[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Karácsony a főpolgármester, azóta romlott a város helyzete.
Ezt honnan látod? Nem válaszoltál. Talán több lett a csöves? Vagy több lett a kurva a nyugati aluljáróban? (Spec nem, sőt ott javult a helyzet, az óránként arra járó rendőrjárőr miatt)
A város csődjéről pedig nem is írtál semmit.
Mit írjak? Nem látom a főkönyveket.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Gratulálok sikerült belekötni a lényegbe...
Nem kell megsértődni, ha valaki kijavít, hogy nem a valóságot írod. Semmi rossz indulat nem volt benne, csak arról írtam, hogy milyen érdekes, hogy az állítólagos ellenzéki sajtó elnyomása ellenére mennyire ráragadt egy olyan dolog, ami egy másik politikushoz tartozik. Nem azt minősítettem, hogy milyen ember, vagy milyen elfogadható/elfogadhatatlan viselkedése volt.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 646
3 238
113
Ezt honnan látod? Nem válaszoltál. Talán több lett a csöves? Vagy több lett a kurva a nyugati aluljáróban? (Spec nem, sőt ott javult a helyzet, az óránként arra járó rendőrjárőr miatt)
A dugókat mindenki tapasztalja. Egyébként meg onnan, hogy a város épp csődbe készül menni. Ami pedig valljuk be, nem a kompetencia csalhatatlan jele.

Mit írjak? Nem látom a főkönyveket.
Nem is kell, amikor mindenhol a főváros csődjéről cikkeznek, az már csak jelent valamit:
https://hvg.hu/itthon/20210107_Iparuzesi_ado_csod_Budapest

A kérdés egyszerű: melyikük volt jobb a városvezetésben, Tarlós vagy Karácsony?
A válasz egyszerű, a másikra mutogatni meg egyszerűen nem ér, mert az nem lehet érv.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Eredetileg úgy volt,hogy az új bérlőknek saját állatállománnyal kell rendelkeznie,amit az új bérlők papíron vállaltak is, de persze ez nem valósult meg ezért puhítottak a szabályozáson és már lehetőség nyilt bérlegeltetésre is, de mivel ezt a minisztérium nem nagyon ellenőrzi így sokan még ilyennel sem bibelődnek hanem parlagon hagyják a területet,és mivel te úgy tudom gazdálkodsz,így pontosan tudod ha egy legelőt nem használnak pár évig az szépen "tönkremegy".
Igen, ez így van, valóban tönkremegy. Bár nincs legelőm. Azért ezzel sem értek egyet, és nem is szabályos, hogy még egy szárzúzást sem csinálnak rajta. Mert így a földalapú sem járna -ha jól tudom.
Megmondom őszintén én alapban megadóztatnám azokat a földtulajokat, akik nem művelik, vagy műveltetik a földjük, hanem bérbe adják. De amúgy is az Ángyán által is felvázolt modellt szimpatikusabbnak tartom, de ezt nem lehetett olyan támogatottsággal, kapcsolatrendszerrel és fejjel a falnak menve megoldnai, mint ahogy ő próbálta.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 684
113
A család az család. :D
diesel-nothing-stronger-than-family-funny-memes-memes-youtube-videos-funny-videos-know-your-meme
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal
W

Wilson

Guest
Igen, ez így van, valóban tönkremegy. Bár nincs legelőm. Azért ezzel sem értek egyet, és nem is szabályos, hogy még egy szárzúzást sem csinálnak rajta. Mert így a földalapú sem járna -ha jól tudom.
Megmondom őszintén én alapban megadóztatnám azokat a földtulajokat, akik nem művelik, vagy műveltetik a földjük, hanem bérbe adják. De amúgy is az Ángyán által is felvázolt modellt szimpatikusabbnak tartom, de ezt nem lehetett olyan támogatottsággal, kapcsolatrendszerrel és fejjel a falnak menve megoldnai, mint ahogy ő próbálta.
Ezt én is ugyanígy látom,Ángyán az másik ügy volt, ő elhitte,hogy az általa felvázolt elképzelést fogják megvalósítani,aztán amikor kiderült,hogy nem is gondolkodtak ebben,akkor csalódott a Fideszben és a politikában,amúgy én becsülöm benne,hogy nem "simult" bele a jelenleg fennálló kormányzatba, (holott ez komoly anyagi előnyökkel járt volna a számára és szerintem 10-ből 9 ember ezt tette volna),hanem továbbra is kitart a saját elvei mellett a a magyar mezőgazdasággal kapcsolatban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 273
31 401
113
Te meg az ellenkezőjét sem szoktad elfogadni amikor EU jelentés és nemzetközi statisztika, hitelintézet és egyebek állítják, hogy nem úgy van amit beszélsz ebben a kérdésben pont akkora szemellenzőt hordasz mint akinek ajánlod a szemezgetést.
Csakhogy nem állítanak olyat.Buleszekkel vagyunk egy szintén a korrupciós listákon.Baksislanddal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 684
113
Csakhogy nem állítanak olyat.Buleszekkel vagyunk egy szintén a korrupciós listákon.Baksislanddal.
Az ingatlanáras marhaságaidról is 5 perc után tettek be cáfolatot....

Ezért mondtam, hogy azért a széptől és a jótól is kurva messze vagyunk de, hogy te nagyrészt egy más bolygón közlekedsz abban egész biztos vagyok.
 
W

Wilson

Guest
Igen, ez így van, valóban tönkremegy. Bár nincs legelőm. Azért ezzel sem értek egyet, és nem is szabályos, hogy még egy szárzúzást sem csinálnak rajta. Mert így a földalapú sem járna -ha jól tudom.
Megmondom őszintén én alapban megadóztatnám azokat a földtulajokat, akik nem művelik, vagy műveltetik a földjük, hanem bérbe adják. De amúgy is az Ángyán által is felvázolt modellt szimpatikusabbnak tartom, de ezt nem lehetett olyan támogatottsággal, kapcsolatrendszerrel és fejjel a falnak menve megoldnai, mint ahogy ő próbálta.
Hozzáteszem ebben az EU-s földalapú támogatási rendszer is hibás,hiszen ez a nagybirtokos rendszernek kedvez ahol a tőkével rendelkező vagy megtámogatott emberkék nagy fokú gépesítés mellett termesztenek (legalábbis Magyarországon) búzát és kukoricát...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hozzáteszem ebben az EU-s földalapú támogatási rendszer is hibás,hiszen ez a nagybirtokos rendszernek kedvez ahol a tőkével rendelkező vagy megtámogatott emberkék nagy fokú gépesítés mellett termesztenek (legalábbis Magyarországon) búzát és kukoricát...
Ahogy a magyar mezőgazdaság mindig is működött. Ezzel nem a kisbirtokok életképességét akarom degradálni, de egyszerűen szükség lenne egy normális tsz rendszerre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ezt én is ugyanígy látom,Ángyán az másik ügy volt, ő elhitte,hogy az általa felvázolt elképzelést fogják megvalósítani,aztán amikor kiderült,hogy nem is gondolkodtak ebben,akkor csalódott a Fideszben és a politikában,amúgy én becsülöm benne,hogy nem "simult" bele a jelenleg fennálló kormányzatba, (holott ez komoly anyagi előnyökkel járt volna a számára és szerintem 10-ből 9 ember ezt tette volna),hanem továbbra is kitart a saját elvei mellett a a magyar mezőgazdasággal kapcsolatban.
Úgy gondolom, sokkal többet tudott volna elérni, ha inkább lenyel egy-két békát és amiben van mozgástere, ott cselekszik. Lehet, hogy nem olyan látványosan, nem akkora léptékben, de még mindig többet tudott volna tenni az elveiért, mint kívülről outsiderkedni. Közben meg bizonyíthatta volna, hogy igenis ez a fajta agrárpolitika képes szavazatokat szerezni -mert ha tetszik, ha nem; ez sokat számít. Lehet megalkuvásnak tekinteni, de még mindig eredményesebb bizonyos reálpolitikai folyamatokban engedni, vagy irányítani -ez is ugyan olyan emberi kvalitás, sőt talán még nagyobb is. Az, hogy aztán vannak akik megalkuvásnak vélik kívülről? Hát, azok még ennyit sem tudnak elérni. Mert ugye nem mindegy, hogy kik és milyen értékekkel és kvalitásokkal kerülnek a hatalom közelébe. Jobb jött Ángyán helyett? Nem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ahogy a magyar mezőgazdaság mindig is működött. Ezzel nem a kisbirtokok életképességét akarom degradálni, de egyszerűen szükség lenne egy normális tsz rendszerre.
Igen, de a TSz-ek nem monokulturális cégek voltak, mint a mostani nagyvállalkozók. Én inkább a középgazdaságokat preferálnám, ahol nem vagy-vagy van, hanem komplex gazdálkodás.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 273
31 401
113
Az ingatlanáras marhaságaidról is 5 perc után tettek be cáfolatot....

Ezért mondtam, hogy azért a széptől és a jótól is kurva messze vagyunk de, hogy te nagyrészt egy más bolygón közlekedsz abban egész biztos vagyok.
Az ország nagyobbik fele ezen a bolygón közlekedik.
Abban igazad van,hogy itt. Csak a szar és a megszarabb között lehet választani.A NER az a nagyobbik szarkupac.Akkora,hogy belefulladt az ország.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igen, de a TSz-ek nem monokulturális cégek voltak, mint a mostani nagyvállalkozók. Én inkább a középgazdaságokat preferálnám, ahol nem vagy-vagy van, hanem komplex gazdálkodás.
Ehhez nem értek eléggé, de felteszem igazad van. Én csak a mérethatékonyság miatt gondolom, hogy fontos lenne, hogy pontosan mi, azt nem tudom