De azért az is tényekhez tartozik, hogy te azt kérdezted tőle,hogy ő kit tartana nőként a bal oldalról alkalmas honvédelmi miniszternek, ő pedig mondott két nevet, az persze más kérdés,(amiről a hozzászólâsod is szólt), hogy egy ellenzéki kormány esetén vajon szakmai vagy politikai szempontok alapján döntenének a Honvédelmi miniszter személyéről...
Te is leírod, hogy a "bal oldalról". Ne izgulj, ő sem értette félre, csakhát valahogy ki kellett keverednie a marhaságból, ezért beírta 2 női kutató nevét.
Ráadásul egy olyan hölgyet sikerült gyorsan kiválasztania, aki nem hinném, hogy bármilyen kötődése is lenne a bal oldalhoz.
Tudniillik a hölgy az NKE Stratégiai Védelmi Kutatóintézet alkalmazásában, mi több a Migrációkutató Intézet kutatója, amit 2 olyan identitás pénzel, mint a Mathias Corvinus Collegium, és a Századvég. A legjobb esetben is maximum apolitikus beállítottságú lehet ilyen háttérrel.
Különben, azért nem kell elmenni teljesen abba az erdőbe, amibe zsoltika megpróbál bemanőverezni minket.
Nem véletlen, hogy az olyan államok, akik komolyan veszik a védelmi feladatokat, mind katonai háttérrel rendelkező embert tesznek a védelmi miniszteri pozícióba.
Tessék megnézni, az amerikai vagy az orosz kollégákat. Meg tessék megnézni a francia, a német (elsősorban Von der Leyent, AKK inkább tüzet oltani érkezett). De ide vehetném a Metnart is a cseheknél és a ragyogó beszerzés menedzsmentet.
Még a svédek is, akik előszeretettel választanak az egyenrangúság nevében, Hultquist előtt Karin Enström-öt választották, aki korábban katonatiszt volt.
De ha nem akarunk külföldre menni, akkor idehaza is meg lehet nézni, hogy mennyire voltak sikeresek a civil honvédelmi minisztereink.
Íme: Szabó János, Juhász Ferenc, Szekeres Imre, Hende Csaba, Simicskó István.
Ne melyiket sírjuk vissza?
Előttük meg Keleti György. Ugye érződik a kontraszt.
Szóval nagyon-nagyon el kellene kerülni, hogy olyan ember kerüljön a honvédelmi miniszteri bársonyszékbe, akinek semmi katonai háttere sincs.
Nagyon fontos: Legyen az bármelyik oldalon is!!!