[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 034
113
Visszakanyarodva a Lynxhez: korábban volt róla szó hogy a Lynxre is "megálmodott" NEMO aknavetőkkel műszaki problémák vannak és nem olyan jó mint, ahogy ezt sok helyen promótálják.
Próbáltam erre rákeresni, de nem találtam semmi. Tudna erről valaki valami linket, cikket adni? Köszi! :)
 
K

kamm

Guest
betárazol 100 napra elég lőszert, DE IRL a mondjuk, kilemcven százalékos (álom) hadrafogatósági mutatóval rendelkező 50 tankod- önjáró löveged meg a konfliktus második hetére olyan veszteségeket szenved, hogy az egység elveszti a harcképességét,ez a sad reality..
Hah, esetleg az amerikai hadsereggel szemben avagy a Bundeswehrrel, nem a lepattant gipsy TR85 meg T-55-osokkel szemben - felteve, hogy utobbiak egyaltalan kepesek lennenek eljutni a frontra. :D
 
K

kamm

Guest
de ebben az évtizedben kb. 0% hogy valamelyik szomszédunk megtámadjon.
Mekkora vagy, 9 evre elore latsz a jovobe... csak hogy erzekeltessem mennyire ertelmetlen ilyesmiket josolgatni: 2012ben iPhone 4 es HTC One X voltak a csucs telefonok, utobbi Android v4 debutalt - ja es a Google Play store kinyitott. :) Ezen kivul a Youtube rekordott dontott egyszerre 8 millio :D nezovel egy live streamen es egy video elerte az 1 milliardos nezettseget (az idiota koreai lovacskazos music video). Konzoloknal a Wii U volt az uj, a PS4 majd csak 2013 vegen jon ki. PSIONt megvette a Motorola, a Corel meg megvette PInnaclet az Avidtol, Facebook meg az Instagramot, elindult a Tinder. :cool: Ja es Irakban csucsra futott az insurgency, megjelent az ISIL, Libiaban megolik az amerikai nagykovetet (Benghazi attack) es amugy Crimea meg boven Ukrajna resze volt, erted. :hadonaszos:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 034
113
Mekkora vagy, 9 evre elore latsz a jovobe... csak hogy erzekeltessem mennyire ertelmetlen ilyesmiket josolgatni: 2012ben iPhone 4 es HTC One X voltak a csucs telefonok, utobbi Android v4 debutalt - ja es a Google Play store kinyitott. :) Ezen kivul a Youtube rekordott dontott egyszerre 8 millio :D nezovel egy live streamen es egy video elerte az 1 milliardos nezettseget (az idiota koreai lovacskazos music video). Konzoloknal a Wii U volt az uj, a PS4 majd csak 2013 vegen jon ki. PSIONt megvette a Motorola, a Corel meg megvette PInnaclet az Avidtol, Facebook meg az Instagramot, elindult a Tinder. :cool: Ja es Irakban csucsra futott az insurgency, megjelent az ISIL, Libiaban megolik az amerikai nagykovetet (Benghazi attack) es amugy Crimea meg boven Ukrajna resze volt, erted. :hadonaszos:
Mindeközben 5x lerohant minket a kisantant - ja, nem: az EU is és a NATO is áll és semmi nem mutat arra, hogy szétesne pár éven belül. Konkrétan szinte minden szomszédunk az EU piacokból él - senki nem fog belerúgni a status-quoba egy háborúval.
Ha már nem lesz NATO meg EU - majd akkor lehet aggódni!

Ez egy vélemény fórum, én meg a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján úgy vélem, hogy nincs és nem is várható Magyarország területi épségét veszélyeztető konfliktus. Lehetnek balhék Afrikában, Közel-Keleten Ukrajnában amiben valamilyen formában esetleg részt kell venni NATO vagy EU esetleg ENSZ keretében.
Legyen egy korszerű haderőnk a mostani múzeum helyett, de ne csináljunk már úgy, hogy holnap hajnalban támadnak a románok!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Mindeközben 5x lerohant minket a kisantant - ja, nem: az EU is és a NATO is áll és semmi nem mutat arra, hogy szétesne pár éven belül. Konkrétan szinte minden szomszédunk az EU piacokból él - senki nem fog belerúgni a status-quoba egy háborúval.
Ha már nem lesz NATO meg EU - majd akkor lehet aggódni!

Ez egy vélemény fórum, én meg a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján úgy vélem, hogy nincs és nem is várható Magyarország területi épségét veszélyeztető konfliktus. Lehetnek balhék Afrikában, Közel-Keleten Ukrajnában amiben valamilyen formában esetleg részt kell venni NATO vagy EU esetleg ENSZ keretében.
Legyen egy korszerű haderőnk a mostani múzeum helyett, de ne csináljunk már úgy, hogy holnap hajnalban támadnak a románok!
Ha nem csinálunk úgy, akkor aludni fogunk akkor is, amikor valóban helyzet lesz. Ha csak az utóbbi száz év tapasztalatát nézed, akkor talán sejthető, hogy mire lehet számítani. Jajj, de most a szövetségi rendszerünkben vannak mi? Most aztán így tuti nem lehet semmi ellenségességre számítani igaz? Hiszen régen is minden alkalommal szövetségi rendszerben voltunk most majd biztosan más lesz a végeredmény ha ugyanúgy csináljuk igaz? A NATO a szemed láttára bomlik éppen, az EU egy rakás szar, semmit nem tudna tenni egy elhúzódó konfliktus esetén sem, ami tulajdonképpen jó, mert ha tudna, akkor ellenünk tenne(persze, most ők is biztos mást tennének, mint amit következetesen tettek egy évezreden át). Mi lehet az eredmény? Belemegyünk most a németek helyett az amerikai kockaállú hősplakátok dicsőségére valami balfasz owerpower ellenfél elleni háborúba megdögleni értelmetlenül, hogy aztán kivérezve álljunk amikor megjelennek a szőröstalpúak megmenteni a múzeumi kincseinket tőlünk? Aztán meghúzzák az új elméleti határt a Dunánál, hiszen ősi föld, azért kell harcolniuk, a gyereked meg majd egy fórumon eltolja, hogy nincs para, csak minden a háború előszelét jelentő esemény lezajlott a szemünk láttára és forr a politikailag megosztottakban gyűlölet, szóval nem kell aggódni...

Nem a három határral odébblevők a potenciális ellenségeink, hanem akikkel szomszédok vagyunk és ez abból fakad, hogy területileg érintkezünk, tehát tudunk háborúzni. Ehhez csak hozzá kellene illeszteni a történelmi tapasztalatot, a zajló folyamatokat meg annak a feltételezését, hogy haderőt fejleszteni háború megvívására alkalmas formában szükséges mindezek miatt, meg csak úgy önmagunkban is.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
Mi nem arra kell készüljünk, hogy a szomszédok nekünk rontanak, mert erre semmi szükségük nincsen, teli vannak magyar kisebbséggel, azokkal együtt szakadna ketté sok szomszédunk. Pontosan nekünk kell a nemzetrészeink miatt arra készülnünk, hogy miattuk és értük kell megvívni azt ami adatik. A délszláv válság idején ha a honvédség felkészültebb és erélyesebben lépett volna fel Barcs bombázásakor akkor lehet hogy a NATO nem józanságra kér, hanem tűrve , talán támogatva szemlélte volna később a délvidék magyar lakta részeinek megszállását, erre akkor még a szerb hadsereg elsöprő fölénye miatt nem volt lehetőség. Kell a potens és eréllyel fellépni képes haderő, a történelem által dobott esélyekkel élni kell.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Mindeközben 5x lerohant minket a kisantant - ja, nem: az EU is és a NATO is áll és semmi nem mutat arra, hogy szétesne pár éven belül. Konkrétan szinte minden szomszédunk az EU piacokból él - senki nem fog belerúgni a status-quoba egy háborúval.
Ha már nem lesz NATO meg EU - majd akkor lehet aggódni!

Ez egy vélemény fórum, én meg a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján úgy vélem, hogy nincs és nem is várható Magyarország területi épségét veszélyeztető konfliktus. Lehetnek balhék Afrikában, Közel-Keleten Ukrajnában amiben valamilyen formában esetleg részt kell venni NATO vagy EU esetleg ENSZ keretében.
Legyen egy korszerű haderőnk a mostani múzeum helyett, de ne csináljunk már úgy, hogy holnap hajnalban támadnak a románok!
Off

Az a baj, ma már nagyon felpörögnek az események. Bár közvetlen konfliktus nem fenyeget, de folyamatosan arra kell készülni, mert amikor már látszik nem lesz idő a haderőfejlesztésre. A Covid és az afgán kivonulás pedig azt mutatta, hogy vészhelyzetben mindkét szövetség kb. egy kalap xart ér. A legkritikusabb helyzetekben mki magára marad.

88 óta 2 szomszédunk is majdnem belerángatott minket háborús helyzetbe.

1.Anno a romaniai magyar falurombolás, ahol eldózeroltak magyar településeket, illetve a felülről szervezett puccs/forradalom, vmint a Marosvásárhelyi progrom, aminek a román hadsereg vetett véget, több halálos aldozat után., mind fegyveres konfliktussal fenyegetett. Minimum forradalom alatt volt is mozgosítás, felvonulás a román határ felé.

2. Jugoszlavia. A szerbek megbombázták Barcsot, a horvátok a magyar határ irányából támadtak szerb állásokat, majd az USA Taszárt is bevonva bombázott.

Ezek mind kőkemény éles helyzetek voltak. A 90es évek elején a déli határon évekig lőttek. És ez a konfliktus nem oldódott meg, csak jegelve. Mind Bosznia, mind az albán kérdés. Ha újra geopolitikai űr lesz vagy felborul a Balkáni egyensúly újra ropogni fognak a fegyverek. Nem lesz mindig szerencsénk.

És sajnos emellé felzárkózott Ukrajna. Ungváron, Munkácsin égtek magyar szervezetek székházai. 5-6 éve a kényszersorozásokkor, amikor magyar falvakból tömegesen vitték el a fiatal férfiakat a donyecki frontra, az öregek meg a nők torlaszolták el az utat az ukrán hadsereg előtt. Ezek olyan helyzetek, amikor egy rossz szó, vagy egy alkoholitsa ukrán parancsnok nagy vérengzést okozhat. Onnan meg indul a dominó.

Most a zombiinváziót csak szőrmentén. De azoknak egy része, akik Párizsban végrehajtották a mészárlást, pár hónappal előtte nyáron bizonyitottan Mo-n jártak és a menekülválságot kihasználva jöttek, vegyültek.

Illetve tavaly is volt 1 eset közvetlenül a Bécsi fegyveres merénylet előtt. 1 német állampolgárságú migrans vhol az osztrák határ környékén a rendőrök elől menekülve, állítólag 1 kézigránáttal felrobbantotta magát. Nem túl életszerű sztori volt.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nincs háború , nem támad az antant, de a helyzet csak felszínen stabil. Túl régen volt háború, nincs veszélyérzet. A többség röhög a magyar haderőfejlesztősen, minek? Sajnos sem a srebrenicai bosnyákok, sem a Malaysian Airlines utasai sem tudnak nekik telfonálni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Mindeközben 5x lerohant minket a kisantant - ja, nem: az EU is és a NATO is áll és semmi nem mutat arra, hogy szétesne pár éven belül.

OFF

Ez nagyon sokszor előjön a vitáitokban. De!
Nézd meg, vagy szimplán hallgasd vissza Maróth Gáspárunkat a "Politikai Hobbista" műsorban! Tényleg melegen ajánlott, még akkor is, ha szelektíven kér valaki az ajánlásokat, hogy csak a legfontosabb 5 anyagot mondja el valaki neki a napokból. (Az elejét áttekerheted, amikor látod a képernyőn a minisztert a HTKA pólóban, onnantól érdemes megnézni.)

Nagyon egyértelműen beszél arról, hogy neki a tábornokok beszélnek arról, hogy teljesen megváltozott a háború fogalma. Tankönyvben politikai konfliktus, lassú emelkedés a katonák készültségi szintjében, ma már luxus azt feltételezni, hogy lesznek előjelei és felfutása egy háborúnak. Hogy értsd, nálunk messze jobb hírszerzése van az USA-nak. Állva hagyták őket az oroszok, amikor a Krímet elfoglalták és Kijev, sem ők nem számolt a konfliktus fegyveres összecsapássá fajulásával. A haditengerészetük egy ágyú lövés nélkül nullázódott, mert akkor sem volt meg a tűzparancs, amikor kivénhedt rozsdás vackok úsztak be a kikötőjük bejáratához és simán csak úgy süllyesztették el, hogy a szomszédunk flottája ne tudjon kimenekülni az időközben elfoglalt félsziget tengeri bázisáról.
De egy sor konfliktust lehetne sorolni, ahol nagyon gyorsan eszkalálódott a helyzet.

Ez egy vélemény fórum

Ez mondjuk egy hadi tech fórum, én így szeretek hivatkozni rá. De értem mire írtad, igen, nem szakértők beszélgetnek java részt, hanem sok lelkes laikus kapcsolódik a beszélgetésbe, amilyen én is vagyok.

Lehetnek balhék Afrikában, Közel-Keleten Ukrajnában

7 szomszédos országunk közül 5 olyan van, amelyik parlamentjében legalább egy párt vitatja a saját határait. (És SilvioD remekül összefoglalta, hogy mi hányszor kerültünk a háború szélére az elmúlt évtizedekben.) Ukrajna naponta tesz közé jelentést, hogy hány eset volt az elmúlt 24 órában, amivel megsértették a szakadárok a tűzszünetet. Romániában nyíltan beszélnek Moldávia bekebelezéséről. Szerbia 2 évtizede nem kötött békét az elszakadt Koszovóval. Horvátország és Szlovénia mai napig nem tudott megállapodni a végleges határairól már vagy három évtizede, a közelmúlt migráns válságánál Merkel nyilatkozott, hogy neki le kellett tárgyalnia, hogy ne legyen újabb háború. (Eggyel odébb Boszniában nyíltan felhúzta pár falu az Iszlám Állam zászlaját.)

Tudom, hogy ezek távoli és egzotikus országok a tévé képernyőn keresztül, de én többen jártam már. És nem mentem olyan túl messze a magyar határtól!

Abban egyetértek veled, hogy si vis pacem, para bellum! Csak ne csináljunk magunknak egy Prágai Tavaszt, ahol a tót atyafiak szintén velünk egy szövetségi rendszerben voltak és hitték, hogy majd időben érzékelik, hogy mikor kell abba hagyni.

És én is támogatom a javaslatodat, hogy engedjük el a kérdést. Megírtam a hsz-t, mire eljutottam odáig, má' mindegy. De ha hamarabb olvasom, töröltem volna ezt a kommentet.

ON
 
K

kamm

Guest
Mindeközben 5x lerohant minket a kisantant - ja, nem: az EU is és a NATO is áll és semmi nem mutat arra, hogy szétesne pár éven belül. Konkrétan szinte minden szomszédunk az EU piacokból él - senki nem fog belerúgni a status-quoba egy háborúval.
Ha már nem lesz NATO meg EU - majd akkor lehet aggódni!

Ez egy vélemény fórum, én meg a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján úgy vélem, hogy nincs és nem is várható Magyarország területi épségét veszélyeztető konfliktus. Lehetnek balhék Afrikában, Közel-Keleten Ukrajnában amiben valamilyen formában esetleg részt kell venni NATO vagy EU esetleg ENSZ keretében.
Legyen egy korszerű haderőnk a mostani múzeum helyett, de ne csináljunk már úgy, hogy holnap hajnalban támadnak a románok!
Kicsit tatva maradt a szam ilyen szintu naivitastol es fogalmatlansagtol, de azt lattam, hogy masok mar kiosztottak. :D

(FYI en keresgeltem a barcsi BL755 maradvanyait anno katonakent - es az csak a kezdet volt. Ami utana jott, az eleg vilagosan megmutatta, hogy kardelen tancoltunk illetve az egesz elatkozott regio, a fel vilag lelegzetvisszafojtva figyelt, mi lesz megint ott a cirkuszbol, ugyanott, mar megint.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 034
113
(FYI en keresgeltem a barcsi BL755 maradvanyait anno katonakent - es az csak a kezdet volt. Ami utana jott, az eleg vilagosan megmutatta, hogy kardelen tancoltunk illetve az egesz elatkozott regio, a fel vilag lelegzetvisszafojtva figyelt, mi lesz megint ott a cirkuszbol, ugyanott, mar megint.)
Mert mit kellett volna csinálni? lebombázni Belgrádot vagy lerohanni a Dél-vidéket?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 034
113
Kicsit tatva maradt a szam ilyen szintu naivitastol es fogalmatlansagtol, de azt lattam, hogy masok mar kiosztottak. :D

(FYI en keresgeltem a barcsi BL755 maradvanyait anno katonakent - es az csak a kezdet volt. Ami utana jott, az eleg vilagosan megmutatta, hogy kardelen tancoltunk illetve az egesz elatkozott regio, a fel vilag lelegzetvisszafojtva figyelt, mi lesz megint ott a cirkuszbol, ugyanott, mar megint.)
Mert mit kellett volna csinálni? Bosszúból lebombázni Belgrádot vagy lerohanni a Dél-vidéket?!?
Akkoriban ráadásul totális csőd szélén állta az ország - biztos "jót tett" volna nekünk még egy háború!

Hülye ötlet totális háborút csinálni egy valószínűleg eltévedt bombáért. (Ha szándékos támadás lett volna, akkor nem egy bomba jön hanem 20 vagy 50!)
Kassa 1941: kaptunk pár bombát (valószínűleg célt tévesztett repülőkből, minimális kárt okozva) erre hadat üzentünk a Szovjetuniónak - baromi nagy ötlet volt!
Szokás szerint tök jól jött ki belőle Magyarország. A szovjetek még a bécsi döntések elismerését is felajánlották diplomáciai úton a háború végi rendezésnél, csak maradjunk ki a háborúból. Aztán mindent elvesztettünk amit a a háború előtt elértünk és ehhez leginkább Sztálin ragaszkodott mondván: Magyarország volt a Harmadik Birodalom egyik utolsó szövetségese.
Kurvára nagy ötlet mindenre fegyverrel válaszolni!


Ez "jól helyre tettek" egy baromi arrogáns duma!
Te mindig úgy csinálsz mintha csak neked lehetne igazad - óriási tévedés!


Engedjük el a témát egyébként! Legyen újra a Lynx a téma.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 034
113
Egy Lynx téma visszavezetésként.
Elvileg a NEMO aknavetőt "álmodja" az RM a Lynxre. Az elérhető infók alapján nekem tetszik is a technológia, de valaki említett itt nyár elején, hogy műszaki gondok vannak a NEMO-val, ezért sem veszik igazán.
Itt is és a neten is próbáltam erről információt találni, de nincs semmi egyelőre.
Tudna valaki valami konkrétumot illetve cikket linkelni erről?
Köszi!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 306
120 188
113
300px-Modern_Problems_Require_Modern_Solutions.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
egyik kihagyott hatalmas lehetőség, igen. Nemcsak fegyverekkel kellet volna támogatni a horvátokat. de hát merjünk kicsik lenni, ugyebár
jahh,,, már látom hogy a történelm ismétli ömmagát.. messze a céltól ledobott ejtőernyősök, és várjuk a német hadsereget, ogy leverje a szerbeket...