám ami szükség esetén tervezetten megnövelhető plussz ellenséges mozzanatokra tartalék aki mozgósítható.

De mivel van tartalékos rendszer és van tartalékos rendszeren kívűl mozgósítható állomány és a sorozás csak felfüggesztett nem eltörőlt nem sok értelme lenne rész alapkiképzettségű sorállomány visszavezetésének.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
OFF

1-2 hónapos sorkatonaság visszaállítása?
Most már tudom, hogy kire fogok szavazni. Krisss meg Dudi is valami ilyen felkészítést szokott követelni azoktól, akikkel majd együtt kell mozogniuk a harctéren.

"
Évi kb. 30 ezer fős sor állománnyal. Ezek a katonák kis kötelékben vívott harcra és városi hadviselésre lennének kiképezve.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/223430/

Kiképzésükhöz még laktanyákra se lenne szükség
"

A technikai eszközöknél alapvetően egyetértek a fő irányokkal. Viszont a gazdasági számítások közel teljesen hiányoznak. Annyi kivétel, hogy az elején még leírnak pár eszköznél, hogy mi mennyibe kerül. Ha jól láttam, a végére már ez is teljesen elmaradt. De se költségbecslés egy kívánt új gyár felállítására.

"a több ezres nagyságrend miatt már megérné összeszerelő- vagy gyártóüzemet felállítani"

Utalás szintjén sem tartalmaz a mű összehasonlítást, hogy a GDP 2%-ához viszonyítva ezen eszközök fenntartása hogyan aránylana. (Sorkatonaság bevezetésére meg abszolút nem láttam ilyet, azon kívül, hogy 2 hónapig tábor és nem is kell laktanya nekik. De se hogy mennyi lőszerellátást rendszeresítenének a kiképzésükhöz, se étel.)

ON

Nem megbántás képpen, de az ötlet teljesen szakmaiatlan és netto hülyeség.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
Éjszakás voltams aludtam, nem néztem vissza a beírásokat. "Bölényroham" gyakorlattal kapcsolatban, néztem a facebook fotókat. A lényeg, 24 aktív harckocsit számoltam meg. Két fotón is ki lehet venni a teljes kötelékeket. 12 db T-72M1. 12 db. leopárd 2A4. Jól láthattam ? Mert a legtöbb harckocsit felvonultató utolsó gyakorlat, amire emlékszem az volt, ahol 8 harckocsi volt.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
be figyel itt is a htka-s poló , mondjuk itt ez egy másik , több névvel :p @Szittya @ravenlord @kaktusz @Xpert @Pogány etc... én lusta vagyok kinézni most mindet :D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Mennyire egyértelműen kell leírnom, hogy mikor viccelek?

Már átrágtuk ezerszer, hogy normális képzés 1,5 év. Az 1 év tarcsisoknak a minimum.
Ne kezdjük ezt elölről ismételni megint! Én csupán ki akartam emelni néhány dolgot, amit idióta nagyotmondásnak tartottam... egy alapvetően politikai szövegben választások előtt. Nem vitatom el a jogot a pártoktól, hogy hangzatos ígéreteket tegyenek különösebb szakmai alá támasztás nélkül. Ez a játékhoz hozzá tartozik.
Ettől függetlenül sokat mond a számomra, hogy nem AK-k beszerzéséről beszélnek ők sem tízezerszám, meg nem vegyünk használtan valamit nagy darab mennyiségben. A két szerző delikvens nagyjából átlátja a fegyverek képességeit. A szervezeti keretben nem vagyok biztos. Az emberi oldalnál nem csak a sorkatonaságban érzek erős hiányosságot, de például meg sem említik a létszámbővítés kapcsán a laktanyákra való plusz költést. Intézményi oldalon nem jó managerek.
Gazdaságot meg már leírtam, hogy ott teljesen hiányoznak a perspektívák, érezhetően nem jártak túl gyakran fegyverkiállításokon, nem beszélgettek gyártókkal, a mű alapján inkább csak fotelből olvasgattak. Ez nem feltétlenül baj, ha lesz a kezük alatt olyan jó üzletkötő, aki tapasztalt tárgyaló. Amikor Gazpromba beraknak német exkancellárokat, őket sem energetikai szaktudásuk miatt választották, de letárgyalta az Északi-Áramlatot kétszer is, a munkatársai felkészítésével jól végzi a maga feladatát.

Kicsit részletesebben kifejetettem, ha már ennyire komolyan vettétek ezt a pár gúnyos mondatomat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
Éjszakás voltams aludtam, nem néztem vissza a beírásokat. "Bölényroham" gyakorlattal kapcsolatban, néztem a facebook fotókat. A lényeg, 24 aktív harckocsit számoltam meg. Két fotón is ki lehet venni a teljes kötelékeket. 12 db T-72M1. 12 db. leopárd 2A4. Jól láthattam ? Mert a legtöbb harckocsit felvonultató utolsó gyakorlat, amire emlékszem az volt, ahol 8 harckocsi volt.
15 be vólt 18 hk (+4 tartalék lent brawe warrioron) azóta is vólt 12 db akívan bevetett (+tartalék) De ez a mostani tényleg jó szám pláne hogy eggyütt mozognak azonos létszám miatt sok következtetés levónható lessz a végén (karbantartás hatékonyság stb.) De azt újra leírnám soha nem annyi HK megy le mint amennyi müködőképes vagy legénységgel ellátott hanem amennyi bevethetőt kérnek. (és különböző feladatokra mindig marad fent harcképes HK és kezelőszeméyzet.) mindenesetre tanulságos lessz szerintem.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Ahogy látom bővült egyet a felhasználói nevek listája :D
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113

Amúgy rendkívül érdekes, hogy tulajdonképpen Maróth több mint "csak egy fegyver beszerző pasas" , fontosabb szerepkört töltbe ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
Amúgy rendkívül érdekes, hogy tulajdonképpen Maróth több mint "csak egy fegyver beszerző pasas" , fontosabb szerepkört töltbe ...
Igen mert becsülettel csinálta a beszerzéseket és jó munkát végzett mind anyagiak mind egyéb ellentételezés terén. Bebizonyította hogy rátermett ember és sokkalkomplexebb feladatok is rábízhatóak. (érdemei alapján)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 480
113
Amúgy rendkívül érdekes, hogy tulajdonképpen Maróth több mint "csak egy fegyver beszerző pasas" , fontosabb szerepkört töltbe ...

Nagyon jó választás a személye. Kíváncsi leszek, hova jut a közéletben. Mert ez még csak a kezdet nála, abban biztos vagyok. Rendkívül tehetséges embernek látom.