T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 525
55 867
113
T-80U/T-80BV még kb 350-360 van aktív szolgálatban a szárazföldi és partvédelmi erőknél. Mellette kb 200 T-80BVM. Raktáron kb. 3500 T-80B/BV/U .

Raktáron nem tudom mennyi U verzió lehet, mert ha pontos a forrásom akkor csak 450 db készült.
Ebből:
Délkorea: 40 db
Ciprus: 82 db
Egyiptom: 34 db
Azerjdzsán (?): 15 db
Összesen: 171 db.
Ez 279 db-ot jelentene az oroszoknak. De az azeri az nem biztos. Egyiptomtól meg talán vissza vásárolták. Nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
Raktáron nem tudom mennyi U verzió lehet, mert ha pontos a forrásom akkor csak 450 db készült.
Linkeltem már ebbe a topikba a pontos gyártási számokat a T-80-ról . A legtöbb darab a T-80B/BV-ből készült azért is ezeket modernizálják.
Ha megnézed és összeadod az aktív szolgálatban lévő T-80U-k számát a linkben és kivonod az ismert darabszámokat belőle megkapod mennyi a raktáron lévő 3500 darab T-80 típusokból az U-ra eső rész.
 
S

speziale

Guest
Még mindig leégetni jársz ide magadat :D
Nem akarok bele menni abba, hogy a képszerkesztővel rámérés mennyire hiteles, mert az is egy számítás, fogadjuk el.

hát tudod a képszerkesztő használatával elkerülhetőek olyan beégések, mint amikor a 35 fokban döntött páncélt max 20 foknak nézzük...:confused:

megjegyezném, hogy a germanarmor blog-on szintén 25mm-t írnak a DM33-ra...
ellenben ha a nyíl hegyénél lévő vastagabb részen mérem akkor az 27,4mm-re jön ki...na akkor vajon honnan ered a 28mm-es adat?
egyébként meg egy metszetrajról képszerkesztővel leméregetni a méreteket még mindig hitelesebb mint egy ki tudja által az imgurra felrakott kép....

Átírtama kalkulátort a te adataidra, hogy 450 mm legyen a mag + kapot egy 60 mm-s palástot (ezzel 510 mm-s lett) plusz ugye ott a "tollazatt" rész, így 640 mm.
A kalkulátor 230 HB-s (NATO minimum!) acélcélban 0 méteres lőtávolság esetén 548 mm-s átütést jelez :D

arra azért majd adjál már megfejtést, hogy ha az oroszok a garantált átütést adják meg hiper-szuper acélban, és szerintük a Svinets-2 4,25kg-os wolfram penetrátora tud 650mm-t 2km-en, akkor hogyan jön az ki neked, hogy az 5kg-os dm53 az max biliacélban tud 800mm-t??

de nézzük visszafelé....a Svinets-2 penetártorának torkolati energiája 10%-kal több, mint a DM33-é...a kalkulátorban beállítottam egy dm33 térfogatával egyező de 30-as L/D arányú lövedéket...ez kb. 12%-kal növelte az átütési értéket....vagyis a svinets-2 átütése kb. 22%-kal nagyobb lehet mint a DM33-é...vagyis 650/1,22~530mm...orosz módszertan szerint hiper-szuper acélban 2km-ről, garantáltan!!!

egyébként meg a németek által használt TL 2350-001 acélra ezt találtam:

"Armour plates having a thickness in the range of 115 to 200 mm have a maximum hardness of 330 HB, as shown in FIG. 1 with reference to the hardness values associated with plate thicknesses in the Federal Army Technical Delivery Conditions for Armour Steel, TL 2350-001, April 1980 and TL 2350-0000, November 1990"


Azóta megtaláltad a 3BM42-st a számításaimban vagy még keresed? :cool:

és te azóta megtaláltad a linkelt tanulmányban a dm53 penetrátorának a tömegét??
 
S

speziale

Guest
metek letesztelték a T-72A-t (M1) és kiderült, hogy lényegében minden 105 mm-s ágyúból kilőtt lövedékre immunins....

azért ide sem ártana egy *-zás, hogy 1500 méternél távolabbról
(a 120mm-vel meg simán átlőtték)

a szovjetek meg csak azért nem lepődtek volna meg azon, hogy a bm26-al 500méterről sem tudják átlőni a Leo2-t, mert pontosan tudták, hogy az ilyen nyilak már szart sem érnek...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1945

Guest
Ezek a hk-k is jó állapotban n+1 haderőnek jelentenének térugrásts minőség terén...

Nagy kár értük!
Lehet ha lett volna pénzük kicserélni a meghajtást akkor nem kellet volna leírni őket :(
A világ 90% csak álmodik egy ilyen minőségű harckocsiról.
(Ha jól tudom Pakisztánban szolgál a T-80UD, lehet oda el lehetett volna őket passzolni, bár india miatt necces...)

Gondot általában az jelenti, hogy azok az országok akik örömmel vennék ezeket, azok alapvetően hitelbe szeretnék (a felújítást, az üzemeltetést és a pótalkatrészeket is), és majd csak a következő negyedszázadban (az aktuális lázadók legyőzése után) fizetnének az akkorra megnyitott gyémánt/arany bánya bevételéből.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 537
14 290
113
Kérdezem a vitázókat, értelmezni próbálva a dolgokat...
Penetrátor anyagminősége? Csak mert azt nem látom feltüntetve.
Melyik volt ridegebb? Melyik volt rugalmasabb?
A szovjet vagy a nyugati?
Csak mert.....véleményem szerint a penetrátor minősége nagyban befolyásolja az átütést,nem csak a torkolati energia.
Ugye milyen mélység kell ahhoz hogy rottyra menjen a páncélzatban a penetrátor.
Vagy mindkét oldal produktumai ugyan azt az anyagminőséget produkálták?
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Nagy kár értük!
Lehet ha lett volna pénzük kicserélni a meghajtást akkor nem kellet volna leírni őket :(
A világ 90% csak álmodik egy ilyen minőségű harckocsiról.
(Ha jól tudom Pakisztánban szolgál a T-80UD, lehet oda el lehetett volna őket passzolni, bár india miatt necces...)

Bizonyos szinten újra lett hasznosítva pár darab ezek közül.
A harckocsitest ment ugyan a kohóba, de a tornyokat rátették modernizált T-80BV alvázakra, így jött létre a T-80UE-1 változat:
T10Up09.jpg


IZ7UThs.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 525
55 867
113
megjegyezném, hogy a germanarmor blog-on szintén

Megjegyezném, hogy az általad Istenitett germanarmor blogot én is ismerem :cool:
Megosztod velünk mit írnak ott a DM33-ról?? :rolleyes:

Nah, jó leírom én, mielőtt újra jönne a mellébeszélés ;)
  • Weight data:
  • Xray of DM33
    • Cartridge: 19kg
    • Projectile: 7.3kg
    • Tungsten core: 4.3kg
  • Projectile Length: ~640mm
  • Projectile Diameter: 25mm
  • Muzzle Velocity: 1650m/s (Rh120 L/44)
  • Penetration: At least 470mm at 2km and 0°
Akkor fogadjuk el ezt hiteles adatnak? :D:D:D


arra azért majd adjál már megfejtést, hogy ha az oroszok a garantált átütést adják meg hiper-szuper acélban, és szerintük a Svinets-2 4,25kg-os wolfram penetrátora tud 650mm-t 2km-en, akkor hogyan jön az ki neked, hogy az 5kg-os dm53 az max biliacélban tud 800mm-t??

de nézzük visszafelé....a Svinets-2 penetártorának torkolati energiája 10%-kal több, mint a DM33-é...a kalkulátorban beállítottam egy dm33 térfogatával egyező de 30-as L/D arányú lövedéket...ez kb. 12%-kal növelte az átütési értéket....vagyis a svinets-2 átütése kb. 22%-kal nagyobb lehet mint a DM33-é...vagyis 650/1,22~530mm...orosz módszertan szerint hiper-szuper acélban 2km-ről, garantáltan!!!

Szokás szerint butaságot számoltál/írtál....
Egyrészt a 3BM46 adatait én is megadtam, mégpedig helyesen. Ki is jött a gyári érték....
Másrészt azt az aprócska tényt nem sikerült figyelembe venned, hogy a 3BM46 (3BM48 lövedékindex) az bizony nem wolfram ötvözet, hanem szegényített urán....
Amúgy mindent jól csináltál XD
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 083
2 942
113
Megjegyezném, hogy az általad Istenitett germanarmor blogot én is ismerem :cool:
Megosztod velünk mit írnak ott a DM33-ról?? :rolleyes:

Nah, jó leírom én, mielőtt újra jönne a mellébeszélés ;)
  • Weight data:
  • Xray of DM33
    • Cartridge: 19kg
    • Projectile: 7.3kg
    • Tungsten core: 4.3kg
  • Projectile Length: ~640mm
  • Projectile Diameter: 25mm
  • Muzzle Velocity: 1650m/s (Rh120 L/44)
  • Penetration: At least 470mm at 2km and 0°
Akkor fogadjuk el ezt hiteles adatnak? :D:D:D




Szokás szerint butaságot számoltál/írtál....
Egyrészt a 3BM46 adatait én is megadtam, mégpedig helyesen. Ki is jött a gyári érték....
Másrészt azt az aprócska tényt nem sikerült figyelembe venned, hogy a 3BM46 (3BM48 lövedékindex) az bizony nem wolfram ötvözet, hanem szegényített urán....
Amúgy mindent jól csináltál XD
Mit foglalkozol ezzel a kötekedő piperköccel??….minden fórumon ezt csinálja..óriási arc minden szinten,aztán totál lebőgés….A400…Hiper stb…utána síri csend..500 éve ignore
 
S

speziale

Guest
Megjegyezném, hogy az általad Istenitett germanarmor blogot én is ismerem :cool:
Megosztod velünk mit írnak ott a DM33-ról?? :rolleyes:

Nah, jó leírom én, mielőtt újra jönne a mellébeszélés ;)
  • Weight data:
  • Xray of DM33
    • Cartridge: 19kg
    • Projectile: 7.3kg
    • Tungsten core: 4.3kg
  • Projectile Length: ~640mm
  • Projectile Diameter: 25mm
  • Muzzle Velocity: 1650m/s (Rh120 L/44)
  • Penetration: At least 470mm at 2km and 0°
Akkor fogadjuk el ezt hiteles adatnak? :D:D:D

1) feltételezem tisztában vagy az "at least" jelentés tartalmával...

2) ha már homár...lehettél volna olyan kedves, hogy a DM23 adatait is berakod...60 fok mellett 240mm átütés 2km-en...vagyis 480mm 0 fok mellett...remélem nem gondolod, hogy a németek visszafele fejlesztenek....egyébként meg a kalkulátorod egy DM23 és DM33 paraméterű nyíl között 18%-os eltérést ad átütésben...

480*1,18~560mm körül...továbbra sem látom azt, hogy @Hpasp forrása miért is lett volna rossz

Szokás szerint butaságot számoltál/írtál....
Egyrészt a 3BM46 adatait én is megadtam, mégpedig helyesen. Ki is jött a gyári érték....
Másrészt azt az aprócska tényt nem sikerült figyelembe venned, hogy a 3BM46 (3BM48 lövedékindex) az bizony nem wolfram ötvözet, hanem szegényített urán....
Amúgy mindent jól csináltál XD

szokás szerint nem figyelsz...egy árva mukkot sem szóltam a 3bm48-ról....a Svinets-2 legjobb tudomásom szerint 3bm60 néven fut...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Ez mondjuk nem rossz ötlet!
Sajnos pontosabban: nem VOLT rossz ötlet. Kevés épült, de senki nem tudja pontosan mennyi.
Pedig tényleg össze lehetett volna hozni valami egész jót is. Ha lecserélték volna a Kontakt-5-öt Reliktre + modernizálták volna a tűzvezető rendszert, ez jobb lett volna mint a T-80BVM. Erősebb toronypáncélzata miatt jobb alap lett volna modernizációra mint a T-80U

Itt van még egy rakás kép róla, belső felvételek is: