A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Egy total kamu szelhamos, utolso bohoc, meg anno az Index asta elo, hogy a vilagon minden kamu az oneletrajzaban. :cool:

Egy igazi gatlastalan Mekk Elek, teljesseggel fogalmatlan mindenhez, a medias "elemzesei" gyakorlatilag publikusan elerheto cikkekbol infokbol es mindenfele osszeolvasott okorsegbol allnak. :D

Szemezgessunk:

"Ekkor értettem meg azt, amit korábban legfeljebb csak sejtettem: Nógrádi György összekeveri a médiaszereplést a tudományos munkával. Szerinte azok, akik a tudományos tevékenységet kérik rajta számon, csak irigykednek a médiaszerepléseire, és arra, hogy telt házas előadásokat tart.
De minek is a tudományos tevékenység, ha itt van egy impozáns szakmai önéletrajz? – futott át az agyamon, amikor Nógrádi életrajzát kezdtem el nézegetni. A corvinusos életrajzból tudtam meg például azt a kevésbé ismert tényt, hogy Nógrádi 2001 óta a Svéd Nemzetvédelmi Egyetem elnökségi tagja.

Írtam a svéd egyetemnek, hogy ott is megkérdezzem, mi a véleményük Nógrádiról, mégiscsak elnökségi tagja az intézménynek. Azt válaszolták, hogy Nógrádi nem elnökségi tag, soha nem is volt az, igazából azt sem tudják, kiről beszélek.

Amikor Nógrádinál rákérdeztem, hogy akkor most hogyan is van ez az elnökségi tagság, ő sziklaszilárdan azt állította, hogy ilyen az ő önéletrajzában nincs, ezt ő soha nem állította. De bizony van, mondtam.




– zárta rövidre a dolgot."

:D Szenzacios figura az oreg. :D

Total gatlastalan, szinte biztosan nem szazas mentalisan, igazi pathological liar, nemi szociopata beutessel (ti. kart is okoz a torzulasaval.)
Majd @phaidros kijavit, de eleg egyertelmu, hogy ilyen szinten erzeketlennek lenni a sajat nonstop hazudozasaira ill a leleplezodesre biztosan valamifele pszichologiai-ertelmi torzulasnak az eredmenye, gyakorlatilag nem is erdekli.

"Ott van például az Országos Doktori Tanács honlapja, ahol szintén elérhetőek a szakmai életrajzi adatok. Ha a Corvinus egyetemre feltöltött életrajzba véletlenül be is csúszott egy svéd egyetem – tegyük a szívünkre a kezünk, ez bárkivel előfordulhat –, az ODT-ban szereplő adatok biztos valósak. Ha másért nem, leginkább azért, mert legutóbb szeptember 30-án maga Nógrádi nyilatkozott arról, hogy az oda feltöltött adatok hitelesek.

Márpedig az ODT-s adatlapján, az „Akkreditációs szempontból jelentős egyéb információk” rubrikában feketén-fehéren az olvasható, hogy ő a 2011-től működő „ausztriai Európa Egyetem rektorhelyettese”.

De még mielőtt a Nógrádi-rajongók fejvesztve rohannának beiratkozni erre az egyetemre, javaslom, ne siessék el a dolgot, mert én is ráfáztam, amikor órákig keresgettem a neten ezt az intézményt. Végül nem találtam ilyen egyetemet, de ennek prózai oka van:

ez az egyetem ugyanis nem létezik.

Természetesen megkérdeztem erről magát a „rektorhelyettest” is, hiszen mégiscsak ő az egyik illetékes. Nógrádi szerint az ominózus egyetem úgy működik, hogy igazából még nem működik, de majd egy-két év múlva működni fog. Vagy ahogy ő fogalmazott, idézem:




Hazudnék, ha a beszélgetésnek ezen a pontján már nem éreztem volna rettentő kényelmetlenül magam. Főleg azért, mert közben Nógrádi elmondta, hogy az előszobájában éppen Rüdiger Stix úr várakozik rá, aki a „valóságban még nem működő” egyetem egyik (leendő) vezetője.


Stix neve nem volt ismeretlen a számomra. Az osztrák Szabadságpárt egykori politikusáról 2011-ben a bécsi Kurir című lap tényfeltáró cikkben írta meg, hogy más osztrákokhoz hasonlóan pénzért jutott doktorihoz Budapesten. A Kurir cikkében megnevezett osztrákoknak a témavezetője egytől egyig Nógrádi György volt, aki egyébként Stix évtizedes cimborája."


Mekkora arc, nem? :D

"Erre akkor jöttem rá, amikor kicsit jobban megkapartam a Bécsben működő Európa Akadémiát, aminek Nógrádi az elnöke. Elég titokzatos akadémia ez, mert a honlapján semmi érdemi információ nincs a szervezetről.

„Különböző dolgokban tárgyalnak” – válaszolta Nógrádi arra a kérdésre, hogy mégis mit csinál ez az akadémia. De mégis milyen dolgokban?



Megkérdeztem Nógráditól, hogy magyar politikust tüntettek-e ki azért, mert annyit tett Európáért. Azt válaszolta, igen.

Kicsodát? – kérdeztem.

Bár Nógrádi sok mindenre kristálytisztán emlékszik a múltból, ennél a pontnál éreztem némi bizonytalanságot:



– felelte.

Az „akadémia” honlapját hiába is nézném, használhatatlan.

Van viszont egy MTI-hír, ami tavalyi. Ebből kiderül, hogy tavaly „nagydíjjal” tüntette ki az „Európa Akadémia” Tarlós Istvánt.

MÉGHOZZÁ HÁROM NAPPAL AZ ÖNKORMÁNYZATI VÁLASZTÁS ELŐTT.

Amikor emlékeztettem Nógrádit, hogy micsoda véletlen, hogy éppen azt a Tarlós Istvánt tüntette ki az általa elnökölt akadémia, aki idén fb-tagságot intézett neki egy fővárosi cégben, a biztonságpolitikai szakértő így szabadkozott:



Majd arról kezdett el beszélni, hogy korábban „más magyar politikust is kitüntettek”, például Zsohár Istvánt.

Csakhogy a már elhunyt Zsohár soha nem volt politikus, az Információs Hivatalt, azaz a hírszerzést vezette 2004 és 2007 között. Amiről viszont Nógrádi nem beszélt, hogy az akadémiája kitüntette Szőcs Géza volt kulturális államtitkárt."


Teljes cikk: https://index.hu/belfold/2015/10/21/nogradi_gyorgy_bocsanat/

Az ars poeticajat tokeletesen osszefoglalta itt:

Es itt:

Tovabbi cikkek errol a szelhamos bohocrol:







Es ez csak az Index volt...



Haborus bunos, de ez viszonylag kozismert es draga jo megboldogult Hitechens konyve ota altalanosan elfogadott is (en privatban csak nagyorru patkanynak hivtam mar elotte is.)

Szerencsed van, megtalaltam a dokut, ami a konyvbol keszult:
ritkán értünk egyet de most nagyon...
De ott van pld Káncz Csaba aki szó szerint lopott facebook csoportok bejegyzéséből és kitette saját anyagként, ki is vágták onnan azonnal.
Wagner "megváltozotttalibokW Péter, akinek oldalán szintén tübbször láttam zárt csoportban előkeresett hírt saját kapásként előadni, mondjuk ezt semmi nem tiltja csak...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
De @Terminator hogy ne bírná el bármelyik nagy Tisza vagy Duna híd??? Hát gondolj bele mikor próbaterhelik a hídat! Legutóbb az M44-es gyorsforgalmin az új Tisza hídat ahol is 22 db egyenként 38 tonnás teherautóval álltak rá! Az barátok közt is 836 tonna!
ah santa simplicias.... persze annak hogy egy konfliktusban a műtárgy megronálódik, semmi esélye,,,, oké nem vagyunk Örményország, hogy ha jól emlékszem fontos híd megrongálódása után kézben kellett ott áthordani az utánpótlást...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egy total kamu szelhamos, utolso bohoc, meg anno az Index asta elo, hogy a vilagon minden kamu az oneletrajzaban. :cool:

Egy igazi gatlastalan Mekk Elek, teljesseggel fogalmatlan mindenhez, a medias "elemzesei" gyakorlatilag publikusan elerheto cikkekbol infokbol es mindenfele osszeolvasott okorsegbol allnak. :D

Szemezgessunk:

"Ekkor értettem meg azt, amit korábban legfeljebb csak sejtettem: Nógrádi György összekeveri a médiaszereplést a tudományos munkával. Szerinte azok, akik a tudományos tevékenységet kérik rajta számon, csak irigykednek a médiaszerepléseire, és arra, hogy telt házas előadásokat tart.
De minek is a tudományos tevékenység, ha itt van egy impozáns szakmai önéletrajz? – futott át az agyamon, amikor Nógrádi életrajzát kezdtem el nézegetni. A corvinusos életrajzból tudtam meg például azt a kevésbé ismert tényt, hogy Nógrádi 2001 óta a Svéd Nemzetvédelmi Egyetem elnökségi tagja.

Írtam a svéd egyetemnek, hogy ott is megkérdezzem, mi a véleményük Nógrádiról, mégiscsak elnökségi tagja az intézménynek. Azt válaszolták, hogy Nógrádi nem elnökségi tag, soha nem is volt az, igazából azt sem tudják, kiről beszélek.

Amikor Nógrádinál rákérdeztem, hogy akkor most hogyan is van ez az elnökségi tagság, ő sziklaszilárdan azt állította, hogy ilyen az ő önéletrajzában nincs, ezt ő soha nem állította. De bizony van, mondtam.




– zárta rövidre a dolgot."

:D Szenzacios figura az oreg. :D

Total gatlastalan, szinte biztosan nem szazas mentalisan, igazi pathological liar, nemi szociopata beutessel (ti. kart is okoz a torzulasaval.)
Majd @phaidros kijavit, de eleg egyertelmu, hogy ilyen szinten erzeketlennek lenni a sajat nonstop hazudozasaira ill a leleplezodesre biztosan valamifele pszichologiai-ertelmi torzulasnak az eredmenye, gyakorlatilag nem is erdekli.

"Ott van például az Országos Doktori Tanács honlapja, ahol szintén elérhetőek a szakmai életrajzi adatok. Ha a Corvinus egyetemre feltöltött életrajzba véletlenül be is csúszott egy svéd egyetem – tegyük a szívünkre a kezünk, ez bárkivel előfordulhat –, az ODT-ban szereplő adatok biztos valósak. Ha másért nem, leginkább azért, mert legutóbb szeptember 30-án maga Nógrádi nyilatkozott arról, hogy az oda feltöltött adatok hitelesek.

Márpedig az ODT-s adatlapján, az „Akkreditációs szempontból jelentős egyéb információk” rubrikában feketén-fehéren az olvasható, hogy ő a 2011-től működő „ausztriai Európa Egyetem rektorhelyettese”.

De még mielőtt a Nógrádi-rajongók fejvesztve rohannának beiratkozni erre az egyetemre, javaslom, ne siessék el a dolgot, mert én is ráfáztam, amikor órákig keresgettem a neten ezt az intézményt. Végül nem találtam ilyen egyetemet, de ennek prózai oka van:

ez az egyetem ugyanis nem létezik.

Természetesen megkérdeztem erről magát a „rektorhelyettest” is, hiszen mégiscsak ő az egyik illetékes. Nógrádi szerint az ominózus egyetem úgy működik, hogy igazából még nem működik, de majd egy-két év múlva működni fog. Vagy ahogy ő fogalmazott, idézem:




Hazudnék, ha a beszélgetésnek ezen a pontján már nem éreztem volna rettentő kényelmetlenül magam. Főleg azért, mert közben Nógrádi elmondta, hogy az előszobájában éppen Rüdiger Stix úr várakozik rá, aki a „valóságban még nem működő” egyetem egyik (leendő) vezetője.


Stix neve nem volt ismeretlen a számomra. Az osztrák Szabadságpárt egykori politikusáról 2011-ben a bécsi Kurir című lap tényfeltáró cikkben írta meg, hogy más osztrákokhoz hasonlóan pénzért jutott doktorihoz Budapesten. A Kurir cikkében megnevezett osztrákoknak a témavezetője egytől egyig Nógrádi György volt, aki egyébként Stix évtizedes cimborája."


Mekkora arc, nem? :D

"Erre akkor jöttem rá, amikor kicsit jobban megkapartam a Bécsben működő Európa Akadémiát, aminek Nógrádi az elnöke. Elég titokzatos akadémia ez, mert a honlapján semmi érdemi információ nincs a szervezetről.

„Különböző dolgokban tárgyalnak” – válaszolta Nógrádi arra a kérdésre, hogy mégis mit csinál ez az akadémia. De mégis milyen dolgokban?



Megkérdeztem Nógráditól, hogy magyar politikust tüntettek-e ki azért, mert annyit tett Európáért. Azt válaszolta, igen.

Kicsodát? – kérdeztem.

Bár Nógrádi sok mindenre kristálytisztán emlékszik a múltból, ennél a pontnál éreztem némi bizonytalanságot:



– felelte.

Az „akadémia” honlapját hiába is nézném, használhatatlan.

Van viszont egy MTI-hír, ami tavalyi. Ebből kiderül, hogy tavaly „nagydíjjal” tüntette ki az „Európa Akadémia” Tarlós Istvánt.

MÉGHOZZÁ HÁROM NAPPAL AZ ÖNKORMÁNYZATI VÁLASZTÁS ELŐTT.

Amikor emlékeztettem Nógrádit, hogy micsoda véletlen, hogy éppen azt a Tarlós Istvánt tüntette ki az általa elnökölt akadémia, aki idén fb-tagságot intézett neki egy fővárosi cégben, a biztonságpolitikai szakértő így szabadkozott:



Majd arról kezdett el beszélni, hogy korábban „más magyar politikust is kitüntettek”, például Zsohár Istvánt.

Csakhogy a már elhunyt Zsohár soha nem volt politikus, az Információs Hivatalt, azaz a hírszerzést vezette 2004 és 2007 között. Amiről viszont Nógrádi nem beszélt, hogy az akadémiája kitüntette Szőcs Géza volt kulturális államtitkárt."


Teljes cikk: https://index.hu/belfold/2015/10/21/nogradi_gyorgy_bocsanat/

Az ars poeticajat tokeletesen osszefoglalta itt:

Es itt:

Tovabbi cikkek errol a szelhamos bohocrol:







Es ez csak az Index volt...



Haborus bunos, de ez viszonylag kozismert es draga jo megboldogult Hitechens konyve ota altalanosan elfogadott is (en privatban csak nagyorru patkanynak hivtam mar elotte is.)

Szerencsed van, megtalaltam a dokut, ami a konyvbol keszult:
Lehet, hogy Nógrádi nem a szakma tudományos Fittipaldija és vannak -szépen fogalmazva- hitelességét megkérdőjelező dolgok körülötte, de amit csinál, azt marha jól csinálja. És van rá igény. Van igény, hogy egyszerűen, nem tudományos szubkulturális nyelven a külpolitikai dolgokat elmesélje. Nevezzük úgy, hogy lakossági külügyi szakértő. Ilyenre is van szükség, sőt; több kellene olyan, aki a maga tudományterületét értelmesen és élvezhetően el(ő) tudja adni. Ez se rosszabb, mint, hogy a tudományos világ 80-90%-a nem csinál mást, mint körbeszopkodja egymást és gyűjti a publikációt -aminek jelentős része nem valami új nóvum; és a persze a hivatkozásokat, mint a "tudományosság" trófeáit.
Az meg, hogy kárt csinál? Kinek? Aki meghallgatja? Annak nem mindegy? Szórakozásból hallgatják. Aki mindent elfogad tőle és tudományos munkának véli? Az meg is érdemli és nyilván túl sok nem áll mögötte, ha elfogadja és ő se ebből él. Kárt csinál annak, aki alkalmazza (valóban)? Mivel? Egy eladható populáris brand, bármikor és bármivel meg tud tölteni egy termet; tele vannak az ilyen-olyan intézmények megkérdőjelezhető figurákkal (bármelyik oldalon, bármikor); egyel több vagy kevesebb -na puff neki. Legalább Neki van szórakoztató munkássága és ad témát a bulvárlapoknak, mint az index, 444 és csatolt részeik -legalább az újságíróknak is munkát adva.
Végsősoron az a lényeg, hogy tudni kell helyén kezelni a Figurát.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Lehet, hogy Nógrádi nem a szakma tudományos Fittipaldija és vannak -szépen fogalmazva- hitelességét megkérdőjelező dolgok körülötte, de amit csinál, azt marha jól csinálja. És van rá igény. Van igény, hogy egyszerűen, nem tudományos szubkulturális nyelven a külpolitikai dolgokat elmesélje. Nevezzük úgy, hogy lakossági külügyi szakértő. Ilyenre is van szükség, sőt; több kellene olyan, aki a maga tudományterületét értelmesen és élvezhetően el(ő) tudja adni. Ez se rosszabb, mint, hogy a tudományos világ 80-90%-a nem csinál mást, mint körbeszopkodja egymást és gyűjti a publikációt -aminek jelentős része nem valami új nóvum; és a persze a hivatkozásokat, mint a "tudományosság" trófeáit.
Az meg, hogy kárt csinál? Kinek? Aki meghallgatja? Annak nem mindegy? Szórakozásból hallgatják. Aki mindent elfogad tőle és tudományos munkának véli? Az meg is érdemli és nyilván túl sok nem áll mögötte, ha elfogadja és ő se ebből él. Kárt csinál annak, aki alkalmazza (valóban)? Mivel? Egy eladható populáris brand, bármikor és bármivel meg tud tölteni egy termet; tele vannak az ilyen-olyan intézmények megkérdőjelezhető figurákkal (bármelyik oldalon, bármikor); egyel több vagy kevesebb -na puff neki. Legalább Neki van szórakoztató munkássága és ad témát a bulvárlapoknak, mint az index, 444 és csatolt részeik -legalább az újságíróknak is munkát adva.
Végsősoron az a lényeg, hogy tudni kell helyén kezelni a Figurát.
És van rá igény.

A kalsszikust graffitit idézve:
"Egyél sz.rt. Százmilliárd légy nem tévedhet.

Két kattintással elérhető a Honvédségi Szemle, Nemzet és biztonság, a Seregszemle, a KNBSZ lapja hogy csak magyar nyelvű oldalt mondjak, és erre Nógrádira hivatkozik valaki egy magyar "szak"fórumon... Basszus mintha ott állna valaki egy sörszaküzlet előtt. és azt hajtogatná, "csak az üledékes Balatoni világos a sör'

és,,, akkor még ott vannnak a külföldi oldalak az OSINT anyagokkal...
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 191
10 952
113
Úgy belegondolva v.színű az se lenne sokkal rosszabb annál mint ami most van, amikor Nógrádi György a katonai szakértő és Német Szilárd a miniszter helyettes :D

Sziszi egy végrehajtó. Csinálja, amit mondanak neki.

Viszont az említett két fórumozót sem fogom basztatni, ha kiderül róluk, hogy egyébként szarul főznek.

@dudi biztosan jobban főz, mint a szolnoki menza. :D ;)

(Ahogy az 1995-ben érkezett NDK Mi-24-esek sem lettek rendszerbe állítva 1998 és 2002 között, csak 2003-ban indult el 2 gépnek a nagyjavítása, üzembe helyezése.)

Azokat a Mihukat megszabotálták. És azért két P lett csak nagyjavítva, mert elfogyott a zseton.

Lehet erre kéne egy külön osztály megfelelő szakemberekkel létrehozni.

Áhh, szerintem még mindig nem tartunk ott. Még mindig túl fél-feudális itt minden, nem úgy, mint Nyugaton. ;)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 191
10 952
113
Egy total kamu szelhamos, utolso bohoc, meg anno az Index asta elo, hogy a vilagon minden kamu az oneletrajzaban. :cool:

Egy igazi gatlastalan Mekk Elek, teljesseggel fogalmatlan mindenhez, a medias "elemzesei" gyakorlatilag publikusan elerheto cikkekbol infokbol es mindenfele osszeolvasott okorsegbol allnak. :D

Szemezgessunk:

"Ekkor értettem meg azt, amit korábban legfeljebb csak sejtettem: Nógrádi György összekeveri a médiaszereplést a tudományos munkával. Szerinte azok, akik a tudományos tevékenységet kérik rajta számon, csak irigykednek a médiaszerepléseire, és arra, hogy telt házas előadásokat tart.
De minek is a tudományos tevékenység, ha itt van egy impozáns szakmai önéletrajz? – futott át az agyamon, amikor Nógrádi életrajzát kezdtem el nézegetni. A corvinusos életrajzból tudtam meg például azt a kevésbé ismert tényt, hogy Nógrádi 2001 óta a Svéd Nemzetvédelmi Egyetem elnökségi tagja.

Írtam a svéd egyetemnek, hogy ott is megkérdezzem, mi a véleményük Nógrádiról, mégiscsak elnökségi tagja az intézménynek. Azt válaszolták, hogy Nógrádi nem elnökségi tag, soha nem is volt az, igazából azt sem tudják, kiről beszélek.

Amikor Nógrádinál rákérdeztem, hogy akkor most hogyan is van ez az elnökségi tagság, ő sziklaszilárdan azt állította, hogy ilyen az ő önéletrajzában nincs, ezt ő soha nem állította. De bizony van, mondtam.




– zárta rövidre a dolgot."

:D Szenzacios figura az oreg. :D

Total gatlastalan, szinte biztosan nem szazas mentalisan, igazi pathological liar, nemi szociopata beutessel (ti. kart is okoz a torzulasaval.)
Majd @phaidros kijavit, de eleg egyertelmu, hogy ilyen szinten erzeketlennek lenni a sajat nonstop hazudozasaira ill a leleplezodesre biztosan valamifele pszichologiai-ertelmi torzulasnak az eredmenye, gyakorlatilag nem is erdekli.

"Ott van például az Országos Doktori Tanács honlapja, ahol szintén elérhetőek a szakmai életrajzi adatok. Ha a Corvinus egyetemre feltöltött életrajzba véletlenül be is csúszott egy svéd egyetem – tegyük a szívünkre a kezünk, ez bárkivel előfordulhat –, az ODT-ban szereplő adatok biztos valósak. Ha másért nem, leginkább azért, mert legutóbb szeptember 30-án maga Nógrádi nyilatkozott arról, hogy az oda feltöltött adatok hitelesek.

Márpedig az ODT-s adatlapján, az „Akkreditációs szempontból jelentős egyéb információk” rubrikában feketén-fehéren az olvasható, hogy ő a 2011-től működő „ausztriai Európa Egyetem rektorhelyettese”.

De még mielőtt a Nógrádi-rajongók fejvesztve rohannának beiratkozni erre az egyetemre, javaslom, ne siessék el a dolgot, mert én is ráfáztam, amikor órákig keresgettem a neten ezt az intézményt. Végül nem találtam ilyen egyetemet, de ennek prózai oka van:

ez az egyetem ugyanis nem létezik.

Természetesen megkérdeztem erről magát a „rektorhelyettest” is, hiszen mégiscsak ő az egyik illetékes. Nógrádi szerint az ominózus egyetem úgy működik, hogy igazából még nem működik, de majd egy-két év múlva működni fog. Vagy ahogy ő fogalmazott, idézem:




Hazudnék, ha a beszélgetésnek ezen a pontján már nem éreztem volna rettentő kényelmetlenül magam. Főleg azért, mert közben Nógrádi elmondta, hogy az előszobájában éppen Rüdiger Stix úr várakozik rá, aki a „valóságban még nem működő” egyetem egyik (leendő) vezetője.


Stix neve nem volt ismeretlen a számomra. Az osztrák Szabadságpárt egykori politikusáról 2011-ben a bécsi Kurir című lap tényfeltáró cikkben írta meg, hogy más osztrákokhoz hasonlóan pénzért jutott doktorihoz Budapesten. A Kurir cikkében megnevezett osztrákoknak a témavezetője egytől egyig Nógrádi György volt, aki egyébként Stix évtizedes cimborája."


Mekkora arc, nem? :D

"Erre akkor jöttem rá, amikor kicsit jobban megkapartam a Bécsben működő Európa Akadémiát, aminek Nógrádi az elnöke. Elég titokzatos akadémia ez, mert a honlapján semmi érdemi információ nincs a szervezetről.

„Különböző dolgokban tárgyalnak” – válaszolta Nógrádi arra a kérdésre, hogy mégis mit csinál ez az akadémia. De mégis milyen dolgokban?



Megkérdeztem Nógráditól, hogy magyar politikust tüntettek-e ki azért, mert annyit tett Európáért. Azt válaszolta, igen.

Kicsodát? – kérdeztem.

Bár Nógrádi sok mindenre kristálytisztán emlékszik a múltból, ennél a pontnál éreztem némi bizonytalanságot:



– felelte.

Az „akadémia” honlapját hiába is nézném, használhatatlan.

Van viszont egy MTI-hír, ami tavalyi. Ebből kiderül, hogy tavaly „nagydíjjal” tüntette ki az „Európa Akadémia” Tarlós Istvánt.

MÉGHOZZÁ HÁROM NAPPAL AZ ÖNKORMÁNYZATI VÁLASZTÁS ELŐTT.

Amikor emlékeztettem Nógrádit, hogy micsoda véletlen, hogy éppen azt a Tarlós Istvánt tüntette ki az általa elnökölt akadémia, aki idén fb-tagságot intézett neki egy fővárosi cégben, a biztonságpolitikai szakértő így szabadkozott:



Majd arról kezdett el beszélni, hogy korábban „más magyar politikust is kitüntettek”, például Zsohár Istvánt.

Csakhogy a már elhunyt Zsohár soha nem volt politikus, az Információs Hivatalt, azaz a hírszerzést vezette 2004 és 2007 között. Amiről viszont Nógrádi nem beszélt, hogy az akadémiája kitüntette Szőcs Géza volt kulturális államtitkárt."


Teljes cikk: https://index.hu/belfold/2015/10/21/nogradi_gyorgy_bocsanat/

Az ars poeticajat tokeletesen osszefoglalta itt:

Es itt:

Tovabbi cikkek errol a szelhamos bohocrol:







Es ez csak az Index volt...



Haborus bunos, de ez viszonylag kozismert es draga jo megboldogult Hitechens konyve ota altalanosan elfogadott is (en privatban csak nagyorru patkanynak hivtam mar elotte is.)

Szerencsed van, megtalaltam a dokut, ami a konyvbol keszult:

Lehet, hogy Nógrádi nem a szakma tudományos Fittipaldija és vannak -szépen fogalmazva- hitelességét megkérdőjelező dolgok körülötte, de amit csinál, azt marha jól csinálja. És van rá igény. Van igény, hogy egyszerűen, nem tudományos szubkulturális nyelven a külpolitikai dolgokat elmesélje. Nevezzük úgy, hogy lakossági külügyi szakértő. Ilyenre is van szükség, sőt; több kellene olyan, aki a maga tudományterületét értelmesen és élvezhetően el(ő) tudja adni. Ez se rosszabb, mint, hogy a tudományos világ 80-90%-a nem csinál mást, mint körbeszopkodja egymást és gyűjti a publikációt -aminek jelentős része nem valami új nóvum; és a persze a hivatkozásokat, mint a "tudományosság" trófeáit.
Az meg, hogy kárt csinál? Kinek? Aki meghallgatja? Annak nem mindegy? Szórakozásból hallgatják. Aki mindent elfogad tőle és tudományos munkának véli? Az meg is érdemli és nyilván túl sok nem áll mögötte, ha elfogadja és ő se ebből él. Kárt csinál annak, aki alkalmazza (valóban)? Mivel? Egy eladható populáris brand, bármikor és bármivel meg tud tölteni egy termet; tele vannak az ilyen-olyan intézmények megkérdőjelezhető figurákkal (bármelyik oldalon, bármikor); egyel több vagy kevesebb -na puff neki. Legalább Neki van szórakoztató munkássága és ad témát a bulvárlapoknak, mint az index, 444 és csatolt részeik -legalább az újságíróknak is munkát adva.
Végsősoron az a lényeg, hogy tudni kell helyén kezelni a Figurát.

Ezt az Antall József Tudásközpontot is szétlopták a haverjaival.
 
W

Wilson

Guest
Szerbusztok!
Örülök, hogy olvastátok az írásomat. Nos a teljes olvasói számhoz elenyésző gyakorlatilag 1% alatt van a negatív hozzászólások száma, - nem csak a HTKA - n hanem máshol is tehát összesenben, ebből még Orbánéknak is nehéz lenne 2/3-ot csinálni a parlamentben.
A 60mm spain aknavetőt javítottam.. A 0-t nem nyomtam le eléggé.
A többit nem..
A LeoA7 egy "butított A7 változat lesz a németekéhez képest. Nem elsősorban a nemzeti sajátosságok miatt. A max kommunikációs eszközöket jelentene. Azt, hogy honnan tudom, nem szükséges és nem fogom leírnom. Az Aero L-39NG olcsóságát mint célgépet egy isten lábához közeli ember találta ki és mondta nekem lelkesen. A célgépünk kapatult felhasználását viszont szakfőtiszt, akárcsak, azt, hogy bizony megfelel annak amit repülőgépekkel oldanak meg a győrieknek, csak olcsóbb..
A Gidrán sem rosszabb MRAP, mint a többi, csak nem Európába, hanem a közel-keletre valók. Ja egyszerűen nehéz vezetni mert borulékny mint minden hasonló az osztályából. Nem ide való, (illetve az alföldön kvázi talán.. ) A Yörük sokkal európaibb fegyver.
A PSZH-k, IFV-k, egyebek páncélvédettségére: a BMP-1 óta (amely az első IFV volt, az árak a méretek nagyobbak lettek (ergó nagyobb célpontok is egyben), a védettségük a csilliárdos árukhoz képest kevéssé lett erősebb. Ami viszi a pénzt az elektronika, amelyből egyik rész inkább a hálózatos hadviselés része, illetve a felderítési képességeket javítja, de jelentős tételek az aktív védelmi berendezések, amik nagy részét valódi harcmezőn nem próbáltak ki, sőt még komolyabb gyakorlatokon sem (ki a fene lőne szét prototípusokat amelyeknek viszonylag kevés megrendelésük van - az auszzikon kívül :)...

Amit most leírtam az konsznzusban van a Lynx programban is érintett főtiszttel folytatott majd 3/4 órás beszélgetésemmel. A Lynx és a KC390 két kiforratlan komplexum. Utóbbi valószínűleg a gyermekbetegségeit kinövi és jó beszerzés, a Lnyx egy nagy kérdőjel, nemcsak nekünk, hanem a Rheinmetallnak is, sőt az egész koncepció az, amit a többi hasonló méretű láncos kerekes IFV képvisel. Az előző mánia a Stryker és hasonlók zsákutca volt.
A Leo2A4 védettsége kritikán aluli volt, és egy elavult német páncélos (ami tény, hogy tűzvezetése miatt fölényben van akármelyik ország tankjaival szemben (kivéve Ausztria) itt geopolitikailag.
Attól még elavult. Nem fogjuk modernizálni. Ez tavaly karácsnyokor mondta nekem a beszerzésért felelős.. valaki... Sőt az A7HU se véglegese megoldás lesz... Mert ha kijön a Leo 3, vagy Euroleo akkor bizony arra terveznek és nem a 2A7-re.
Hozzáteszem a Leo2A7-hez egyetlen pőrekocsink sincs. Sőt kilóg az űrszelvényből. Sőt jó néhány alagutba sem fér el nálunk.
Sőt majd 120 tonna a trélerrel a legtöbb híd sem bírja ki. Tatáról is nehéz lesz szállítani. A németek autópálya méretezése tömegteherbírásra erre tervezett, nálunk nem, a hidak sem. Óriási problémák vannak. Ezt megint nem a kisújjamból szoptam.. Felelős tisztekkel beszélgettünk.
A lövészfegyvereke. Nos ezekhez kevéssé értek. Van az átkosból kiváló lövész jelvényem katonakoromból. :). A 100ezres darabszámot egy kolléga mondta és a Gestamenes protókat mutogató egyik ember (nem írok semmit amiról rá lehet ismerni akárkire is) bologatott a darabszámon. 200 ezer még keményebb..

Egyébként a szittya zászlóalj borzalmas név. Érdekes, hogy a katonai elnevezésekben ilyen "pogány neveket adnak" az egyébként ilyen-olyan kereszténynek nevezett pártok . Miért nem lehet valami hősről elvezni a hadrendet. Beszéltem egy páncélos tiszttel. Pld. a légierőnél van legalább Puma, leg dongó stb. század. A harkocsizóknál miért nem lehetett Tarczai Ervinről, elnevezni a zlj, vagy századot, a rohamlövegeknél ott volt pld. Billnitzer Ernő stb. .. Azt mondta voltak kezdeményezések de ezen a kurultáj, szíttya, kipcsak baromságokat kitaláló rétegen nem tudtak áttörtni. de ez csak mellékzönge.

Hozzáteszem, hogy hazánk az külpolitikája miatt (hintapolitikának hívja a történelem) nem kaphatja meg a nyugati legmodernebb fegyverrendszereket, mert túl nagy az orosz, kínai befolyás és kémhálózat hazánkban. És szerveink nem igazán tehetnek ellene semmit politikai nyomás miatt. Egyébként pld. az F-35 már szinte az összes kelet európai országban turnézott. Felettünk meg átrepültek.. Nem véletlenül.. Ahogy elmaradt az egyébként elég régi B1-esek gyakorlata is Pápán.. Ha ne soroljam..

Nos köszönöm az olvasói reagálásokat. Ja még annyi, hogy nem kell nyalnom, sehova hogy bejussak katonai eseményekre se magyarországon se nagyon külföldön. Aki olvassa a blogot az látja. Ha a szocik, vagy jobbik vagy a kétfarkú párt lenne hatalmon akkor sem dicsérnék, vagy szidnák. Próbálok objektív lenni.
A konkluzió, hogy a rendszerváltás óta ez a kormány probálja a hadsereget kicsit rendbetenni, pénz és technika van rá, áldoznak. A szakmai szempontok helyett néha-néha a politikai célok fontosabbak, sajnos a főtiszti rétege a honvédségnek még azok a hadnagyokból áll akik egyrészt a hidegháborúban végeztek (ok néhányan elvégeztek amerikában, angliában stb. 1-2 kurzust valamely akadémián). Azonban általánosságban még a harcikocsiroham gépesített lövészekkel, elég nekünk a helikopteren gépágyú, minek kell néhány évre páncéltörő rakétát venni a fogószárnyasra, a Gripen majd a Mauserrel lövi a földi célokat stb. van többségben. Idő kell amíg a fiatalabb nemzedék tanult katonái váltják Őket.
A legtöbb főtiszt a Haditechnika cikkéből olvasott először ki is az a Vass Huba..
De az út mégis előre vezet.
Nos joccakát olvasók :)
Én azt feltételezem rólad, hogy amit leírtál azt nem rosszindulatból tetted, hanem mert ilyen információkat hallottál, de azért pár dolog csak nem hagy nyugodni ezzel kapcsolatban..

Az első, hogy ezt a lebutított Leo2A7-t, hogyan kell elképzelni? Mert ha tényleg ennyire rossz a helyzet nálunk kém ügyileg, hogy már orosz és kínai kémek mászkálnak nálunk szakmányban az MH-ban és az első beérkező Leo2A7-t már gurítják is be egy isten háta mögötti gyártelepre, hogy ott kínai/orosz kémek szedjék apró darabokra.Akkor nem is értem, hogy hogyan is vállalhatnak ekkora kockázatot a németek, hogy bármilyen haditechnikát is eladnak nekünk.

Azért is nagyon tamáskodom ezekkel a lebutított A7-l kapcsolatban mert végül is, hogyan akarják ezt megvalósítani a németek, más lesz a páncélzat a magyar Leokon, más lesz a páncélzat összetétele?Más lesz a tűzvezetőrendszere? Már megbocsáss de szerintem ezt elég bonyolult lenne megoldani, sokkal egyszerűbb lett volna a németek számára, hogyha azt mondják a magyaroknak, hogy nektek nem adunk A7-t, arról nem is beszélve, hogy egy ilyen üzletbe miért is menne bele a magyar kormány? Hogy egy vagonnyi pénzért egy light Leo2A7 kapjon.

Azért is sántít ez az érvelés számomra, mert a krautok eladták a Leo2A7-t Katarnak az üzletkötés idejének megfelelően teljesen felextrázva és akkor nem zavarta a németeket, hogy Katar és Oroszország nagyon is jó viszonyt ápol egymással?A mi esetünkben pedig igen?És ezzel kapcsolatban az is megfogalmazódik bennem, hogy a KMW nekünk állítólag lebutított Leo2A7-t az állítólagos orosz és kínai kém veszélyre való tekintettel, miközben egy másik német hadiipari óriás eladja nekünk a hipermodern német hadiipari kütyükkel ellátott Lynx-t sőt még a magyar állammal kooperálva egy gyártóüzemet is létrehoz Magyarországon illetve egy fejlesztőbázist is, remélem a dolgozókat nagyon megfogják szűrni ezek után kémügyileg:).Így aztán én nem tartom tulságosan hihetőnek ezt a magyarok lebutított A7-t kapnak történetet, ismétlem nem gondolom azt, hogy te nem mondasz igazat, szerintem inkább a forrásod információjával lehet a probléma....

Gidrán,borulékonyság, Közel-kelet, ezzel az a baj, hogy elég csak ránézni a térképre vagy megnézni pár videót és egyből rájön az ember, hogy a Közel-kelet sem asztallap simaságú és bőven vannak ott olyan domborzati viszonyok mint Magyarországon, tehát szerintem ez a kijelentés simán nem állja meg a helyét.

A Lynx-l kapcsolatban pedig tény, hogy egy vadonatúj koncepció,de egyből temetni a Strykerrel párhuzamba vonva, szerintem elég elhamarkodott dolog.

A Leo2A7 szállításával kapcsolatban szerintem pedig az a helyzet, hogy én biztos vagyok benne, hogy a vásárlás előtt ezt is figyelembe vették, és ha nem lennénk képesek mozgatni őket akkor nem vettünk volna A7-t.Ha van is szűk keresztmetszet ebben a kérdésben arra meg van a megoldás...
 
W

Wilson

Guest
megvettek mindent ami pénzért kapható. de az alacsony morál, az elégtelen kiképzés, a belterjes tisztikar, a szar logisztika miatt már egx ilyen alacsony intenzitású konfliktusban ott tartanak hogy.. (ld papucsos videok) szanaszét oralizálták őket, hogy nagy számban orosz vietnami etc zsoldosokat kénytelenek alkalmazni...
És akkor szerinted ugyanez a helyzet jelenleg a Magyar Honvédségben is?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ezt az Antall József Tudásközpontot is szétlopták a haverjaival.
Szét. Pedig elég jó kiadványaik vannak egyébként. Nem vigasztaló dolog, de sajnos mindig vannak olyan élősködők, akik megtalálják helyüket a rendszerben és abból táplálkoznak. Valahol ehhez is kellenek szkillek. Vastag bőr és fa pofa. De, hogy a klasszikust idézzem: "kettő" -az is benne van a pakliban, hogy kifizető hely olyanoknak, akiket nem nyílt forrású állami költségvetésből szoktak kifizetni.
 
W

Wilson

Guest
Szét. Pedig elég jó kiadványaik vannak egyébként. Nem vigasztaló dolog, de sajnos mindig vannak olyan élősködők, akik megtalálják helyüket a rendszerben és abból táplálkoznak. Valahol ehhez is kellenek szkillek. Vastag bőr és fa pofa. De, hogy a klasszikust idézzem: "kettő" -az is benne van a pakliban, hogy kifizető hely olyanoknak, akiket nem nyílt forrású állami költségvetésből szoktak kifizetni.
Mindenesetre ez már megszűnt mivel a kormány megszüntette a támogatását....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
meg anno az Index asta elo

Ahogy Xpertnek, úgy neked is jelezném, hogy ismerem a cikket, a megjelenése után már olvastam. Ahogy veletek ellentétben a részletes cáfolatot is. Érdekes módon annyira csak a sajtóban megjelent dolgokból dolgozik, hogy azok a baloldali csatornák, amik ez után az ügy után 1 évig látványosan mellőzték, azóta ugyan úgy szerepeltetik szakértőként. No komment.

Nem szeretnék fogadatlan prókátor lenni. Ha valaki hivatkozik erre azok után, hogy kiderült, hogy a cikk írója csúsztatások tömkelegét tudatosan alkalmazta, akkor tegye azt!
 
  • Tetszik
Reactions: vata

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
és akkor mi lenne? Be kellene zárnod a vak komondort?
Zsóti hallottad és igaz szerinted, hogy izraelben az ortodox zsidok jelölik a következő hadügyminisztert. Tudod ezek azok akik szerint nincs szükség hadseregre. Ez azért lesz jó mert olcsón meg tudjuk venni az f-35 seiteket meg egy két jó cuccot.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 560
18 712
113
ah santa simplicias.... persze annak hogy egy konfliktusban a műtárgy megronálódik, semmi esélye,,,, oké nem vagyunk Örményország, hogy ha jól emlékszem fontos híd megrongálódása után kézben kellett ott áthordani az utánpótlást...
Nyilván egy konfliktusban stratégiai cél a hidak bombázása! De amit a Pisti írt hogy nem bírják el a hazai hidak a 120 tonnás terhet is reagáltam, hogy de bírják! Ennél jóval többet is!
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
és akkor mi lenne? Be kellene zárnod a vak komondort?

Off

Nem mindegy, hogy valakinek azért adod az állást mert rátermett, vagy azért mert kvóta szerint kerül oda, mert annak született ami vagy esetleg át lett operáltatva. Ez honvédelem, nem szivárványos politika.. kérlek ezt itt hanyagold, köszi. Amúgy meg nő, férfi is lehet rátermett vagy éppen alkalmatlan honvèdelmi miniszter stb ahogy korábban már bizonyították többen.. ne értsd félre.


ON
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 139
113
Nyilván egy konfliktusban stratégiai cél a hidak bombázása! De amit a Pisti írt hogy nem bírják el a hazai hidak a 120 tonnás terhet is reagáltam, hogy de bírják! Ennél jóval többet is!
Egyrészről ugye vannak a vasúti hidak, másrészt a közútiak. A vasúti hidakat fixen saját lánctalpon is tudják használni, meg pőrekocsin is. Érdekes lenne, ha nem férne az űrszelvénybe, miközben rendre a T-72 és az Abrams is belefér. Linkeltem elsőre a V63 mozdonyt, nagyjából pőrekocsi hosszúságú, ugyanannyi tengelyre terhelődik a tömege, 116 tonna. Az M62 dízel-elektromos, hála a jó orosz szabványoknak, 116,5 tonna +-3%, tehát 122 is lehet szolgálati tömeggel és annak van az a jó tulajdonsága, hogy nemcsak a villamosított vonalakon, hanem mindenhol máshol is közlekedik. Megrakott vagonokkal is. Például laktanyák és ipartelepek felé szerte az országban, ahol 'nem bírják el a hidak'.

A közúti hidakra is éltek már a szállítmányozás során értelmes lépésekkel. Ugye egy adott hídszelvény terhelhetősége a lényeg, ilyen szempontból a talajnyomás lényegtelen ez esetben, mert a pár négyzetméter felfekvő lánctalpra nehezedő teljes súly a lényeg. A nehéz szállítmányok esetében ezt nagyobb hosszon sok kerékkel eloszlatott tömeggel oldják meg.

szalay3 nevű ember fényképe, Budaörs 2019, harckocsi szállító szerelvény:
26356277_0255c12e2d168d8a2fe657fb9f0d0646_xl.jpg


Egyrészt ugye a külön engedélyköteles tömegek táján van egyszer egy össztömegünk, illetve egy megengedett tengelyenkénti terhelhetőségünk, ami normál esetben 8 tonna. Ennél a szerelvénynél, ami ugye részben a terepre mászkálás miatt ilyen nagy kerekű, van 6 tengelyes tréler, ami önsúllyal együtt 48 tonna normál terhelhetőségű, illetve a vontató ami 3 tengellyel 26-33 tonna terhelhetőségű szokott lenni, szintén a saját tömeg figyelembe vételével.

A tengelyek ettől még sokkal többet bírnak, hogy ez a normál eseti megengedett terhelésük. Mivel láthatóan legalább egy normál kamion hosszúságú a jármű és a terhelés, akár 8 tonnás tengelyenkénti határon belül, akár kívül esik, ezen a legalább 18 méteren oszlik el a teljes súly, rakományostól. Tehát ha nem egy nagy hidat veszünk a közútiak közül, hanem egy kicsit, aminek az adott szelvénye a kisebb felületre levezetett tömeg miatt leszakadna a Leo 2 alatt, akkor sem fog ez megtörténni, mert több szelvényen, illetve egy adott szelvény sokkal nagyobb felületén oszlik el a súly, tehát adott pontot a teljes szerelvényössztömeg esetén sem terhel olyan tömeggel, mint egy Leo 2 önmagában.

Ez igen sok hídon lehetővé teszi az áthaladást és ez csak egy egyszerű tréler. Ha nagyon mozgatni kell olyan helyekre, ahol aztán már tényleg soha nem csináltak mást, csak fahidakat szekereknek, akkor egyszerűen ahogy idehozták őket, magánfuvarozók speciális szerelvényekkel, ott a lehetőségek végtelenek.