[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 768
113
Engem nem zavar, nyugodtan hozhatsz ilyen cikkeket. Nem kapok hisztirohamot tőle. Azt sem értem, hogy miért érint ilyen érzékenyen a dolog, hisz semmi nem lett állítva. De kb simán cáfolhattad volna kb. ilyen egyszerű pontokba szedve:

Vannak Márkynak USA kötődése, vagy sem?
Voltak Márkyék USA külügyhöz kapcsolódó és más szervezeteknél, vagy sem?
Segítséget kértek tőlük az ellenzék támogatásához, és média felület biztosításához, vagy sem?
Tapasztalható volt e ennek a megbeszélésnek valamiféle eredménye, vagy sem?
Kapcsolatban állt-e a több megkérdőjelezhető B. László egy időben az MMM-el és a Jobbikkal, vagy sem?
Ennek az embernek a tevékenysége felvet-e különböző, akár befolyásolási (esetleg külföldi) lehetőséget, illetve tényeket, vagy sem?

Nem túl bonyolult kérdések, a terelés helyett, ugyan annyi energiával érdemben is reagálhattál volna a cikkben felvetődő kérdésekre (már ha olvastad egyáltalán); akár még normálisan cáfolhattad volna is őket. Engem érdekelt volna. De ezek után...
Itt a cáfolat, valójában a kanadaiak szervezték be! :cool:

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Itt a cáfolat, valójában a kanadaiak szervezték be! :cool:

Nem gondolom, hogy be lenne szervezve, nem is értem, hogy miért írsz ilyet.
Legalábbis én nem állítottam, hogy be lenne szervezve.
Mindazáltal hülyeségnek tartom, azt, amit a cikkben olvashatóan állít. Szerintem most is eléggé nagy a tolerancia az országban. Csak toleránsnak kellene lenni ezt meglátni -nem is értem, hogy miként nem képes ezt észrevenni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egy szóval: kit érdekel a prostisrácokból kopizott agymenésed?

gyk. az amcsi kém, tartóztassa le a neoÁVH . ennyike, na csá.
Ne haragudj, de Te tudsz magyarul? Legalább a latin abc megy? Mert nekem sajnos az jön le, hogy olvasási és/vagy értelmezési nehézségeid vannak és nem azt látod ami oda van írva, hanem valami tévképzeteket.
De nehogy félre értsd; nem gond, mert toleráns és elfogadó vagyok minden fogyatékkal élő embertársam iránt és hiszek az esélyegyenlőségben. Így segítségül elmondom, hogy nem kopiztam, hanem hivatkoztam; nem a pesti srácoktól, hanem a mandiner.hu, illetve az ott hivatkozott origo.hu-tól. Sőt, szívesen segítek még abban is, hogy nem minősítettem, hanem csak mint érdekesség hivatkoztam.
-De ezt csak azért írtam le ilyen szájbarágósan, hogy könnyebben megértsd, de nehogy sértésnek vedd, tudom, hogy nem minden fogyatékkal élő szereti ha segítenek neki a megküzdésben és szeret maga megbírkózni a kihívásokkal. Tehát ha ebben megsértettelek, akkor elnézést, nem volt szándékomban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 970
91 805
113
Ki, kit támogat. Nagy balliberális törésvonal. :D


Néhány kiemelés, csak a legnagyobbak. :p

Márki-Zay Péter mellett:

Ungváry Rudolf, író hivatásos antifasiszta
Puzsér Róbert, közíró
és kedves felesége Pottyondy Edina, influenszer
Juhász Péter, influenszer
Wittinghoff Tamás, Budaörs qrvázó polgármestere
Hadházy Ákos, független parlamenti képviselő
Bobafett, tacskógazda, rapper
Pálinkás József, az Új Világ Néppárt elnöke
fokuszcsoport Youtube-csatorna
Tibi atya, influenszer

Dobrev Klára mellett:
Juszt László, tévés
Gajda Péter, Kispest MSZP-s polgármestere és maffiafőnöke
Vásárhelyi Mária, szociológus
Hiller István, az MSZP választmányi elnöke
Fischer Iván, karmester
Demszky Gábor, volt budapesti főpolgármester
Kuncze Gábor, az SZDSZ volt elnöke, egykori belügyminiszter
Juhász Ferenc volt MSZP-s honvédelmi miniszter
Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere
Göncz Kinga, volt MSZP-s külügyminiszter
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 430
113

A magyar kormány visszavonulót fúj: mégsem indítják el a határon túli régiókban a földvásárlást​

https://ujszo.com/kozelet/a-magyar-...megsem-inditjak-el-a-hataron-tuli-regiokban-a
"A magyar kormány eltörölte a határon túli országokban lévő termőföldek megvásárlására irányuló határozatát – informált Ivan Korčok (SaS-jelölt) szlovák külügyminiszter, hozzátéve, hogy erről magyar kollégája, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tájékoztatta."
https://korkep.sk/cikkek/belfold/20...ett-a-hataron-tuli-foldvasarlasi-szandekatol/

Jó, hogy a magyar kormány soha nem tervezett sehol földet venni. A magyar gazdák földvásárlási szándékát kivánta pénzbelileg támogatni, ami minden polgár unió által garantált joga.
A szlovákok árnyékra vetődtek - irják több kommentben a hir kapcsán, Szijjártó szójátéka ismét bejött. :)
:D
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
693
1 718
93
Ki, kit támogat. Nagy balliberális törésvonal. :D


Néhány kiemelés, csak a legnagyobbak. :p

Márki-Zay Péter mellett:

Ungváry Rudolf, író hivatásos antifasiszta
Puzsér Róbert, közíró
és kedves felesége Pottyondy Edina, influenszer
Juhász Péter, influenszer
Wittinghoff Tamás, Budaörs qrvázó polgármestere
Hadházy Ákos, független parlamenti képviselő
Bobafett, tacskógazda, rapper
Pálinkás József, az Új Világ Néppárt elnöke
fokuszcsoport Youtube-csatorna
Tibi atya, influenszer

Dobrev Klára mellett:
Juszt László, tévés
Gajda Péter, Kispest MSZP-s polgármestere és maffiafőnöke
Vásárhelyi Mária, szociológus
Hiller István, az MSZP választmányi elnöke
Fischer Iván, karmester
Demszky Gábor, volt budapesti főpolgármester
Kuncze Gábor, az SZDSZ volt elnöke, egykori belügyminiszter
Juhász Ferenc volt MSZP-s honvédelmi miniszter
Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere
Göncz Kinga, volt MSZP-s külügyminiszter
Tibi atya, azt hogy?:O
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 768
113
Tibi atya, azt hogy?:O

"
Leadtam a szavazatomat az előválasztáson.

Nagyon sok ellenzékkritikával éltem az elmúlt években, ezért úgy érzem, minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy olyan ellenzékké váljanak, ami többre képes, mint elbábozni önmagát, míg Orbán meg nem szerzi a negyedik kétharmadát.

Ha nem is verik meg a Fideszt 2022-ben úgy, ahogy Márki-Zay már kétszer tette az egyik legerősebb bástyáján, mindenképp szeretném, ha a kormánypártok nem úsznák meg annyival, hogy végiggyurcsányozzák a következő évet.

Legalább izzadjanak meg a győzelemért! Legalább ne legyen elég 10%-os béremelést (sic!) adniuk a pedagógusoknak! Dicsértessék! "
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and hete

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 970
91 805
113
"
Leadtam a szavazatomat az előválasztáson.

Nagyon sok ellenzékkritikával éltem az elmúlt években, ezért úgy érzem, minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy olyan ellenzékké váljanak, ami többre képes, mint elbábozni önmagát, míg Orbán meg nem szerzi a negyedik kétharmadát.

Ha nem is verik meg a Fideszt 2022-ben úgy, ahogy Márki-Zay már kétszer tette az egyik legerősebb bástyáján, mindenképp szeretném, ha a kormánypártok nem úsznák meg annyival, hogy végiggyurcsányozzák a következő évet.

Legalább izzadjanak meg a győzelemért! Legalább ne legyen elég 10%-os béremelést (sic!) adniuk a pedagógusoknak! Dicsértessék! "
Nyal ide, üt oda, de csak a jo szándék.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 047
32 518
113
Ki, kit támogat. Nagy balliberális törésvonal. :D


Néhány kiemelés, csak a legnagyobbak. :p

Márki-Zay Péter mellett:

Ungváry Rudolf, író hivatásos antifasiszta
Puzsér Róbert, közíró
és kedves felesége Pottyondy Edina, influenszer
Juhász Péter, influenszer
Wittinghoff Tamás, Budaörs qrvázó polgármestere
Hadházy Ákos, független parlamenti képviselő
Bobafett, tacskógazda, rapper
Pálinkás József, az Új Világ Néppárt elnöke
fokuszcsoport Youtube-csatorna
Tibi atya, influenszer

Köszeg Ferenc SZDSZ-alapító, Helsinki Bizottság stb.
Haraszti Miklós SZDSZ-alapító, aki Demszkyvel együtt maoistaként indult
Király Júlia, az MNB volt alelnöke
Röhrig Géza színész, valami homályos filmben szerepelt, Vazul fia, vagy mi

ezek azért meglepőek, főleg az első 3.

Dobrev Klára mellett:
Juszt László, tévés
Gajda Péter, Kispest MSZP-s polgármestere és maffiafőnöke
Vásárhelyi Mária, szociológus
Hiller István, az MSZP választmányi elnöke
Fischer Iván, karmester
Demszky Gábor, volt budapesti főpolgármester
Kuncze Gábor, az SZDSZ volt elnöke, egykori belügyminiszter
Juhász Ferenc volt MSZP-s honvédelmi miniszter
Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere
Göncz Kinga, volt MSZP-s külügyminiszter

Donáth Ferenc, Donáth Anna nagyapja
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 970
91 805
113
Te hívtad fel rá a figyelmet, hogy mzp t támogatja! Mit vártál jurgen- idézeteket ?
Persze én. Csak ez milyen kiállás?? Azt sugallja igazából nem ez a véleménye, csak a jó szándék vezeti. Tipikus mismásolás. Nem dugunk, csak félig. Pedig ilyen nincs.
Most mondjam azt, higy Vásárhelyi Marcsi ebből a szempintból gerincesebb?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 602
16 288
113
"
Leadtam a szavazatomat az előválasztáson.

Nagyon sok ellenzékkritikával éltem az elmúlt években, ezért úgy érzem, minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy olyan ellenzékké váljanak, ami többre képes, mint elbábozni önmagát, míg Orbán meg nem szerzi a negyedik kétharmadát.

Ha nem is verik meg a Fideszt 2022-ben úgy, ahogy Márki-Zay már kétszer tette az egyik legerősebb bástyáján, mindenképp szeretném, ha a kormánypártok nem úsznák meg annyival, hogy végiggyurcsányozzák a következő évet.

Legalább izzadjanak meg a győzelemért! Legalább ne legyen elég 10%-os béremelést (sic!) adniuk a pedagógusoknak! Dicsértessék! "
Az a 10 % jó lesz 200-680 %-nak is :D
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 602
16 288
113
Baszki!

Most megijedtem picit! Alekoszra nem gondoltam…. :hadonaszos:

Micsoda titkos erőforrás!?:rolleyes::oops:

Már most a köldökömig húztam ijedtemben a fecskealsót!
Várjál...és ez az értelmiség meg a krém, akik a kirakatembereik: b#zi gabó, alekosz, kelemen anna, meg a kiöregedő impexesek, ávh-sok, munkásőrök. Szili Katalinnak, Schiffernek lenne helye a másik táborban, de ezek... :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 768
113
Persze én. Csak ez milyen kiállás?? Azt sugallja igazából nem ez a véleménye, csak a jó szándék vezeti. Tipikus mismásolás. Nem dugunk, csak félig. Pedig ilyen nincs.
Most mondjam azt, higy Vásárhelyi Marcsi ebből a szempintból gerincesebb?
Felőlem ...