A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 916
91 537
113
Lássunk bele mindenbe haderőfejlesztést.. :)

Húsz év után, novemberben, ismét Magyarországra látogat a dél-koreai elnök, amely vizit során a két ország várhatóan megállapodást köt a kapcsolat stratégiai szintre emeléséről.


Jelen pillanatban van vmi katonai megállapodásunk Dél-Koreával??
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and kamm

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Lássunk bele mindenbe haderőfejlesztést..:)

Húsz év után, novemberben, ismét Magyarországra látogat a dél-koreai elnök, amely vizit során a két ország várhatóan megállapodást köt a kapcsolat stratégiai szintre emeléséről.


Jelen pillanatban van vmi katonai megállapodásunk Dél-Koreával??
Tudod, a robotnindzsák...Bocs mindenkitől, kussolok már. :D
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Ne haragudj,de te most komolyan azzal akarod bizonyítani,hogy lebutított Leopard 2-t kapunk,az orosz/kínai/piréz kémek miatt,hogy nem is számolnak vele végleges megoldásként,hanem a legújabb,legfejlettebb Leo 3/EMBT kerül majd beszerzésre? Most akkor,hogy is van ez?
Nagyon mély ellenszenvet érzek a kormánnyal szemben(ahogy a másik oldallal szemben is...),de a cikk,és utána ez a pökhendi válasz amit itt a fórumon írtál hatalmas csalódás tőled. Azok a sokszor teljesen fogalmatlan,bármiféle szakmaiságot szinte tökéletesen nélkülöző dolgok,amiket haditechnikai szempontból összehordtál több esetben,nyakon öntve ezzel a fajta politikai mantrával még egy Telexes( vagy a másik oldalról mondjuk egy Origós) firkásztól is sok lenne...
Ez így tényleg egy óriási csalódás.
És arról nem beszélve hogy teljesen alaptalan.

"Azt, hogy honnan tudom, nem szükséges és nem fogom leírnom..."
Rúgd ki a forrásod, verébnek néz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 545
46 529
113
Lássunk bele mindenbe haderőfejlesztést..:)

Húsz év után, novemberben, ismét Magyarországra látogat a dél-koreai elnök, amely vizit során a két ország várhatóan megállapodást köt a kapcsolat stratégiai szintre emeléséről.


Jelen pillanatban van vmi katonai megállapodásunk Dél-Koreával??
Elvileg Benkő kötött valamit vagy 2 éve.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ne haragudj,de te most komolyan azzal akarod bizonyítani,hogy lebutított Leopard 2-t kapunk,az orosz/kínai/piréz kémek miatt,hogy nem is számolnak vele végleges megoldásként,hanem a legújabb,legfejlettebb Leo 3/EMBT kerül majd beszerzésre? Most akkor,hogy is van ez?
Nagyon mély ellenszenvet érzek a kormánnyal szemben(ahogy a másik oldallal szemben is...),de a cikk,és utána ez a pökhendi válasz amit itt a fórumon írtál hatalmas csalódás tőled. Azok a sokszor teljesen fogalmatlan,bármiféle szakmaiságot szinte tökéletesen nélkülöző dolgok,amiket haditechnikai szempontból összehordtál több esetben,nyakon öntve ezzel a fajta politikai mantrával még egy Telexes( vagy a másik oldalról mondjuk egy Origós) firkásztól is sok lenne...
Ez így tényleg egy óriási csalódás.
+1 teljesen egyetértek , ez így ilyen formában hatalmas csalódás, amit még hozzá tennék :
1.) csodálkozik hogy sok a like amikor full ellenzéki a hangnem , olyanok is rányomnak simán a like-ra akiknek fingjuk nincs hozzá de csak mert " ja igen orbán egy geci biztos ez is szar meg Lölő meg így meg úgy meg "
2.) én is nagyon nagyon néztem a brutális fogalmatlanság és szakmaiatlanság minden létező variációján
3.) azért a Leo2 oké , elfogadom hogy nem mai csirke de így lehúzni ...
4.) a lebutított Leo2-n nagyon jót nevettem , a németek egészen egyszerűen nem ilyenek , ez is azt mutatja hogy fingja nincs a német üzleti protocolról
5.) ilyen undorító "csűrjük-csavarjuk csakhogy negatív fényben tűnjön fel valami" dolgot igazigaz gyerek óta nem b@sztam itt a fórumon....

A többibe bele sem megyek , az egyetlen dolog amivel egyet tudok érteni az a szittya zlj neve és miértje de amúgy borzalmasan nagy csalódás és idiotizmus...

btw
Biztos ellesték az oroszoktól a technikát :D

battle-tank.jpg
Tudod, a robotnindzsák...Bocs mindenkitől, kussolok már. :D
Imádlak :D :D :D :D :D
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 559
18 710
113
+1 teljesen egyetértek , ez így ilyen formában hatalmas csalódás, amit még hozzá tennék :
1.) csodálkozik hogy sok a like amikor full ellenzéki a hangnem , olyanok is rányomnak simán a like-ra akiknek fingjuk nincs hozzá de csak mert " ja igen orbán egy geci biztos ez is szar meg Lölő meg így meg úgy meg "
2.) én is nagyon nagyon néztem a brutális fogalmatlanság és szakmaiatlanság minden létező variációján
3.) azért a Leo2 oké , elfogadom hogy nem mai csirke de így lehúzni ...
4.) a lebutított Leo2-n nagyon jót nevettem , a németek egészen egyszerűen nem ilyenek , ez is azt mutatja hogy fingja nincs a német üzleti protocolról
5.) ilyen undorító "csűrjük-csavarjuk csakhogy negatív fényben tűnjön fel valami" dolgot igazigaz gyerek óta nem b@sztam itt a fórumon....

A többibe bele sem megyek , az egyetlen dolog amivel egyet tudok érteni az a szittya zlj neve és miértje de amúgy borzalmasan nagy csalódás és idiotizmus...

btw


Imádlak :D :D :D :D :D
@fedett_mókus és @Pogány fizetek nektek Hajdúszoboszlón egy wellness hétvéget!:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 916
91 537
113
Elvileg Benkő kötött valamit vagy 2 éve.
Igazad van, a google jó barát!


A két miniszter védelempolitikai és kutatás-fejlesztési együttműködési megállapodást írt alá.

IIletve idén.

https://kormany.hu/hirek/a-koreai-koztarsasag-nagykovetet-fogadta-a-honvedelmi-miniszter

bízik abban, hogy a 2021. július 1-jén kezdődő V4-es magyar elnökség idején további területeken sikerül bővíteni a kétoldalú és a V4+Korea együttműködést.

Nagyra értékeljük, hogy a Koreai Köztársaság újranyitotta véderőattasé-hivatalát Budapesten. Ez a lépés jelentősen hozzájárul a kapcsolatok erősítéséhez”
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Ezt csak úgy itthagyom
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 955
18 449
113
Nem látunk belem mindenbe, a beszerzések esetében. Azt azonban nehezen tudnám elképzelni, hogy olyan, folyamatosan a kifutón szereplő modellt, mint a Leopárd 2A7+, lebutítva adnának el nekünk. Ki venne akkor mégis tőlük bármit is legközelebb ? Csúcskategóriás harckocsink lesz, ha pedig körbe nézek, a szomszédoknak mi van, vagy lesz, akkor duplán csúcskategóriás harckocsink lesz.
Az információit inkább magától írta a szerző szerintem, vagy valaki alaposan átvágta, ha ilyesmiket mondott neki. Egyébként nem hinném hogy mondott, mart ha valami titkos a harckocsik beszerzésénél, akkor most még tuti az az általunk megrendelt tank technikai, műszaki adatai. Lásd, Honvédség esetében minden titkos, az is titkos, mi a titkos. Már rég kitárgyaltuk ezt.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az is karos. És?


Semmi vitás nincs itt. Egy beteg, patologikus hazudozó, gátlástalan megélhetési szélhámos parazita.


Vitazni valoban, mert nincs miről, ossze-vissza hazudozik a venember, semmihez nem ért és semmilyen epkezlab allasa nem volt soha, viszont sejthetően bizonyos szervek hasznaljak időről-idore - nem lennék meglepődve, ha kiderülne, hogy ez a bohóc is komcsi ügynök volt anno...


Nemcsak a dohányzás káros, meg az erőszak.
Amikor feleslegesen félelmet szít valaki, az is karos, minimum mentálisan, de van ennek hosszú távú hatása is.

Hát most megnéztem pár YouTube -os telefonos podcast -ját vagy mit. Nem éreztem se "káros" -nak - se "félelemkeltőnek". Persze régebben láttam pár másik megnyilvánulását is.

Namost pl. a német választásos adásában is kifejezetten kerüli a sarkos megfogalmazásokat, az állásfoglalásokat. Még konkrét hallgatói kérdésekben is, hogy pl. milyen koalíció várható adott esetben azokat is, mint egy kígyó kerüli ki. Löki a süket dumát, hogy a választások fényében ki kivel lehetséges, kinek van kivel averziói, ki kivel ült le tárgyalni vagy éppen ki állt fel egy tárgyalásról stb. Egyébként első betűtől az utolsóig igaz, de semmi "pikáns jóslás" vagy ilyesmi. Meg általánosságban is semmi elköteleződés semmi irányban. Simán bármilyen pártállással végig lehet hallgatni.

Egyébként "nem árul zsákbamacskát". Kb. minden ilyen műsorban elmondja, hogy "nézi egész nap a német TV -ket", "olvassa a nemzetközi sajtót" stb. stb. Kb. szemlézi azokat a hallgatóságának. Rávilágít néhány részletre, egy-két összefüggésre ami itthon kevésbé ismert. Kb. mint egy jobban tájékozott HTKA fórumozó - csak általánosságban nem annyira sarkos véleménnyel ... :)

Namost, hogy ebből megél, - hát, ha van igény rá. Kb. olyan mint egy vándorcirkusz. Lehet az első sorban néha megijed egy kisgyerek a bohóctól meg, hogy nem egy Cirque du Soleil, de azért vegyük számításba, hogy nem is az a kategória ...

Most a mellett, hogy "jobb félni, mint megijedni" lehet, hogy velem van a baj vagy én vagyok "kemény, mint a kád széle", de egyáltalán nem tartom olyan félelmetesnek (vagy aki "félelmet szít") a fószert. Ez van. Az egyetlen ember, akiben ilyen komoly negatív érzelmeket kelt ... hááát, az igazából Te vagy. No offense, de tényleg nem értem ezt a komoly indulatot.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 079
12 052
113
Ha Debrecenbe tesszük őket, akkor azelőtt elvesznek, hogy beindítanák őket. Az első használható védvonal a Tisza után a Duna... :D
(Mikor építési telket kerestem szempont volt, hogy Dunától nyugatra legyen... :D)
Mondtam én, hogy Debrecenbe szeretném őket tenni?
Én Szolnokot tartom optimumnak lokációs szempontból.
Szolnokot bitangul meg kell erősíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 923
7 631
113
Lássunk bele mindenbe haderőfejlesztést..:)

Húsz év után, novemberben, ismét Magyarországra látogat a dél-koreai elnök, amely vizit során a két ország várhatóan megállapodást köt a kapcsolat stratégiai szintre emeléséről.


Jelen pillanatban van vmi katonai megállapodásunk Dél-Koreával??
Nincs de lesz sok !!!

Elöször is kézi fegyverek , itt ez a menő délkoreai netflix sorozat Squid game ( magyarul : nyerd meg az életed ) , elvbe itt szuper gazdag szuper befolyásos szuper hight tech arcok vannak és ennek ellenére a katonáik MP5-el vannak felszerelve !
squidgame_unit_103_1076_1632761726.0.jpg


nem állapot , szerencséjükre mi pont most akarunk 200 ezer Bren 2 és scorpio evo 3-at lecserélni Gesteman arms termékekre , szóval már is tudunk nyújtani egy modernebb eszközt a leharcolt fegyvereik helyett

Másodszor eladhatunk nekik Komondor 4x4-eket , semmenyire nem jó a dél koreai terepre , 2 szintes családi ház tetőszerkezete else bírná ha rá mennék vele , a motor beindításától fejre áll jármű , de ami a legfontosabb , hogy lebutított verziót adunk nekik mivel Dél korea jó kapcsolatokat ápol Mongoliával akik 1236-ba lerohantak minket orvul !! és emiatt mai napig nem bízhatunk se bennük se szövetségeseikbe , itt nem lesz Tatárjárás 2!!!

Meg egyébként is Dél korea tulajdonképpen 99% románia !!! ez már önmagában kizáró ok lenne arra hogy eladjunk nekik bármit !!!

Megkérném a Dél-koreai elnököt hogy azonnal mondjon le !
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Durvus.

Chunmoo_K-MLRS_K239_mult-caliber_launch_rocket_system_South_Korea_Korean_army_defense_industry_front_view_001.jpg


images


Sajnos az olajsejkségek közül nem Katar választotta, hanem az Arab Emírségek, igy a beszerzése kérdőjeles!! :(
Biztos nem lehet rossz de ilyenkor szokták mondani hogy messze van meg nem vásároltunk még elég jóindulatot. jut eszembe a Norvégok a k-9-el tudom az más kávéház.