A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Szerintem ez egy teljesen elfogadható érv!

Kíváncsi lennèk, ez az egész elnevezès hány marketingesen ment keresztül és mi alapján gondolták úgy, hogy a jelenlegi.. de akár a jövőbeni állomány körében ez egy vonzó és elfogadott név lesz. Gondolom nem más oka volt, hogy ezt a nevet adták neki. Bár itt voltak merész és vicces találgatások is. :)
Szerintem ebben az esetben nem nagyon volt marketinges meeting, szerintem ezt valaki vagy valakik kitalálták és voltak olyan erősek, hogy "átnyomják" a rendszeren..
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: krisss and Brácsa

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Volt már ?

Ami bennem korábban is felmerült kérdésként, hogy a G9SMG -nél pl. mi értelme van a kezelő felé álló tárnak? Csak nekem nem tűnik túl ergonomikusnak? Előrebocsájtom, hogy a géppisztolyokhoz (is :) ) tök hülye vagyok - eleddig csak pisztolyokhoz meg gépkarabélyokhoz volt szerencsém ...

Másfelől ez a súlya "3 kg fölött van" dolog - ez már nem gépkarabély kategória? A géppuskájuk bipoddal meg 45 cm -es csőhosszal megáll 3,6 Kg -nál ...
 
K

kamm

Guest
Lehet, hogy Nógrádi nem a szakma tudományos Fittipaldija és vannak -szépen fogalmazva- hitelességét megkérdőjelező dolgok körülötte, de amit csinál, azt marha jól csinálja. És van rá igény. Van igény, hogy egyszerűen, nem tudományos szubkulturális nyelven a külpolitikai dolgokat elmesélje. Nevezzük úgy, hogy lakossági külügyi szakértő. Ilyenre is van szükség, sőt; több kellene olyan, aki a maga tudományterületét értelmesen és élvezhetően el(ő) tudja adni. Ez se rosszabb, mint, hogy a tudományos világ 80-90%-a nem csinál mást, mint körbeszopkodja egymást és gyűjti a publikációt -aminek jelentős része nem valami új nóvum; és a persze a hivatkozásokat, mint a "tudományosság" trófeáit.
Az meg, hogy kárt csinál? Kinek? Aki meghallgatja? Annak nem mindegy? Szórakozásból hallgatják. Aki mindent elfogad tőle és tudományos munkának véli? Az meg is érdemli és nyilván túl sok nem áll mögötte, ha elfogadja és ő se ebből él. Kárt csinál annak, aki alkalmazza (valóban)? Mivel? Egy eladható populáris brand, bármikor és bármivel meg tud tölteni egy termet; tele vannak az ilyen-olyan intézmények megkérdőjelezhető figurákkal (bármelyik oldalon, bármikor); egyel több vagy kevesebb -na puff neki. Legalább Neki van szórakoztató munkássága és ad témát a bulvárlapoknak, mint az index, 444 és csatolt részeik -legalább az újságíróknak is munkát adva.
Végsősoron az a lényeg, hogy tudni kell helyén kezelni a Figurát.
Ez neked meg nekem logikus, viszont annak a falusinak, aki utana rettegve nézi a barna bőrű turistat meg cserediakot - queue in a cikkeket ahol ilyen tévedésből rendőrt hívtak stb -, na neki nem logikus, viszont qrvara karos az ilyen bohoc.
Ha csak "forditokent" uzemelne, kormányzat penzen, ahogy mondod, azzal nem lenne tul sok baj, max sajat magat jaratna le, de nem errol van szo, ez a ketbites szerencsétlen ezrével hulyiti meg panikolja be a fogalmatlan embereket.
Nekem mindegy, de hosszú távon kifejezetten káros minden szinten, ahogy ez a parazita abból él, hogy ijesztgeti a tájékozatlanokat, ráadásul hulyesegekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Aladeen

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Ez neked meg nekem logikus, viszont annak a falusinak, aki utana rettegve nézi a barna bőrű turistat meg cserediakot - queue in a cikkeket ahol ilyen tévedésből rendőrt hívtak stb -, na neki nem logikus, viszont qrvara karos az ilyen bohoc.
Ha csak "forditokent" uzemelne, kormányzat penzen, ahogy mondod, azzal nem lenne tul sok baj, max sajat magat jaratna le, de nem errol van szo, ez a ketbites szerencsétlen ezrével hulyiti meg panikolja be a fogalmatlan embereket.
Nekem mindegy, de hosszú távon kifejezetten káros minden szinten, ahogy ez a parazita abból él, hogy ijesztgeti a tájékozatlanokat, ráadásul hulyesegekkel.

Van olyan aki szerint meg az "káros", hogy Nyugat-EU -ba berámoltak több-tízmilliós "barna bőrű turistat meg cserediakot".

Nógrádi előéletéről meg szakmaiságáról lehetne hosszú meg parttalan vitákat folytatni. Szerintem felesleges. Az, hogy "káros". Nem, nem hiszem. Az, hogy amiket mond adott esetben nem egyezik a véleményeddel attól nem lesz még adott esetben "káros" valaki.
 
K

kamm

Guest
Van olyan aki szerint meg az "káros", hogy Nyugat-EU -ba berámoltak több-tízmilliós "barna bőrű turistat meg cserediakot".
Az is karos. És?

Nógrádi előéletéről meg szakmaiságáról lehetne hosszú meg parttalan vitákat folytatni.
Semmi vitás nincs itt. Egy beteg, patologikus hazudozó, gátlástalan megélhetési szélhámos parazita.

Szerintem felesleges.
Vitazni valoban, mert nincs miről, ossze-vissza hazudozik a venember, semmihez nem ért és semmilyen epkezlab allasa nem volt soha, viszont sejthetően bizonyos szervek hasznaljak időről-idore - nem lennék meglepődve, ha kiderülne, hogy ez a bohóc is komcsi ügynök volt anno...

Az, hogy "káros". Nem, nem hiszem. Az, hogy amiket mond adott esetben nem egyezik a véleményeddel attól nem lesz még adott esetben "káros" valaki.
Nemcsak a dohányzás káros, meg az erőszak.
Amikor feleslegesen félelmet szít valaki, az is karos, minimum mentálisan, de van ennek hosszú távú hatása is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Ez neked meg nekem logikus, viszont annak a falusinak, aki utana rettegve nézi a barna bőrű turistat meg cserediakot - queue in a cikkeket ahol ilyen tévedésből rendőrt hívtak stb -, na neki nem logikus, viszont qrvara karos az ilyen bohoc.
Ha csak "forditokent" uzemelne, kormányzat penzen, ahogy mondod, azzal nem lenne tul sok baj, max sajat magat jaratna le, de nem errol van szo, ez a ketbites szerencsétlen ezrével hulyiti meg panikolja be a fogalmatlan embereket.
Nekem mindegy, de hosszú távon kifejezetten káros minden szinten, ahogy ez a parazita abból él, hogy ijesztgeti a tájékozatlanokat, ráadásul hulyesegekkel.
Mi ez a kulturrasszizmus? Mi az, hogy falusinak...? Baszki' itt falun van néger, mindenféle arab, dél-amerikai, kínai, vietnámi, fülöpszigeteki (holland, belga, angol már nem is téma) életvitelszerűen, meg ezek keveréke. De ha meg családot akar látogatni, akkor megy a nagymama Münchenen-Hollandián át akár az USA-ig az unokákhoz; vagy épp a családfő dolgozni. De biztos, a falusi az ilyen hülye mucsai.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 488
113
Ami bennem korábban is felmerült kérdésként, hogy a G9SMG -nél pl. mi értelme van a kezelő felé álló tárnak? Csak nekem nem tűnik túl ergonomikusnak? Előrebocsájtom, hogy a géppisztolyokhoz (is :) ) tök hülye vagyok - eleddig csak pisztolyokhoz meg gépkarabélyokhoz volt szerencsém ...

Másfelől ez a súlya "3 kg fölött van" dolog - ez már nem gépkarabély kategória? A géppuskájuk bipoddal meg 45 cm -es csőhosszal megáll 3,6 Kg -nál ...
Miért ne lenne ergonómikus?
Ha megnézed a képen is az ember ahogy fogja ott van egy tárfészek.
Kézreállhat.
Jobban mint ha előre áll a tár.
Persze ezt így mind a képről.

Amúgy 2014 márciusi kaliberben van egy kolarms géppisztoly cikk ami kísértetiesen hasonlít erre.

Ha spórolás, lehet a tok ugyanaz mint a karabélynál, ott egy vz58 ból lett átalakítva.
Ez is növelheti a súlyt.
Ha súlyzáras az is.

De egy skorpió is majd 2.8kg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 117
113
Szerintem ez egy teljesen elfogadható érv!

Kíváncsi lennèk, ez az egész elnevezès hány marketingesen ment keresztül és mi alapján gondolták úgy, hogy a jelenlegi.. de akár a jövőbeni állomány körében ez egy vonzó és elfogadott név lesz. Gondolom nem más oka volt, hogy ezt a nevet adták neki. Bár itt voltak merész és vicces találgatások is. :)
Hát én meg tudom neked mondani ezt a bizonyos számot, de inkább a fantáziádra bízom.
 
  • Vicces
Reactions: Ocses and kamm

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Szerbusztok!
Örülök, hogy olvastátok az írásomat. Nos a teljes olvasói számhoz elenyésző gyakorlatilag 1% alatt van a negatív hozzászólások száma, - nem csak a HTKA - n hanem máshol is tehát összesenben, ebből még Orbánéknak is nehéz lenne 2/3-ot csinálni a parlamentben.
A 60mm spain aknavetőt javítottam.. A 0-t nem nyomtam le eléggé.
A többit nem..
A LeoA7 egy "butított A7 változat lesz a németekéhez képest. Nem elsősorban a nemzeti sajátosságok miatt. A max kommunikációs eszközöket jelentene. Azt, hogy honnan tudom, nem szükséges és nem fogom leírnom. Az Aero L-39NG olcsóságát mint célgépet egy isten lábához közeli ember találta ki és mondta nekem lelkesen. A célgépünk kapatult felhasználását viszont szakfőtiszt, akárcsak, azt, hogy bizony megfelel annak amit repülőgépekkel oldanak meg a győrieknek, csak olcsóbb..
A Gidrán sem rosszabb MRAP, mint a többi, csak nem Európába, hanem a közel-keletre valók. Ja egyszerűen nehéz vezetni mert borulékny mint minden hasonló az osztályából. Nem ide való, (illetve az alföldön kvázi talán.. ) A Yörük sokkal európaibb fegyver.
A PSZH-k, IFV-k, egyebek páncélvédettségére: a BMP-1 óta (amely az első IFV volt, az árak a méretek nagyobbak lettek (ergó nagyobb célpontok is egyben), a védettségük a csilliárdos árukhoz képest kevéssé lett erősebb. Ami viszi a pénzt az elektronika, amelyből egyik rész inkább a hálózatos hadviselés része, illetve a felderítési képességeket javítja, de jelentős tételek az aktív védelmi berendezések, amik nagy részét valódi harcmezőn nem próbáltak ki, sőt még komolyabb gyakorlatokon sem (ki a fene lőne szét prototípusokat amelyeknek viszonylag kevés megrendelésük van - az auszzikon kívül :)...

Amit most leírtam az konsznzusban van a Lynx programban is érintett főtiszttel folytatott majd 3/4 órás beszélgetésemmel. A Lynx és a KC390 két kiforratlan komplexum. Utóbbi valószínűleg a gyermekbetegségeit kinövi és jó beszerzés, a Lnyx egy nagy kérdőjel, nemcsak nekünk, hanem a Rheinmetallnak is, sőt az egész koncepció az, amit a többi hasonló méretű láncos kerekes IFV képvisel. Az előző mánia a Stryker és hasonlók zsákutca volt.
A Leo2A4 védettsége kritikán aluli volt, és egy elavult német páncélos (ami tény, hogy tűzvezetése miatt fölényben van akármelyik ország tankjaival szemben (kivéve Ausztria) itt geopolitikailag.
Attól még elavult. Nem fogjuk modernizálni. Ez tavaly karácsnyokor mondta nekem a beszerzésért felelős.. valaki... Sőt az A7HU se véglegese megoldás lesz... Mert ha kijön a Leo 3, vagy Euroleo akkor bizony arra terveznek és nem a 2A7-re.
Hozzáteszem a Leo2A7-hez egyetlen pőrekocsink sincs. Sőt kilóg az űrszelvényből. Sőt jó néhány alagutba sem fér el nálunk.
Sőt majd 120 tonna a trélerrel a legtöbb híd sem bírja ki. Tatáról is nehéz lesz szállítani. A németek autópálya méretezése tömegteherbírásra erre tervezett, nálunk nem, a hidak sem. Óriási problémák vannak. Ezt megint nem a kisújjamból szoptam.. Felelős tisztekkel beszélgettünk.
A lövészfegyvereke. Nos ezekhez kevéssé értek. Van az átkosból kiváló lövész jelvényem katonakoromból. :). A 100ezres darabszámot egy kolléga mondta és a Gestamenes protókat mutogató egyik ember (nem írok semmit amiról rá lehet ismerni akárkire is) bologatott a darabszámon. 200 ezer még keményebb..

Egyébként a szittya zászlóalj borzalmas név. Érdekes, hogy a katonai elnevezésekben ilyen "pogány neveket adnak" az egyébként ilyen-olyan kereszténynek nevezett pártok . Miért nem lehet valami hősről elvezni a hadrendet. Beszéltem egy páncélos tiszttel. Pld. a légierőnél van legalább Puma, leg dongó stb. század. A harkocsizóknál miért nem lehetett Tarczai Ervinről, elnevezni a zlj, vagy századot, a rohamlövegeknél ott volt pld. Billnitzer Ernő stb. .. Azt mondta voltak kezdeményezések de ezen a kurultáj, szíttya, kipcsak baromságokat kitaláló rétegen nem tudtak áttörtni. de ez csak mellékzönge.

Hozzáteszem, hogy hazánk az külpolitikája miatt (hintapolitikának hívja a történelem) nem kaphatja meg a nyugati legmodernebb fegyverrendszereket, mert túl nagy az orosz, kínai befolyás és kémhálózat hazánkban. És szerveink nem igazán tehetnek ellene semmit politikai nyomás miatt. Egyébként pld. az F-35 már szinte az összes kelet európai országban turnézott. Felettünk meg átrepültek.. Nem véletlenül.. Ahogy elmaradt az egyébként elég régi B1-esek gyakorlata is Pápán.. Ha ne soroljam..

Nos köszönöm az olvasói reagálásokat. Ja még annyi, hogy nem kell nyalnom, sehova hogy bejussak katonai eseményekre se magyarországon se nagyon külföldön. Aki olvassa a blogot az látja. Ha a szocik, vagy jobbik vagy a kétfarkú párt lenne hatalmon akkor sem dicsérnék, vagy szidnák. Próbálok objektív lenni.
A konkluzió, hogy a rendszerváltás óta ez a kormány probálja a hadsereget kicsit rendbetenni, pénz és technika van rá, áldoznak. A szakmai szempontok helyett néha-néha a politikai célok fontosabbak, sajnos a főtiszti rétege a honvédségnek még azok a hadnagyokból áll akik egyrészt a hidegháborúban végeztek (ok néhányan elvégeztek amerikában, angliában stb. 1-2 kurzust valamely akadémián). Azonban általánosságban még a harcikocsiroham gépesített lövészekkel, elég nekünk a helikopteren gépágyú, minek kell néhány évre páncéltörő rakétát venni a fogószárnyasra, a Gripen majd a Mauserrel lövi a földi célokat stb. van többségben. Idő kell amíg a fiatalabb nemzedék tanult katonái váltják Őket.
A legtöbb főtiszt a Haditechnika cikkéből olvasott először ki is az a Vass Huba..
De az út mégis előre vezet.
Nos joccakát olvasók :)
Ne haragudj,de te most komolyan azzal akarod bizonyítani,hogy lebutított Leopard 2-t kapunk,az orosz/kínai/piréz kémek miatt,hogy nem is számolnak vele végleges megoldásként,hanem a legújabb,legfejlettebb Leo 3/EMBT kerül majd beszerzésre? Most akkor,hogy is van ez?
Nagyon mély ellenszenvet érzek a kormánnyal szemben(ahogy a másik oldallal szemben is...),de a cikk,és utána ez a pökhendi válasz amit itt a fórumon írtál hatalmas csalódás tőled. Azok a sokszor teljesen fogalmatlan,bármiféle szakmaiságot szinte tökéletesen nélkülöző dolgok,amiket haditechnikai szempontból összehordtál több esetben,nyakon öntve ezzel a fajta politikai mantrával még egy Telexes( vagy a másik oldalról mondjuk egy Origós) firkásztól is sok lenne...
Ez így tényleg egy óriási csalódás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 089
92 218
113
Szerbusztok!
Örülök, hogy olvastátok az írásomat. Nos a teljes olvasói számhoz elenyésző gyakorlatilag 1% alatt van a negatív hozzászólások száma, - nem csak a HTKA - n hanem máshol is tehát összesenben, ebből még Orbánéknak is nehéz lenne 2/3-ot csinálni a parlamentben.
Én a lájkokból nem építkeznék. Most nem a blogodra értve. Minél nagyobb faszság vmi, annál több lájkot kap és a covidnál is gyorsabban terjed. Sok politikus is ezt nézi, kap sok-sok lájkot a facebook szektájától, aztán egy választáson meg a valóság pofanveri. Lásd a krumplis az előválasztáson.

Egyébként ha megnyugtat, itt nem kaptál sokat. :D
Mindezzel együtt én olvaslak, de ezt a görcsös politizálást sztem kerüld. Bár ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz o_O
A 60mm spain aknavetőt javítottam.. A 0-t nem nyomtam le eléggé.
Nah, látod ez egy jó út!!!
Ez már kevésbé. A kedvemért a KMW-t, írd át Rheinmetallra. Tudod itt is rosszul nyomtad le a billentyűket!! :cool:
A LeoA7 egy "butított A7 változat lesz a németekéhez képest. Nem elsősorban a nemzeti sajátosságok miatt. A max kommunikációs eszközöket jelentene. Azt, hogy honnan tudom, nem szükséges és nem fogom leírnom.
Mond már meg, mi lesz butított a német A7 változathoz képest. Ez főleg annak tükrében érdekes, mert a németeké upgradelt A7V lesz, a miénk új gyártású A7+, ami 2020-ban, a megrendeléskor az elérhető legújabb katari verzió volt.
Az Aero L-39NG olcsóságát mint célgépet egy isten lábához közeli ember találta ki és mondta nekem lelkesen. A célgépünk kapatult felhasználását viszont szakfőtiszt, akárcsak, azt, hogy bizony megfelel annak amit repülőgépekkel oldanak meg a győrieknek, csak olcsóbb..
Sok mindent lehet játszani vele, de alapvetően nem ezt a célt szolgálja, hanem sugárhajtású kiképzőgép!!! Ezért volt kellemetlen a ProTar beszerzése után azt megpendíteni, hogy a drón olcsóbb célgépként alkalmazva, így kérdőjelbe tenni a feltételezhető L39-NG beszerzést.

A PSZH-k, IFV-k, egyebek páncélvédettségére: a BMP-1 óta (amely az első IFV volt, az árak a méretek nagyobbak lettek (ergó nagyobb célpontok is egyben), a védettségük a csilliárdos árukhoz képest kevéssé lett erősebb. Ami viszi a pénzt az elektronika, amelyből egyik rész inkább a hálózatos hadviselés része, illetve a felderítési képességeket javítja, de jelentős tételek az aktív védelmi berendezések, amik nagy részét valódi harcmezőn nem próbáltak ki, sőt még komolyabb gyakorlatokon sem (ki a fene lőne szét prototípusokat amelyeknek viszonylag kevés megrendelésük van - az auszzikon kívül :)...

Amit most leírtam az konsznzusban van a Lynx programban is érintett főtiszttel folytatott majd 3/4 órás beszélgetésemmel. A Lynx és a KC390 két kiforratlan komplexum. Utóbbi valószínűleg a gyermekbetegségeit kinövi és jó beszerzés, a Lnyx egy nagy kérdőjel, nemcsak nekünk, hanem a Rheinmetallnak is,
Ezeket sztem senki sem vitatja. Mind a kettőnél lesz még gond a bevezetése körül. A Lynxnél biztosan több. De ez van akkor ha nem használt A4-et veszel, hanem vmi zsír újat. De legalább erre nem tudtad azt írni, hogy elavult. :)
Azért érzed, hogy mindig úgy csűröd csavarod a dolgot, hogy féligazságokból negatív következtetéseket vonj le??
sőt az egész koncepció az, amit a többi hasonló méretű láncos kerekes IFV képvisel. Az előző mánia a Stryker és hasonlók zsákutca volt.
A Leo2A4 védettsége kritikán aluli volt, és egy elavult német páncélos (ami tény, hogy tűzvezetése miatt fölényben van akármelyik ország tankjaival szemben (kivéve Ausztria) itt geopolitikailag.
Attól még elavult.
Tehát annyira elavult, hogy a legmodernebb a térségben. Kezdünk szinkronban lenni. Most ha azt veszed, hogy célzottan kiképzési célokra vettük és A7+HU lesz a fő MBT nálunk, akkor belátod lassan, hogy Európa legmodernebb tankja lesz a Honvédségnél, mínusz a kínai - orosz kémes mese. Ezt tényleg hagyd meg DK-s lakossági fórumoknak.
Nem fogjuk modernizálni. Ez tavaly karácsnyokor mondta nekem a beszerzésért felelős.. valaki... Sőt az A7HU se véglegese megoldás lesz... Mert ha kijön a Leo 3, vagy Euroleo akkor bizony arra terveznek és nem a 2A7-re.
Hozzáteszem a Leo2A7-hez egyetlen pőrekocsink sincs. Sőt kilóg az űrszelvényből. Sőt jó néhány alagutba sem fér el nálunk.
Sőt majd 120 tonna a trélerrel a legtöbb híd sem bírja ki. Tatáról is nehéz lesz szállítani. A németek autópálya méretezése tömegteherbírásra erre tervezett, nálunk nem, a hidak sem. Óriási problémák vannak. Ezt megint nem a kisújjamból szoptam.. Felelős tisztekkel beszélgettünk.
Hááát , te is beszéltél Gyula bával nem csak Zsolesz? o_O
Egyébként biztos fog a felüljárók, alagutak, utak esetén logisztikai probléma lenni. Ezt felmérték az illetékesek és lesz megfelelő intézkedés. Egyébként a Leopard rendelés mellé logisztikai járműveket is rendeltünk a Leguan, Wisent mellé. Komplett csomagot vettünk.
Egyébként a szittya zászlóalj borzalmas név. Érdekes, hogy a katonai elnevezésekben ilyen "pogány neveket adnak" az egyébként ilyen-olyan kereszténynek nevezett pártok . Miért nem lehet valami hősről elvezni a hadrendet. Beszéltem egy páncélos tiszttel. Pld. a légierőnél van legalább Puma, leg dongó stb. század. A harkocsizóknál miért nem lehetett Tarczai Ervinről, elnevezni a zlj, vagy századot, a rohamlövegeknél ott volt pld. Billnitzer Ernő stb. .. Azt mondta voltak kezdeményezések de ezen a kurultáj, szíttya, kipcsak baromságokat kitaláló rétegen nem tudtak áttörtni. de ez csak mellékzönge.
Ez valóban mellékzönge. De jó hatással van a kulturális G pontomra, úgyhogy szittyák utánam!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Hozzáteszem, hogy hazánk az külpolitikája miatt (hintapolitikának hívja a történelem) nem kaphatja meg a nyugati legmodernebb fegyverrendszereket, mert túl nagy az orosz, kínai befolyás és kémhálózat hazánkban. És szerveink nem igazán tehetnek ellene semmit politikai nyomás miatt. Egyébként pld. az F-35 már szinte az összes kelet európai országban turnézott. Felettünk meg átrepültek.. Nem véletlenül.. Ahogy elmaradt az egyébként elég régi B1-esek gyakorlata is Pápán.. Ha ne soroljam..
Tényleg fölösleges volt.....
Pzh2000?? NASAMS? Vagy Washingtont vmi elavult xarral védik???
Nos köszönöm az olvasói reagálásokat. Ja még annyi, hogy nem kell nyalnom, sehova hogy bejussak katonai eseményekre se magyarországon se nagyon külföldön. Aki olvassa a blogot az látja. Ha a szocik, vagy jobbik vagy a kétfarkú párt lenne hatalmon akkor sem dicsérnék, vagy szidnák. Próbálok objektív lenni.
Vmit akkor nagyon elrontasz!!! :D
Nem baj, én már igy szeretlek!! :p
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 117
113
Sok mindent lehet játszani vele, de alapvetően nem ezt a célt szolgálja, hanem sugárhajtású kiképzőgép!!! Ezért volt kellemetlen a ProTar beszerzése után azt megpendíteni, hogy a drón olcsóbb célgépként alkalmazva, így kérdőjelbe tenni a feltételezhető L39-NG beszerzést.
Az már magában egy kurva nagy kérdőjel amit az eddig első fatális marhaságnként fogok értékelni...
Mond már meg, mi lesz butított a német A7 változathoz képest. Ez főleg annak tükrében érdekes, mert a németeké upgradelt A7V lesz, a miénk új gyártású A7+, ami 2020-ban, a megrendeléskor az elérhető legújabb katari verzió volt.
Az A7V-ben marad a régi PERI az A7+-on meg ATTICA van meg még némi plusz páncél. Az ATTACA kihagyása jelenthetne butítást de eddig marhára nincs szó erről.
 
K

kamm

Guest
Mi ez a kulturrasszizmus? Mi az, hogy falusinak...? Baszki' itt falun van néger, mindenféle arab, dél-amerikai, kínai, vietnámi, fülöpszigeteki (holland, belga, angol már nem is téma) életvitelszerűen, meg ezek keveréke. De ha meg családot akar látogatni, akkor megy a nagymama Münchenen-Hollandián át akár az USA-ig az unokákhoz; vagy épp a családfő dolgozni. De biztos, a falusi az ilyen hülye mucsai.
Jajmar, tudod jol mire ertettem, joval ritkabban latsz nalunk falun feketeket meg arabokat, mint mondjuk Budapesten vagy a Balatonon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 089
92 218
113
Az már magában egy kurva nagy kérdőjel amit az eddig első fatális marhaságnként fogok értékelni...
Ezt csak így itt hagyom....


Az új tulajdonosok vélhetően a modern vadászgépek pilótáinak kiképzésére specializálódott L-39NG sugárhajtású kiképzőgépektől várják a vállalat értékesítési számainak felfutását, de hamarosan valószínűleg sor kerül majd könnyű csapásmérő repülőgépek gyártására is az Aeronál.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 709
46 765
113
Az már magában egy kurva nagy kérdőjel amit az eddig első fatális marhaságnként fogok értékelni...

Az A7V-ben marad a régi PERI az A7+-on meg ATTICA van meg még némi plusz páncél. Az ATTACA kihagyása jelenthetne butítást de eddig marhára nincs szó erről.
Arról nem is beszélve, hogy az A7+HU már az emelt nyomású ágyút kapja, valamint ugyebár lesz ott némi extra páncél is. Hja és az A7V-n nem lesz .50-es RC géppuska.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 117
113
Arról nem is beszélve, hogy az A7+HU már az emelt nyomású ágyút kapja, valamint ugyebár lesz ott némi extra páncél is. Hja és az A7V-n nem lesz .50-es RC géppuska.
Amit nagyon érdekesnek találtam, az az, hogy a testben lévő lőszerrekesz védelmét, hogy oldották meg az A7+-ban. Ami a leó nagy fogyatékossága és ebben a verzióban némiképp ezt orvosolták.

Emelt nyomás és emelt csőhossz. A sima emelt nyomású az a Leo 2PL-ekbe kerül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 958
78 241
113
A németek bár butítanak (pl tengeralattjáróknál), de nem ilyen kicsinyesek. Ha valakinél felmerülne az,hogy nem kéne a legmodernebb tankot egy az egyben eladni, akkor nem bohóckodnak régebbi optikávl hanem csak simán el sem adják a típust.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 002
113
Amit nagyon érdekesnek találtam, az az, hogy a testben lévő lőszerrekesz védelmét, hogy oldották meg az A7+-ban. Ami a leó nagy fogyatékossága és ebben a verzióban némiképp ezt orvosolták.

Emelt nyomás és emelt csőhossz. A sima emelt nyomású az a Leo 2PL-ekbe kerül.
Biztos ellesték az oroszoktól a technikát :D

battle-tank.jpg