A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 000
7 149
113
1.Anyagra sokkal jobb mint a régi amúgy. 2.De nem mostanában lesz belőle valami.
1. azt sajnálom...de innen látszik hogy vékony és műszálas... na meg látva a malévos képet, az illetékes még egy eredeti ötlettel se tudott elő állni. egyszerűen lekoppintotta a malév egyenruhát.
2. ennek viszont örülök....remélem megállítják..inkább a meglévőt gyártsák jó anyagból
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
H

Hummen23

Guest
Imádkozzunk sűrűn Maróth Gáspár(@Nem Dr Maróth Gáspár) urunkhoz hogy katonáink ne MALÉV pilótákként öltözzenek majd a jövőben. Hanem jobb anyagból készítsék a jelenlegi magyar katonai egyenruhákat.:hadonaszos:
Ez pont nem az ő hatásköre, szerintem.
Ha már egyenruha probléma kerül napirendre, akkor kezdjék a bocskaival.
Egyébként bármi jó, amiben büszke lehet a katona, és a korral is haladni kell. Minden időnek megvan a saját hagyománya, nem szabad csak a múltból táplálkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and L.O.B

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 911
113
A V4 vezérkarfőnökök megállapodásának aláírására került sor a kétnapos tanácskozások zárásaként...

245706606_4697015607052456_5031465222185125119_n.jpg

Védelmi megállapodást írtak alá a V4-ek...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 023
113
Akinek a programja szimpatikusabb neked illetve sokan az alapján fognak szavazni a környezetemben, hogy hogyan élnek most.....

Mindenesetre a katonákon kívül kevesen fognak szavazni a különbözöző politikai erők honvédelmi programja alapján....


Hát Te írtad hogy egy dolog hogy most mit mondanak és egy másik mit tesznek kormányon. Akkor most hihetünk a programoknak vagy sem?

( Egyébként én aszerint fogok szavazni hogy az életszínvonalam hogyan változott illetve hogy a környezetem hogyan fejlődött.)
 
W

Wilson

Guest
Hát Te írtad hogy egy dolog hogy most mit mondanak és egy másik mit tesznek kormányon. Akkor most hihetünk a programoknak vagy sem?

( Egyébként én aszerint fogok szavazni hogy az életszínvonalam hogyan változott illetve hogy a környezetem hogyan fejlődött.)
Igen ez minden választási programnál így van, vajon hihetünk-e azt hirdető politukusoknak.Ami pedig a hozzászólásod második részét illeti, az emberek szinte mindenhol a "pénztárcájukkal" szavaznak.....
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 185
10 941
113

Majd ezért is kapunk egy zártkapus mecset.

Erről van vmi cikk, pontosan mit mondott??
Egyébként saját tág ismerősei körömben van jópár volt nyugdíjas katonatiszt, akik Fletoékért a facen ölni tudnak. :)

Hja, kérem, ki merték vonni a MiG-21-est. ami szerintük a mai napig a világ legjobb gépe.
Iszonyatosan primitívek.


egymás fegyverét kipróbálós rész


Én '13-ban a szakaszparancsnokomnak írtam kérvényt, hogy növeszthessek arcszőrzetet. Ő engedélyezte. Onnantól kezdve senki nem szólhatott miatta.

Csak otthon, vagy szolgálat közben is növeszthetted?

Nagyon úgy néz ki, hogy igen. A "Bajszos", ha élne, csettintene...:confused:

Hát olvasd el a Harcát, és másképpen fogod látni.

A V4 vezérkarfőnökök megállapodásának aláírására került sor a kétnapos tanácskozások zárásaként...

245706606_4697015607052456_5031465222185125119_n.jpg

Itt azért keresnem kellett, hogy melyik a miénk, mert a szabások elég egyformák.
 
H

Hummen23

Guest
Csak otthon, vagy szolgálat közben is növeszthetted?
Hogy érted? Szabadság alatti (kultúrált) viselethez semmi közük.
Sok ellentmondásos utasítást kaptam altisztektől, tisztektől. Gondoltam ha a szakaszom hadnagya engedélyezi, onnantól senki nem fog belebonyolódni. Így is történt.
Amúgy a szolgálati szabályzat is engedélyezte, csak sok volt az öreg szoci berögződéses kolléga.
 
K

kamm

Guest
Akik kiváncsiak Maróth Gáspár kommunikációjára, ma a honvédelem.hu-n megjelent cikkben -igaz más szövegkörnyezetben-, de megjelent a "gombokért" szó:) Idézet:
"Ennek megfelelően például a várpalotai régióban csak biztatni tudom a Magyar Honvédséget, hogy jobban vonják be ezekbe az eseményekbe a környéken élőket: lássák ők is, hogy gombokért nem adjuk el az országot!"
Szenzacios Gasparunk, az a lenyugozo, hogy nemcsak az uzleti oldalaban jo, hanem hibatlanul erti ennek a (lakossag fele nezo) marketingvonzatat is. :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 524
46 496
113
valaki nagyon le akarja cserélni a történelmi múltal rendelkező magyar egyenruháto_O ez olyan mint hogyha a balos Hunyadi filmet tovább engedték volna a forgatókönyvnél....csak ezt hordania is kell majd a katonáinknak....nagyon köll valakinek az a zsíros zrínyi pénz.
Más se látja a Malévos képet?
 
K

kamm

Guest
Nemtom, nekem azért sokkalta meggyőzőbbnek hat, mind a mostani... (had ne tegyek utóbbiról be képet):
5f51f08f9fd81876463981.jpg

5f51f09137a8b076475144.jpg

Persze megtette volna a klasszikus tányérsapi is,...azt én is egy picit túlzásnak érzem (bár a az elős képen a hátsó tagon valahogy mégis csak jobban áll).
Ez ilyen repülős tányérsapka, basszus, tényleg carabinieri meg malévos öszvér...
1280px-Walking_Carabinieri.JPG


insidecoverant-ma810329_orig.jpg

Más se látja a Malévos képet?
Dehogynem!
 
K

kamm

Guest
Hogy érted? Szabadság alatti (kultúrált) viselethez semmi közük.
Sok ellentmondásos utasítást kaptam altisztektől, tisztektől. Gondoltam ha a szakaszom hadnagya engedélyezi, onnantól senki nem fog belebonyolódni. Így is történt.
Amúgy a szolgálati szabályzat is engedélyezte, csak sok volt az öreg szoci berögződéses kolléga.
Ja, hát nálunk annó még nem volt semmi ilyesmi - már komolyabb barkó esetén is ment a "Mit gondol, ki maga, Elvis, bassza meg? Borotvalkozzon meg normálisan, nem akarom így újra meglátni!" a reggeli kotelekrendezesnel. :cool: